Şimdi Ara

i-DTEC CİVİC kullanan var mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
37
Cevap
0
Favori
38.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Merhaba. Veriler çok güzel. Aracınız kaç km'de şu anda? Yakıt tüketiminde zamanla bir değişiklik oldu mu?Şehir içi trafikte kaç lt oluyor tüketiminiz?
  • mkkadi kullanıcısına yanıt
    bayram tatilinde çok kullandım aracımı şuan 3000 kmde. yakıt tüketiminde ise fark edebildiğim bir değişiklik olmadı bence.Yeni araçlarda rodaj muhabbetin olduğunu düşünmüyorum şahsen.şehir içinde 5.4 gibi geziyorum. yol akıcı trafik ise 4.2-3.3 gibi bir değer veriyor.aydın izmir otobanda 80km ile gittiğimde 2,8 gösterdi gerçi o hiza 10 dk dayanabildim o gördüğün ortalama yakıt tüketimi aslında fazla bile.çünkü hafta için eşim kullanıyor aracı ve aracı çalıştırıp 3.5km yapıp park ediyor.akşamda dönüyor.50 km hızı hiç görmedim dediğini bilirim

• imbus_civata kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam, bende günlük olarak yeşildere yolunu kullandığım ve mevcut arabam manuel olduğu için otomatik araba arayışına girdim. Civic tam otomatik zf şanzıman olmasıyla benim için ön plana çıktı, hazır sizi bulmuşken bazı sorularım olacaktı öncelikle 1-sıkışık trafikte yakıt tüketimiz nasıl, atıyorum yeşildere yolu üstünden buca bornava,2- bunu dışında yalıtım ve motor sesi olarak memnunmusunuz 3- sitesinde göremediğim için soruyorum civic için ekstra opsiyon listesi varmı (kararan dikiz aynası vs.)4- yol tutuşu nasıl hiç deneyimleme sanşınız oldumu 5- honda terakkiyimi çamkıranımı tercih ettiniz sakıncası yoksa özel bir sebebi varmı.

Bunun dışında honda sensing özelliğinin türkiyedeki civiclerde olmadığı öğrendim honda türkiye en azından bu özelliği opsiyon olarak sunmalıydı,

şehiriçi trafiğinden bıkmış biri olarak yeni arabamda olmasını en istediğim özelliklerin başında stop-go özellikli acc ve lkas geliyor, honda bu özellikleri eğer opsiyon olarak bile sunmayı düşünmüyorsa yeni kasa focusu beklemeyi düşünüyorum.

• Legend3017 kullanıcısına yanıt
    sorularını cevaplamaya çalışayım.
    1-sıkıstık trafıkte 6,5 gibi rakam verıyor sabah akşam yeşildere trafiği gibi.
    2- motor sesi yok dostum.Gerçekten yok.motor soğukken ilk çalıştığında dişarıdan biraz duyuluyor.1-2 dakika içinde oda kayboluyor.içerden ise kesinlikle benzinli arabadan farkı yok emin olabilirsin.
    3-opsiyon listesi yok.ekstra olarak işik takıyorlar içine kapı eşiklerine lambalar spoyler falan takıyorlar.
    4-2015 civiğim vardı çamkırandan aldım 2015 senesinde(eco elegans).30 binde iken geri götürdüm yeni kasa alayım diye 70 bin verdiler.yukarda 85 90 çekiyonuz her yeri boyalılara dedim işine gelirse dediler.Üstelik tanıdıkta vardı ama vermediler.Dışarda sattım 83e 1 günde gittim param nakit dedim yine burunlarından kan aldırmadılar.Örnekle anlatayım.Orjinal teyibi hareket halinde müzik klibi çalmıyor sadece durunca açıyormuş.(Şans eseri örendim bunuda) nasıl çözeriz dedim 150 tl vericen serviste açarız dediler.Dedim 170 bin vericem benden 150 tl mi istiyorsun diyince işine gelirse dediler.Eyvallah dedim bir dahada çamkırandan birşey almayacağım dedim.30 bin bakımına 1300 tl istemişlerdi onuda belirtmek isterim.Terakki yi aradım gittim iyi insanlar lakin anlaşamadık.Not:1000 bakımına oraya götürdüm servise sokan eleman arabayı geri vitese sokamadı.üzerinde atölye şefi yazan bir personel gösterdi nasıl olduğunu.özetle araç pek satılmamış ve bilgili personel sadece baştaki elemanlar.
    aracı alacaksan sakarya honda plazadan almanı tavsiye ederim.Emre diye bir arkadaş var ben ondan aldım.Aşırı memnun kaldım diyebilirim.
    yol tutuşu fb7 ye göre zayıf emin ol.zf şanzıman tork konvertörlü eski 5 ileriden çoknfarkı yok vites biraz hızlı geçiyor ve sayısı fazla olduğundan yakıt tüketimi iyi. Lakin ileri geri manevra yaparsan vites geçişlerinde bekleme yapıyor 3 4 saniye.eskisi anında geçerdi.40 km ile giderken 5 e atıyor 🙂
    imla hatalarım olabilir kb.

arabadaki boya hataları bir kaç yerde var
    i-DTEC CİVİC kullanan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imbus_civata -- 23 Eylül 2018; 4:30:55 >

• Aracın bana göre eksikleri ve negatifliği satın aldıktan sonra çıkıyor. Öncelikle üzerine atılan boya ne kadar incelikle atılmışsa boyada kalkma oldu. Malesef arkadaşların bahsettiği gibi şerit takip gibi güvenlik özellikler ülkemizdeki araçlarda yok. Daha da mı aracın bakımları 10.000 km de yapılması Mercedes,Citroen gibi markalarda 15.000 km Renault Fiat gibi markalara bakınca 20 bin km servise giriyorsunuz. Servis ücretleri çok pahalı bunu da belirtmek isterim. Dişarda yaptırsan en fazla 350 lira verirsin.

Peki gelelim Honda TR bangır bangır reklam yapıyorlar ama aracı satamıyorlar. Nedir satılmayan tabii ki 9 ileri ZF marka şanzımanlı dizel araçtan bahsediyorum. Bana göre Honda firması satış ve pazarlamada bir hata yaptı. Aracın kasa tasarımı güzel olmasına karşı benzinle aynı dönemde dizel seçeneğini eklemedi. 2018 yılı başında dizel çıkardı ve otomatik şanzıman yoktu. Yine bir stratejik hata yaptı. Rakipleri hem otomatik hemde 15 bin ile 20 bin bakıma çağırırken kendisi eksi puanı aldı. Tabii ki buna eller serbest park özelliği ,şerit takip, öndeki araçla takip mesafesi gibi faktörleri ekleyince satışları artmadı ve eksi puan aldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: sistemtasarim

Aracın bana göre eksikleri ve negatifliği satın aldıktan sonra çıkıyor. Öncelikle üzerine atılan boya ne kadar incelikle atılmışsa boyada kalkma oldu. Malesef arkadaşların bahsettiği gibi şerit takip gibi güvenlik özellikler ülkemizdeki araçlarda yok. Daha da mı aracın bakımları 10.000 km de yapılması Mercedes,Citroen gibi markalarda 15.000 km Renault Fiat gibi markalara bakınca 20 bin km servise giriyorsunuz. Servis ücretleri çok pahalı bunu da belirtmek isterim. Dişarda yaptırsan en fazla 350 lira verirsin.

Peki gelelim Honda TR bangır bangır reklam yapıyorlar ama aracı satamıyorlar. Nedir satılmayan tabii ki 9 ileri ZF marka şanzımanlı dizel araçtan bahsediyorum. Bana göre Honda firması satış ve pazarlamada bir hata yaptı. Aracın kasa tasarımı güzel olmasına karşı benzinle aynı dönemde dizel seçeneğini eklemedi. 2018 yılı başında dizel çıkardı ve otomatik şanzıman yoktu. Yine bir stratejik hata yaptı. Rakipleri hem otomatik hemde 15 bin ile 20 bin bakıma çağırırken kendisi eksi puanı aldı. Tabii ki buna eller serbest park özelliği ,şerit takip, öndeki araçla takip mesafesi gibi faktörleri ekleyince satışları artmadı ve eksi puan aldı.
    yazdıklarının bazılarına katılıyorum bazılarına katılmıyorum.otomatık cıvığın az satmasının nedenı bence cıktığında kı euro kurunun fazla olması ötv diliminde üst kademeye denk gelmesi ve kurun gıttıkce yukarı tırmanmasından fıyatlarının aşırı artması.200 bın verılırmı hıc civiğe cidden. lutfen polo 180 bın deme. dizel civik şansız bir zamanda çıktı özetle

• Ben almayı düşünüyorum bir tane executive olanından.

2. El fiyat 140-145 arasında. Bayide sıfırı 170 civari
    Tek düşündüren şey bakımın 10 binde olması.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sepulturgay

Ben almayı düşünüyorum bir tane executive olanından.

10.000 Bakimi gectim pahali da bakimlari..Km arttikca da 2000 tl civarlarina geliyor bir bakim..Serviste yaptirmasan garantiden cikartiyorlar da..6 sene garanti yok sayiyorlar..

Gerci garantiden de bi sey yaptiklari da yok..

• quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

10.000 Bakimi gectim pahali da bakimlari..Km arttikca da 2000 tl civarlarina geliyor bir bakim..Serviste yaptirmasan garantiden cikartiyorlar da..6 sene garanti yok sayiyorlar..

Gerci garantiden de bi sey yaptiklari da yok..

Alıntıları Göster
    Bu sebeplerle şu an Passat bakıyorum.
    Passat düşüncemde ikinci elde değer kaybetmemesi önemli rol oynuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sepulturgay

Ben almayı düşünüyorum bir tane executive olanından.

Mesajın üstünden yaklaşık dört ay geçmiş, arkadaşın yazdığı fiyatlara ortalam 15-20 k fark geldi. Ne haldeyiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi askala -- 28 Temmuz 2019; 13:0:12 >
  • Merhabalar, ne zamandır civic bakıyorum ortalıkta net bişey yok.
    Golf 1.4tsi 125 bg 89bin km aracım var. Civic sürmek istiyorum ama kimle konuşsam golfün yerini tutmaz diyor, ben zaten 2016 model sonraki kasaları kullanmak istiyorum ama bir tanıdık denk gelmedi. Kötü dedikleri civicin 13 model elegance 1.6 ivtec 90-100bin km leri bile anca karşılıyor benim arabayı.

Arada sırada takip ediyorum ikinci el piyasasını, özellikle civic dizellerin 1.6 idtec, az kullanıp satıcısı çok. Acaba beğenmediler mi diye merak ediyorum. Bu otomatik şanzıman tork konvertörlü mü? Fabrikasyon lpglerde güzel görünüyor bilemedim sizler nedersiniz?

• Öncelikle herkese merhaba. dizel manuel yaris aracımı daha geniş bir araçla değiştirmeyi düşünüyorum. mevcut aracım 190000 km ye yaklaştı. Yeni aracımı sıfır almayı düşünüyorum ancak bazı konularda yorumlarınıza ihtiyacım var. yeni araç olarak 2 alternatifim var. birisi corolla 1.6 otomatik diğeri civic dizel otomatik. senede 17-18 bin km civarı yapıyorum. evim ile işyeri arası 14 km. bunun 2-3 km si şehir içi sonra bölünmüş yola çıkıyorum(küçük şehirde yaşıyorum şehir içi dediğim de dur kalk olmuyor sadece düşük hızlarla seyrediyorum. senelik yolumun hemen hemen yarısından çoğu şehirlerarası kısmından oluşuyor. Dizel araç almak çok istemiyorum hem mevcut aracım şu anda yağ eksiltiyor, dizelin uzun km sonrasında meydana çıkardığı problemlerle uğraşmak istemiyorum ki honda için dizelinin pek tutmadığı söyleniyor hemde 2021 de kasa değiştireceği için pek olumlu gelmiyor. yeni aracımı sıfır alacağım için uzun süre kullanmayı düşünüyorum(10 yıl gibi). benzinli araç hem daha konforlu hissettiriyor hemde masrafsız.Otomatik vites alacağım için diğer markaların turbo benzinlilerini otomatik olarak eledim(dsg, edc vb). lpg taktırma fikride pek sıcak gelmiyor. Uzun vade de Motor problemi yaşarmıyım diye düşünüyorum. Corolla ile ilgili tek düşüncem gerçekten çok yakar mı bilmiyorum, sakin kullanan biriyim. hybrid seçeneğini de yeni olduğu için neler yaşarım bilmiyorum o yüzden ona da sıcak bakmıyorum. dizeli amorti etsem bile bir yerden sonra dizel problem çıkarmaya başlıyor. bir yandan az yakıt konusunda dizel diğer yandan sürüş keyfinin daha iyi olduğunu düşündüğüm benzinli. corollaya lpg taktıracağıma sonradan lpg taktıracak olsam honda civic eco var, falan derken Açıkçası arada kaldım, fikirlerinize ihtiyacım var.

• quote:

Orijinalden alıntı: hayzınbergk

Öncelikle herkese merhaba. dizel manuel yaris aracımı daha geniş bir araçla değiştirmeyi düşünüyorum. mevcut aracım 190000 km ye yaklaştı. Yeni aracımı sıfır almayı düşünüyorum ancak bazı konularda yorumlarınıza ihtiyacım var. yeni araç olarak 2 alternatifim var. birisi corolla 1.6 otomatik diğeri civic dizel otomatik. senede 17-18 bin km civarı yapıyorum. evim ile işyeri arası 14 km. bunun 2-3 km si şehir içi sonra bölünmüş yola çıkıyorum(küçük şehirde yaşıyorum şehir içi dediğim de dur kalk olmuyor sadece düşük hızlarla seyrediyorum. senelik yolumun hemen hemen yarısından çoğu şehirlerarası kısmından oluşuyor. Dizel araç almak çok istemiyorum hem mevcut aracım şu anda yağ eksiltiyor, dizelin uzun km sonrasında meydana çıkardığı problemlerle uğraşmak istemiyorum ki honda için dizelinin pek tutmadığı söyleniyor hemde 2021 de kasa değiştireceği için pek olumlu gelmiyor. yeni aracımı sıfır alacağım için uzun süre kullanmayı düşünüyorum(10 yıl gibi). benzinli araç hem daha konforlu hissettiriyor hemde masrafsız.Otomatik vites alacağım için diğer markaların turbo benzinlilerini otomatik olarak eledim(dsg, edc vb). lpg taktırma fikride pek sıcak gelmiyor. Uzun vade de Motor problemi yaşarmıyım diye düşünüyorum. Corolla ile ilgili tek düşüncem gerçekten çok yakar mı bilmiyorum, sakin kullanan biriyim. hybrid seçeneğini de yeni olduğu için neler yaşarım bilmiyorum o yüzden ona da sıcak bakmıyorum. dizeli amorti etsem bile bir yerden sonra dizel problem çıkarmaya başlıyor. bir yandan az yakıt konusunda dizel diğer yandan sürüş keyfinin daha iyi olduğunu düşündüğüm benzinli. corollaya lpg taktıracağıma sonradan lpg taktıracak olsam honda civic eco var, falan derken Açıkçası arada kaldım, fikirlerinize ihtiyacım var.
    Dizelde çıkan sorunlar nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: askala

Dizelde çıkan sorunlar nedir ?

Alıntıları Göster
    Ülkemizdeki yakıtları inceleme yapıldığında kalite olarak avrupa ülke standartların altında olduğunu zaman zaman duyuyoruz. Dizelde motor yağ yakıyor demişsiniz. İyide problem belki segman değiştirseniz düzelecek veya araçta kullanılan motor yağı zamanında değişmiyor,kullanılan yağ numarası farklı birçok etken var. Gelelim sizin yazdıklarınızdan atmosferik motorlarda 1.2 cc veya 1.4 75bg-100bg arasında motor seçeneğini seçerseniz benzinli araç az yakar demiyorum.Ama 1.6 cc benzinli Corolla 'ya oranla daha az yakıt tüketecekseniz. Honda Civic 1.5 IVTEC turbolu araç ama 1.6 lpg siz modelide var.Ama yakıttan tasarruf edemezsiniz. Ancak bu arabalarda uzun yolda az yakarsınız.

• Konunun üzerinden hayli zaman geçmiş ama gene de hala kullanan veya çevresinden duyan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse sevinirim.. bu aralar araba almaya niyetlendim ve gözüme dizel otomatik civic çarptı. Bu arabalar için bahsedilen birkaç problem var birisi dizel partikül fitresi sorunları, birisi servis ve yedek parça fiyatlarının pahalı olması vs. uzun dönem kullanıcılar varsa aramızda bu konularda biraz fikir verebilir mi

Ayrıca bir kaç yerde de aktif yaya koruma için kaput açıldıktan sonra çıkan masrafın çok fazla olmasından bahsedilmiş bunun için de servisler hala aynı mı yoksa daha uygun bir çözüm sunuyorlar mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthsev -- 6 Mayıs 2022; 14:15:15 >
  • fthsev F kullanıcısına yanıt

4 senedir biniyorum araca. genelde kısa mesafe gidiyor günlük 5 km git 5 km gel.(iş yeri yakın) hiçbir sıkıntı yaşamadım. kesinlikle al derim. torku çekişi son sürati gayet yeterli. şiddetle tavsiye ederim. 9 vites zf otomatik olanı al pişman olmazsın.

• Ayni aractan 3 gun once bende aldim.daha once 3 tane dsg kullanan biri olarak ilk izlenimler.yakitta ideal bir araba yol tutusu beklentimden daha iyi.vites geçişleri ozellikle sogukken biraz belli oluyor ama ısınınca gayet makul.ancak servis fiyatları anormal pahali bir yag değişimi 4 bin civari uzerine birde şanzıman yag degisimi iain icine girince 7/8binler çıkıyor.ben alirken aldigim arkadas bakimi geldi demişti.bende 2bin civari cikar dusunmustum.resmen şok yasadim.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.