Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (92. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: volkanadana Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir - 9 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
56.070
Cevap
1.322
Favori
2.234.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Haritalama özelliği şart değil tabii ki, henüz dünyadaki robotların ancak %3ü bu teknolojiye sahip ama kalanlar da pek güzel temizliyor.
    Haritalama yapan robotlar daha kısa sürede ve düzenli olarak temizlik yaparlar ve size de bunu ekranda gösterirler. Olay bundan ibaret.
    Hoş bir özellik ama vazgeçilmez değil.
    Model tavsiye etmek için bütçenizi ve istediğiniz özellikleri bilmemiz lazım. Miele iyi bir seçimdi aslında, neden vazgeçtiniz?
    Aslinda vazgecmedim. Sizin tavsiyeleriniz onemli. O yuzden alternatif daha uygun modelleri soylemenizi istedim
    Evimiz net 140 m2. Tek kat. Istedigim hergun yemizlik yapmasi puskullu hali yok. Evcil hayvan yok. Bol bol mobiya sandalye var. Telefondan komut vermek ve sarji azaldiginda gidip sarj olup temizlige devam etmesi yeterli. Tabii yurt icinde garantisi de olmali. Tekrar ilginiz icin tsk. Ederim. Iyi gunler dilerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kykadir K kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Telefondan kumanda etsin dediniz mi illaki harita yapsın demiyorsanız - ben o şekilde algılayacağım - iRobot 671 ve üstü ile E serileri (makul fiyatlı oldukları için), Xiaomi Mi (ilk seri navigasyonlu), iLife A7 düşünebilirsiniz. Garantili oldukları için bunları yazıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hepsirobot -- 19 Haziran 2019; 6:2:37 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Roomba 980 iki senenin sonunda artık iyice saçmalamaya başladı. girdiği odandan çıkamıyor, halı üzerindeki desenleri leke zannedip tekrar tekrar süpürüyor. bazı odalara hiç girmiyor. ne yapacağımı şaşırdım. tavsiyesi olan var mı? ayrıca bakım tablosunda toz toplama kutusunu ve alt hareketli parçaların hepsini değiştirin diyor. Halbuki bu parçalarda hiçbir hasar yok. tekrar tekrar temizledim gayet iyi durumdalar. zaten rutin temizliğini yapıyorum.
  • gallardo101 kullanıcısına yanıt
    Bir konuya açıklık getireyim öncelikle: Roomba 980 için bin ve CHM parçalarını değiştirin diye yazıyor demişsiniz ama ben buna ait bir kayıt bulamadım. iRobot bin değiştirin demez pek, parçaları çok uzun ömürlüdür. Nereden okuduysanız linkini paylaşabilir misiniz lütfen?

Anlattığınız problemlerin hepsi sensör ve kamera kirliliğinden olur, siz dışardan temizleseniz bile içlerine toz dolar bazı ortamlarda. İçini açıp tek tek temizlemek lazım, uzun ve sabır gerektiren bi iştir, dikkatli yapınız. Ön tamponu sökerken plastik geçmeler var, braketleri ılık ortamda kanırtarak açınız.

Kolay gelsin, saygılarımla
  • Merhaba,

Son iki haftadır iRobot R900 serilerinden bir çok hazne arızası bilgisi geldi, 5 tane de R980/981 tamir için bana ulaştı.
    Hepsinin benzer sorunu var, robot hazneyi görmüyor/kabul etmiyor. Yetkili servisi her nedense çözümü söylememiş kullanıcılara, halbuki çok çok basit.

Arkadaşlar, zemindeki tozu kiri temizlerken robotlarımız da kirleniyor haliyle. iRobot Roomba 900 serileri hazneyi optik olarak görüyor ve bir anlamda hizalıyor dolayısı ile resimdeki kontakların zaman zaman çok hafif nemli bez veya çok kirlendilerse kolonyalı pamuk ile temizlenmesi gerekiyor. iRobot sağlam ürünler yapar, kolay kolay arıza vermezler ama sensörleri çok kirlenir maalesef.
    Arada sırada robotun altındaki tüm sensörleri temizlerseniz daha sorunsuz ve uzun ömürlü bir performans alırsınız.
    Saygılarımla,

Avukatlara not: Resim iRobot Roomba kullanım kılavuzundan alınmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hepsirobot -- 22 Haziran 2019; 23:56:6 >

• merhabalar
    vermiş olduğunuz bilgiler ve paylaşımlarınız için teşekkür ederim öncelikle herkese

evde kedilerimiz var bu robot dünyasına geçmemiz işimizi biraz olsun hafifletecek diye düşünüyorum.
    @Hepsirobot bilgi ve tecrübelerinizle yardımlarınızı bekliyor şimdiden teşekkür ediyorum.

forumdan öğrendiğim kadarıyla hayvan tüyü varsa neato tavsiye ediyorsunuz. peki hangi model olmalı?
    bir yerde de güçlü olarak bahsettiğiniz iLife A9s var.
    forumdan öğrenip not aldığım diğer modeller:
    -xiaomi mijia roborock s50
    -ecovacs ozmo 930
    -ecovacs deebot 960

bu veya bunların dışındaki önerileriniz ve yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.@Hepsirobot

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maidonisse -- 25 Haziran 2019; 17:11:8 >
  • maidonisse M kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Elimden geldiğince destek olmaya çalışıyorum.

Benim de kedim var, tüylerinin nasıl bir sorun olduğunu yıllardır iyi biliyorum.

Neato geniş fırçası ile gerçekten başarılıdır ancak ülkemizde desteklenmiyor - özellikle yeni serilerinde sık arıza geldiğini veriyorum. İade veya değişim yapabileceğiniz bir kaynaktan satın almanızı öneririm.

iLife A9s henüz ülkemizde yok maalesef, zaten ithalatçı firmanın da durumu tam belli değil.

Xiaomi S50/55 veya yeni çıkan S6 başarılı ürünlerdir ancak tıpkı iRobot modelleri gibi oldukça pahalı artık. Özellikle yeni çıkan S6 çok iyi test sonuçları veriyor.
    Ecovacs Deebot 900 serileri sağlam ve güçlü ürünler, 960 henüz Avrupa'da bile yeni.

Yeni markalar ülkemize girecek yakında, üçüncü çeyrekte, aceleniz yoksa onları beklemenizi de önerebilirim. Halen bu ülkede bu ürünlere gereksizce yüksek fiyatlar ödüyoruz. Daha makul fiyatlı ürünlerin geleceğini biliyorum. Ama genellikle yaz aylarında bu sektör yavaşlar, yeni modellere hazırlık yapar.

Saygılarımla,

• Merhaba,

Seçimler de bitti, tatil tam anlamıyla başladı artık. Forum da iyice yavaşladı zaten. Ben de bir inceleme aktarayım dedim.

Birkaç ay önce tanıtılan Xiaomi S6 (bazı ülkelerde T6) robotun teknik testleri gelmeye başladı.
    T3 tarafından yapılan bu incelemeyi okumanızı öneririm.
    https://www.t3.com/news/roborock-s6-best-robot-vacuum-cleaner

Saygılarımla,
  • Merhaba,

Bir tane robot alacağız.
    Fiyatlara baktığımda amerika da yarı yarıya olduğunu görüyorum.

Ev çok büyük değil net 90 m2 saçaklı halımızda yok. Fakat amerikadan gelmişken iyisi gelsin diye düşündüm.
    Sanırım Neato iyi bir marka. @Hepsirobot medium yazısında görmüştüm.

Farklı modelleri var. Hangisini almalıyım? Veya başka markaya mı bakmalıyım.

D80 - 370$
    D4 - 400$

D6, D7 - 700$ civarlarında eğer çok fark yoksa bu fiyatlara çıkmak istemiyorum.

----------------------------------------------
    Yukarda arıza sorunu olduğunu söylemişsiniz sabah yoktu o yazı. Aklım karıştı şimdi. Aşağdıdaki uygun fiyatlı ürünlerde var.

iLife v5sPro - 150$
    iLife A7 - 200$

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecevik -- 25 Haziran 2019; 21:56:36 >
  • Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Sonraki robotum da bu olur herhalde.

• Benzer özelliklerde ama daha hesaplısını göreceğiz, acele etmeyin derim.

• ecevik E kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Neato ile iLife aynı kategoride cihazlar değil öncelikle. Hem yapısal kalite hem de temizlik performansları çok çok farklıdır.

Eski mesajları atlamışsınız muhtemelen, Neato İtalyan spor otomobiller gibidir. Çalıştıkları zaman tarifsiz güzellikte bir performans gösterirler ama arıza yaptıklarında kabusunuz olurlar.

400 USDye aldığınız D4, 3000 kodlu lidar arızası verirse sadece lidar ünitesinin yenisi 200USD civasında. Ben neredeyse her hafta iki tane değiştiriyorum maalesef ve rakamı utanarak telaffuz ediyorum robot sahibine.

İLife daha ortalama bir ürün, ben olsam A9s bulur ve alırım. Halı varsa V5pro modelinden çok verim alamayabilirsiniz.

90m2 net alanı hemen her robot temizler, siz gönlünüzdeki ürünü tercih ediniz. Neato alacaksanız DX serisi alın, DXX serileri üretimde değil artık, ellerindekini satıyorlar. D4 yeterlidir diyorum.

Başka marka mı? Ecovacs Deebot 960. Xiaomi S6.

İyi günlerde kullanın.

Merhaba, xioami 1 nci nesil , yurtdısı sitelerde vergiler dahil 1800 tl civarı. Pas pas işine cok kafam yatmadı , çünkü seramikler parlak , vileda ile silerken bile bastırark silmek gerekiyor bazı kirler. Dolayısıyla cok memnun edeceğini düşünmüyorum.

Daha önceki konularda , yerden ısıtmalı evlerde robot şart gibi konusmalar gecmiş, tam mantiği nedir acaba?

Sonucta 1 nci nesil xiaomi siZce alınır mı? Daha sonra pişman olup keşke 2 nci nesil yada S6 alsaydım demek istemiyorum :))

• luckystar kullanıcısına yanıt
    Nacizane bende bir cevap vereyim xiaomi vacuum 1 sahibi olarak. Mob olayı bence halısı çok olan evler için gereksiz kalıyor. Ama fiyatları yakınsa 2. nesil oda yasaklama gibi güncel yazılım ve navigasyon yetenekleri ile tercih sebebi olur.

merhaba,

Xiaomi mop konusunda henüz çok başarılı değil, en iyi modeller Ecovacs Deebot Osmo ve iLife A9s - titreşimli mop sistemi olduğu için. Ama tabii çok ısrarlı bir temizlik yapmalarını beklemeyiniz.

Robot süpürgeler konusunda şu yanılgıya kapılmamak lazım: güçleri hiç bir zaman geleneksel bir elektrik süpürgesi kadar olamaz, olamayacak da - fizik ve enerji kurallarına aykırı. 7.2Ah lik bir bataryadan 500W emiş gücü üretemezsiniz. Ancak, her gün zemini robotla temizlemek zeminin kirlenmesini engellemekte, bir süre sonra da zeminde birikmiş kirleri sökebilmektedir. Bu da ortalığın temiz kalmasını sağlar.

Yerden ısıtmalı zeminlerin her gün robot ile düzenli temizlenmesi ısınan havanın yükselirken zeminden tozları kaldırıp evin her tarafına dağıtmasını engellediği için en başarılı temizlik çözümüdür.

1. nesil Xiaomi artık 3 senelik bir model (1800 TL çok iyi bir fiyat ama vergiler konusuna emin olamadım), karar sizin.
    S5 ile S6 arasında çok bi fiyat farkı yok, Eylül'de eşitlenir.

Saygılarımla

Merhaba tekrar,

Vergiler dahil 1800 tl civarı . 15-17 günde teslim . Mop işi iyi değilse s50 yada S6 ya gerek var mı? Çok az bir emil güçü farkı var sadece. Teknik ve yedek parca olarak aynı cihazlar sanırım 1 nci nesil ve s50. s6 da çok inovasyon göremedim açıkcası. Sanki model yenilemek için çıkartılmış gibi . Ama siZin fikirlerini esastır :)

Sürekli temizlediğinizde , toz oluşumu da azalıyor doğal olarak. Belki kıyıda , köşede kalanları elektrikli makine ile gecmek gerekecektir, zaten koltuklar sebebiyle elektrikli makineden kurtulma şansımız yok bence.

Bu arada ürünler 1 yıl uluslararası garantili ama nasıl işler bilemiyorum. Sorun yaşarsak , adres siZsiniz:)

İyi akşamlar

• Evimde sadece 1 halı var, 4-5 m2 civarı püsküllü olmayan 1.5 -2 cm yüksekliğinde. Birde cocuk odasında halı var. Onlarda kısa tüylü ikea halısı. Onum haricinde salon koltukları ve yatağımız yerden yaklaşık 10 cm yukarda. Evde banyo girişleri dahil eşik yok. Yasaklamalı bölgeyi , kapı kapatarak yapacaz artık :)

Onun haricinde haritalama konusunda sorun yaşamıyım sizce . Ev net 85 m2

Birde 1 nci nesil sahibi olarak , keşke yenisi olsa diyormusunuz , yoksa işini yapıyor, beklentim karşılanıyor mu diyorsunuz?

1. nesilin lidar ünitesi farklı ve eski kayışlı sistem, buradan - aynı eski Neato’lar gibi - arıza verebiliyor.
    Mop sistemi konusunda haklısınız tabii ki, kullanmayacağınız bir şeye para vermemiz anlamsız.
    Yazılım ve mekanik yapıda değişiklikleri var tabii ama arada 2000 TLden fazla fark varken siz de haklısınız.
    Bir sorun olursa elimden gelen yardımı ve desteği tabii ki yaparım.
    Saygılarımla

Lidar arızası artık şansa bağlı biraz. Biraz kararsız kaldım acıkcası :) önümüzdeki ay Hollanda ya gidecegim , ordan siZin tavsiye edeceginiz başka bir marka ve model de alabilirim aslında ?

Temizlik konusunda her şekilde işinizi çok rahat görür, o konuda rahat olun. İllaki arıza yapacak diye bir durum zaten yok. Bir üst modelinin yarı fiyatı sonuçta, bozulunca yenisini alsanız bile kardasınız.
    Hollanda pazarından model bakarım sizin için, haber vereceğim.
    Saygılarımla

• 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.