Şimdi Ara

I5 2500 oc bilgi yardimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar islemcimi oc yapmak istiyorum. I5 2500 3.4 ghzde calisiyor suanda 3.5 veya 3.6 ya nasil alabilirim. Guc kaynagim ve sogutmam yeterli durumda. Ramler 2x4 8 gb kingston 1600 mhz. Suanda 1648 mhzde calisiyor bios ustunden performans kisminda calistirinca. Bunlari 1900 mhz ye atmak istiyorum fakat basarisiz oluyorum. 1.5 voltaj cekiyorlar onlarida bios ustunden 1.6yami atmaliyim. Ve oc sonucu ramlerin tepkime sureleri cl gerilermi ? Yardimlarinizi bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Batman007 B kullanıcısına yanıt
    Ramleri overclock yapmanın çok bir anlamı yok.En azından ilk aşamada...İşlemci çarpan kilidi kapalı olduğundan BCLK overclock yapabilirsiniz sadece.Ram hızını 1333mhz değerine düşürün.BCLK'yi düşük miktarlarda artırın.Mesela birer birer olabilir.Bu şekilde işlemci ve anakartın sınırlarını öğrenin.Ondan sonra ramler oc yapmaya çalışın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 26 Mart 2015; 12:50:03 >
  • bu modellerde çarpan kilidi var ama turboboost sebebiyle çarpan 3-4 değer artıyor..yani bir miktar çarpanla gider..bclk değeri işi ise bence hiç bulaşmayın çünkü stabiliteyi ciddi anlamda etkiliyor..elimdeki i5 2400 ü(turbo tek çekirdek 3.4ghz,4 çekirdek 3.2ghz) bclk üzerinden 104 değerine alabiliyorum..bclk 105 yaparsam sistem açılmıyor bile..sadece çarpan ile biosta çarpanı 38 e kadar artırabiliyorum,tek çekirdek yükte 3700mhz,4 çekirdek yükte 3600mhz ye çıkıyor..4 çekirdek için 400mhz bir artış oluyor çarpanla
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.