Şimdi Ara

HYUNDAI TUCSON (2015 VE SONRASI) ANA KONU (DRIVE YOUR WAY) (27. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.392
Cevap
221
Favori
1.004.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CRV de güzel bir araç, o da 1.6 ve 4x4 fakat onun artısı dizel olması yani yakıt masraflarının daha az olması 👍🏻 diğer taraftan CRV'nin dolusu 150 bin TL fakat Tusconun dolusu 114 bin TL yani arada yakıt tüketimi ile kapanmayacak bir fark söz konusu. İlave olarak tuscon 177 ps gücünde fakat crv 160 ps, benzinli araç tabiki daha sarsıntız ve sessiz/konforlu dizele göre. Ayrıca tusconun dış görünümü crv den kat ve kat daha güzel. İki aracında içerisinde kullanılan malzemeler ve sürüş konforu gayet iyi. Kısacası yılda 30 bin ve üzeri km yapmayacak herkez tusconu seçer gibi geliyor bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyrant1907 -- 6 Eylül 2015; 10:59:27 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 100bin vereceğim, yani ev parası veya yerine göre ev peşinatım gidecek, servetimizi sokağa attığım yetmediği gibi, km. de 50 kuruş yakacak ve ben en yakın mesafeye giderken bile düşüneceğim, ve markası HYUNDAİ olacak...

Kamera şakası mı bu?

Kezman, are you Player??
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

100bin vereceğim, yani ev parası veya yerine göre ev peşinatım gidecek, servetimizi sokağa attığım yetmediği gibi, km. de 50 kuruş yakacak ve ben en yakın mesafeye giderken bile düşüneceğim, ve markası HYUNDAİ olacak...

Kamera şakası mı bu?

Kezman, are you Player??

Daha iyi bir alternatifiniz varsa biz de öğrenmek isteriz hasan bey

• quote:

100bin vereceğim, yani ev parası veya yerine göre ev peşinatım gidecek, servetimizi sokağa attığım yetmediği gibi, km. de 50 kuruş yakacak ve ben en yakın mesafeye giderken bile düşüneceğim, ve markası HYUNDAİ olacak...

Kamera şakası mı bu?

Kezman, are you Player??

Kimse kimseye zorla araba satmıyor ayrıca 4 çeker güçlü otomatik hiçbir SUVDAN da (dizel veya benzinli) 20/25 krş yakacak diye beklemeyin, aldanırsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: keremgokturk

Peki hocam yakıt tüketimi konusunda ne düşünüyorsunuz ? değer mi ? yoksa aynı fiyata kadjar ya da kaşkai mi alsak ?

Ben senede 10k km yapıyorum, mevcut arabamda benzinli ve 10 lt yakyor şehir içi. Çok problem olarak görmüyorum. Kişisel tercih bir yerden feragat ederken konfor ve arabadan ALINAN zevk kazanımları arasındaki denge . yakıtı üzer ama başka bir çok yönden mutlu eder. Piyasadaki benzer araçlardan diZeller Hariç tüm benzinliler her halükarda çatır çatır yakıyor zaten.

• Zaten şuan milletin altındaki (hatta bayanların kullandığı) küçük otomatik benzinli araçlar da şehir içi 8/10 lt arası tüketiyor.

Bırakın da Tucson da yaksın o kadar.

• Araç çok tatlı duruyor nasip olur da işten güçten test için il merkezine gidebilirsem test etmek istiyorum. Gerçi arac alalı 1 sene olmadı fakat meraktayım test eden alan kullanan arkadaşların yorumlarını zevkle takip ediyor ve bekliyorum.. Sert girilen virajlarda savrulma durumu nasıl..

• Yıl sonuna kadar 4000 satma planları devam ediyor mu hala? En iyi ihtimal aylık 300 satarlar. 1500 satsınlar bakalım. Iyi fiyat kırarlar her zaman ki gibi..

• Değerli arkadaşlarım, yazdığım yanlış anlaşılmasın, markayı kötüleyici bir şey söylemek anlamında bir yorum yapmadım.

Bence 100bin çok yüksek bir meblağ, ve bu paraya bu arabayı almak ancak Türkiye'de olur.

Ben 100bin gibi ciddi bir miktarı cebimden çıkaracaksam, alacağım araç Mercedes-BMW-AUDI olmalı. Düşüncem bu.

Hyundai, Opel vs. bunlar 100bine satılabilir, piyasa böyle fakat, hiçbirimiz almazsak, satamazlar bu fiyata. Yılda 700bin araç altını satsalar, zarar ederler, mecburen ÖTV iner fiyatlar düşer.

Ben 5 yıl önce yerli üretim Megane 3 aldım hala aynı araca biniyorum. Ben de bilirim 100bin basmayı basmayın, hepimiz uyanık olsak, ah şu Avrupalı gibi duyarlı olsak, ne bu şehitlerimiz olur, ne böyle bizim cebimizi boşaltabilirler, çok daha iyi olur herşey.

Almayın aldırmayın. Saygılar.

Bu millet , kiralama şirketleri hariç vatandaş olarak 2 yıl sıfır araca binmese, herşey bambaşka olur. Paramızı yastık altında saklasak, hiçbir yere harcamasak varya neler olur neler...

Dipnot: Elin parasıyla keyif yapılmaz.

Elin oğlu önce balık tutarken seni izler, sonra senin oltanla balık tutmasını öğrenir, sonra senin oltanla tuttuğu balıklarını senin kovana koyar, sonra kendine olta alır, en nihayetinde balık tuttuğun arazileri elinden satın alır, sonra sen de onun kurduğu şirkette, atalarının topraklarında asgari ücrete balıkçı olursun.

Dünün esnafının çocuklarını, babalarının dükkanlarında devam etmek yerine bugün AVM'lerde çalışıyor, bunu hatırlatırım.

Sözün özü, 100bine 1.6 benzinli , kompakt sınıf araç alınmaz. SUV değil bu araç, kompakt SUV. Yani tamamen uydurma bir sınıf.

• quote:

Değerli arkadaşlarım, yazdığım yanlış anlaşılmasın, markayı kötüleyici bir şey söylemek anlamında bir yorum yapmadım.

Bence 100bin çok yüksek bir meblağ, ve bu paraya bu arabayı almak ancak Türkiye'de olur.

Ben 100bin gibi ciddi bir miktarı cebimden çıkaracaksam, alacağım araç Mercedes-BMW-AUDI olmalı. Düşüncem bu.

Hyundai, Opel vs. bunlar 100bine satılabilir, piyasa böyle fakat, hiçbirimiz almazsak, satamazlar bu fiyata. Yılda 700bin araç altını satsalar, zarar ederler, mecburen ÖTV iner fiyatlar düşer.

Ben 5 yıl önce yerli üretim Megane 3 aldım hala aynı araca biniyorum. Ben de bilirim 100bin basmayı basmayın, hepimiz uyanık olsak, ah şu Avrupalı gibi duyarlı olsak, ne bu şehitlerimiz olur, ne böyle bizim cebimizi boşaltabilirler, çok daha iyi olur herşey.

Bu millet , kiralama şirketleri hariç vatandaş olarak 2 yıl sıfır araca binmese, herşey bambaşka olur. Paramızı yastık altında saklasak, hiçbir yere harcamasak varya neler olur neler...

Elin oğlu önce balık tutarken seni izler, sonra senin oltanla balık tutmasını öğrenir, sonra senin oltanla tuttuğu balıklarını senin kovana koyar, sonra kendine olta alır, en nihayetinde balık tuttuğun arazileri elinden satın alır, sonra sen de onun kurduğu şirkette, atalarının topraklarında asgari ücrete balıkçı olursun.

Dünün esnafının çocuklarını, babalarının dükkanlarında devam etmek yerine bugün AVM'lerde çalışıyor, bunu hatırlatırım.

Sözün özü, 100bine 1.6 benzinli , kompakt sınıf araç alınmaz. SUV değil bu araç, kompakt SUV. Yani tamamen uydurma bir sınıf.

Fiyatların yüksek olduğu konusunda kesinlikle haklısınız fakat bu vergilendirme sisteminde maalesef durum bu mercedes audi alırım demişsiniz fakat aynı sınıftaki glk, X3 ve Q5 200 bn tl den başlıyor yani arada uçurum var..

• Arkadaşlar, Maltepe hunko test aracı;
    T-GDI DCT Elite Plus

Elite Plus test edicek arkadaşlara önerim, aracı düzde sürerken göstergede yeşil renk şerit takip işareti çıkınca direksiyonu bırakın ve direksiyonun kendi kendine döndüğünü ve sizi şeride soktuğunu izleyin. Çok keyifli oluyor.

Ayrıca hem sağ hem sol aynadaki turuncu renk kör nokta uyarıları da çok aktif çalışıyor.

Ayrıca dip gazlarda 6500 devire kadar uzuyor araç, bunu mutlaka test edin.
    Bu araçla yavaş gitmek çok zor.

Mutlaka test sürüşü yapın.
    HYUNDAI TUCSON (2015 VE SONRASI) ANA KONU (DRIVE YOUR WAY)HYUNDAI TUCSON (2015 VE SONRASI) ANA KONU (DRIVE YOUR WAY)

• 100 küsür bine alınan tucson'u satmak gerekse...millette anlat anlatabilirsen, hocam hyundai çok iyi atılım yaptı, araçları süper, güvenli ( aksini iddia etmiyorum, kia kullanıcısıyım), benzinli ama güçlü, cvt falan filan, bunu bu milette analatamıyorsunuz bunu ben bizzat yaşadım kia venga aracımı satarken, adam euroncap e bile sokulmamış 1,3 moter linea için takla atarken, euroncap 5 yıldızlı, ağızına kadar donanım dolu, 136 ps 1,65 dizel vengama burun kıvırıyordu, aracı 3-4 ay satamadım, üstelik arac 18 bin km de ve hatasızdı, sonuçta takasa verdim....tucsonda da aynı akibet mevcut 113.900 TL verilen tucon'u, 80-90 bine satmada zorlanılacaktır, aynı durum kuga larda da var, alırken musrif, kullanırken musrif ve satışta da çok zarar ettirecek araçlar bunlar....
  • Herkesin Düşüncesi farklıdır.Evet dediklerinizde doğruluk payı var Araçların fiyatları cok cok yüksek o da vergi sisteminden dolayı.
    100 bin üzeri Mercedes-Audi veya BMW premuım marka oldukları için 100 bin üzerine çıkıldığı an bende sizin gibi bu 3 araçtan birisini alırım tabikide.Çok yüksek rakamlar bunlar para kolay kazanılmıyor bu ülkede.
    Ama şöyle birşeyde var şimdi alıcak adamıda geri döndüremezsin parası hazırdır,bu aracı çok istiyordur beğenmiştir almıştır.
    Benim Fikrimce en önemli olan;aracı aldınız,kapıyı kitlediniz ve eve doğru gidiyorsunuz.Araca bir daha dönüp baktığınızda içinizde bir gülümseme,bir sevinç varsa doğru arabayı aldınız demektir.Alıcağınız arabanın içine sinmesi lazım.Onu benimseyip duygularla hareket ederek alırdım ben aracımı.
  • quote:

Değerli arkadaşlarım, yazdığım yanlış anlaşılmasın, markayı kötüleyici bir şey söylemek anlamında bir yorum yapmadım.

yahu bu ulke 20 yil arac ithal etmedi yerli araca bindik sonuc ne oldu tofaş ne oldu mesela 2 yil degil 20 yil almadik biz kim serbest birakti ithalini hangi kafalar serbest birakti paralarimiz neden almanyaya gidiyor şuan .

Tofaş.neden gelistiremedi kendini niye fiatla ortak oldu.

okuyup ogrenemek lazim devlet gitsin turkiye uretimi arac alsin kiralasin once merso degil.

• Tucson un premium daki rakipleri gla, x1 ve q3. Çünkü abisi Sante fe, x3, q5 ve glk-glc ile karşılaştırıyor dergilerde ve videolarda. Ülkemizde olmayan Gran Santa fe ise X5'e muadil. Tabi boyut olarak karşılaştırıyorum.

Full tucson fiyatına en baz x1, gla, q3 bile alınamıyor ve görünüm olarak tucson daha buyuk. Dikkat ederseniz yeni gelecek x1 hariç şu anki x1 ve gla biraz station wagon tarzı. Bu sebepten dolayı Tucson premium lardan rahatlikla müşteri çalabilir. Ülkemizdeki dizel sevdası yüzünden satış hedefine ulaşır mi bilemem ama yurtdışında Hyundai'nin hedefine ulaşma olasılığı daha yüksek.

Hyundai son dönemde ciddi atak yaptı ve kaliteyi arttırdı, Korelileri tebrik etmek lazım. Japon seviyesinde görüyorum ben marka algısı olarak artık. Biraz sürüş dinamiklerini de geliştirirlerse gelecekte Almanlara kafa tutabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi john.wick -- 6 Eylül 2015; 14:18:28 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: john.wick

Tucson un premium daki rakipleri gla, x1 ve q3. Çünkü abisi Sante fe, x3, q5 ve glk-glc ile karşılaştırıyor dergilerde ve videolarda. Ülkemizde olmayan Gran Santa fe ise X5'e muadil. Tabi boyut olarak karşılaştırıyorum.

Full tucson fiyatına en baz x1, gla, q3 bile alınamıyor ve görünüm olarak tucson daha buyuk. Dikkat ederseniz yeni gelecek x1 hariç şu anki x1 ve gla biraz station wagon tarzı. Bu sebepten dolayı Tucson premium lardan rahatlikla müşteri çalabilir. Ülkemizdeki dizel sevdası yüzünden satış hedefine ulaşır mi bilemem ama yurtdışında Hyundai'nin hedefine ulaşma olasılığı daha yüksek.

Hyundai son dönemde ciddi atak yaptı ve kaliteyi arttırdı, Korelileri tebrik etmek lazım. Japon seviyesinde görüyorum ben marka algısı olarak artık. Biraz sürüş dinamiklerini de geliştirirlerse gelecekte Almanlara kafa tutabilirler.

Bahsettiğiniz araçlar tuscondan çok daha alçak, dar ve ufak araçlar, kesinlikle tuscondaki ferahlık ve iç mekan genişliği onlarda yok, GLA,Q3 falan vir aile aracı olarak çok ufak kalır. Boyut olarak GLK ve Q5 çok daha benzer tuscona

• Tucson fiyatına Audi alırım diyenler,
    108bin TLye A3 dizel otomatik alırsınız 16" jantlı

Ekonomikce binebilirsiniz, tercih meselesi.

Ama ben asla binek araca 100bin TL vermem. Nasıl bazıları Hyundai/Kiaya bu paraları vermiyorsa ben de markası ne olura olsun HB araca o parayı vermem.

Bir yanda 177hp 4 çeker 19 jantlı tasarım harikası Tucson

Diğer yanda 105 hp Dizel otomatik HB

Allah selamet versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 6 Eylül 2015; 14:43:17 >
  • Spesifikasyonlara baktigimizda daha küçük aslinda, örneğin x3 ile uzunluk 15cm kadar ama tasarımı sayesinde büyük gösteriyor diyebiliriz, bu da tasarimin basarisi. Özellikle ön ızgara yüzünden.

Ayrıca dikkatimi çeken negatif yorum yapan arkadaşlar aracı test sürüsünde kullanmamış, kullanan arkadaşlar ise profesyonel yorumcularla benzer iyi yorumlarda bulunmuşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi john.wick -- 6 Eylül 2015; 14:53:33 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hyundai Türkiyede marka algısını değiştiremiyor.Aslında Türkiyeye getirmediği equus,genesis,sonata,azera vs.Bir sürü modellerini getirmiyor ve bu saydığım modeller amerikada olsun satış rekorlarını kıran çok çok güzel araçlar.kıa ,Subaru,mazda veya Hyundai zaten Amerikada çok büyük satış rakamları var.Bakmayın böyle marka algısı yaptıklarına.
    Kia da olsun Hyundai de olsun sorunsuzlukta kendilerini 2005ten sonra özellikle çok geliştirdiler.Hep anketlerde Japonlarla aynı sıradalar.
    Zaten kullandıkları teknoloji veya mekanik olarak Japon-Kore yani Uzakdoğu araçları ile aynılar yani cok sorunsuz güzel araçlar.Ben çok beğeniyorum.Bende Golf 7 vardı sattım 4 gün önce.Dsg yüzünden.
    Hyundai Veya Kia grubu araçları cok seviyorum.Almayı düşünüyorumSürüş dinamikleri olarakta kendilerini çok geliştirdiler ayrıca benim test ettiğim Kia tarafında Spo,Hyundaide i30 un yol tutuşları çok iyiydi.
    Yeni Tucsonuda test etmeye cıkıcam.Çok Güzel bir araca benziyor.Adamları tebrik etmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobil alemi -- 6 Eylül 2015; 14:52:58 >

• Tuscon'la ilgili amerikada önde gelen yorumcuların test videolarını izlerseniz gerçekten çok şaşıracaksınız. Araç amerikada çok çok beğeni kazandı. Gerek süspansiyon gerek aracın yalıtımı ve sessizliği gerekse tasarımı çok beğenildi ki amerikalılar bir çok alman otomobilini yerden yere vuruyor bu testlerde amerikada bu kadar saygı gören bu markanın ben se zamanla ülkemizde de gereken ilgiyi göreceğine inanıyorum

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.