Şimdi Ara

i5 2500k 3.3 Ghz => 4.2 Ghz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar, bugün bir gaza gelip OC Genie'yi kullandım ve kendisi otomatik olarak 4.2Ghz'e ocledi işlemciyi.( bu günlerde bir gaza gelip pcyi yakacağım ama hayırlısı. ) Voltaj 1.35V, dram voltajı 1.65V'da gözüküyor. Bunlarda herhangi bir sıkıntı var mıdır ? Düşürmem gerekli mi ? İşlemci soğutucusu olarak Akasa Venom Voodo gibi üst düzey sayılabilecek bir soğutucum var ve kasada işlemci soğutucusunun iki fanı hariç 3 fan var. ( 1 egzoz 1 ön kapak 1 yan kapak ) OC'den sonra şuanda sadece chrome açıkken CPU 43, anakart 42, ekran kartı 38 derece. Güç kaynağım 650+80W. ( İmzada parçaların modelleri vs yazıyor.)

Engin bilgilerinizle beni aydınlatırsanız sevinirim

• OC Genie İşlemciye fazladan voltaz veriyor.Butonu kapatım biostan hız aşırtma yapmak daha iyidir :)
  • Şuan ki voltaj 1.35, bu yüksek midir ? Ona göre kapatayım da BIOS'dan deneyeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kobalt67

Şuan ki voltaj 1.35, bu yüksek midir ? Ona göre kapatayım da BIOS'dan deneyeyim.

bios en saglıklısı ben 4.5 kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: akibeel

quote:

Orijinalden alıntı: kobalt67

Şuan ki voltaj 1.35, bu yüksek midir ? Ona göre kapatayım da BIOS'dan deneyeyim.

bios en saglıklısı ben 4.5 kullanıyorum

Biostan 4.0Ghz'e çıkardım voltajıda 1.264'e çektim. Yaklaşık 4-5 saat oldu herhangi bir tuhaflık göremedim henüz.
  • BİOS'tan yapmanızı öneririm en sağlıklısı
  • Merhabalar
    Aynı anakart ve işlemciyi kullanıyoruz ben 4000 MHZ için biosdan cpuya 1.224v vermiştim
    Cpuz görüntüsü buda
     i5 2500k 3.3 Ghz => 4.2 Ghz
  • kolay gelsin. Aynı işlemciyi 4.2 ghz hızında 1,26 Vcore ile stabil kullanıyorum bu 4.3 ghz için 1,275 ; 4.4 ghz için ise 1,29 gerekiyor. tabi her işlemci farklıdır bunalr benimkilerin verileri .

Ama her halükarda eğer herhangi bir programla overclock yaptırıyorsanız veya BIOS'da o/c yapıp voltajı Auto da bırakıyorsanız, gereğinden fazla voltaj verecektir, bu hem ısınmayı hem de enerji sarfiyatını artırır ayrıca işlemcinin ömrünü de az da olsa azaltır.

Saygılar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.