Şimdi Ara

Hybrid bir mobil uygulama yapmak istiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aklimda birkac uygulama mevcut ve bunlari hayata gecirmek istiyorum. Suan bu konudaki bilgim, yok denecek kadar az.

Yapmak istedigim uygulama hem iso hem android hem windows tabanli olmali ve bunun için yaptigim arastirmada angularJS ve ionic framework ile karsilastim hybrid uygulama yapmak icin birebir diyorlar.

Bunlara ilave olarak ogrenmem gereken seyler nelerdir?

Suan PHP ogrenmeye calisiyorum ve sonrasinda javaScript ogrenmeyi amaccliyorum. Benim gibi arkadaslara naçizane tavsiyem youtube dan tayfun erbilenin temel php dersleri oynatma listesini izlemelerini tavsiye ederim. Anlatimi guzel. Bunlarin yaninda bana yetecek kadar html ve css bilgim var. Bana bu konudaki tavsiyelerinizi soylerseniz sevinirim. Sirasiyla neleri ogrenmem gerekli yanlisim varmi vs vs.

Ilgilenen tum arkadaslara simdiden tesekkur ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• DomanimHaber in güzel yardımsever insanları neredeler? Bir el atın be amcalar.

• MayKiii kullanıcısına yanıt
    Selamün Aleyküm.
    Öncelikle Ionic 2'yi daha önce kullandım lakin sana şunu söylemeliyim ki sadece GUI'den oluşan (button, textbox, combobox, switch vs.) bir uygulamada bile gui çok hantaldı, hem de aşırı derecede hantaldı. Ayrıca her istediğin şeyi yapamayabiliyorsun. Genellikle harici olarak eklentiler indirip yapman gerekiyor. Sana tavsiyem mobil uygulamayı gerçekten öğrenmek istiyorsan native araçlara yani Java, Objective-C veya Swift ve C#'a yönelmen. Lakin senin de bildiğin gibi bir uygulamayı 3 kere yazmak ve farklı araçları öğrenme zorluğu oluyor. Bunların yerine benim de daha iyi bulduğum çapraz platform native araçları öğrenebilirsin. Mesela web programcılarının kullandığı javascript ile React Native, Native Script veya Titanium öğrenebilirsin. Ya da Xamarin'de C# kodu yazarak da mobil programlayabilirsin. Qt ile de C++ kodu yazarak mobil programlayabilirsin. React Native, Native Script, Xamarin ve Qt hepsi de cross platform native mobil uygulama geliştirmek içindir. Bu araçlarda performans, esneklik vs. sıkıntı olduğu söylentileri genelde asılsız ve eski sürümleri ait.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bence sadece bir platformdan başla örneğin Android, uygulama tutarsa daha sonra IOS için de yapabilirsin. Android öğrenirken de java ile öğren.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Programmer_Kanguru

Selamün Aleyküm.
    Öncelikle Ionic 2'yi daha önce kullandım lakin sana şunu söylemeliyim ki sadece GUI'den oluşan (button, textbox, combobox, switch vs.) bir uygulamada bile gui çok hantaldı, hem de aşırı derecede hantaldı. Ayrıca her istediğin şeyi yapamayabiliyorsun. Genellikle harici olarak eklentiler indirip yapman gerekiyor. Sana tavsiyem mobil uygulamayı gerçekten öğrenmek istiyorsan native araçlara yani Java, Objective-C veya Swift ve C#'a yönelmen. Lakin senin de bildiğin gibi bir uygulamayı 3 kere yazmak ve farklı araçları öğrenme zorluğu oluyor. Bunların yerine benim de daha iyi bulduğum çapraz platform native araçları öğrenebilirsin. Mesela web programcılarının kullandığı javascript ile React Native, Native Script veya Titanium öğrenebilirsin. Ya da Xamarin'de C# kodu yazarak da mobil programlayabilirsin. Qt ile de C++ kodu yazarak mobil programlayabilirsin. React Native, Native Script, Xamarin ve Qt hepsi de cross platform native mobil uygulama geliştirmek içindir. Bu araçlarda performans, esneklik vs. sıkıntı olduğu söylentileri genelde asılsız ve eski sürümleri ait.

Tesekkurler kardesim yorumun icin. Soylediklerin karmasik gelsede native yönelmek en iyisi gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: swodniw

Bence sadece bir platformdan başla örneğin Android, uygulama tutarsa daha sonra IOS için de yapabilirsin. Android öğrenirken de java ile öğren.

Galiba normali o. Hybrid suan icin bana biraz sorunlu gibi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.