Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1037. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.965.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10351036103710381039
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada aracımın bazı yerlerinden sesler geliyor. Servise girmeden önce servis elemanının birini alıp aracın içinden gelen ses yerlerini servis elemanına göstermek için araçla bi iki tur atamayı düşünüyorum. Bu sırada işi sağlama almak için servis elemanın cebine bi 50'lik koysammı ki diye aklıma gelmiyor değil. Belki hoş birşey değil ama ne yapayım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: jjjoookkkeeerrr

quote:

Orijinalden alıntı: Norpitiyan

quote:

Orijinalden alıntı: jjjoookkkeeerrr

quote:

Orijinalden alıntı: benimadimkuntakinte

@yivyiv hayırlı olsun dostum.

bu arada 4000 kmde aracın baskı balatasını yemeyi başardım. geçen cumartesi servisden ücretsiz değiştirdiler. hyundai çakırlara kucak dolusu sevgiler. yalnız araba sürmeyi öğrenmeye başladığım için 1200 motorun yetmediğini anladım, yokuş çıkarken bayağı bir zorlanıyor

Geçmiş olsun..baskı balatayı deforme etmek aslında zor bir iş ama siz o zaman ayağınızı debriyajda çok tutuyorsunuzdur..i20 almadan önce test sürüşü yaptığım araç 1.2 motordu yokuşta pek gitmiyordu..Ben şu anda 1.4 dizel kullanıyorum 4. 5. viteste dik yokuşları bile zıpkın gibi çıkıyor çekiş sorunu yaşamıyorum...siz yokuş çıkarken özellikle dik yokuşlarda 3. vitesi kullanmaya çalışın...4. ve 5. viteste dik yokuşlarda 1.2 motor zorlanıyor.

dik yokuslarda 1 2 motor a hadi 1.4 olsun 4.5 viteste dik yokus cikmak mi? saka olmali bu

İskenderun - HATAY bölgesini bilenler, iskenderun - BELEN arasındaki yokuşlu bölgeyi bilirler...Bu yolu çok sık kullanıyorum...aşağı kısımda 90 km/h hızla yokuşlarag girdiğimde 5. vites 80-90 km / h hızla bu bölgeyi rahat geçiyorum...i20 yi almadan önce test sürüşü yaptığım 1.2 benzinli modeli 4. vitesi bile görememişti zar zor 3. viteste çıkmıştık....arkadaşımın 1.2 TSİ motor jettası var...biraz sıkıştırmakya jettada bu bağsettiğim yokuşu 5. viteste çok güzel çıkıyor.

Bunun sebebi hyundai 1.25 motoru 120 tork, 1.4 benzinli motoru 140 tork, vw 1.2 tsi 175 tork
    Hyundai 1.4 crdi (dizel) 220 tork.

• quote:

Orijinalden alıntı: fcetintas

Bu arada aracımın bazı yerlerinden sesler geliyor. Servise girmeden önce servis elemanının birini alıp aracın içinden gelen ses yerlerini servis elemanına göstermek için araçla bi iki tur atamayı düşünüyorum. Bu sırada işi sağlama almak için servis elemanın cebine bi 50'lik koysammı ki diye aklıma gelmiyor değil. Belki hoş birşey değil ama ne yapayım...

Sizin duyduğunuz sesi 50tl ile mi duyduracaksınız servis çalışanına? Rüşvet teklif etmek yerine ikna etmeye çalışsanız daha doğru olur kanaatindeyim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar yeni i20 de usb girişine flaşbelleği takıyorum fakat flash bellek okunamadı diyor ve müzik dinleyemiyorum... forumlarda araştırdım disk biçimlendirme yaptım FAT32 formatında yine okumadı... mp3 şarkılar klasör içindeydi, onları klasörden çıkardım yine okumadı... kısacası bildiğim herşeyi yaptım ama bir türlü arabada flash bellekle müzik dinleyemedim... yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa lütfen cevap yazın... şimdiden teşekkürler... hayırlı günler herkese...
  • quote:

Orijinalden alıntı: landscaper

arkadaşlar yeni i20 de usb girişine flaşbelleği takıyorum fakat flash bellek okunamadı diyor ve müzik dinleyemiyorum... forumlarda araştırdım disk biçimlendirme yaptım FAT32 formatında yine okumadı... mp3 şarkılar klasör içindeydi, onları klasörden çıkardım yine okumadı... kısacası bildiğim herşeyi yaptım ama bir türlü arabada flash bellekle müzik dinleyemedim... yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa lütfen cevap yazın... şimdiden teşekkürler... hayırlı günler herkese...

benim de 16gblık belleği tanımamıştı daha sonra 2 ve 8gblık belleklerle denedim bi sorun çıkmadı, tavsiyem farklı bir bellekle denemeniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekim ayında aldığım 1.2 d-cvvt jump benzinli aracım daha 1700 km. de olmasına rağmen geri vitese geçerken garip sesler çıkarmaya,geri vitese geçmemeye başladı,pazartesiye randevu aldım ne diyecekler merak ediyorum, tiksindirmezler umarım beni araçtan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DreamTeather

Bizim i 20 ye geçenlerde iç tarafı miflonlu branda almıştım.Gören arkadaşlar gıcıklandırdı güneş lekesi falan olur diye.İnternette baktığımda bir kısım öneriyor bir kısım önermiyor kararsız kaldım.Aracı ortalama 15 günde 1 kullanıyorum.Bir ağacın altına koydum aracı.Bulunduğum yerde hava sıcak ve kuru ... Sizin öneriniz nedir? Çok kararsız kaldım.

bana kalırsa kullanmayın güneş yanığı olduğunu bende duydum hatta arkadaşım arabasına branda yapıştığını söyledim ama denemedim kışın iyi olabilir ama yazın aracı çok yüksek ısılara mağruz bırakırsınız hava zaten sıcak birde branda 35 derecede 50 55 derece olan araba brandayla 60 70 dereceye çıkabilir yazın gerek yok ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ik6565

ekim ayında aldığım 1.2 d-cvvt jump benzinli aracım daha 1700 km. de olmasına rağmen geri vitese geçerken garip sesler çıkarmaya,geri vitese geçmemeye başladı,pazartesiye randevu aldım ne diyecekler merak ediyorum, tiksindirmezler umarım beni araçtan.

ben size söyleyecekleri ni söyliyeyim tam durmadan geçirmeye uğrasıyorsunuz ondan dolayı . birde dediğim gibi deneyin tamamen durup geçirin sorun olmadığını göreceksiniz ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: oznozcn

quote:

ekim ayında aldığım 1.2 d-cvvt jump benzinli aracım daha 1700 km. de olmasına rağmen geri vitese geçerken garip sesler çıkarmaya,geri vitese geçmemeye başladı,pazartesiye randevu aldım ne diyecekler merak ediyorum, tiksindirmezler umarım beni araçtan.

ben size söyleyecekleri ni söyliyeyim tam durmadan geçirmeye uğrasıyorsunuz ondan dolayı . birde dediğim gibi deneyin tamamen durup geçirin sorun olmadığını göreceksiniz ....

hocam dikkat ediyorum ona ya tamamen durup bikac saniye de bekleyip gecmeme ragmen yapiyo bu dediklerimi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

hocam dikkat ediyorum ona ya tamamen durup bikac saniye de bekleyip gecmeme ragmen yapiyo bu dediklerimi

bazen geri vitese geçişte sorun yaşanabiliyor ben kendimce çözümü önce başka bir vitese geçirip tekrar geri vitese geçirerek buldum vaktim olmadığından dolayı bu aralar fakat en yakın zamanda götürmek lazım servise

• quote:

Orijinalden alıntı: joé black

quote:

quote:

quote:

bazen geri vitese geçişte sorun yaşanabiliyor ben kendimce çözümü önce başka bir vitese geçirip tekrar geri vitese geçirerek buldum vaktim olmadığından dolayı bu aralar fakat en yakın zamanda götürmek lazım servise

aynen hocam ben de dediginiz sekilde gecirebiliyorum ancak,ama dedigim gibi arac 1700 km de,ve dikkatli kullaniyorum,bi garip geldi bu durum,bakalim ne diyecekler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DreamTeather

Bizim i 20 ye geçenlerde iç tarafı miflonlu branda almıştım.Gören arkadaşlar gıcıklandırdı güneş lekesi falan olur diye.İnternette baktığımda bir kısım öneriyor bir kısım önermiyor kararsız kaldım.Aracı ortalama 15 günde 1 kullanıyorum.Bir ağacın altına koydum aracı.Bulunduğum yerde hava sıcak ve kuru ... Sizin öneriniz nedir? Çok kararsız kaldım.

bana kalırsa kullanmayın güneş yanığı olduğunu bende duydum hatta arkadaşım arabasına branda yapıştığını söyledim ama denemedim kışın iyi olabilir ama yazın aracı çok yüksek ısılara mağruz bırakırsınız hava zaten sıcak birde branda 35 derecede 50 55 derece olan araba brandayla 60 70 dereceye çıkabilir yazın gerek yok ....

valla koyduğum yerde sağolsun kuşlar baştan aşağı süslüyorlar ...Arkadaşın önerisiyle yarın bez kestirip brandayla arasına sereceğim.İnşallah işimi görür...

• Hangi jant daha iyi durur arkadaşlar i20de ikiside serviste 650tl fiyat verdiler.

HYUNDAİ i20  ANA KONU

HYUNDAİ i20  ANA KONU
  • 2. Değişik güzelmiş, alışılmışın dışında.

Genel olarak ikiside güzel bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

2. Değişik güzelmiş, alışılmışın dışında.

İkincisi abimin i30una aldığının aynısı onda güzel durmuştu i20de nasıl durur bilmiyorum ama ikiside güzel fiyatta fena değil 3-5 indirimde alınabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

İkincisi abimin i30una aldığının aynısı onda güzel durmuştu i20de nasıl durur bilmiyorum ama ikiside güzel fiyatta fena değil 3-5 indirimde alınabilir.

Bence i20 çok kollu hariç çoğu jant iyi gidiyor

Bu tip hariç hepsi bence.
    HYUNDAİ i20  ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAMET/ -- 3 Mayıs 2013; 22:20:41 >

• quote:

quote:

quote:

HYUNDAİ i20  ANA KONU

Evet buda abartı kollu fordun titanium jantı.
    Bu sene lastikleri aldık seneye jantları alırız artık

• quote:

quote:

quote:

quote:

HYUNDAİ i20  ANA KONU

Evet buda abartı kollu fordun titanium jantı.
    Bu sene lastikleri aldık seneye jantları alırız artık

Hayırlısı olsun i30 almayı düşünmüyorsun herhalde

• Gönül isterki alalım
    i30 Hb yada Ceed Cw aklımda duruyor
  • quote:

Gönül isterki alalım
    i30 Hb yada Ceed Cw aklımda duruyor

Benim son senem satıp yeni birşey bakacağım. ilerde seninde istediğin araç olur inşallah.
    Gerçi ufaklık büyüdü arabası puseti daha olmaz i20 yeterli gelir.
  • 
Sayfa: önceki 10351036103710381039
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.