Şimdi Ara

HYUNDAI ACCENT YAKIT TÜKETİMİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
122.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2004 hYUNDAİ ACCENT ADMİRE 1.6 100 KM DE 8.5 ŞEHİR İÇİ YAKIT TÜKETİMİ BUDA BENZİN LT Sİ 3,75 TLDEN KM DE 318 KURUŞ YAPIYOR KESİN RAKAMDIR
  • İyi günler arkadaşlar;

Hyundai Accent Era CRDI 1,5 dizel modeli (2006,2007,2008 model) 100 km ne kadar mazot yakıyor acaba?

İki farklı yazı gördün internette.

Birisinde şehir içi: 5,6 litre şehir dışı 4 litre yazıyor.

Birisinde şehir içi: 7,2 litre şehir dışı 4,5 litre yazıyor.

Şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: musti35

İyi günler arkadaşlar;

Hyundai Accent Era CRDI 1,5 dizel modeli (2006,2007,2008 model) 100 km ne kadar mazot yakıyor acaba?

Şimdiden teşekkürler...

Kardeş bir önceki şehir içi tüketimim 6,8 lt/100 km idi bu ay 7,5 lt/100km oldu şehirdışı ise 4,2 lt/100km yaktı 100 km sabit hızda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nazım19

quote:

Orijinalden alıntı: musti35

İyi günler arkadaşlar;

Şimdiden teşekkürler...

Kardeş bir önceki şehir içi tüketimim 6,8 lt/100 km idi bu ay 7,5 lt/100km oldu şehirdışı ise 4,2 lt/100km yaktı 100 km sabit hızda.

Teşekkür ederim.
    Hyundai sitesinde Era dizel için şehir içi 100 kmde 5,6 litre yazıyor.
    Sanırım 2010 modeller için bu değer...

• arkadaşlar 1997 hyundai accent 1.3 ls lpg ve benzin ile şehir içi - dışı ne kadar yakıyor acaba ?
  • arkadaşlar cevap yok mu

• merhaba yine ben yine KARAMSARLIK YAPIP SORU SORACAGIM

KUSURA BAKAYINIZ..

AŞAĞIDAKİ ARACLARIN PIYASASINI 2 GUNDUR BAKIYORUM
    DUNDE Y.BOSNADAKI OTO PAZARINDA BAKTIM İÇİ DIŞI DİZAYNI FENA DEYİL

FİYATLARIDA AŞAĞI YUKARI AYNI (SANKİ : s )

ARAÇLAR BUNLAR:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-accent-dikkat-38-000-km-istanbul-da-nadiren-bulunan-kilometrede-2/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-accent-bakmadan-gecme-40-000-km-de-orjinal-binici-arabasi-sorunsuz/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-accent-satilik-hyundai-accent-1-3-admire/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-accent-cok-temiz-24/detay

İÇLERİNDEN HANGISI DAHA CAFCAFLI YANI BEN SENDE 1 KEZ 4 000 KM YAPACAGIM MEMLEKET FELAN
    HAFTADADA 3 YADA 4 KEZ BINECEGIM ONDADA GİDİŞ GELİŞ 50 KM
    PAZAR GUNLERIDE 100 KM ANCA YAPARIM
    BU SEKILDE KULLANIM ICIN DIZEL MI MANTIKLI BENZINLIMI?

BİRDE BU HYUNDAİ 1,3 MOTORLARDA 12 V OLANLAR PEK RANDUVANLI DEYILMIS DOGRUMUDUR?

KULLANAN KARDESLERIM BANA YARDCIM OLABLIRMI ACABA?

ALLAH RAZI OLSUN TŞK

• quote:

Orijinalden alıntı: H7K7N

merhaba yine ben yine KARAMSARLIK YAPIP SORU SORACAGIM

KUSURA BAKAYINIZ..

AŞAĞIDAKİ ARACLARIN PIYASASINI 2 GUNDUR BAKIYORUM
    DUNDE Y.BOSNADAKI OTO PAZARINDA BAKTIM İÇİ DIŞI DİZAYNI FENA DEYİL

FİYATLARIDA AŞAĞI YUKARI AYNI (SANKİ : s )

ARAÇLAR BUNLAR:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-accent-dikkat-38-000-km-istanbul-da-nadiren-bulunan-kilometrede-2/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-accent-bakmadan-gecme-40-000-km-de-orjinal-binici-arabasi-sorunsuz/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-accent-satilik-hyundai-accent-1-3-admire/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-accent-cok-temiz-24/detay

İÇLERİNDEN HANGISI DAHA CAFCAFLI YANI BEN SENDE 1 KEZ 4 000 KM YAPACAGIM MEMLEKET FELAN
    HAFTADADA 3 YADA 4 KEZ BINECEGIM ONDADA GİDİŞ GELİŞ 50 KM
    PAZAR GUNLERIDE 100 KM ANCA YAPARIM
    BU SEKILDE KULLANIM ICIN DIZEL MI MANTIKLI BENZINLIMI?

BİRDE BU HYUNDAİ 1,3 MOTORLARDA 12 V OLANLAR PEK RANDUVANLI DEYILMIS DOGRUMUDUR?

KULLANAN KARDESLERIM BANA YARDCIM OLABLIRMI ACABA?

ALLAH RAZI OLSUN TŞK

kardeşim yanlıs anlamada
    ben mart cıkıslı 2003 accent admire crdi aracımı yani ilandaki kasadan dizel olanını 12 ye verdim
    sen gitmişin benzinli araca 15 mılyar veriyosun akıl işi değil
    arabada 102.000 de full servis bakımlıydı

iyi düşün
    dizel ederinden fazlası benzin etmez

• jebote

EYVALLAH YORUM ICIN SUAN BISI VERDIGIM YOK
    YANI PAHALIMI O ARACLAR?

SADECE FIKIR ALIS VERISI YAPACAGIM
    AYRICA dizel ederinden fazlası benzin etmez DERKEN NE DEMEK ISTEDIN ANLAMADIM KARDES!!

AYRICA DEDIGIM KIRITARLERE UYGUN BENZINLIMI OLURR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H7K7N -- 28 Haziran 2010; 13:16:59 >
  • arkadaşlar bende 1998 model hyundai accent gls 1.5 var.

lpg taktıralı 1 yıl falan oldu suanda yakıt tüketimi olarak sehir içinde aldıgım gazın 5.5 katı yakıyor yani mesela 20 ytl lik gaz ile 110-130 km falan yapıorum normal mi?
    galiba 18.1 - 18.5 kurus falan yapıyor yanlış hesaplamıyorsam
    lütfen durumdan anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    suanda da mesela toplamda 4-5 seferde toplam 165 ytl lik gaz almışım km yi sıfırlamıştım 810 civarında suan göstergede tek ışık kalmış galiba 70-80 de o götürür yakıt tükeiitimi normal mi?
  • Selamlar
    Benim şirkette de 2009 model 1,4 benzinli var. Ama lpg takmayı düşünüyoruz.
    Gerçekten değer mi? Yoksa satıp dizel falan mı alsak.
    Bu arabayı pek seçerek de almadık şirkete, o nedenle bilgisi olan arkadaşların fikri çok faydalı olur.
  • bende 1.4 era sıfır aldım yakıt tüketimi normal benzin pahalı. tüp orjinallığı bozacak diye taktırmıyorum.
    300 km'lik yolda 120 ile gittim 80 tl benzin yaktı bence normal
  • Merhaba arkadaşlar benimde siz üstadlara bir sorum olacaktı Bendede 2004 model hyundaiaccent var benzinli kullanıyorum benzinin litresi 4.420 165 ytl lik benzin ile 400 ile 450 arası yol kat ediyor normal degerlerde ne kadar yakması gerek
  • bende bugun 2000 lx accent aldım bakalım nasıl yakıcak lpg taktırsammı die dusunuorum şimdide
  • ben 1,5 accent gls ile sehirler arasi yolda 100 km'de 7 lt lpg tuketimine kadar dusuyor.

sehir icinde ise 100 km'de 8 lt - 8.5 lt arasi degisiyor(fazla trafige girmiyorum gittigim yolun yarisi cevre yolu ve trafik yok).

bu ay uzun yolda benzinde denemeyi dusunuyorum.
  • 97 model 1,5 gls otomatik yumurta kasalar LPG 'de ne kadar yakıyor acaba?
  • bende yaklaşık 1 sene önce aldığım 2002 accent 1.3 lx klimalı aracımla ilgili yaptığm geniş kapsamlı yakıt bilgilerini sizlerle paylaşıyım..

lpgsiz aldığım aracımın ne denli lpg ye ihtiyac duydugunu noktası noktasına araştırıp daha sonra lpg nin takılma masrafı ve ruhsat vize gibi işlemlerde göz önüne alındığında cok gereksiz 1 fantezi oldugunu anladım..şöyle ki :

sabit 90-100 km ile 5.45 lt

şehir içi : 12.25 ltre

klima açık konumda : % 5-7 arası artış

bu değerleri bi çok kez depo agzına kadar fulleyip sonra tekrar aynı pompadan fullemek koşulu ile elde ettim.uzun yolda gayet ekonomik olan aracı şehir içinde ki kısa mesafelerde kullanma mecburiyetim yakıtı biraz arttırıyor..
  • geçtiğim hafta içerisinde, aracımla Eskişehir-Balıkesir- Burhaniye-ören gidip geldim, aracımın LPG deposu 60litrelik ve 42 litre LPG alıyor depomu fulleyip yola çıktım ören civarlarında tekrar opetten fulledim, ve yaptığım hesaplama neticesinde 100 km.de 7,6 litre LPG yaktım. km.de ki yakıt ise 0,170-0,175 kuruş hem giderken hemde gelirken klima full açık bagaj full dolu araçta iki kişi Balıkesir ören arasında 5 kişi olarak yolculuk yapıldı, toplamda 900 km. yol yaptım ve bunun en az 50 km.si şehir içi ve 50 km.si ise yol yapımı nedeni ile yer yer 1.-2. viteslerle geçildi.
    Bursa otobanında ve diğer düzgün çevre yollarında süratim yer yer 140-160 km.lere çıktığım oldu, ama genelde 110-120 km. lerde seyrettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_er_26 -- 9 Temmuz 2012; 9:34:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

geçtiğim hafta içerisinde, aracımla Eskişehir-Balıkesir- Burhaniye-ören gidip geldim, aracımın LPG deposu 60litrelik ve 42 litre LPG alıyor depomu fulleyip yola çıktım ören civarlarında tekrar opetten fulledim, ve yaptığım hesaplama neticesinde 100 km.de 7,6 litre LPG yaktım. km.de ki yakıt ise 0,170-0,175 kuruş hem giderken hemde gelirken klima full açık bagaj full dolu araçta iki kişi Balıkesir ören arasında 5 kişi olarak yolculuk yapıldı, toplamda 900 km. yol yaptım ve bunun en az 50 km.si şehir içi ve 50 km.si ise yol yapımı nedeni ile yer yer 1.-2. viteslerle geçildi.
    Bursa otobanında ve diğer düzgün çevre yollarında süratim yer yer 140-160 km.lere çıktığım oldu, ama genelde 110-120 km. lerde seyrettim.

güzel bir açıklama yapmışsınız ama arabanızın modeli nedir? verdiğiniz değerler 2007-8 1,4 eralarla aynı olurmu sizce tşkler

• catasthrope C kullanıcısına yanıt

2001 milenyum kasa 1.5 teknik değerleri 100km de 9.4 lt şehir içi 5.6 lt şehir dışı olarak verilmiş otomatik araçlar ortalama 100km de 2lt fazla tüketir buna göre lpg tüketimini hesaplamak için verilen benzin tüketim değerlerini 1.20 ile çarparak bulabilirsiniz tabi bu değerler teorik olarak hesaplamada geçerlidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.