Şimdi Ara

Hyundai Accent Admire 1.3 Tavsiye edermisiniz? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
27.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    1-Araç km göstergesi olması gerekenden daha az gösterecek.

2-Radar cezalarında belki araç sürücüsü aradaki farka göre hesaplamayı yapacak ve buna göre dikkatli gidecek.Ama direksiyona geçen 2.ci kişiler Araç göstergesine bakarak daha fazla basma eğiliminde olabilecek.

3-Uzun vade de motor daha çabuk yorulacak.

4-Aracın yerden yüksekliği artacak,daha çok rüzgar alacak,ıslak ve rüzgarlı havalarda emniyetli sürüş azalacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yani km 100 ü gösterdiğnde daha hızlı mı gitmiş olucaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: grknakn105

yani km 100 ü gösterdiğnde daha hızlı mı gitmiş olucaz

Farklı forumlardan okuduğum kadarıyla evet.

Mesela atıyorum araç km.si 100 gösteriyorsa real de 110 la gidiyorumdur.Yani araç km.göstergesi gerçek hızı; teker çapının büyüyüp yol üzerinde atacağı turun uzamasından dolayı gösterge üzerinde daha küçük göstererek,bizi yanıltmış oluyor.
    Birde şöyle bir durum var,akıl karıştıran cinsinden.
    Daha önceden bildiğimiz bir mesafe olsun;Bizim ev ile aşağıdaki okul arası standart ölçü 1000 m.
    Bu mesafeyi tekerlek çapı büyümüş araba ile gidince 900 gösterir.(Teker çapı nekadar çok büyürse km.göstergesi o kadar düşer).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brk_41 -- 3 Nisan 2017; 0:13:2 >
  • Bilmiyordum anladım , peki bu büyüme jant inç büyümesi olarak mı yoksa yanak büyümesinden de böyle bir şey söz konusu olabilir mi?
  • quote:

Bilmiyordum anladım , peki bu büyüme jant inç büyümesi olarak mı yoksa yanak büyümesinden de böyle bir şey söz konusu olabilir mi?

Dostum anladım olayını ama canın sağolsun :)

Yinede yazayım yanak ta farkettiriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: bark_41

quote:

Bilmiyordum anladım , peki bu büyüme jant inç büyümesi olarak mı yoksa yanak büyümesinden de böyle bir şey söz konusu olabilir mi?

Dostum anladım olayını ama canın sağolsun :)

Yinede yazayım yanak ta farkettiriyor.

Kilometrenin yanıltmasından bahsetmişsiniz, arabalarda bu kadar basit ve bilgi hatası yapacak bir sistem olduğunu sanmıyorum. Ayrıca üstte yazdığım jant ebatı Hyundai'nin bu araç için verdiği kendi fabrika çıkış ebatlarından biridir. Dolayısıyla gerekli hesaplamaları yapmışlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Defkhan3459 -- 3 Nisan 2017; 3:12:20 >
  • quote:

175 60 r14 yazıyor olması lazım torpido gözünde , ama 1.3 ve 1.6 modellerinde farklı sanırı ebatlar

1.3 motorlu versiyon için ufak bir güncelleme oldu ve motor gücü 85 ps'den 82 ps'e düşürüldü. Torku da 114 nm'den 117 nm'ye çıkarıldı. Lastik ebatı da 13 inçten 14 inçe yükseltildi. Sizinki de bu güncellenmiş versiyondan olmalı.

• Sanırım bunu öğrenmek için bir yöntem var mı?
  • quote:

Sanırım bunu öğrenmek için bir yöntem var mı?

Jantınız birebir güncel versiyonla aynı, bu yeterli bence.
  • O zaman güzel bence :) Aracımızı almadan 2 gün önce alacağımız kişi muaynesini yaptırdı bize öyle verdi daha sonra bi lastikçiye yolumuz düştü ve lastikçi bize " bu arabanın orjinal tekeri-jantı değil muayneden geçmez değiştirmediğiniz takdirde" dedi. bizde gün önce tekte geçti sıkıntısız dedik. ben bunu lastik takma çabası olarak görüyorum sizce neden böyle bişey dedi?
  • quote:

O zaman güzel bence :) Aracımızı almadan 2 gün önce alacağımız kişi muaynesini yaptırdı bize öyle verdi daha sonra bi lastikçiye yolumuz düştü ve lastikçi bize " bu arabanın orjinal tekeri-jantı değil muayneden geçmez değiştirmediğiniz takdirde" dedi. bizde gün önce tekte geçti sıkıntısız dedik. ben bunu lastik takma çabası olarak görüyorum sizce neden böyle bişey dedi?

Ya bilmiyordur ya da dediğiniz gibi lastik satma çabası. Ama jantı büyütülen bir arabanın muayeneden kalması gerçekçi gelmedi bana. Muhtemelen dediğiniz gibi para kazanmaya çalışmış.

• Vay arkadaş ne uyanık bir milletimiz var
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.