Şimdi Ara

i3 540 ı 4.5 ghz e sorunsuz çıkardım ama işlemci 90 derece

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

işlemciyi stok fan ile sorunsuz şekilde 4.5 a çıkardım,saatlerce far cry 2 ve crysis oynadım ve çıkıp bakınca ani olarak 88 falan gördüm,ama dediğim gibi ani sonra birdenbire 60 a düşüyor,yük altında olmadanda 55 civarı seyrediyor

bu sıcaklık risklimidir? yanarmı işlemci?

işlemci fannın hızını nasıl artırabilirim

birde bana inventus adlı siteden soğutucu tavsiyesi yaparmısınız? 100-200 arası bişey olur

edit:çekirdek sıcaklıkları bu,işlemci 40 gösteriyor ne alaka ise,bide anakrt normal de 60 civarı git gel yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebercet -- 18 Temmuz 2012; 21:37:05 >

• Hocam nasıl yaptınız o kadar valla bende bu sorunla uğraşıyorum o.c yapamıyorum

bu konuyada bakarsanız belki bi yardımınız olur.

http://forum.donanimhaber.com/m_63379068/mpage_1/f_/key_//tm.htm#63379068

sizin konuya dönünce de bu soğutucu stok fan a göre 15-20 derece civarlarında daha serin çalıştıracaktır.

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=3772

yok ben en iyisini istiyorum derseniz

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=2597

almadan önce tabi kasanıza sığıp sığmadığına emin olun

• d14 ü düşünüyorum,muhtemeln onu alacağım

bu arada aylardır dokunmuyordum kasaya,balçık bağlamış resmen biostanda biraz hızlandırınca nispeten serinledi ama hala yüksek

senin soruna gelince,bende asus p7h55 m lx marka anakart var,gerçi ben bios güncellemiştim hocam kutudan çıkdığı haliyle çoğu ekran açık değildi

neyse

sizin arayüzü bilmiyorum ama bende

i3 540 ı 4.5 ghz e sorunsuz çıkardım ama işlemci 90 derece

fsb frekansını artırdıkça hızlanıyor işte,ben 5 er 5 er artırıyorum şuan 200 de o değer ve 4.6 ghz

voltajı ellemiyorum,kendisi otomatik hallediyor

sizin sorun tam olarak nedir? voltajı siz vermeyin de kendisi versin

• Hocam öcelikle zaten 200 tl lik bir işlemciye 200 tl lik bir soğutucu almanız biraz tuhaf olabilir hiç değilse uygun fiyatlı olan ı almanız cebinize yarayacaktır.

benim sorum a gelince anakart ım asus P7P55D LE bıos lar farklı voltaj ı kendim de versem vermesemde sonuç aynı malesef kendi konuma yazmalarını bekleyeceğim ayrıca benim için bıos resmini çekip uğraştığınız için ayrıca teşşekür ederim.
  • fazlası göz çıkarmaz hem i5 760 düşünüyorum zamanla,gerçi haksızda değilsiniz arada az bir farkta yok o paraya 4 gb daha ram alınır en basitinden

bu arada far cry 2 de mavi ekran verdi bende 4.1 e düşürdüm,sıcaklık çekirdeklerde hala 80 civarı,cpunun kendisi 40-45 gidiyor ne iş anlamadım(bu hız oyundayken,şuan çekirdekler 45 derece cpu 37)

keşke bir faydam olsa,aslında faydası olabilecek kimseleri tanıyorum ama isim vermek istemiyorum,burdanda cevap geleceğini sanmıyorum bir siz birde ben varım koca bölümde direkt olarak işlemci bölümüne açsanıza birde,bakalım cevap gelecek mi oradan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebercet -- 18 Temmuz 2012; 23:20:18 >

• hocam i5 760 alınmaz i5 2500 K alınır bu saatten sonra ilginiz için sağolun görenler yardım eder artık sizdeki işlemcide speccy isimli google dan aratıp indirin ve sıcaklık 70 dereceyi geçmesin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.