Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (647. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.965.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 645646647648649
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: R.kaya

Arabanın altına karter koruma yaptırmayı düşünüyorum serviste.. Hiç yaptıranınız oldu mu nasıl oluyor ?

Valla yaptıran olmadı bu forumda ilk sen yaptırda o bilgide yer alsın kulübümüzde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfzb67 -- 20 Ağustos 2011; 20:32:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: diciotto

Arkadaşlar size çok saçma bir soru olarak gelebilir ama anahtarı kontağa yerleştirmenin bir yöntemi var mı keza ben hiçbir şekilde kontağa sokamıyorum hep yanımdaki insanlar kontağa anahtarı sokuyor. Neyi yanlış yapıyorum acaba.

Valla bi yolu yok açıyorsun takıyorsun çalıştırıyorsun gidiyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfzb67 -- 20 Ağustos 2011; 20:36:36 >
  • Bi foto da ben koyayım da renklensin sayfa

• Arkadaşlar bir bomba soru daha soruyorum gülmeyin lütfen dün arabayı çıkaracaktım aracın vitesi p de idi ama bir türlü el frenini p'de iken indiremedim bu normal mi ben acayip kazmamıyım keza kontak anahtarı ile de sorumlarım var biliyorsunuz.
  • quote:

Arkadaşlar bir bomba soru daha soruyorum gülmeyin lütfen dün arabayı çıkaracaktım aracın vitesi p de idi ama bir türlü el frenini p'de iken indiremedim bu normal mi ben acayip kazmamıyım keza kontak anahtarı ile de sorumlarım var biliyorsunuz.

Otomatik vitesle problemlerim var. Debriyaj bagimlisiyim yinede el freni mekanik bir parça senin vitesinin bir yerine bağımlı değil. Benim bir arkadastada var el freni özürü hassas davraniyo bas düğmesine indir iste

• quote:

Arkadaşlar bir bomba soru daha soruyorum gülmeyin lütfen dün arabayı çıkaracaktım aracın vitesi p de idi ama bir türlü el frenini p'de iken indiremedim bu normal mi ben acayip kazmamıyım keza kontak anahtarı ile de sorumlarım var biliyorsunuz.

el freninin vitesle alakası yok, belki ucundaki düğmeye basmayı unutmuşsundur dalgınlıkla, oda inmemiştir, düğmeye basıp hafif yukarı çek, iner. Yalnız anahtarı nasıl sokamadığını hala anlayabilmiş değilim.
    bide şunu merak ettim, anahtarı yanındakine verdiğinde nasıl bir tepki alıyorsun, ne diyorlar yani

• quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

Bi foto da ben koyayım da renklensin sayfa

Serkan biri gelip çarpmasın diye trafiğe kapalı alanamı park ediyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: dendesox

quote:

el freninin vitesle alakası yok, belki ucundaki düğmeye basmayı unutmuşsundur dalgınlıkla, oda inmemiştir, düğmeye basıp hafif yukarı çek, iner. Yalnız anahtarı nasıl sokamadığını hala anlayabilmiş değilim.
    bide şunu merak ettim, anahtarı yanındakine verdiğinde nasıl bir tepki alıyorsun, ne diyorlar yani

Girmiyor bu anahtar diyorum nasıl yani sen zaten doğru şekilde takmıyorsun diyorlar valla bende anlamadım hiçbir şekilde o anahtar girmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: bugrahan18

quote:

Bi foto da ben koyayım da renklensin sayfa

Serkan biri gelip çarpmasın diye trafiğe kapalı alanamı park ediyorsun

Keşke kapalı olan olsa belli anayol kenarına park ediyorum

• quote:

quote:

Arabanın altına karter koruma yaptırmayı düşünüyorum serviste.. Hiç yaptıranınız oldu mu nasıl oluyor ?

Valla yaptıran olmadı bu forumda ilk sen yaptırda o bilgide yer alsın kulübümüzde

Aslında şart öyle pahalı birşey de değil pazartesi servise gideceğim taktırırım büyük ihtimal üstelik bu tarihlerde indirim de varmış serviste yararlanalım Bir de o kampanyada ücretsiz check-up yazıyor o nasıl oluyor yani ne yapıyorlar arabaya ?

• Alıntıdır.

Bugün trafikçi bir tanıdığıma cam filmini sordum. Cama yapıştırılan hertürlü film yasak. Arabanızın camına polis baktığında marka ve bilgilerin yazdığı yerde E gibi bir ibare vardır. Bu E 'nin yanında " V " harfi var ise sadece o serbesttir. Eğer o harf olmazsa kesinlikle ceza yazılır diyor. O harfin olabilmesi için de camların fabrikasyon çıkışlı olması lazım. Yani ben ceza yazılmadan camlarımı karartmak istiyorum derseniz " E V " ibaresi olan bir camla tüm camları değiştireceksiniz. Ruhsata filmli cam diye işlenemez. Eğer orjinal dediğim şekilde yapılırsa ruhsata " Renkli Cam " olarak işleniyormuş.
    Cam filmi olanlara 130 TL 30/B ceza ve 1 hafta süre veriliyormuş. Eğer çıkartılmazsa bu sefer araç bağlanıyormuş.
    Şöyle bir madde var(DH 'den alıntı):

2918 sayılı trafik kanununa bağlı trafik yönetmeliğininin 63. maddesinin son fıkrası aynen şu şekilde;
    """ Ayrıca, taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır
    Madde 32 – Araçlar üzerinde yönetmelikte belirtilen şekillerde yapılacak her türlü
    değişikliğin ve adres değişikliklerinin işleten tarafından otuz gün içinde tescili yapan kuruluşa
    bildirilmesi zorunludur.
    (Değişik : 21/5/1997 - 4262/4 md.) Bu madde hükmüne uymayanlar 1 800 000 lira para
    cezası ile cezalandırılırlar.
    Üzerinde teknik değişiklik yapılan araçlar, değişikliğin şartlara uygun olarak yapıldığı
    belgelenip bu durum ilgili tescil bürosunda tescil edilinceye ve trafik belgesine işleten tarafından
    yazdırılıncaya kadar trafikten men edilir. """

Terör bölgeleri ve özellikle İstanbul gibi yerlerde Polis ve Asker'e içeriden bir saldırı gelmemesi amacı da vardır. Bu şekilde şehit olan çok Asker Polisimiz var.
    Bazı arkadaşlar neden lüks arabalara camlarında dolayı ceza yazılmıyor diyordu. Sebebi fabrika çıkışlı olmasıdır.

• quote:

quote:

quote:

Aslında şart öyle pahalı birşey de değil pazartesi servise gideceğim taktırırım büyük ihtimal üstelik bu tarihlerde indirim de varmış serviste yararlanalım Bir de o kampanyada ücretsiz check-up yazıyor o nasıl oluyor yani ne yapıyorlar arabaya ?

Pek bişey yaptıkları yok 5-10dk yağına,filtrelerine filan bakıyorlar o kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: MEKTUPLA

Alıntıdır.

Bugün trafikçi bir tanıdığıma cam filmini sordum. Cama yapıştırılan hertürlü film yasak. Arabanızın camına polis baktığında marka ve bilgilerin yazdığı yerde E gibi bir ibare vardır. Bu E 'nin yanında " V " harfi var ise sadece o serbesttir. Eğer o harf olmazsa kesinlikle ceza yazılır diyor. O harfin olabilmesi için de camların fabrikasyon çıkışlı olması lazım. Yani ben ceza yazılmadan camlarımı karartmak istiyorum derseniz " E V " ibaresi olan bir camla tüm camları değiştireceksiniz. Ruhsata filmli cam diye işlenemez. Eğer orjinal dediğim şekilde yapılırsa ruhsata " Renkli Cam " olarak işleniyormuş.
    Cam filmi olanlara 130 TL 30/B ceza ve 1 hafta süre veriliyormuş. Eğer çıkartılmazsa bu sefer araç bağlanıyormuş.
    Şöyle bir madde var(DH 'den alıntı):

2918 sayılı trafik kanununa bağlı trafik yönetmeliğininin 63. maddesinin son fıkrası aynen şu şekilde;
    """ Ayrıca, taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır
    Madde 32 – Araçlar üzerinde yönetmelikte belirtilen şekillerde yapılacak her türlü
    değişikliğin ve adres değişikliklerinin işleten tarafından otuz gün içinde tescili yapan kuruluşa
    bildirilmesi zorunludur.
    (Değişik : 21/5/1997 - 4262/4 md.) Bu madde hükmüne uymayanlar 1 800 000 lira para
    cezası ile cezalandırılırlar.
    Üzerinde teknik değişiklik yapılan araçlar, değişikliğin şartlara uygun olarak yapıldığı
    belgelenip bu durum ilgili tescil bürosunda tescil edilinceye ve trafik belgesine işleten tarafından
    yazdırılıncaya kadar trafikten men edilir. """

Terör bölgeleri ve özellikle İstanbul gibi yerlerde Polis ve Asker'e içeriden bir saldırı gelmemesi amacı da vardır. Bu şekilde şehit olan çok Asker Polisimiz var.
    Bazı arkadaşlar neden lüks arabalara camlarında dolayı ceza yazılmıyor diyordu. Sebebi fabrika çıkışlı olmasıdır.

Teşekkürler bilgi için...

• i20'nin camları fabrika çıkışlı çok olmasada karartılmış. Belki görünüm olarak tatmin edici değil ama günesin yakıcı etkisine karsı epey ise yarıyor.
    Bakınız kollarim
  • Arkadaşlar ben araca alarm taktırdım ama bunu kapatmanın bir yolu var mı kapılar kilitlensin ama alarm devrede olmasın var mı böyle bir olasılık
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugrahan18

i20'nin camları fabrika çıkışlı çok olmasada karartılmış. Belki görünüm olarak tatmin edici değil ama günesin yakıcı etkisine karsı epey ise yarıyor.
    Bakınız kollarim

• quote:

Arkadaşlar ben araca alarm taktırdım ama bunu kapatmanın bir yolu var mı kapılar kilitlensin ama alarm devrede olmasın var mı böyle bir olasılık

Taktırdığın yere sormadınmı
  • Merhaba. Arkadaslarr

Dun ikinci el 2011 model kirmizi i20 aldim :)

Size bir sorum olacak

Aracin muzik sisteminde isik yok
    Yani aksam teyp'in tuslarinda isik yanmiyor
    Tuslari bulmak zor oluyor
    Acaba benim aracimda mi bir sorun var yoksa hepsi boyle mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: leoveleo

Merhaba. Arkadaslarr

Size bir sorum olacak

Hayırlı Olsun,aramıza hoşgeldiniz.
    Nasıl ışık yok farları yaktığınızda otomatik olarak teyp ışıkları yanmıyormu?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: leoveleo

Merhaba. Arkadaslarr

Size bir sorum olacak

Hayırlı Olsun,aramıza hoşgeldiniz.
    Nasıl ışık yok farları yaktığınızda otomatik olarak teyp ışıkları yanmıyormu?

Hosbulduk, tesekkur ederim

Evet farlari yaktigimda teyp uzerindeki tuslarda bir isik yok
    Neden olabilir bir fikri olan varmi?
  • 
Sayfa: önceki 645646647648649
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.