Şimdi Ara

Huawei P9/P9 Plus ANA KONUSU (Android 7.0 Nougat Geldi) (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.092
Cevap
66
Favori
385.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bu p9 un ikinci yani on yuzu size bakarken sag taraftaki kamera nasil aktif oluyor? Kamera onune elimi koydugumda bi tepki yok media markt ve vodafone da baktm ikiside ayni ( telefona sahip degilim incelerken dikkatimi cekti )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi gunler arkadaslar elimde 10gunluk p9 var aveadan alinma ful kutu faturali ilgilenen olursa pm den ulasabirsiniz donus yaparim siyah renk

• Tekrardan merhaba arkadaşlar

P9 telefonu iki gün kullandım sonra kolay iadeyi kullanarak iade ettim.

Kişisel görüşlerimi belirteyim. Telefon ince ve şık bir telefon bu konu da gayet güzel. Ancak ekran kalitesi beni çok üzdü. Mevcut telefonum note 5 bunu da belirteyim. Amoled ekranın kullanım rahatlığını IPS ekran da alamadım. ŞÖyle ki misal face de iken ekran çok hoş ama whatsapp açınca veya chrome açınca ekran parlaklığı çok düşüyordu. Ekran parlaklığı otomatikte değildi bu arada. Çift sim kart olayı bayağı iyiydi. İkisi aynı anda aktif ve biri ile konuşurken diğer hattan aranınca onu açabiliyorsunuz. hız konusunda da bayağı iyiydi. Ancak hoparlör çok kalitesiz geldi bana. Ayrıca titiz kullanıcı olmama rağmen ve kılıfla kullanmama rağmen kasa da küçük bir leke oluştu iki gün içinde.

Tüm bunlar sonunda telefonu iade etmeye karar verdim. Ve kesinlikle huawei markası ne apple ne de lg samsung ile boy ölçüşemez. Tabiki de kendisini geliştirirse birşey diyemem.

İyi forumlar diliyorum.

• maveraaa kullanıcısına yanıt
    Note 4 ve iPhone 6 kullanmış biri olarak söylediklerinize katılmıyorum. Kişisel beklentileriniz nelerdi bilmiyorum ama genel olarak lg huawei den iyidir demek ayıptır. samsunglar gibi 1 seneden sonra ağırlaşmaya baslamiyor. Cok daha uzun ömürlü cihazlar üretiyor huawei. Yazılım, stabilite, akicilik ve arayüz konusunda apple'ın tek rakibidir. Bence biraz abartmissiniz gibi geldi bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grandeamore -- 24 Temmuz 2016; 12:58:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deburky

Arkadaşlar geçen hafta s7 Edge Dual cihazımı satmıştım ve HTC 10 alacaktım ama dün Kadıköyde satıcıda ikisini de inceledim. Sonunda çift hatlı P9 plus (64 gb) aldım. Gerçekten çok memnunum. Yaklaşık 6 ay önce Mate 8 ile Huawei'yi tanımıştım. Bu cihaz daha da iyi olmuş. Kutu içerisinden 1 adet arka kapak (mika ya da cam sanırım) ,kulaklık, usb-c kablo ve avrupa tipi şarj soketi çıktı. Kamera bölümü gerçekten çok başarılı. Tabii bu beklentilerinize göre değişir. Şarjını daha yorum yapabilecek kadar kullanmadım ama gidişat iyi. Arayüz mate 8 deki gibi uçuyor. Çok fazla oyun oynamam ama navigasyon, internet, whatsapp vs. kullanırım.
    Cihazı açtığımdan bu yana herhangi bir güncelleme gelmedi. Emui sürümü 4.1 .

Selam, hocam S7 Edge' i neden sattınız ve P9 Plusı Edgeye tercih etme sebebiniz nedir?
    Tam Pro mod var mı p9+ Telefonda?
    İthalatçı garanti mi? Huawei garnatili mi?

• ağalar selam.

yaklaşık bu haftadır kullanıyorum bu mereti. turkcellden aldım. telefon içinde deezer falan yüklü açıldı. kullandığım uygulama değil kaldırdım ama bildirim merkezinde anlamadığım bir şekilde resimdeki gibi gözüküyor.

Huawei P9/P9 Plus  ANA KONUSU (Android 7.0 Nougat Geldi)

sizde de böyle mi. ayrıca bu bildirim merkezin ayarlarındaki etiketler butonu ne işe yarıyor

ayrıca şarj yüzde ikideyken telefon 30 saniye içinde kapanıyor sizlerde de durum aynı mı

bir de ne kadar ekran süresi aldığımıza nereden bakıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jameskeenan -- 24 Temmuz 2016; 12:16:43 >

• arkadaşlar p9'a yüksek hızlı hafıza kartı takınca kendi hafızasıyla birleştiriyormuş bunu android 6.0'ın bir özelliği olarak. cihazın sim/sd çekmecesini açtığımda herhangi bir sorun yaratırmı bu durum?
  • bir de arkadaşlar biliyorsunuz kilit ekranı veri uyarısı diye bir ayar var. onu aktif ettiğinizde bildirim çubuğundaki uyarıda bende ekran kilisi veri uyarısı yazıyor. sizde de öyle mi. benim telefonumda yazılımsal sıkıntı mı var yoksa üstteki ayar ile birlikte.
  • Merhaba arkadaşlar,

Ben de bu telefondan almayı düşünüyorum ama kafama bir soru takıldı. hepsiburada.com sitesinde iki model var:http://www.hepsiburada.com/huawei-p9-ithalatci-garantili-p-TELCEPHUAP9-GD vehttp://www.hepsiburada.com/huawei-p9-dual-sim-ithalatci-garantili-p-TELCEPHUAP9DU-B

Dual sim'e ihtiyacım yok fakat istediğim renk olan siyah sadece o model için stokta var görünüyor.

Bu iki model arasında donanımsal bir fark var mıdır?

• * Parmak izi okuyucusu Mükemmel ötesi bir icat.Teknoloji harikası. Parmak izinizi tanıttıktan sonra hangi açıyla dokunursanız dokunun anında açılıyor telefon.Uygulamalara parmak izi kilidi koyabiliyorsunuz Parmak izi sensörüne özellik ekleyerek parmağınızı aşağı oynatınca bildirim paneli açılıyor, çift tıklayınca bildirimleri temizleyebiliyorsunuz, fotoğraf görüntülerken parmağınızı sağa sola hareket ettirerek fotograf geçişleri sağlayabiliyorsunuz.

* Ekran olarak 1080p çözünürlüğe sahip. Ekranın 4K olmaması kesinlikle bir eksisi değil ekran çözünürlüğü fazlasıyla yetiyor ve görüntü mükemmel. s7 ile yanyana koyduğunuz zaman kesinlikle farkı hissedemiyorsunuz. (Artı özellik olarak pil performansını arttırmak için ekran çözünürlüğünü 720P ye düşürebiliyorsunuz. )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi embayo -- 25 Temmuz 2016; 13:20:59 >
  • türkiyeden paralele ithalat almayan arkadaşlar için soruyorum

sürüm numarası nedir. güncelleyici başlığı altında görülüyor.
  • maveraaa kullanıcısına yanıt
    Siz p9 un ekranına kalitesiz diyorsanız mikroskopla falan bakıyor olmalısınız ekrana. Ekran kalitesi çok iyi. Hoparlör konusuna gelince kesinlikle p9 yerine sana başka telefon vermişler :) Hoparlör ses seviyesi harika s7,g3,ve 6s i aynı anda test ettim aradaki p9 üstünlüğü çok net anlaşılıyor. patlama cırtlama kesinlikle yok hoparlörde. İsteyenler incelemelerede bakabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi embayo -- 25 Temmuz 2016; 13:26:55 >
  • ademirhan0 kullanıcısına yanıt
    Ayrıca ekrana çift tıklayıp ekran görüntüsü alabiliyorsunuz. Ekrana bir alan çizip sadece o alanın ekran görüntüsünüde alabiliyorsunuz. Harf çizerken biraz sert tıklatıp kaldırmayacaksınız parmağınızı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: robocub

Merhaba arkadaşlar,

Ben de bu telefondan almayı düşünüyorum ama kafama bir soru takıldı. hepsiburada.com sitesinde iki model var:http://www.hepsiburada.com/huawei-p9-ithalatci-garantili-p-TELCEPHUAP9-GD vehttp://www.hepsiburada.com/huawei-p9-dual-sim-ithalatci-garantili-p-TELCEPHUAP9DU-B

Dual sim'e ihtiyacım yok fakat istediğim renk olan siyah sadece o model için stokta var görünüyor.

Bu iki model arasında donanımsal bir fark var mıdır?

Bunların ikisi de çift simli zaten hocam bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: jameskeenan

türkiyeden paralele ithalat almayan arkadaşlar için soruyorum

sürüm numarası nedir. güncelleyici başlığı altında görülüyor.

EVA-L9C464B138 VODAFONE Brightstar
  • Az ışıklı ortamda resim çekerken veya ters ışıkta resim çekerken kameranın manüel ayar bolumunde EV ayarından ışığı ayarlayabiliyorsun çok aydınlık resimler ortaya cikiyor.
    Bu resim ters ışıkta çekildi.

Bu resim EV değeri arttırılarak çekildi.

Bu mesaja eklenen görseller:

Huawei P9/P9 Plus  ANA KONUSU (Android 7.0 Nougat Geldi)Huawei P9/P9 Plus  ANA KONUSU (Android 7.0 Nougat Geldi)

• Arkadaşlar telefonun batarya performansı ile ilgili gözlem yapan başka biri daha varsa beni aydınlatabilir mi acaba ? Sabah şarjdan çıkarsam genellikle whatsapp ve facebook kullanıp biraz da oyun oynasam akşamı rahat eder mi ? Bir de Media Markt'da baya inceledim telefonu gerçekten tasarımı ekranı vs. çok hoş fakat mesela Asphalt 8 i oynamayı denediğimde yarış sırasında bazı takılmalar yaşadım acaba sizde de oluyor mu ? Şimdiden teşekkürler.
  • embayo kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam uzun zamandır bu cihazı takip ediyorum ve almak istiyorum ama pili yetersiz gelir diye plus modelini bekliyorum ama gelmedi ve zor gelecek gibi görünüyor telefonda oyun oynamam sadece yoğun telefon görüşmesi ve internet bankacılığı ve arasıra internet pili bir günü çıkartırmı sizce be kasma yada donma yapıyor mu bilgi verirseniz sevinirim

• Şimdi baktım. 2 saat 45 dakika ekran süresi. 7 saat 50 dildir telefon acık. Wi-fi ve.mobil veri ful acık. Ekranın acık olduğu sürelerde sürekli internette dolaştım. Şarjım şu anda %65

Akşam son durumu paylaşırım. Oyun konusunu bilmiyorum yüklemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: asil1425

Merhaba hocam uzun zamandır bu cihazı takip ediyorum ve almak istiyorum ama pili yetersiz gelir diye plus modelini bekliyorum ama gelmedi ve zor gelecek gibi görünüyor telefonda oyun oynamam sadece yoğun telefon görüşmesi ve internet bankacılığı ve arasıra internet pili bir günü çıkartırmı sizce be kasma yada donma yapıyor mu bilgi verirseniz sevinirim

Telefonda kasma ve donma yok. Günü rahatlıkla çıkarır. Telefonu aldığım günü gece şarja taktim sabah 8de çektim. İlk günün hevesiyle ben ve kızım akşama kadar kurcaladık müzik foto falan akşam 10 da şarjım %10 â düştü. Saat 12.10 â kadar ufak tefek görüşme yazışma yaptım. Gece 12 de kapandı telefon. Ekran süresi 6 saat in üzerindeydi. Akşam telefon kapanınca son durumu yazicam pil ayrıntısından

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi embayo -- 25 Temmuz 2016; 16:45:03 >

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.