Şimdi Ara

<-ı|ı|ı DH Akvaryum Kulübü ı|ı|ı-> |Akvaristler içeri...| (148. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.969
Cevap
26
Favori
389.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hacılar çocuğa bi akvaryum aldım da değişmiş ben çok uzak kalmıştım bu işlerden içinden bi filtre çıktı bu nasıl bişey anlamadım. Şelale gibi kısmı bağladım da bu yeterli mi serum hortumu kısmı ne olacak kullanmıcammı ya da filtrede 2 delik olmazmı dışardan nasıl hava alcak resmi ekledim bi baksanız... Xl-f680 die bişey ucuz...
    Bu mesaja eklenen görseller:

<-ı|ı|ı DH Akvaryum Kulübü ı|ı|ı-> |Akvaristler içeri...|

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar merhaba akvaryum için siyah bitki kumu ihtiyacım mevcut.Ankarada ikamet ediyorum hagen marka siyah kum bulamadım...İnternet'e baktım vitasand marka gördüm epey yorum mevcut TR üretimi hazır yıkanmış kurumuş kum şeklinde satılıyor. Bitki kumu kullanan ve öneride bulunabilecek biri varsa memnun olurum teşekkürler

• Selamun aleyküm, cevap gelecek mi onu da bilmiyorum da; betta balığım var. Yanına şimdilik bebe bi challenger koysam herhangi bir problem olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GirayHan34

Selamun aleyküm, cevap gelecek mi onu da bilmiyorum da; betta balığım var. Yanına şimdilik bebe bi challenger koysam herhangi bir problem olur mu?

Link Bu linki inceleyip karar verebilirsin.
  • _HollowMan_ kullanıcısına yanıt
    EYV
  • GirayHan34 kullanıcısına yanıt
    birbirerini parçalarlar belki challenger birşey yapmazda beta anormal birşey olmazsa direk kafa göz ya o ölcek ya kendisi
  • Merhaba arkadaşlar,

Ben de 200lt ile aranıza yeni katıldım. Şimdilik akvaryumda 10 tane damızlık kafalı yunus var. 6d 4e ayrıca birkaç 5-6 cm portakal ve mavi prenses var.

İlk fırsatta yunusları elden çıkarmak istiyorum çok büyükler 15-16cm. Dış filtre satan yada damızlık yunusla takas etmek isteyen olursa bilginize( Eheim gibi kalitelilerle)
  • Merhabalar,

Bende çocuğum biraz hiperaktif 😊 Belki biraz sakinleşir üzerinde olumlu etkileri olur diye bugün evcil hayvan satıcısından orta boy bir akvaryum ve 8 adet japon ve 2 adet çöpçü balığı aldım. Satıcı birsz bilgi verdi ama inşallah becerebilirz ne o balıkçıları ne de kendimizi pişman etmeyiz :)))

• Merhaba arkadaşlar
    60x40x40 ölçülerinde bitkili bir akvaryumum var.
    İçinde 12 adet neon tetra, 2 adet otocat, 5 pigme cory, 1 erkek inka (dişisi malesef buhar camı olmadığından akvaryum dışına atlayıp aramızdan ayrıldı ve buhar camı için camcıdan cam kestirdim) 2 adette ara sıra gördüğüm ama ne yediklerini ve nasıl hayatta kaldıklarını bilmediğim ölen dişimden miras kalan yavru inka var.

Bu da tankın bir görüntüsü. Gerçi şuanki hali biraz daha farklı bitki sayısını azalttım daha ferah bir görüntü için.

• quote:

Orijinalden alıntı: karakteristik61

Merhabalar,

Bende çocuğum biraz hiperaktif 😊 Belki biraz sakinleşir üzerinde olumlu etkileri olur diye bugün evcil hayvan satıcısından orta boy bir akvaryum ve 8 adet japon ve 2 adet çöpçü balığı aldım. Satıcı birsz bilgi verdi ama inşallah becerebilirz ne o balıkçıları ne de kendimizi pişman etmeyiz :)))

Orta boy akvaryumunuz kaç litre acaba ? Litre hesabını şu şekilde yapabilirsiniz
    Boy x En x Yükseklik ve çıkan sonucu da 1000 e bölerek tankınızın içinde hiçbir şey yokken yani sadece su ile dolacağı kapasiteyi öğrenebilirsiniz.

Örnek kendi tankımdan 60 x 40 x 40 = 96000 / 1000 = 96 litre

Bunu şunun için soruyorum orta boy tankınızın hacmi küçükse atıyorum 50-60 litre ise 8 adet japon balığı o hacme fazla gelebilir.

• Butabi B kullanıcısına yanıt
    25-30 litre arası su alır demişti satıcı. Japonlar da büyük sayılmaz zaten. 10 tane japon 2 tane de çöpçü balığı var. Yalnız motor biraz fazla ses yapıyor gibi. Ben dikey mote ettim , kimisi yatay olur ise daha az ses yapar dedi.

Bu arada bizim ufaklık ile baya baya alıştık balıkçıklara😊

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakteristik61 -- 4 Şubat 2017; 13:21:9 >
  • quote:

25-30 litre arası su alır demişti satıcı. Japonlar da büyük sayılmaz zaten. 10 tane japon 2 tane de çöpçü balığı var. Yalnız motor biraz fazla ses yapıyor gibi. Ben dikey mote ettim , kimisi yatay olur ise daha az ses yapar dedi.

30 litrede 10 japon, balıklar büyüyünce sorun olacaktır. Neyse ileride akvaryumu büyütürsünüz zaten :)
    Ufaklığa selamlar. İçinde hayvan sevgisi ile büyümesi ne güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Butabi

quote:

30 litrede 10 japon, balıklar büyüyünce sorun olacaktır. Neyse ileride akvaryumu büyütürsünüz zaten :)

Ufaklık için tek sıkıntı akvaryum için henüz yer ayarlayamadığımız için akvaryumun kaloriferi yanmayan odada durması. Malum havalar soğuk olduğu için istediği zaman bakamıyor balıklara :) Becerebilir isek ileride daha büyük bir akvaryum ve farklı türler de düşünebiliriz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Butabi

quote:

Ufaklık için tek sıkıntı akvaryum için henüz yer ayarlayamadığımız için akvaryumun kaloriferi yanmayan odada durması. Malum havalar soğuk olduğu için istediği zaman bakamıyor balıklara :) Becerebilir isek ileride daha büyük bir akvaryum ve farklı türler de düşünebiliriz.

Akvaryumunuzda ısıtıcınız var mı acaba ? Hızlı ısı değişiklikleri balıklar için iyi değildir. O yüzden bir ısıtıcı vasıtasıyla akvaryum suyunun ısısını stabil tutabliyoruz. Özellikle odada kalorifer yanmıyor ise odanın ısısı geceleri baya düşüyordur.

Aynen hocam, odanın kaloriferleri yanmıyor. Bir Isıtıcı ve bir su altı floresanı almayı düşünüyorum.

• quote:

Aynen hocam, odanın kaloriferleri yanmıyor. Bir Isıtıcı ve bir su altı floresanı almayı düşünüyorum.

Su altı floresanına gerek var mıdır bilemiyorum ama bir ısıtıcı temin etmeniz iyi olacaktır.
    Isıtıcı alırken boyutlarına ve alttaki verdiğim tabloya bakarak gücüne karar verebilirsiniz. Size tavsiyem ileride akvaryum büyütme durumuna karşı boyutları akvaryumunuza sığdığı sürece yüksek wattlı ısıtıcı alabilirsiniz.

Bu akvaryumumdan önceki akvaryumum 22litre bir şeydi ve 50 watt ısıtıcı yeter diye almıştım. Sonra 96 litreye geçince ısıtıcı yetmemeye başladı ve 100 wattlık bir ısıtıcı almak zorunda kalmıştım :)

Bu arada alıntı yapmadan nasıl bildirim yollayabiliyoruz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Butabi -- 5 Şubat 2017; 0:27:47 >

Tavsiyeniz için çok teşekkürler üstad. Aslında bana kalsa daha büyük akvaryum alıp daha çeşitli türler besleyecektim ama hanımları bilirsin. Onlara göre böyle şeyler için evde hiç yer yoktur :)) Sonu iyi olur inşallah.

Bu arada alıntı yapmadan cevap vermek için ; cevap vermek istediğin mesajın sol üstünde işlem yazan yer var oraya tıkla ve seçeneklerden " cevapla " yı seç , tamamdır.

• karakteristik61 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim :)

Hanımlar malesef %90 ı bu hobiye dediğiniz nedenden dolayı karşı. Yalvar yakar 3 aydır ikinci akvaryum için izin alamadım hala :)

Eve yeni ve daha büyük bir mobilya takımı almayı teklif edin bir de , bakın evde ne müsait yerler olduğunu göreceksiniz :))) Kadınlar da böyle maalesef ;))

• karakteristik61 kullanıcısına yanıt

Yeni evli olunca mobilyalar da yeni oluyor malesef
  • 
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.