Şimdi Ara

Robot Süpürgeler Hakkında [ANA KONU] (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
56.070
Cevap
1.322
Favori
2.234.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
217 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sanal İletişim firmasının +90 (212) 347-8182 numaralı telefonundan garanti ve servis şartlarını sormanızı öneriyoruz.
    Anker firmasının Türkiye temsilcisi olarak onlar görünüyor ancak sitelerinde robot göremedik.

Aşağıdaki yorum da işinize yarayabilir.
    https://forum.donanimhaber.com/anker-eufy-robot-supurge-deneyim-ve-test--129530842

İyi günlerde kullanınız.
  • Küçük küçük odaları olan 70m2 bir ev için hangi modeller daha uygundur sizce?

Odalar küçük oldugu için supurecegi alan az, karşılaşabileceği engel fazla oluyor.

Yetkili servisi vs yaygın modeller tercih ederim.
  • dahaiyisi_ D kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Çarpmalı yani tamponundaki çarpma sensörleri ile yönlenen modeller genelde daha rahat çalışıyor küçük ve kalabalık mekanlarda. Haritalama yapan pahallı modeller büyük mekanlarda çok daha verimli çalışıyorlar.

Çok pahallı olmayan 500/600/700 serisi Roomba modelleri, ilife4 serileri, ucuza bulursanız Miele Scout 1 işinizi görebilir. Xiaomi dün yeni bir haritalama olmayan model çıkardı, iRobot 600 serilerini aynen kopyalamışlar, onu da getirtebilirsiniz.

İkinci el düşünürseniz, iRobot Roomba 500 serileri de çok uygun olacaktır.
    İyi günlerde kullanınız.
  • Hepsirobot kullanıcısına yanıt
    Cevabiniz için teşekkür ederim, ben de bir kac gündür araştırıyorum, 2000 lira civarinda bütçe ayirmak istiyorum. Bütçeme yakın olarak roomba 616 modelini görmüştüm.

Xiaomi aslinda her konuda tercih edebilecegim bir marka ama yine de arıza vb. olduğunda gonderebilecegim bir servis olsun istiyorum.
    iLİfe A4s de çok güzel bir modeldir, neredeyse de yarı fiyatı, düşünmenizi öneririm.
    Garanti konusunda tabii ki iRobot daha öndedir ama garanti haricinde firmanın açıkladığı yedek parçalar çok pahallı.
  • xiaomi mi vacuum 2 almayı düşünüyorum hatta almak üzereyim, kafaya koydum .
    Beni fikrimden caydıracak "aman sakın alma yanarsın " gibi tavsiye olan varmı acaba?
    Birde en aklıma takılan şey, 2cm yuksekliğinde halıları engel olarak algılayıp gerimi dönüyor yoksa bir ayarı var direk üzerine çıkıp halıyıdamı süpürüyor.
    Teşekkürler
  • 2move 2 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bazen karşılaşılan ve servisi olmadığı için tamir edilemeyen lidar sorunları haricinde gayet güzel bir cihazdır Xiaomi Mi2. Filtresi çabuk kirlenip tıkanıyor, cihazı sipariş verirken yedeklerini almanızı öneririz.
    2cm halıya çıkabilmesi aslında zor ama bazen çarpma açısı denk geldiğinde şansını deneyecektir. Normal şartlarda tamponu mekanik olarak bir yüksekliğe çarptığında geri döner. Halı çizgisine dik olarak gelmediğinde çıkma ihtimali olabilir. Herhangi bir yükseklik ayarı yoktur.
    Shaggy halılarda şansınızı denemeyin.
    İyi günlerde kullanınız.
    İlginize teşekkür ederim.
  • Merhaba bu ürünlerle ilgili hiçbir bilgiye sahip değilim. Max 1000 tl 1500 tl arası bi bütçem var. 190 m2 4+1 her odasında hali olan bi evim var. Sıfır ürün olması tercihim. Hangi marka ve modelleri tavsiye edersiniz ve nasıl temin edebilirim? Ve alacağım ürün bana bakım pil ömrü vs kaç yıl da bi tahmini ne tur ve nekadar masraf çıkarır ?

(Bi arkadaşım şu an 10 günlüğüne Amerikada onun aracılığıyla da satın alma durumu olabilr mi)
  • Nesligul N kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

190m2 ciddi bir alan, üstelilk her taraf halı.. o fiyatlara alabileceğiniz robotların şarjdan geri dönüş ve kaldığı yerden başlama özellikleri olmaz.
    ABD'den aldıracaksanız da siz 350 USDlik bir cihaz düşünüyorsunuz ki yine çok zor o genişlikte bir alanı temizleyebilecek bir robot bulabilmek.
    Belki Xiaomi 2 için bi fiyat bulmaya çalışın orada.

Bataryalar genelde 18-24 ay dayanır, 6 ay geçmeden filtre değiştirmeniz gerekir.

Tabii yurt dışından alacağınız ürünün garantisinin ülkemizde geçerli olmayacağını da unutmayınız.
  • Roomba605 buraya mesaj yazdığım gün 1599 liraydı. 616 da 1999 liraydi. Ertesi gün her iki ürünün de fiyati ciddi oranda arttı. Yakin zamanda kampanya olur mu sizce?

Roomba605 yerine önerisi olan var mıdır?
  • Firma anlık bir problemden ötürü sorun yaşadığımızı belirtiyor, o nedenle süreç tamamlanana kadar mesajımı kaldiriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dahaiyisi_ -- 10 Temmuz 2018; 16:2:28 >
    Geçmiş olsun, yaşadıklarınız üzüntü verici gerçekten.
    iRobot firmasının kendi adına neden satış yapmadığını anlamış değiliz zaten, sürekli bayiler üzerinden satış yapmaya çalışıyor.
    bu arada, sözünü ettiğiniz irobotturkiye.com yetkili satıcı olarak listelenmemiş, künyesi High-Tech Bilişim, Körfez Mah. Ankara Karayolu Cad. , No:111/11-15 İzmit/Kocaeli olarak geçiyor.
    Bu firma irobot.com.tr sitesinde listenen yetkili satıcı firmalar arasında yok ama görseller ve içerik tamamen aynı. iRobot gibi bir firmanın buna izin vermiş olması da ilginç, çünkü çok sıkı denetimleri vardır bu konularda.
    Saygılarımızla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hepsirobot -- 8 Temmuz 2018; 7:41:37 >
    irobot.com.tr satici listesinde gelecekevimde.com olarak kayitli her iki firma da ayni. Farkli bir domainle satis kanalini cesitlendirmisler. Firma sahibi de aynı kişi.
    Gözleminiz için teşekkürler, haklısınız, iki şirket de aynı görünüyor.
    Her şekilde sorununuza çözüm olmaları gerekir diye düşünüyoruz.
    Sonuçta bu daha ürün satışı.. yarın öbür gün bir arıza vs durumunda muhatap bulamamak daha da kötü olabilecektir.
  • alabileceğim garantili ya da servisi iyi ürün olmadığına göre para iadem yapılır yapılmaz şunu alacağım:

https://tr.gearbest.com/robot-vacuum/pp_440546.html?wid=1433363&lkid=11004390
    Xiaomi Mi2 almanızı tavsiye ederiz.
    Linkini gönderdiğiniz model üretimden kalktı ya da kalkmak üzere.
    Mi2 hem daha özellikli, hem de belirli hataları düzeltilmiş modeldir.
  • Merhabalar,

70-80 metrekarelik 3 oda 1 salon ev için iLife 4S düşünüyorum. aklımı karıştıran tek konu odalar arasında gezinmesi. bir odada işi bitince diğerine geçmesi tamamen şansa mı kalıyor? yani kapı eşiğine geldikten sonra tekrar oda içini süpürmeye devam mı ediyor. düşük bütçeli olduğu için tercih etmeyi düşünüyorum ancak bu konuda daha iyi olacaksa i-robot 696 gibi bir cihazı düşünebilirim tabi onun navigasyonu da benzer şekilde çalışıyor ancak bir odada tıkılıp kalmasını ve habire odadan odaya taşınmasını çok tercih etmem gibi düşünüyorum. bu konuda görüşlerinizi alabilirsem sevinirim.
  • Merhaba, neato botvac d80 ile neato botvac d5 ve d7 arasında çok fark var mıdır? nelerdir bilgi verebilen olursa çok mutlu olurum.
  • gestalt24 G kullanıcısına yanıt
    iRobot 900 serileri haricindeki tüm modelleri de aynen iLife modelleri gibi rastlantısal çalışır, yani bir harita yapmazlar. Bazı algılama algoritmaları vardır ancak bunların hiçbiri gerçek bir harita bazlı temizlemeye dayanmaz. Yine de başarılı sayılan cihazlardır. Odadan odaya taşımazsınız, cihaz genişleyen alan mantığına göre çalışır yani boş alan buldukça temizlemeye devam eder.
    Belli durumlarda şarjına geri dönmekte zorlandığı olabilir.
    Ürün kalitesi ve ömrü dışında iLife ve iRobot temel modelleri arasında temizleme şekli ve algoritması açısından ciddi farklar bulunmamaktadır.
    İyi günlerde kullanınız.
  • 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.