Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (132. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.965.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Koray987

selam arkadaşlar birkaç gündür girmeye zaman olmuyordu internete maaşallah sayfalar yine tam gaz doluyor (68 sayfa olmuş) allah klavyelerimize zeval vermesin:)

bu arada sağlam bir sorunum var arabayla ilgili. yaklaşık 3 hafta sonra memlekete dönerken servise göstereceğim ama size de bir sorayım dedim belki bu sorunla karşılaşan olmuştur.arabayı çalıştırıp 1. viteste yada geri viteste gazı biraz fazla vererek kalkış yaptığımda yani dik bir bayırdayım el freni kullanarak kalkış yapacam haliyle yarım debraj takometre 2500-3500 arası gidip geliyor.bu işlemi yaparken arabanın fanı açıksa içeriye çok yoğun bir yanık kokusu geliyor.ama balata yanığı gibi daha tam ne olduğunu anlayamadım. yalnız koku olayı sadece ilk bikaç dakka sonra araba hızlandıkça koku falan kalmıyor.bi de bazı önemli parçaları böyle sarıyolar enteresan bişeylerle elyaf mı polyester mi onu da tam bilmiyorum. belki o tarz bişeyler yanıyodur onun kokusudur. Bu akşam arabayla sokak aralarında 5-10 dkka gezdim yine aynı koku dayanamayıp açtım kaputu bi duman eksikti o kadar söylüyorum.gerçi hava kararmıştı göremedim içini sadece koku nerden geliyo tespit ederim belki dedim onuda bulamadım.

bu arada araba 1050km oldu. 200km kadar önce t.dağ bayisinde lastik basınçlarını kontrol ettirirken oradaki ustaya sordum. bana yeni arabadır normal bu tarz şeyler zamanla geçer dedi. ama biz hep sıfır araba kullandık şimdiye kadar hiç böyle koku filan gelmiyordu. ne diyorsunuz?

ayrıca arabanın yağı suyu filan tam heralde çünkü hararet göstergesi normal gösteriyor.çekiş kaybı filanda yok basınca canavar gibi gidiyor.

bende o koku rampada patinajla kalkınca yapıyor ama lastik kokusu yoğun olarak geliyor,koray kardeş tekirdağdamısın bende tekirdağa geldim 1hafta kaldım yarın yine oraya yola çıkıcam 4-5tane i20 gördüm tekirdağda.hatta biri metalik cvvt selectti belkide sendin:)benim araçta 2200km de yarından sonra 4500 yaklaşacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfzb67 -- 19 Ağustos 2009; 10:47:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 61zola

slm arkadaşlarwww.otomobilkazan.com daki arabayı kazanan asil talihliyim 4000 tl vererek i20 1.2 team fıstık yeşili sahibi oldum benide kulube üye yaparmısınız ne de olsa i20 miz var resim koymayı bi öğreneyim resmini de kocam buraya :D

buda benim fıstığım :D
    HYUNDAİ i20  ANA KONU

demek o şanslı vatandaş sendin hayırlı olsun kardeş otobil dergilerinde resmin vardı dev anahtarla hatta bende önceki sayfalarda paylaşmıştım resimini,guitar arkadaşımıza söleriz senide üye yapar hoşgeldin tekrar

• guitar2006 dikkatine yeni üye listesi en şanslı i20 üyesi geldi :)

İ20 Üyeleri

1.guitar2006 i20 1.2 team metalik füme
    2.KADIKOY i20 1.2 team opak beyaz
    3.İ20_38 i20 1.2 team metalik gri
    4.N3T i20 1.4 team crdi gece mavisi
    5.ehhalil i20 1.2 team metalik gri
    6.bugrahan18 i20 1.2 team metalik gri
    7.borajik i20 1.2 team metalik kırmızı
    8.cemex i20 1.4 team crdi metalik kırmızı
    9.legendboxer i20 1.2 team metalik kırmızı
    10.ashil i20 1.4 style crdi metalik gri
    11.Nephertiti i20 1.4 select buz mavisi
    12.uzifc i20 1.2 team opak beyaz
    13.ObiMT i20 1.2 team opak kırmızı
    14.sfzb67 i20 1.4 select crdi opak kırmızı
    15.mesut616 i20 1.4 team crdi opak beyaz
    16.djnone i20 1.4 style metalik kırmızı
    17.tweenn i20 1.2 team metalik gri
    18.Koray987 i20 1.4 select metalik gri
    19.master88 i20 1.4 style crdi metalik gri
    20.acar İ_20 i20 1.2 team opak beyaz
    21. pnc77 i20 1.4 style crdi metalik gri
    22. teet i20 1.2 team opak beyaz
    23.successfull i20 1.4 style otm.+sr gece mavisi
    24.03Hi20 i20 1.2 team siyah
    25.61zola i20 1.2 team fıstık yeşili

• Hyundai ix35 Frankfurt’u bekliyor;
    Ürün gamını “i” harfiyle başlayan modellerle yenileyen Hyundai, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yeni modeli ix35’i tanıtacak.
    Kapılarını 15 Eylül’de basın mensuplarına, 17 Eylül’de ise tüm ziyaretçilere açılacak olan Frankfurt Otomobil Fuarı, Güney Koreli üretici Hyundai’nin tamamen yeni crossover modeline ev sahipliği yapacak. ix35 adı verilen yeni model, Tucson modelinin yerini alacak. Kompakt boyutlara sahip olan ix35, diğer “i” modelleri gibi Avrupalı tüketicilerin beğeni ve ihtiyaçları gözönüne alınarak markanın Frankfurt’taki tasarım ve teknoloji merkezinde geliştirilmiş.
    Hyundai, fuarda ix35’in yanı sıra makyajlı Santa Fe’yi de sergileyecek. Santa Fe’de bazı görsel değişikliklerin yanı sıra, en önemlisi, yeni motor, direksiyon ve süspansiyon sistemlerine yer verildiği belirtiliyor.

HYUNDAİ i20  ANA KONU

• o motorunun üst kısmı yanan benim. Servisi aradım getirin bakalım dediler. Ses yalıtımı ve motor ısısını engelliyomuş oradaki sünger.
  • quote:

slm arkadaşlarwww.otomobilkazan.com daki arabayı kazanan asil talihliyim 4000 tl vererek i20 1.2 team fıstık yeşili sahibi oldum benide kulube üye yaparmısınız ne de olsa i20 miz var resim koymayı bi öğreneyim resmini de kocam buraya :D

HYUNDAİ i20  ANA KONU

aracınızı teslim alırken fotoğrafınız forumda paylaşılmıştı aracınız hayırlı uğurlu olsun. sizinde tecrübelerinizle aramızda görmekten mutluluk duyarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAMET/ -- 19 Ağustos 2009; 12:23:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

quote:

HYUNDAİ i20  ANA KONU

aracınızı teslim alırken fotoğrafınız forumda paylaşılmıştı aracınız hayırlı uğurlu olsun. sizinde tecrübelerinizle aramızda görmekten mutluluk duyarız.

sağolun arkadaşlar teşekkür ederim arabadan genel anlamda memnunum yanızrengini bana sectirmediler :D ben gece mavisi isiyordum ama hediye olunca seçilmiyomuş bizde bu rengi aldık mecburen yalnız ben resmimi bulamadım forumda bütün sayfaları okudum bu kulüpte ama rastlamadım bi yardımcı olursanız sevinirim

• 4000tl araç aldınız artık bunda renk aranmaz sizin ile ilgili resim 59. sayfada var
  • quote:

4000tl araç aldınız artık bunda renk aranmaz sizin ile ilgili resim 59. sayfada var

ama buy ben degilimki benim adım mehmet zorla gerçi arabanın rengi aynı ama resimdeki kişi ben değilim banada resim çektiler hangi gazeteye verceksiniz dedim belli değil dediler bende takip etmedim nerde çıktığımı da bilmiyorum
  • bu arada arabada begenmedigim yönü arka koltukları dik gelgi bana biraz daha yatık olabilrdi bide o kadar da iyi hızlanmıyo bizde bundan önce 91 model corolla gl vardı o daha iyi gazlıyodu ama olsun bunada şükür
  • bide unutmadan yazayım djnone bende trabzonluyum arabamın plakasında 61 olmasını isterdim ama olmadı malesef
  • quote:

bu arada arabada begenmedigim yönü arka koltukları dik gelgi bana biraz daha yatık olabilrdi bide o kadar da iyi hızlanmıyo bizde bundan önce 91 model corolla gl vardı o daha iyi gazlıyodu ama olsun bunada şükür

aracınız hayırlı olsun öncelikle.
    Dediğiniz gibi birden hızlanmıyo araç önceki sayfalarda bundan bahsedildi. Ani hızlanmalarda biraz tepkisiz kalıyor. Belki motor açıldıkça biraz daha düzelebilir.

Arka koltukta hiç oturmadım bilemiyorum.

• quote:

quote:

4000tl araç aldınız artık bunda renk aranmaz sizin ile ilgili resim 59. sayfada var

ama buy ben degilimki benim adım mehmet zorla gerçi arabanın rengi aynı ama resimdeki kişi ben değilim banada resim çektiler hangi gazeteye verceksiniz dedim belli değil dediler bende takip etmedim nerde çıktığımı da bilmiyorum

o halde o arkadaşıda sabırsızlıkla aramıza bekliyoruz

ısıdan dolayı deforme olan nokta ve koku yaptığı tahmin edilen bölge
    HYUNDAİ i20  ANA KONU

buda dizel
    HYUNDAİ i20  ANA KONU

arka koltuklar bana yeteri kadar eğimli geldi ama sedan tipi araç kullanmış kişiye dik gelmiş olabilir. diz mesafesi ve bagaj kapasitesi için fazla eğimli yapamamışlardır.
    HYUNDAİ i20  ANA KONU

HYUNDAİ i20  ANA KONU

• quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

Orijinalden alıntı: Koray987

selam arkadaşlar birkaç gündür girmeye zaman olmuyordu internete maaşallah sayfalar yine tam gaz doluyor (68 sayfa olmuş) allah klavyelerimize zeval vermesin:)

bu arada sağlam bir sorunum var arabayla ilgili. yaklaşık 3 hafta sonra memlekete dönerken servise göstereceğim ama size de bir sorayım dedim belki bu sorunla karşılaşan olmuştur.arabayı çalıştırıp 1. viteste yada geri viteste gazı biraz fazla vererek kalkış yaptığımda yani dik bir bayırdayım el freni kullanarak kalkış yapacam haliyle yarım debraj takometre 2500-3500 arası gidip geliyor.bu işlemi yaparken arabanın fanı açıksa içeriye çok yoğun bir yanık kokusu geliyor.ama balata yanığı gibi daha tam ne olduğunu anlayamadım. yalnız koku olayı sadece ilk bikaç dakka sonra araba hızlandıkça koku falan kalmıyor.bi de bazı önemli parçaları böyle sarıyolar enteresan bişeylerle elyaf mı polyester mi onu da tam bilmiyorum. belki o tarz bişeyler yanıyodur onun kokusudur. Bu akşam arabayla sokak aralarında 5-10 dkka gezdim yine aynı koku dayanamayıp açtım kaputu bi duman eksikti o kadar söylüyorum.gerçi hava kararmıştı göremedim içini sadece koku nerden geliyo tespit ederim belki dedim onuda bulamadım.

bu arada araba 1050km oldu. 200km kadar önce t.dağ bayisinde lastik basınçlarını kontrol ettirirken oradaki ustaya sordum. bana yeni arabadır normal bu tarz şeyler zamanla geçer dedi. ama biz hep sıfır araba kullandık şimdiye kadar hiç böyle koku filan gelmiyordu. ne diyorsunuz?

ayrıca arabanın yağı suyu filan tam heralde çünkü hararet göstergesi normal gösteriyor.çekiş kaybı filanda yok basınca canavar gibi gidiyor.

bende o koku rampada patinajla kalkınca yapıyor ama lastik kokusu yoğun olarak geliyor,koray kardeş tekirdağdamısın bende tekirdağa geldim 1hafta kaldım yarın yine oraya yola çıkıcam 4-5tane i20 gördüm tekirdağda.hatta biri metalik cvvt selectti belkide sendin:)benim araçta 2200km de yarından sonra 4500 yaklaşacak

bugün sabah baktım motor bölümüne yanık görmedim. bendeki kokuda lastik kokusunu andırıyor biraz ama patinaj yaptırsam bilirim. bide dediğim gibi 5-10 dkka sürdüm arabayı sonra açtım kaputu çok yoğun bir koku geldi.
    sfzb67 ne zaman gördüğüne bağlı 4-8 ağustos arası t.dağ daydım ayrıca benim araba 34 plaka. arabanın resimleri paylaşmıştım önceki sayfalarda.

• quote:

bide unutmadan yazayım djnone bende trabzonluyum arabamın plakasında 61 olmasını isterdim ama olmadı malesef

çok ballımışsın hocam ne diyim kusur musur arama artık ayıp oluyor evet araba çorluda ama plaka 61 bilerek yaptık kazasız belasız sürüşler dilerim

• 4-8 agustos ise başkasını görmüşüm ben göreli 1 hafta oldu
    djnone çorlu tekirdağ arası ne kadar yarım saat diyorlar doğrumu?
  • Arkadaşlar yarın sabah 06:00'da 1200km sürecek ermenek-tekirdağ yoluna çıkıyorum depoyu po'dan fulledim bu sefer 100kmlik yakıt depoda vardı üstüne 115tl daha aldım ağzına kadar doldu istanbula götürür diye düşünüyorum fazla yüklenmicem gaza bu sefer Kullanacağım güzargah;
    Ermenek-Başyayla-Taşkent-Hadim-Çumra-Konya-Cihanbeyli-Kulu-Ankara-Bolu-Adapazarı-İzmit-İstanbul-Silivri-Marmara Ereğlisi-Tekirdağ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfzb67 -- 19 Ağustos 2009; 23:19:23 >
  • quote:

Arkadaşlar yarın sabah 06:00'da 1200km sürecek ermenek-tekirdağ yoluna çıkıyorum depoyu po'dan fulledim bu sefer 100kmlik yakıt depoda vardı üstüne 115tl daha aldım ağzına kadar doldu istanbula götürür diye düşünüyorum fazla yüklenmicem gaza bu sefer Kullanacağım güzargah;
    Ermenek-Başyayla-Taşkent-Hadim-Çumra-Konya-Cihanbeyli-Kulu-Ankara-Bolu-Adapazarı-İzmit-İstanbul-Silivri-Marmara Ereğlisi-Tekirdağ

şimdiden iyi yolculuklar olsun. cezasız sürüşler olur inşallah.

• quote:

quote:

Arkadaşlar yarın sabah 06:00'da 1200km sürecek ermenek-tekirdağ yoluna çıkıyorum depoyu po'dan fulledim bu sefer 100kmlik yakıt depoda vardı üstüne 115tl daha aldım ağzına kadar doldu istanbula götürür diye düşünüyorum fazla yüklenmicem gaza bu sefer Kullanacağım güzargah;

Amin inşallah samet kardeş cümlemize cezasız kazasız belasız sürüşler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfzb67 -- 19 Ağustos 2009; 23:27:55 >

• quote:

quote:

quote:

Amin inşallah samet kardeş cümlemize cezasız kazasız belasız sürüşler...

amin.

yakıt konusunda iyi bir test olur bu yolculuk

• 
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.