Şimdi Ara

İ30 1.4 CVVT Team Önerir misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İ30 1.4 CVVT Team kullanan bilen var mı arkadaşlar. 35-40bin civarı Hb manüel 2010 üstü araç arıyorum. Bu fiyat aralığında punto fiesta i20 yaris clio seçeneklerimde var fakat gönlümden geçen i30. Yakıt tüketimi motoru yol tutuşu sorunsuzluğu açısından nasıldır bu araç?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu arada yılda 10.000 km civarı genelde şehir içi kullanılacak araba. Yılda birkaç defa da uzun yol.

• hocam i30 özellikle 1.4 cvvt hakkında bilgim yok fakat benim tercihim bu şartlarda 1.3 punto olurdu
  • 2009'da idi sanırım, ötv indirimi varken almıştı bir tanıdığım, sıfır km 25bin tl gibi bir rakamdı o zaman efsane fiyata almıştı. Bazı donanımları eksikti kendi eklettirdi sonra. 1.4 motor 110hp olduğu için ve şanzıman oranları da kısa olduğu için ilk 3 viteste gayet tatminkar gider, sınıfındaki benzer düşük hacim C sınıfa araçlara karşı en önemli avantajı budur. Tüketimi de düşüktü, rakam hatırlamıyorum baya az yakıyor diyordu sahibi.

En kötü yanı ise uzun yolda kafa ütülemesi. 5. vites çok kısa, motorun da sesi kaba çıkıyor, 90-100-110 hangi hızla gidersen git motor kucağında gibi gidiyorsun. Süspansiyon biraz sert ama üzmez, iç hacim, sorunsuzluk hepsi çok iyi, geçen sene binmiştim arabaya tertemizdi, bir nokta trim sesi yoktu. Fakat fazla uzun yol gideceksen cidden bakma bile çok kafa ütülüyor. Şehir kullanımı için çok iyi alet.
  • momenty kullanıcısına yanıt
    Punto ne la b sinifinin copu

• quote:

Orijinalden alıntı: SucukluNargile

Punto ne la b sinifinin copu

Nesi çöp ? performans yeterli yakıt mükemmel masrafı en az olacak araba ncap desen 5 yıldız konfor da b sınıfından beklenenleri karşılıyor. i30 karşısındaki tek zayıf yanı B segmenti olması fakat f/p konusunda hakkı kesinlikle yenmemeli
  • Bu forumda cümlelerinde çöp kelimesini geçiren herhangi bir yorumu ve yorumcuyu direk eleyin. Yeni nesil ergenus konuşmaları ...
  • Fiyat fayda olarak çok güzel araç.B sınıfı fiyatına C sınıfı daha ne olsun.Senede 10 bin km şehir içi yapan için çok ideal.Motoru da fena değildir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • momenty kullanıcısına yanıt
    Fiat fakir halk tabakasinin arabacigidir

• 1.6 öneririm açıkçası. daha güçlü ve 1.4'ten daha az yakıyor. yamulmuyorsam team en boş paketti. style paket iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frank Drebin

1.6 öneririm açıkçası. daha güçlü ve 1.4'ten daha az yakıyor. yamulmuyorsam team en boş paketti. style paket iyidir.

Yamulmuyorsunuz team en boş paket ancak.1.6'nın şehir içinde 1.4'ten az yakma gibi bir durumu yok.Uzun yolda yüksek hızda söylediğiniz doğru.
  • 1.4 tercih sebebim bana yetebileceğini düşünmem. genel olarak şehir içi kullanacağım için yeterli diye düşünüyorum. Ayrıca vergi avantajı var yarı yarıya daha az vergi. şehir içi trafikte daha az yakacağınıda düşünüyorum 1.4 ün,sonuçta düşük viteste kullanılacak. Donanımsal olarak team zayıf olabilir ama fiyatı da ona göre uygun. Üst paketler genelde 1.6larda var o yüzden fiyatları da bütçemi aşıyor.

• SucukluNargile kullanıcısına yanıt
    Yav he he blok

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.