Şimdi Ara

Hukuk ve Avukatlık üzerine sorularınız (Dokuz Eylül) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
53
Cevap
7
Favori
2.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sen de bir yeri ovuyorsan veya birisinin ideali olan bir yeri kotuluyorsan altinda mantikli nedenler yatir insanlari yanlis yonlendirme dunku konunda iibf isteyen hayalperest birisi oldugunu kanitladin zaten iibf yurtdisi biletiymis,bitirince yuksek maasmis,hukuk cok kotu issizlik sorunu falan varmis baya zirvalamistin burasi bu konuyu tartisma yeri degil konustugun laflara da dikkat et ben kimsede algi yaratmaya calismiyorum gercekler neyse onu konusuyorum hukukun da -lerini dahil ederek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stephan appiah44 -- 26 Temmuz 2020; 21:59:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mülgâ

Hocam kazancınizın isminizin ve büronuzun oturmasıyla aşagı yukarı bir istikrar kazandıgı dönem vardır.Ortalama olarak ne olur netleştirmek istiyorum.
    O şöyle bunu araştırmıştım ben. Siz şehrinizin bürosuna kayıtlıysanız büro size bazen dava veriyor. Bu davadan bazen 500,bazen 700,bazen 7000 TL aldığın oluyor ama hiçbir düzeni yok.
  • Mülgâ kullanıcısına yanıt
    Bu meslekte yaş aldıkça aldığınız para artıyor diyebiliriz. Benim gözlemlediğim kadarıyla bu yönde yani. Bir de yöneleceğiniz alan önemli. İcra büroları ceza büroları vs var. İcra büroları en çok parayı kazananlar ama isim yapmanız şart. Sonuçta insanlardan para tahsil etmek göreviniz. İsim yapmazsanız hiç bir banka veya şirket size iş vermez tanıdık olmadıkça. Aylık 5 bin kazanan tanıdıgım da var 30 bin kazanan da var 100 bin kazanan da var kıdemli avukatlardan. Bu tamamen size kalmış. Kimse sizin büronuza girip iş vermez. Sizin sürekli birilerini aramanız bağlantı kurmanız yeni insanlarla tanışmanız iş kovalamanız gerek. Oturup oyun oynuyor netflixte takılıyor veya geziyorsanız kimse iş getirmiyor size. Anca boş akraba sorularıyla muhatap oluyorsunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • stephan appiah44 kullanıcısına yanıt
    Hukukta gerçekten olan problemleri söylediğim bu konudaki aktif olarak hukuk okuyup avukat olmuş kişinin beyanlarından ispatlıdır.İİBF hayranı olan birisi olsam adım Mülgâ olmaz.Hukuku çok isteyip iibfden bile bazı konularda geri kalmış olduğunu gören birinin uzgünlüğü diyebilirim.

• Ben de deü hukuktayım. Serkan Ekiz var miydi o zamanlar?

Stajımı İzmir'de yapmak istiyorum. Burada Deü hukuktan baska adam akıllı hukuk fakültesi yok. Ankara'da Gazi,Ankara,Bilkent,Başkent; İstanbul'da Marmara,İstanbul,gs,koç vb vb cok var. İzmir'de ilk iş tecrübesi için diğer şehirlere göre üni isminin etkisinin daha cok olduğunu düşünüyorum.

+++ 3.sınıf yaz döneminde veya okurken de mümkünse 3 ve 4.sınıflarda bir büroda staj yapmak istiyorum iş öğrenmeye başlamak için. Belki kendileriyle mezun olduktan sonra çalışmak için de sözleşme yapabiliriz. Mümkün mü sence?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helixSNAA -- 26 Temmuz 2020; 23:7:28 >
    Hukukta gercekten problemler oldugunu ben de soyluyorum fakat senin abarttigin kadar gomulecek kadar problem var mi ? yok.her mezun ayni sartlarda ise baslamiyor bu adam memnun degildir baskasi memnundur tip harici her bolumde boyledir bu is.eger hukuk ve iibf hakkindaki bilgine guveniyorsan ac bir konu herkesin ortasinda konusalim burada bos atacagina

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stephan appiah44 -- 26 Temmuz 2020; 22:8:27 >
  • helixSNAA kullanıcısına yanıt
    Öyle bir şey yok dostum BARO nun size verdiği davalar ve fiyatları belli. En düşük 200 lira alırsınız en yüksek 1280 lira alırsınız bir işten. Onun da %38 i vergiye gidiyor kalanı siz hesaplayın. Fazla iş de gelmiyor zaten oradan.

Evet vardı. Okulun en sevilen hocası Tartışmasız Serkan Ekiz'dir sanırım. Çok çok çok kaliteli bir hoca. Deu hukukta okumanız iş hayatınızda staj hayatınızda tabii ki + puan. Mesela ben adliyede avukatlık stajımı yaparken hakimin biri "iyi ki özelde okumuyorsun deu hukukta okuduğuna sevindim" demişti.
    3. 4. Sınıfta yazın staj yapabileceğin büro bulabilirsin elbet ama ne kadar para verirler bilmiyorum. Bir kaç kişiyle tanışmıştım bahsettiğin gibi okul yıllarından staj yapıp o büroda işe girenlerden ama çoğu büro mezun stajyer arıyor. Ben de 3. sınıfta sormuştum mesela bir yere fakat para vermiyorlardı bedavaya staj yapmamı istemişlerdi. @helixSNAA

• quote:

Orijinalden alıntı: AdamBaliKokusu

Öyle bir şey yok dostum BARO nun size verdiği davalar ve fiyatları belli. En düşük 200 lira alırsınız en yüksek 1280 lira alırsınız bir işten. Onun da %38 i vergiye gidiyor kalanı siz hesaplayın. Fazla iş de gelmiyor zaten oradan.

Evet vardı. Okulun en sevilen hocası Tartışmasız Serkan Ekiz'dir sanırım. Çok çok çok kaliteli bir hoca. Deu hukukta okumanız iş hayatınızda staj hayatınızda tabii ki + puan. Mesela ben adliyede avukatlık stajımı yaparken hakimin biri "iyi ki özelde okumuyorsun deu hukukta okuduğuna sevindim" demişti.
    3. 4. Sınıfta yazın staj yapabileceğin büro bulabilirsin elbet ama ne kadar para verirler bilmiyorum. Bir kaç kişiyle tanışmıştım bahsettiğin gibi okul yıllarından staj yapıp o büroda işe girenlerden ama çoğu büro mezun stajyer arıyor. Ben de 3. sınıfta sormuştum mesela bir yere fakat para vermiyorlardı bedavaya staj yapmamı istemişlerdi. @helixSNAA
    Sağ olun hocam,benim araştırmamda 10 bin liraya kadar aldığın oluyor baro davalarında denmişti. Yanlış mı yani bu¿

• AdamBaliKokusu A kullanıcısına yanıt
    Evet hâlâ öyle. Roma hukuku öğlen 50 kisi geliyor, genel kamu hukuku sabahın köründe 250 çekiyor :D

1.sınıfı 3.90 civarı ile bitirdim. Bir önemi olacağını düşünmüyorum ama belki İngilizce+iyi bir not ortalaması ile 3.sınıfta maaşlı bir staj olanağı sağlayabilirim kendime. Uğraşacağım. Teşekkürler.
  • Yanlış dostum. 2 şekilde BAROdan iş geliyor. 1 adli yardım denen oluşumdan dava gelebilir ayda yılda 1 tane. Onlar boşanma mal paylaşımı vs her çeşit ve tarifesi belli. Adli yardım tarifesi yazarsan bulursun. Bir de CMK dediğimiz şey var onda da sadece ceza davaları gelir. Onun da tarifesi belli. Vergileri düşülmüş halde 1 davadan alacağın para yani en fazla 800 900 lira falan.

2. Sınıf 1 den daha kolay. Not ortalaması kasmayı okul birinciliği kovalamayı istiyorsan o sınıfta kasabildiğin kadar kas. 3. sınıfta eşya hukuku ticaret hukuku zorluyor.

Yok okul birinciliği kasmıyorum. Hatta teorik dersler ilgimi çekmiyor. Pandemi süreci + deü hukukun katkı puanlı not ort sistemi sayesinde bu kadar yüksek. Yoksa o kadar çalışkan bir öğrenci değilim :D.

Şimdi olsaydım öğrencilik hayatımda şunu farklı yapardım dediğin neler var? Öğrencilik hayatın kendi başıma öğrenebileceğim, iş hayatımda gerçekten işime yarayacak önerilerine açığım.
    Üniversiteye gitmeden udemyden ybs dersi alıcağım moruk.BOUN YBS mezunu yerine beni alırlar

Gez toz, bucayı sev. Buca güzeldir. Gezebildiğin kadar eğlenebildiğin kadar eğlen yeni insanlarla tanış. Ben tercihlerin açıklandığı gece bu forumdan bir ablanızla tanışmıştım ve okulun ilk günü buluşup 4 sene de sevgili olduk. 4 seneyi birbirimizi üzerek geçirdik. o açıdan pişmanım. :D o yüzden yeni insanlara yeni yerlere çok gidemedim kısıtladık kendimizi. Gezin tozun eğlenin farklı illere gidin etkinliklere katılın katılabildiğiniz kadar kulüplere gidin. Dil öğrenin gezilere katılın. Mezun olduğunuzda anlıyorsunuz ki artık sorumluluk artmış iş bulma heyecanı sarmış. Ünideki siz ile mezun siz çok farklı psikolojide oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mülgâ

Üniversiteye gitmeden udemyden ybs dersi alıcağım moruk.BOUN YBS mezunu yerine beni alırlar
    Engelle geç o tipi. İnternetten programlama dili öğrenince yurt dışında Boun mezunuyla eşitsin,diplomaya ihtiyacın yok Elon Musk diplomayı önemsemiyormuş diyip buna inanan birisi. Yazdıklarını görmüyorum,kafam rahat
    Dostum siz kahvehanede mac yorumlayan dayilar gibi bolumleri yorumluyorsunuz otakus ve sen ben diyorum boun ybs mezunu trde ise alimlarda diplomasiz birine gore 10 gomlek ondedir ama yurtdisinda hicbir farki yoktur senin yazilim egitimini nereden aldigina degil yazilima yetkinligine bilgine bakarlar.otakus ve sen bombos adamin tekisiniz bilginize guveniyorsaniz acin konu forumun ortasinda konusalim yoksa sivrsinek gibi vizildamayin

He taaaam.Blok.

• Adami hala Elon Musk’un universite diplomasini onemsemedigine inandiramadim valla yazik hadi bana inanmiyorsun ac internetten ogren

Hocam aylık geliriniz 1500 tl mi yani

• Çevreci Fotoğraf Makinesi kullanıcısına yanıt
    evde bütün gün lol oynayarak ve ayda 4-5 gün işe giderek evet 1500.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.