Şimdi Ara

Huawei P20 [ANA KONU] HarmonyOS Güncellemesi Alacağı Duyuruldu !!! (194. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.331
Cevap
35
Favori
222.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 192193194195196
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: karakabus_

apple yavaşlatma konusunda sadece abd'de insanlara para ödeyecek diye biliyorum. insanların beyinlerine telefonum yavaşladı değiştirmem lazım algısını soktu ve onları yeni modellere geçirdi. yeni modellere geçmeyenlere sözde kampanya yapıp 29 dolara batarya değiştirtti. kurduğu komisyon ile bu modelleri kullanan kullanıcılara 25 dolar ödeyeceğini (bunun için toplam ayrılan para 500 milyon dolar) duyurdu. yani bu işten telefon başına 4 dolar kazanarak çıktı. :)
    Amaç bu zaten sayın hocam adamlar her türlü kazanıyorlar.
    Burda temel mantığı o yüzden dedim yazılım gelecek yenisini al, yazılım yavaşlattı mı ? yenisini al ! tüket cebindekini alalım mantığı tüm markalarda geçerli.
    ben de inadına bozulana kadar p20 pro yu sıfır destek verse de kullanacağım. Ne yeni huawei yi ne yeni samsungu bunu satıp almam yani.
    İstedikleri her sene yeni model lansmanı yapsın kullanıcıların algılarıyla oynayıp yeni ürünleri satsınlar bu da ticari bir yöntem ve her markada tutuluyor .

• mikailc78 kullanıcısına yanıt
    Hemen bakacam hocam, illah ettim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • P20 oldukca başarılı bir cihaz yeni çıkan bir çok cihaza donanım olarak fark atar.
  • Az önce Huawei müşteri hizmetlerinden Bahadır adlı temsilciyle görüştüm ve P20 Emui 10 yazılımının durumunu sordum. İmei no verikten sonra sizin cihaza Haziran başı görünüyor dedi ama ortada yazılım yok, sanırım yine ertelendi dedim, cevap; kem küm...
    "Ağam bizle eğlenir!"
  • Liman-Liman kullanıcısına yanıt
    valla hocam ben bıraktım artık. önceden çok kafaya takıyordum. şimdi ister gelsin, ister gelmesin modundayım. ama telefonun değişim zamanı gelince bu marka listede alt sıralarda yer alacağı kesin. bir de hisuite programı ile deneyin bakalım o program bazen çabuk yakalıyor güncellemeyi.
  • karakabus_ K kullanıcısına yanıt
    Kafaya takmak değilde daha garantisi bitmemiş cihaza yapılan muamele insanın zoruna gidiyor az para vermedik... Sıradan bir android telefon alsaydık zoruma gitmezdi.
    Bende az önce Huawei müşteri hizmetlerinden Kaan adlı temsilciyle görüştüm ve P20 Emui 10 yazılımının durumunu sordum. henüz başlanmadı dedi. bunların birbirlerinden de haberi yok anlaşılan. hocam yazılım desteği konusunda garanti değil de telefonun çıkış tarihi baz alınıyor diye biliyorum. garanti baz alınsa misal iphone modellerinin en az 5 sene yazılım desteği aldığını kabul edersek iphone 7 modeli 2021 yılından sonra yazılım desteği almayacak büyük ihtimalle. ki hala iphone 7 modeli sitelerde satılıyor.
  • mikailc78 kullanıcısına yanıt
    Bana da geldi o güncelleme. Ama yine Google fotoğraflar ve duo kendi kendine ekrana geldi.

• The_Wolfist kullanıcısına yanıt
    Aynen bana da dün geldi bende de uygulamalar aynı şekilde kendiliğinden aktif oluyor. Sadece güvenlik yamasımıymış?

• quote:

Orijinalden alıntı: The_Wolfist

Bana da geldi o güncelleme. Ama yine Google fotoğraflar ve duo kendi kendine ekrana geldi.
    Sabah benim de ekrana yüklenmişti uygulamalar.. Bu sorun nasıl çözülecek, huawei nasıl bir atak yapacak bilemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mate 10 anakonusunda da bir arkadaş aynı sorundan muzdaripti, belki kullanmadığınız bu uygulamaları kaldırma yoluna gidebilirsiniz.
    İşlem adb komutuyla yapılıyor dolayısıyla bilgisayara ihtiyacınız olacak ama işinize yarayabilir;
    https://www.xda-developers.com/uninstall-carrier-oem-bloatware-without-root-access/

Sadece fotoğraflar veya duo değil istediğiniz tüm uygulamaları rootsuz kaldırabilirsiniz.

Fotoğraflar için gireceğiniz komut : pm uninstall -k --user 0 com.google.android.apps.photos
    Duo için gireceğiniz komut : pm uninstall -k --user 0 com.google.android.apps.tachyon

Aslında işlem telefondan uygulamayı kaldırmıyor, sadece varsayılan kullanıcı için uygulamayı deaktif ediyor. İstediğiniz zaman fabrika ayarlarına dönmeye gerek kalmadan yine bir komutla uygulamayı aktif edebilirsiniz.

• Lomax. kullanıcısına yanıt
    O zaman güncellemeden sonra mı yapsak? Yoksa güncellemeyi beklemeyelim mi?

• Mell88 kullanıcısına yanıt
    Normalde fabrika ayarlarına dönmezseniz kaldırdığınız uygulamalar tekrar aktif hale gelmez, siz komutla aktifleştirmediğiniz sürece.
    Güncellemeden sonra telefonu sıfırlayacaksanız, işlemi tekrar yapmanız gerekecek.
  • Android 11 sürümünü alması muhtemel modeller arasında p20'de var her ne kadar inandırıcı gelmese de...

https://www.donanimhaber.com/android-11-guncellemesi-alacak-telefonlarin-listesi-yayinlandi--122454

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakabus_ -- 6 Haziran 2020; 21:40:37 >
  • Ayarlar güncellemesi geldi. Ne değişti anlayamadım.

• RandomT R kullanıcısına yanıt
    Bende anlayamadım ki. Acaba güncelleme öncesi bi ince ayar mı diye düşünmedim değil

• karakabus_ K kullanıcısına yanıt
    Linke göre, P20 Android 11 veriliyor Nova 5T ye verilmiyor çünkü listede yok! Bu kadar uydurma da olmaz, olmamalı.
  • Ben p20 nin Android 11 alacağını düşünmüyorum. Haber bana da asparagas geldi

nova 5t çok büyük ihtimalle alır. çünkü 2019 yılında çıktı. p30 serisi de alır. p20 modelinin son büyük güncellemesi android 10 olur. haber ilginç geldi de o yüzden paylaştım.
  • Arkadaşlar P20 için spigen marka rugged armor kılıf ve cam ekran koruyucu kullanıyorum fakat şöyle bir durum varki bu kılıf ilk başlarda çok sıkı otururken artık bollaştı ve resmen telefon için küçük küçük hareket ediyor öyle çok fazla tak çıkar yapmamama rağmen. İlk ekran koruyucu telefon cebimdeyken bir yere baskı yapmış olmalıyım ki kenarından ufak bir şekilde çatladı sonra aynı spigen ekran koruyucudan 1 tane daha aldım o da aynı yerden çok kısa bir mesafeden(ayak bileği kadar bir mesafeden) düştü ve kenardan çatladı. Tekrar spigen almak istemiyorum lakin çok pahalı 90 lira civarında şuan. Sizler ne kullanıyorsunuz cam ekran koruyucu ve kılıf olarak önerdiğiniz kaliteli dediğiniz farklı bir marka var mıdır acaba ? Belkin marka baktım ama P20 için bulamadım.
  • 
Sayfa: önceki 192193194195196
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.