Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (688. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
29.267
Cevap
202
Favori
1.965.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 686687688689690
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aflika

quote:

Orijinalden alıntı: bugrahan18

quote:

Orijinalden alıntı: aflika

hatchback arabalarda LPG sistemi içeri koku almıyor mu? Ben hem bu yüzden hem de LPG sisteminin çok sağlıklı olmadığı görüşünden dolayı LPG taktırmayı düşünmüyorum. Zaten şu durumda iyi kullanırsam 27 kuruşa kadar yakıt düşüyor. Sizde benzinli ve LPG'li yakıt tüketimi ne alemde?

Koku mu? Belki bundan yıllar önceki sistemlerde olabilir ama Hyundai bahsettigimiz kitleri kampanyayla sıfır araçlarına takip satıyordu. gaz kokan arabaya sıfır da olsa kimse binmezdi heralde. ne zaman kokar derseniz bazı istasyonların Gazi gercekten kokuyor, o da alırken hissediliyor. kimisi iyi kimisi kötü diyor ben kokmayanini tercih edeyim. şöyle birsey var hatcback araçlarda simit tüp takılsa bile stepne nedeniyle bagaj küçülüyor. Onuda gunluk kullanimda tamir kiti falan kullanarak halledebilirsiniz.

İkinci sorunuz çok onemli ben Ankara trafiğinde 100 kmyi benzinle 6 lt gaz ile 8 litreden biraz daha az bir kullanımla gidebiliyorum. Gazi 2.0 tl den alıyorum km basına 16 kuruş ediyor. Tabi sirali sistem pat diye gaza geçmiyor belli bir mesafe benzinle gidiyorsunuz. O da kontak çevirme miktarınıza ve havanın sıcaklığına göre tüketiminize artı olarak eklenir.

Benzin fiyatlari boyleyken gecerli olacak fikir: kafanız rahat oluyor.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Koku meselesini başka hatchback araçlarda hissettiğim için sordum. Şimdi biraz daha sıcak bakıyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: enemy1980

Arkadaşlar 2008 1.5 88 beygir getzmi , yoksa 2009 i20 1.2 motormu tercih edersiniz daha önce getz kullandım dizel olması ve atak olması hoşuma gidiyor ama üretimden kalmasını ve i20 ye göre güvenlik yönünden zayıf olması dezavantajları olarak buluyorum

i20 nasıl bir araba kullanmadığım için bilmiyorum bilgi verebilirmisiniz getze göre nasıldır hantalmıdır ? 100 km de ne kadar yakarım ortalama olarak , sorunları varmıdır ?

Aynı motora sahip olsalardı kesinlikle i20 derdim de yakıt meselesi de işin içine girince iş değişir. Çok çok geziyorsanız dizeli tercih edin aksi halde i20 getz'den çok üstün bir araç.

hocam çok gezip gezmeyeceğimi bilmiyorum açıkçası işe servisle gidip geliyorum muhtemelen hafta sonları ve yazları kullanıcaz arabayı öyle büyük kilometreler olmaz sanırsam haftada 100 km olsa ayda 400 belki yazında ekstra 2000km olsun.
    yakıt dışındaki diğer sorularım için bir fikir verebilirmisiniz araç nasıl atak mıdır ,sorunsuzmudur vs i20 1500 tl daha pahalı bende kararsız kaldım.

• quote:

Arkadaşlar 2008 1.5 88 beygir getzmi , yoksa 2009 i20 1.2 motormu tercih edersiniz daha önce getz kullandım dizel olması ve atak olması hoşuma gidiyor ama üretimden kalmasını ve i20 ye göre güvenlik yönünden zayıf olması dezavantajları olarak buluyorum

i20 nasıl bir araba kullanmadığım için bilmiyorum bilgi verebilirmisiniz getze göre nasıldır hantalmıdır ? 100 km de ne kadar yakarım ortalama olarak , sorunları varmıdır ?

enemy1980 bende bundan yaklaşık üç yıl önce benzer bir soruyu sormuştum kendime.

istatistik bilenler bağımlı ve bağımsız değişkenleri bilir. senin bağımsız değişkenin para. kıyasladığın şey ise birbirinden çok farklı araçlar.
    yani 1.4 CRDi i20 mi 1.5 dizel getz mi ya da 1.3 benzinli getz mi 1.25 i20 mi diye sorsan herkes tabiki i20 sorduğun kabahat diyecektir.
    ama tabiri caizse elma mı armut mu olayına geliyor mesele.

Cevap verebileğim sorularına gelince;
    Tüketim kullanıma bağlı olarak değişiyor katalog değerlerini baz alabilirsiniz.
    Bilinen hiçbir kronik sorunu yok gönül rahatlığı ile alıp kullanabilirsiniz.

Bu arada hyundai bayisi gibi oldum son günlerde, halbuki servisinden dolayı iyi bir gıcıklığım var

• @aflika

quote:

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Koku meselesini başka hatchback araçlarda hissettiğim için sordum. Şimdi biraz daha sıcak bakıyorum.

Forumda bir aralar nam salan LPG düşmanlığından benimde fikirlerim etklenmişti.
    O yüzden ilk elden kullanıcı yorumları çok önemli.
    Lpg sayfalarına giderseniz çok daha net bilgiler alabilirsiniz.

Ha hala Lpg çok kötü yaklaşılmaz tehlikeli diyenler var. Onlarında olması lazım ki lpg çok zamlanmasın
  • teşekkürler bilgiler için, tercihim 1.2 olursa lpg taktırmam ama 1.4 otomatik motora lpg ne kadar verimli olur. sorularım çok düz mantık olacak ama şimdiye kadarda hiç lpg li araç sahibi olmadım. bagaj zaten çok büyük değil, simit tank olabilirmi, olursa yedek lastik sorunu nasıl çözülüyor.
    1.2 motorda sert kullanımda şehiriçi 7,2-7,3 gözlemliyorduk, 1.4 otomatikte durum nasıl olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dnz20 -- 24 Ekim 2011; 17:04:27 >
  • 1.2 aracıma LPG taktırmak için Kartal oto sanayiden mucip otoya gittim ve 1500 liradan el sıkıştım perşembe gününe de randevu aldım eğer bir terslik olmaz ise perşembe günü Landirenzo LPG dönüşümünü yaptırıyorum tecrübelerimi sizinle paylaşacağım.

Niye taktırıyorsun derseniz araba henüz 1 aylık ve 2000 km'yi geçti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dnz20

teşekkürler bilgiler için, tercihim 1.2 olursa lpg taktırmam ama 1.4 otomatik motora lpg ne kadar verimli olur. sorularım çok düz mantık olacak ama şimdiye kadarda hiç lpg li araç sahibi olmadım. bagaj zaten çok büyük değil, simit tank olabilirmi, olursa yedek lastik sorunu nasıl çözülüyor.
    1.2 motorda sert kullanımda şehiriçi 7,2-7,3 gözlemliyorduk, 1.4 otomatikte durum nasıl olur?

Tabiki tercih sizin.
    Simit tüp taktirip stepneyi bagaja attığınızda ister istemez bagaj daralıyor. Uzun yolculuklar dısında bu durumdan lastik tamir setleri ile kurtulabilirsiniz.

Otomatik vites i20 seri kullanımda 10 litreden aşağıya düşmez diye tahmin ediyorum. Otomatik vites kullanan arkadaşlar tecrübelerini yazarlarsa daha net bir fikir verir.

Edit: arkadaslar bu aralardaki bütün editlerim iPhone nedeniyledir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugrahan18 -- 24 Ekim 2011; 17:47:11 >

• quote:

imkanınız varsa dizel i20 imkanınız yoksa 1.2 i20 çok kilometre yapsanız da yapmasanız da dizel motordan zarar gelmez. az km yapıp satarken de fazla değer kaybetmez. mesela ben 2009 yılında dizel alırken yoğun kullanım durumu yoktu araç şuan 9bin küsürde ama bu yıl ve önümüzdeki 3 yıl hafta sonları hariç günde 20km yol yapılıyor. yazın uzun yol durumları da oluyor demek istediğim paran varsa dizel al kafan rahat olsun. lpg sıcak bakıyorlasınız 1.2 motor almakta ekonomik olur ama aynı performans olmaz.

• quote:

Fiyat önemli,
    bizde yeni aldık, dizel alacaktık, ancak otomatik dizel yoktu,
    otomatik daha ağır bastı 1.4 otomatik'in en dolu versiyonunu aldık.

arada 4milyar fark varsa bence değmez, uzun yolda benzinlide 5lt civarı yakıyor,
    fark azsa düşünülür, ama ikinci elde uygun dizel bulmak zor,
    benzinliyi düşünün,
    ama 1.2 olan motorda motor ufak olduğu için debriyaj erken bitebiliyor (50.000km) bilginiz olsun

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: birteksen01

Arkadaşlar bugün bisikletli bir kadın i20'me çarptı. Sis lambası takılıcak yerin altında küçük bir delik oluştu. Ne yapmam gerek, acaba çok farkedilmiyor ama :'(

HYUNDAİ i20  ANA KONU

Gecmis olsun.
    Samet zaten çözümü söylemiste ben bisiklet sürücüsünün cinsiyetini niye söylediniz onu anlamadım dikkat et bu işle çok ilgili bayanlar var forumda bir kaç gun önce dağıttılar ortalığı

İlk başta aman hanımefendi bişeyiniz yoktur inş filan dedimde, işyerinin önüne çekince anladım durumu, zaten çarptığı yerde görseydim hasarı yine bişey diyemezdim, onlar bizim baştacımız ne diyebiliriz ki, isterse beyzbol sopası alır arabayı parçalar yine bişey diyemezsin, yani sıkıyosa tartış, şu hayatta benim için en yararlı bilgi "bayanlarla tartışmayacaksın!!!"

Bu arada arkadaşlar benim araba 7 litre benzinle 80 km ya götürüyorrrrr, ya götürmüyorrr, çok değil mi ya? km si 1.300 de, 4.000lerde düzelir diyorlar doğrumu?

• Bugün hanım ufak bi kaza yapıp evin önünden yola çıkarken alt komşumuzun 2011 model Peugeat Partnere arka solundan vurmuş

HYUNDAİ i20  ANA KONU

HYUNDAİ i20  ANA KONU

HYUNDAİ i20  ANA KONU

• .

HYUNDAİ i20  ANA KONU
  • Gecmis olsun Serkan hocam.
    Ufak bisey gibi duruyor resimden.
    Foruma bi nazarlik lazım.
  • quote:

Gecmis olsun Serkan hocam.

Saol Bugrahan...
    Tampon değişebilir belki bakalım 2güne kadar servise gösteririm.
    Sahibindene Satılık ilanı verirsem bayandan değişmeyeni yok diye ilan vericem
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

Saol Bugrahan...

Duydugum son üç kazada bir taraf bayandi tesadüf kusurlu taraf
    Hasar resimden gördüğüm kadarıyla tamponun değişecek gibi gözükmüyor. Tabi 2 boyutta bakıyoruz biz derinmi darbeler.

• quote:

quote:

quote:

Saol Bugrahan...

Duydugum son üç kazada bir taraf bayandi tesadüf kusurlu taraf
    Hasar resimden gördüğüm kadarıyla tamponun değişecek gibi gözükmüyor. Tabi 2 boyutta bakıyoruz biz derinmi darbeler.

Derin yerlerde varda sis farı içerden gevşemiş sallanıyor boşta gibi duruyor tekrar sabitleme imkanları varsa tampon kurtarılabilir.Sağlık olsun allah beterinden korusun i20nin başına gelmeyen kalmadı 4aydır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfzb67 -- 24 Ekim 2011; 21:40:35 >

• Geçmiş olsun serkan Allah daha beterinden korusun. karşı tarafın değişir ama senin tampon değişmez sis farının yuvası kırıldıysa o değişir veya ufak birşeyse silikonla sabitlenir. sürtme plastik aksamda olduğu için zımpara ve lokal boya çok rahat atılabiliyor. bununla geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

Geçmiş olsun serkan Allah daha beterinden korusun. karşı tarafın değişir ama senin tampon değişmez sis farının yuvası kırıldıysa o değişir veya ufak birşeyse silikonla sabitlenir. sürtme plastik aksamda olduğu için zımpara ve lokal boya çok rahat atılabiliyor. bununla geçmiş olsun.

Saol Samet...
    Bakalım servise göstereyim ne kadar masraf çıkacak her ihtimale karşı kasko için gerekli evrakları yarın tamamlayacağım.
  • quote:

quote:

Geçmiş olsun serkan Allah daha beterinden korusun. karşı tarafın değişir ama senin tampon değişmez sis farının yuvası kırıldıysa o değişir veya ufak birşeyse silikonla sabitlenir. sürtme plastik aksamda olduğu için zımpara ve lokal boya çok rahat atılabiliyor. bununla geçmiş olsun.

Saol Samet...
    Bakalım servise göstereyim ne kadar masraf çıkacak her ihtimale karşı kasko için gerekli evrakları yarın tamamlayacağım.

Nereden baksan yine 200tl altında olmaz kaskoya verdiğin parayı neredeyse çıkardın

• quote:

quote:

quote:

Saol Samet...

Nereden baksan yine 200tl altında olmaz kaskoya verdiğin parayı neredeyse çıkardın

İnşallah bu son olur Samet

• quote:

quote:

quote:

quote:

Saol Samet...

İnşallah bu son olur Samet

geçmiş olsun, allah daha büyüklerinden korusun

• 
Sayfa: önceki 686687688689690
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.