Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (687. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29.278
Cevap
204
Favori
1.966.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 685686687688689
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: chncnyhn

Bu kadar çabuk yanıt verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

- Benzin deposu sorununu iyiden iyiye dert etmeye başlamıştım içim rahatladı gerçekten
    - Lastik basıncını biraz daha düşürmem gerekiyor sanırım şu anda 33 olması lazım
    - LPG konusunda ise eğer hunko kendisi gönderirse kartal oto sanayide landirenzo marka LPG takan bir bayi 2 yıl 100.000 km motor garantisi veriyormuş. O yüzden landirenzo taktırmayı düşünüyorum.

Lastikler için her usta başka şey söylüyor benim lastikler 195/50/16 buna 33 basılmaz önler 31 arka 30 diyor başka yer 32 diyor. şuan 32 duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

quote:

- Benzin deposu sorununu iyiden iyiye dert etmeye başlamıştım içim rahatladı gerçekten
    - Lastik basıncını biraz daha düşürmem gerekiyor sanırım şu anda 33 olması lazım
    - LPG konusunda ise eğer hunko kendisi gönderirse kartal oto sanayide landirenzo marka LPG takan bir bayi 2 yıl 100.000 km motor garantisi veriyormuş. O yüzden landirenzo taktırmayı düşünüyorum.

Lastikler için her usta başka şey söylüyor benim lastikler 195/50/16 buna 33 basılmaz önler 31 arka 30 diyor başka yer 32 diyor. şuan 32 duruyor.

Bende her 33 ps yaptığımda gören o çok değil mı diyor. Bir lastikci ağır yükün varken 33 yap yoksa fazla dedi. ama ben klavuza uymayı tercih ediyorum. Şimdiye kadar da bir problem yasamadık çok şükür.

• quote:

Bulunduğunuz yerde hyundai yetkili servisi LPG montajı yapıyorsa -ki yaparsa brc yapar- onu tercih etmeniz ilerisi icin daha iyi olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugrahan18

quote:

Bulunduğunuz yerde hyundai yetkili servisi LPG montajı yapıyorsa -ki yaparsa brc yapar- onu tercih etmeniz ilerisi icin daha iyi olabilir.

Hocam şöyle bir durum var.

Benim arkadaşımda da aynı arabadan var ama o aldığında garantili olarak LPG montajı yapılıyordu. Ancak ben aldığımda böyle bir olay yoktu sadece eralara garantili olarak lpg dönüşümü yapılıyormuş.

Taktırmayı düşününce gidip başta bir BRC bayiisiyle konuştum onlar sadece lpg sistemine 2 yıl garanti verebileceklerini söylediler.

Bayi ile konuştuktan sonra arabayı aldığım yere yani maltepe hunko'ya gittim ve az da olsa samimi olduğumuz satış temsilcimle konuştum. O beni servise aktardı ve servis de motorun garantiden çıkacağını söyledi. Bunu üzerine bana bir tavsiyede bulunmalarını ve daha önceden nerede taktırdıklarını sorduğumda Kartal oto sanayideki bayiye yönlendirdiler.

Oradaki hanımefendi eğer hunko arabayı gönderirse 2 yıl 100.000 km motor garantisi verdiklerini onun dışında dışarıdan müşteri olarak gelirsek sadece lpg sistemine 2 yıl garanti verdiklerini söyledi. Taktıkları sistem ise Landirenzoymuş.

Pazartesi günü tekrar hepsiyle yüzyüze görüştükten sonra randevu almayı düşünüyorum.

• Hayırlı olsun chncnyhn.
    Özellikle LPG ile ilgili tecrubelerini bekliyoruz.
    Birçok arkadasa yol gösterici olacaktır.
  • hatchback arabalarda LPG sistemi içeri koku almıyor mu? Ben hem bu yüzden hem de LPG sisteminin çok sağlıklı olmadığı görüşünden dolayı LPG taktırmayı düşünmüyorum. Zaten şu durumda iyi kullanırsam 27 kuruşa kadar yakıt düşüyor. Sizde benzinli ve LPG'li yakıt tüketimi ne alemde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aflika

hatchback arabalarda LPG sistemi içeri koku almıyor mu? Ben hem bu yüzden hem de LPG sisteminin çok sağlıklı olmadığı görüşünden dolayı LPG taktırmayı düşünmüyorum. Zaten şu durumda iyi kullanırsam 27 kuruşa kadar yakıt düşüyor. Sizde benzinli ve LPG'li yakıt tüketimi ne alemde?

Koku mu? Belki bundan yıllar önceki sistemlerde olabilir ama Hyundai bahsettigimiz kitleri kampanyayla sıfır araçlarına takip satıyordu. gaz kokan arabaya sıfır da olsa kimse binmezdi heralde. ne zaman kokar derseniz bazı istasyonların Gazi gercekten kokuyor, o da alırken hissediliyor. kimisi iyi kimisi kötü diyor ben kokmayanini tercih edeyim. şöyle birsey var hatcback araçlarda simit tüp takılsa bile stepne nedeniyle bagaj küçülüyor. Onuda gunluk kullanimda tamir kiti falan kullanarak halledebilirsiniz.

İkinci sorunuz çok onemli ben Ankara trafiğinde 100 kmyi benzinle 6 lt gaz ile 8 litreden biraz daha az bir kullanımla gidebiliyorum. Gazi 2.0 tl den alıyorum km basına 16 kuruş ediyor. Tabi sirali sistem pat diye gaza geçmiyor belli bir mesafe benzinle gidiyorsunuz. O da kontak çevirme miktarınıza ve havanın sıcaklığına göre tüketiminize artı olarak eklenir.

Benzin fiyatlari boyleyken gecerli olacak fikir: kafanız rahat oluyor.

• Son ölçümüme göre 50 tl lpg ile 260 km sıkışık şehiriçi trafiğinde yol katettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: legendboxer

Son ölçümüme göre 50 tl lpg ile 260 km sıkışık şehiriçi trafiğinde yol katettim.

Kemal sizin orada ne kadar gaz?
    Ben birkaç hafta önce Balıkesir taraflarında 2.49 liradan aldım. Bura ile litre bası 50 kuruş 40 litrelik depoda 20 lira fark var nasıl bir dengesizlik bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugrahan18 -- 24 Ekim 2011; 10:27:35 >
  • bizdede 2.49 du sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: legendboxer

bizdede 2.49 du sanırım

Bizde burada 2 lira oldu diye söyleniyoruz.
  • 1.2 i20 yede lpg taktırmak biraz gereksiz değilmi?
    bende i20 alma arefesindeyim, fakat ben 1.4 otomatik düşünüyorum, test aracı 1.2 idi, 15-20 km kadar kullandım, arkadaşımda 1.2 var sık sık kullandım ve yakıt tüketimi çok makul, lpg bence çok gereksiz. zaten yüksek devir pek çeviremiyor, üstüne üstlük lpg bence hiç olmaz.
  • Arkadaşlar bugün bisikletli bir kadın i20'me çarptı. Sis lambası takılıcak yerin altında küçük bir delik oluştu. Ne yapmam gerek, acaba çok farkedilmiyor ama :'(

• plastik aksam fazla dert etmeye gerek yok. beyaz soğuk silikon ile dolgu yapılabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: dnz20

1.2 i20 yede lpg taktırmak biraz gereksiz değilmi?
    bende i20 alma arefesindeyim, fakat ben 1.4 otomatik düşünüyorum, test aracı 1.2 idi, 15-20 km kadar kullandım, arkadaşımda 1.2 var sık sık kullandım ve yakıt tüketimi çok makul, lpg bence çok gereksiz. zaten yüksek devir pek çeviremiyor, üstüne üstlük lpg bence hiç olmaz.

Gelin benim aracı görün performans + ekonomiyi görünce arkadaşınıza tavsiye edersiniz.

Sizin icin demiyorum ama çok yakıyor diye benzinli aracı 2500 devrin altında sürme modası var. Sonra performansı söyle performansı böyle demeye başlıyorlar.

Aracınızı aldığınızda bekleriz. Şimdiden hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: birteksen01

Arkadaşlar bugün bisikletli bir kadın i20'me çarptı. Sis lambası takılıcak yerin altında küçük bir delik oluştu. Ne yapmam gerek, acaba çok farkedilmiyor ama :'(

Gecmis olsun.
    Samet zaten çözümü söylemiste ben bisiklet sürücüsünün cinsiyetini niye söylediniz onu anlamadım dikkat et bu işle çok ilgili bayanlar var forumda bir kaç gun önce dağıttılar ortalığı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dnz20

1.2 i20 yede lpg taktırmak biraz gereksiz değilmi?

Gelin benim aracı görün performans + ekonomiyi görünce arkadaşınıza tavsiye edersiniz.

Sizin icin demiyorum ama çok yakıyor diye benzinli aracı 2500 devrin altında sürme modası var. Sonra performansı söyle performansı böyle demeye başlıyorlar.

Aracınızı aldığınızda bekleriz. Şimdiden hayırlı olsun.

bende aynı şeyi diyorum zaten, lpg'ye ne gerek var zaten aracın oldukça makul tüketimi var, yani bunada lpg takılmamalı bence. performansıda şahsen 1.2'den bu kadar yüksek performans beklemiyordum, oldukça seri ve kıvrak.
    yüksek devir çevirmekte biraz zorlandı gibi geldi bana ama o kadarda olacak

• Arkadaşlar 2008 1.5 88 beygir getzmi , yoksa 2009 i20 1.2 motormu tercih edersiniz daha önce getz kullandım dizel olması ve atak olması hoşuma gidiyor ama üretimden kalmasını ve i20 ye göre güvenlik yönünden zayıf olması dezavantajları olarak buluyorum

i20 nasıl bir araba kullanmadığım için bilmiyorum bilgi verebilirmisiniz getze göre nasıldır hantalmıdır ? 100 km de ne kadar yakarım ortalama olarak , sorunları varmıdır ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aflika

hatchback arabalarda LPG sistemi içeri koku almıyor mu? Ben hem bu yüzden hem de LPG sisteminin çok sağlıklı olmadığı görüşünden dolayı LPG taktırmayı düşünmüyorum. Zaten şu durumda iyi kullanırsam 27 kuruşa kadar yakıt düşüyor. Sizde benzinli ve LPG'li yakıt tüketimi ne alemde?

Koku mu? Belki bundan yıllar önceki sistemlerde olabilir ama Hyundai bahsettigimiz kitleri kampanyayla sıfır araçlarına takip satıyordu. gaz kokan arabaya sıfır da olsa kimse binmezdi heralde. ne zaman kokar derseniz bazı istasyonların Gazi gercekten kokuyor, o da alırken hissediliyor. kimisi iyi kimisi kötü diyor ben kokmayanini tercih edeyim. şöyle birsey var hatcback araçlarda simit tüp takılsa bile stepne nedeniyle bagaj küçülüyor. Onuda gunluk kullanimda tamir kiti falan kullanarak halledebilirsiniz.

İkinci sorunuz çok onemli ben Ankara trafiğinde 100 kmyi benzinle 6 lt gaz ile 8 litreden biraz daha az bir kullanımla gidebiliyorum. Gazi 2.0 tl den alıyorum km basına 16 kuruş ediyor. Tabi sirali sistem pat diye gaza geçmiyor belli bir mesafe benzinle gidiyorsunuz. O da kontak çevirme miktarınıza ve havanın sıcaklığına göre tüketiminize artı olarak eklenir.

Benzin fiyatlari boyleyken gecerli olacak fikir: kafanız rahat oluyor.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Koku meselesini başka hatchback araçlarda hissettiğim için sordum. Şimdi biraz daha sıcak bakıyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: enemy1980

Arkadaşlar 2008 1.5 88 beygir getzmi , yoksa 2009 i20 1.2 motormu tercih edersiniz daha önce getz kullandım dizel olması ve atak olması hoşuma gidiyor ama üretimden kalmasını ve i20 ye göre güvenlik yönünden zayıf olması dezavantajları olarak buluyorum

i20 nasıl bir araba kullanmadığım için bilmiyorum bilgi verebilirmisiniz getze göre nasıldır hantalmıdır ? 100 km de ne kadar yakarım ortalama olarak , sorunları varmıdır ?

Aynı motora sahip olsalardı kesinlikle i20 derdim de yakıt meselesi de işin içine girince iş değişir. Çok çok geziyorsanız dizeli tercih edin aksi halde i20 getz'den çok üstün bir araç.

• quote:

bende aynı şeyi diyorum zaten, lpg'ye ne gerek var zaten aracın oldukça makul tüketimi var, yani bunada lpg takılmamalı bence. performansıda şahsen 1.2'den bu kadar yüksek performans beklemiyordum, oldukça seri ve kıvrak.
    yüksek devir çevirmekte biraz zorlandı gibi geldi bana ama o kadarda olacak

Bence gerek var. Aracimiz tasarruflu ona sonuna kadar katiliyorum. Ama benzinin litresinin fiyatı da ortada. 100 liralık benzin bir haftada gidince icim acıyordu. 25 km mesefade oturan akrabalarımın yanına giderken kaç lt yakacagini hesaplar vaziyete gelmiştim. Şimdi çevir kontagi gez gönlünce Ayrica unutulmamasi gereken temel sey az benzin harcayan arac az gaz harcar . Özetle: Aracın lpgli olup olmadıgını sadece cebinizden çıkan paranin azalması ile anlarsınız.
  • 
Sayfa: önceki 685686687688689
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.