Şimdi Ara

Hypnotic 2680 | R5 3600 RTX 2060 6G 16GB DDR4 480GB SSD Gaming PC 6.099tl

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
1
Favori
7.360
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vatan pc nin 6.250tl lik sistemine doğrudan rakip geldi arkadaşlar.

https://www.incehesap.com/hypnotic-2680-gaming-pc-fiyati-41254/

(tabiiki gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra)

- Gigabyte B450M S2H AMD B450 Soket AM4 DDR4 3600(O.C.)Mhz mATX Anakart
    - AMD Ryzen 5 3600 3.60GHz 35MB Soket AM4 Fanlı İşlemci
    - Asus Dual-RTX2060-A6G-EVO GeForce RTX 2060 6GB GDDR6 192Bit DX12 Gaming Ekran Kartı
    - Adata XPG Gammix D30 AX4U300038G16A-SR30 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz CL16 Kırmızı Gaming Ram
    - Team GX1 480GB 2.5” 530MB/430MB/sn SATA3 SSD Disk - T253X1480G0C101
    - GamePower Horizon Gaming 4*120mm RGB Fan 650W 80+ Bronz Dahili PSU'lu
    - James Donkey 710 Siyah 7.1 Surround Gaming Kulaklık

toplam: 6.220tl

Şahsen akakçe üzerinden en ucuz ürünleri seçtiğimde benzer fiyatı yakaladım. Dolayısıyla sıcak olduğunu düşünüyorum. herkese iyi alışverişler.

dipnot: uygun fiyatlı diye sepete kulaklıkta koymuştum, siz kulaklığı çıkartarak 6.099tlye satın alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolyordam35 -- 28 Haziran 2020; 8:46:52 >

• Kulaklığı çıkınca 6000 e geliyor nerdeyse, 2x8 olması güzel. Ssd m2 olsa tadından yenmezdi ama yine güzel😁 ben vatandaki sistemi kullanıyorum canavar maaşallah. Bu arada alacak arkadaşlar işlemciyi serinletmek için fan almak durumunda kalacaklar muhtemelen, yoksa auto ayarlarda 90 dereceleri geçiyor belki bilgisi olmayan arkadaşlara yol gösterir mesaj
    Edit:Ekran kartına yorum yapıp Asustan da 15$ iade alarak daha da sıcak hale getirebilirsiniz,https://promotion.asus.com
  • Kulaklığı çıkınca 6000 e geliyor nerdeyse, 2x8 olması güzel. Ssd m2 olsa tadından yenmezdi ama yine güzel😁 ben vatandaki sistemi kullanıyorum canavar maaşallah. Bu arada alacak arkadaşlar işlemciyi serinletmek için fan almak durumunda kalacaklar muhtemelen, yoksa auto ayarlarda 90 dereceleri geçiyor belki bilgisi olmayan arkadaşlara yol gösterir mesaj
    Edit:Ekran kartına yorum yapıp Asustan da 15$ iade alarak daha da sıcak hale getirebilirsiniz,https://promotion.asus.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AndOne -- 27 Haziran 2020; 10:49:16 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • AndOne kullanıcısına yanıt
    hocam 90° çok fazla başka bir sıkıntı olmasın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha kaliteli malzemelerle aynı fiyatın daha altına toplanıyor.Ama parça parça alamam diyenler için fena değil.

• yolyordam35 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam maalesef öyle, core performance boostu kapatıp, cpu core ratioyu 36.00 ya sabitleyerek soğutabildim ancak. O zaman da işlemcinin performansını kullanmamış oluyoruz tabiki. Kullanan arkadaşlar da işlemci ile alakalı sıcaklıkları 3 aşağı 5 yukarı bu şekilde olduğunu teyit edeceklerdir çok araştırmıştım almadan 😊
    Edit:Deneme döneminde havanın da sıcak olduğunu ekleyeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AndOne -- 27 Haziran 2020; 0:47:35 >
  • bekiraykut B kullanıcısına yanıt
    sanmıyorum hocam. ancak ekran kartını rx5600xt ye çevirerek bunu başarabilirsiniz.

• özelleştirme kısmında yukarıda belirttiğim parçaları eklerseniz 6.220tl oluyor.

çok pardon
  • rica ederim iyi akşamlar.

• Kasam olmasaydı alırdım bence sıcak fırsat.
  • bu bütçeye daha iyisi neredeyse imkansız. bi psu soru işareti, o da yükseltilebilir yine ucuza geliyor.

2060 bugün 2500 tlye satıldı incehesap gaming gecesinde hocam.Daha doğrusu stok 1 saatte anca bitti pek talep olmadı.430 a gigabyte b450 aldım bugün.Corsair 16 ram 540 tlden alınabiliyor ben 1x8 aldım 274 e.Kasa olarak corsair spec delta 550w 80+ psu ile geliyor.Onu da 800 e aldım geçen gün.Ryzen 3600 1300 den çok rahat bulunuyor.Ssd olarak da 500 gb bir sdd alırsınız mis.

• bekiraykut B kullanıcısına yanıt
    incehesabı takip ettim bugün. oradan parçaları tek tek topladığımda (o bahsettiğiniz 2.5k lık rtx 2060ı kullandığımda) sistem 6k oldu. 430a aldığınız anakart %90 gigabyte b450m h modeli. ki biz bunu forumca önermiyoruz. diğer taraftan akakcede 46gb ram 540 tlye dediğiniz gibi bulunabiliyor fakat akakceden topladığınızda fiyat yine 6.2k oluyor. kasaya çok vermişsiniz. incehesapta xigmatek 650w 80+ kasa sa 650tlye satıldı. ki ben sistem ucuza gelsin diye bunu kullanmaya da çalıştım ince hesapta fakat yine de 6k idi sistemin fiyatı. işlemci 1.300 ssdyi de 400den bulursanız yine sistemi 6k ya toplarsınız. ha belki dediğiniz gibi ram 8gb ye düşerse belki bir nebze fiyat inebilir. yoksa attığınız taş ürküttüğünüz kuşa değmez.

• xGlorfindel kullanıcısına yanıt
    psu fena durmuyor

https://gamepowerpc.com/power-supply/gp-650

• quote:

Orijinalden alıntı: xGlorfindel

bu bütçeye daha iyisi neredeyse imkansız. bi psu soru işareti, o da yükseltilebilir yine ucuza geliyor.
    da-sistem2 + aradaki farkla da noctua u12-s aldım. 1000den fazla satıldı. Bu arkadaşın toplamasını bekleyin bence.
    kasa daha iyi,anakart daha iyi, ekran kartı daha iyi, m2 ssd var.Fiyat Bence sıcak değil. Daha iyisi daha ucuza toplandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestgr -- 27 Haziran 2020; 8:55:30 >

• bestgr B kullanıcısına yanıt
    mevzu +300tlye nvidia sistem tercih etmek hocam.
    yoksa bu bütçeye milyon tane 5600xt li hazır sistem var zaten.

neden peki hocam? +300tlye nvidia alıyorsunuz ama diğer her şeyden kısıyorsunuz.
    Ek olarak bu ekran kartı ısınmıyor diğer 5600xtlere göre.
  • bestgr B kullanıcısına yanıt
    Ortada büyük bir kısma söz konusu değil hocam. kalite olarak anakart ram ekran kartı ssd psu güç kaynağı hazır sistem için yeterli seviyede. indirimli kulaklığı çıkardığımızda sistemin fiyatı 6.091tl ye geliyor.

6k bütçesi olan arkadaş ya sizin yaptığınız gibi yapıp aradaki farkı soğutucuya verecek.
    ya da forumlarda amd sorunlarının olduğunu görüp nvidia sistem seçecek (ki ben de yıllarca sapphire marka amd ekran kartı kullandım ve bir sıkıntı yaşamadım.)

sistem bir 5600xt sisteme göre ucuz değil bunun olmasını zaten beklemiyoruz.
    fakat 6k bandında nvidia sistem tercih etmek isteyenler için piyasada düzgün hazır sistem yoktu. Bu sistem o açığı kapatıyor. Fiyat olarak sıcak olmasının sebebi sistemin nvidia hazır sistemler içinde uygun olması. (6.091tlye nvidia dengini bulamazsınız.)

hatta örnek vermek gerekirse aynı sitedeki şu hazır sistemle karşılaştırıldığında +90tlye daha iyi işlemci ve anakart sunuyor bu sistem.https://www.incehesap.com/geforce-ray-tracing-warrior-bronze-bafir-gaming-pc-fiyati-46113/

Ben fiyatın hala nvidia bir sistem için uygun olduğunu düşünüyorum.

Bu arada 5600xt kullanan arkadaşlar 144hz monitörlerde masaüstünde dahi ekran kartlarının en yüksek saat hızlarında çalıştıklarından yakınmışlar. sizde var mı hocam böyle bir durum?

• quote:

Orijinalden alıntı: yolyordam35

Ortada büyük bir kısma söz konusu değil hocam. kalite olarak anakart ram ekran kartı ssd psu güç kaynağı hazır sistem için yeterli seviyede. indirimli kulaklığı çıkardığımızda sistemin fiyatı 6.091tl ye geliyor.

6k bütçesi olan arkadaş ya sizin yaptığınız gibi yapıp aradaki farkı soğutucuya verecek.
    ya da forumlarda amd sorunlarının olduğunu görüp nvidia sistem seçecek (ki ben de yıllarca sapphire marka amd ekran kartı kullandım ve bir sıkıntı yaşamadım.)

sistem bir 5600xt sisteme göre ucuz değil bunun olmasını zaten beklemiyoruz.
    fakat 6k bandında nvidia sistem tercih etmek isteyenler için piyasada düzgün hazır sistem yoktu. Bu sistem o açığı kapatıyor. Fiyat olarak sıcak olmasının sebebi sistemin nvidia hazır sistemler içinde uygun olması. (6.091tlye nvidia dengini bulamazsınız.)

hatta örnek vermek gerekirse aynı sitedeki şu hazır sistemle karşılaştırıldığında +90tlye daha iyi işlemci ve anakart sunuyor bu sistem.https://www.incehesap.com/geforce-ray-tracing-warrior-bronze-bafir-gaming-pc-fiyati-46113/

Ben fiyatın hala nvidia bir sistem için uygun olduğunu düşünüyorum.

Bu arada 5600xt kullanan arkadaşlar 144hz monitörlerde masaüstünde dahi ekran kartlarının en yüksek saat hızlarında çalıştıklarından yakınmışlar. sizde var mı hocam böyle bir durum?
    teşekkürler açıklamanız için.
    Ben nvidia/amd kart diye ayırmadım kafamda, o yüzden bana sıcak gelmemiş olabilir. Bunu göz önüne alarak baktığımda ssd sonradan da eklenir anakart da okey ama kasa pek hoşuma gitmedi, 3600 malum.
    Nvidia sistem düşünsem gözden çıkaracağım miktar daha fazla olurmuş benim.
    144hz Monitör denk getiremedim daha, deneyince yazarım.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.