Şimdi Ara

Hukuk Fakültesi 1. Sınıf

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1. Sınıf olanlar ulaşabilir mi bana birkaç sorum olacaktı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ulaşabilirim ama yol + dosya masrafı + dinleme parası alırım
  • 3.sınıfım ben buyur sor istiyosan.

• salih uçan S kullanıcısına yanıt
    Bize bazı hocalar kitap almaya gerek yok dediler hukuka giriş için ve de anayasa için pratik kitabı aldırmadılar acaba bu iki alan için önerilrbilecek kitaplarınız var midir hukuka giriş için ders kitabı anayasa için pratik

• quote:

Orijinalden alıntı: jokerzalim

Bize bazı hocalar kitap almaya gerek yok dediler hukuka giriş için ve de anayasa için pratik kitabı aldırmadılar acaba bu iki alan için önerilrbilecek kitaplarınız var midir hukuka giriş için ders kitabı anayasa için pratik

Hukuk başlangıcında Kemal Gözler'in kitabı iyidir. Ben Yasemin Işıktaç almıştım ama genele hitap edecek bir kitap değildi o.

Anayasa'da benim zamanımda düzgün pratik kitabı yoktu. Murat Yanık'ın kitabı fena değildi ama onun da tamamı çözümlü olmaması kötü.

• salih uçan S kullanıcısına yanıt
    Hocam tamamının çözümlü olmaması anayasa da kötü olmuş ya çözümü olmayınca eksik gibi geliyor bana pratik kitapları almadımda hiç öyle.

Kemal Gözlerin hangi kitabından bahsediyorsunuz acaba bende var hukukun temel esasları diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: jokerzalim

Hocam tamamının çözümlü olmaması anayasa da kötü olmuş ya çözümü olmayınca eksik gibi geliyor bana pratik kitapları almadımda hiç öyle.

Kemal Gözlerin hangi kitabından bahsediyorsunuz acaba bende var hukukun temel esasları diye.

Anayasa için evet biraz öyle ama bence en yararlısı yine de oydu. Yani içindeki çözümlü yeterli sayılırdı.

O değildi sanırım direk Hukuka Giriş diye kitabı da vardı. Ama çok ağır bir ders değil, elindeki kitabın üstüne onu da alman çok mantıklı olmaz.

• Hukuka giriş için Kemal Gözlerin kitabını okduktan sonra Pratik Hukukta Method E. Hirsch kitabını okumanı şiddetle tavsiye ederim,

Anayasa hukuku için pratik kitabı almamıştım bizede önermediler o konuda net bişey söyleyemem, hukuk kitapları satan kitapçılardan inceleyerek almanı öneririm ama genelinde bir kısmı çözümlüdür kalan öğrenciye bırakılmıştır...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Storm Raider kullanıcısına yanıt
    Hocam anayasacımız çok teorik tüm sınıfı öğretim üyesi olacak zannediyor hep teorik soruyor o yüzden pratik arıyorum yani en küçük ayrımları bile öğrenmek gerekiyor

• jokerzalim J kullanıcısına yanıt
    Öyle hocolarla çok karşılaşıcaksın bizim başımızda ticaret huhuku hocamızda yüksek lisans düzeyinde muhakeme soruları sordu sınıf ort 26 geceli gündüzlü çalışarak 40 aldım.

Somut-Soyut Norm denetimini yalayıp yut , olağanüstü haldende pratik gelir. Olay soracaksa bunlar olur genelde , ama tutarda aşırı teorik eski anayasalar , osmanlı dönemi , kanunu esasi vs soruyorsa sıkıntınız büyük 1. sınıfta az ders var yüklen geç derim...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türk anayasa hukuku ise kemal gözlerin pratik çalışmalarını kullanmıştım. Derinleşmek için ise osmanlı türk anayasal gelişmeleri- bülent tanör önerilmişti bize çok güzel bir kitaptır tavsiye ederim. Anayasaya giriş ise bence de pratik kitabına gerek yok, teorik olarak erdoğan teziç'in kitabını kullanmıştım, yüksek lisans düzeyinde bir kitaptı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.