Şimdi Ara

HUAWEI MEDIAPAD 7 YOUTH / S7-701U [ ANA KONU ] (150. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.066
Cevap
50
Favori
262.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mustafaceylan

quote:

Orijinalden alıntı: helluri

b006 sürümünde telefon uygulamasını defalarca sorunsuz kullandım
    sanırım b005 sürümü olan arkadaşlar uygulamayı verimli kullanamıyor

b006 romunu nereden nasıl bulabiliriz.sizde varsa biryere yükleyebilirmisiniz

tabletle gelen sürümdü
    elimde ayrıca yok ama bilen arkadaşlar yedeklemeyi anlatırsa yardımcı olurum
  • quote:

quote:

quote:

tabletle gelen sürümdü

tableti nereden aldınız.ben nette o kadar aradım b006 yı hiç göremedim.ben 1 hafta önce türkcelden aldım b008 yüklüydü.b005 e dönüp telefon özeliğini kazandım.ama şimdi ekran kapanınca ses kesiliyor.ekran açılınca ses gelmeye devam ediyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

tabletle gelen sürümdü

tableti nereden aldınız.ben nette o kadar aradım b006 yı hiç göremedim.ben 1 hafta önce türkcelden aldım b008 yüklüydü.b005 e dönüp telefon özeliğini kazandım.ama şimdi ekran kapanınca ses kesiliyor.ekran açılınca ses gelmeye devam ediyor.

2 ay önce turkcell magazadan aldım

• Nette hiçbir yerde bulamadım bu tableti satan.Satan bir yer bilen var mı acaba ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

tabletle gelen sürümdü

2 ay önce turkcell magazadan aldım

Burdahttp://www.modaco.com/topic/357144-apps-huawei-original-applications/ backup apksi var indirp kurun ardindan tableti yedekleyin ve bizimle paylasin umutsuz ama bi deneyelim belki cozeriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abeslank -- 3 Şubat 2014; 22:06:10 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: murat@fdh

B008 --> B005 donwgrade işlemi

Slm arkadaşlar,
    başta @echalon arkadaşımız olmak üzere Turkcell B008 romundan Huawei B005 romuna dönemeyen arkadaşlar için bir kılavuz hazırladım, umarım bir faydası olur. Öncelikle sırf teyit etmek için tabletime B008 romunu yeniden kurdum, tabiiki sonrasında B005 sd-kart güncellemesi FAIL hatası verdi. Adımları aşağıda yazıyorum:

1) Turkcell B008 romu sd-kart güncellemesi ile kurulur yada tabletinizde kurulu olarak gelmiş olabilir (Tablet yeniden başladıktan sonra zaman kaybetmemek için hiçbir kurulum (Google Hesabı, vs.) yapmayla uğraşılmaz, İLERİ tuşlarına basılarak tabletin kurulumu bitirilir).
    2) Huawei orijinal B005 romu sd-kart güncellemesi ile kurma işlemi FAIL (Detected the upgrade package can not be adapted to your tablet. Please press the POWER key for 10 seconds to shutdown) hatası ile sonuçlanır.
    3) B008 yüklü tablet VROOT programı ile rootlanır (Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri AÇIK konuma getirilip USB Hata Ayıklama kutucuğu seçilir).
    4) Rootlanmış tablete Terminal Emülatör programı kurulur.
    5) Huawei Update Extractor programı ile orijinal B005 romun update.app dosyasından çıkarılan VRCB.img dosyası sd-karta kopyalanır.
    6) Terminal Emülatör açılır
    7) su komutu girilerek ROOT olunur (Çince root programının penceresi açılacak, sağdaki yeşil tuşa basılarak Terminale Emülatöre root yetkisi verilmesi sağlanır, daha sonra terminalde $ işareti yerine # işareti gelir).
    8) dd if=/sdcard2/b005/VRCB.img of=/dev/block/mtdblock6 komutu çalıştırılır
    9) sd-karta B005 romun dload klasörü kopyalanır
    10) Terminalde reboot recovery yazılıp enter a basılır (tablet 2 sefer yeniden başlayacak, 2. başlamada sd-kart güncellemesi ile devam edilecek ve 3-5 dk sonra OK (Updated Please pull out SD card to reboot) yazısı çıkınca sd kart çıkarılıp tablet yeniden başlatılır.
    11) Tabletin kurulum işlemi tamamlanır (Google Hesabı, tarih saat ayarları, kullanıcı bilgisi, vs.).
    12) Tabletiniz Huawei Orijinal B005 romuna döndü, hayırlı olsun.

Tableti türkcelden yeni alanların romu artık B008 geliyor bende uzun uğraşlardan sonra becerebildim. Konuyla ilgili murat@fdh arkadaşımızın 47.sayfada yaptıgı paylaşım mükemmel.Kendisine çok teşekür ederim.Konuyla ilgili bende yaptığım işlemleri paylaşayım diger tüm maddeler aynı sadece 8.maddede ufak bir degişiklik var. ;
    1-B005 nolu romu ilk sayfada yaskoo_87 arkadaşımız GÜNCELLEME ve ROOT YÖNTEMLERİ başlığı altında paylaşmış.Kendisinede çok teşekür ederim.
    8- dd if=/sdcard2/VRCB.img of=/dev/block/mtdblock6 komutu çalıştırılır
    1+0 records in
    1+0 records out .
    yazısı cıkması lazım ( direk sd kartın içine vrcb.img atılırsa böyle yazmak gerekiyor.)

• arkadaşlar nasıl 005 e çevirecez kafayı yemek üzereyim..vodafone dan aldım tableti b102 sürümü var..005 yükleyemiyorum..FAİL hatası veriyor..
  • arkadaşlar,

alıntıladığınız mesajlarda anlatılan yöntemler ve kullanılan terimler size çok yabancı geliyorsa bence fazla kurcalamayın tabletinizi, brick yapıp kullanılamaz ve geri döndürülmesi çok zor bi duruma getirebilirsiniz.

Forumda bu işi yapan arkadaşlardan bulunduğunuz yerde olanlar varsa yardım isteyin. Ben Ankara da olanlara yardım edebilirim, daha önce de yazmıştım, Ankara da bir kamu kurumunda çalışıyorum, iş yerime gelirseniz hem bi çayımı içersiniz hem de tabletinize telefon özelliği kazandırma işlemini yaparız (tabii ki ücretsiz).
  • quote:

arkadaşlar,

alıntıladığınız mesajlarda anlatılan yöntemler ve kullanılan terimler size çok yabancı geliyorsa bence fazla kurcalamayın tabletinizi, brick yapıp kullanılamaz ve geri döndürülmesi çok zor bi duruma getirebilirsiniz.

Forumda bu işi yapan arkadaşlardan bulunduğunuz yerde olanlar varsa yardım isteyin. Ben Ankara da olanlara yardım edebilirim, daha önce de yazmıştım, Ankara da bir kamu kurumunda çalışıyorum, iş yerime gelirseniz hem bi çayımı içersiniz hem de tabletinize telefon özelliği kazandırma işlemini yaparız (tabii ki ücretsiz).

hocam b008 den b005 e dönenlerde oluşan telefon görüşmesi sırasında ekran kapanınca ses kesilmesi sorunu hakkında ne yapabiliriz.ekran açık konuşmak zorunda kalıyor.
    birde hocam b006 romunu nerden bulabiliriz.onu yüklersek belkim sorun düzelir.yada rus romu yüklediğini söyleyen var.rus romu yüklesek telefon özelliği çalışırmı.ülkeler arasında gsm şebekelerindeki farklılıklardan bir sorun çıkmazmı?
    şimdiden teşekkür ederim.

• KiritoTr K kullanıcısına yanıt
    Modern Combat 4 ü hiç takılmadan gayet güzel oynatıyor, diğer oyunları denemedim. Flash bellekleri USB OTG kablosu ile sorunsuz tanıyor, sadece USB den güç alan harici diskleri tanımıyor. Full HD videoları sorunsuz oynatıyor (birkaç örnek denedim).
  • mustafaceylan kullanıcısına yanıt
    bu tablet için henüz Custom Recovery olmadığından B006 romu yüklü arkadaşlardan Nandroid Backup almalarını isteyemiyoruz maalesef (gerçi android cihazlarda yüklü romun dump edilmesi ile ilgili açıklamalarla karşılaştım forumlarda ama denemedim, bu şekilde belki B006 romu dump edilip tabletlere kurulabilir). B006 romunu internette araştırmak lazım, ben bi ara bakmıştım ama bulamadım, B005 le devam ettim.

Telefon görüşmesi yaparken ses kesilme sorununa bir çözüm bulamadım.

Rus romunu @volkanmusa arkadaşımız yüklemişti ama ne kadar inceledi bilemiyorum. Telefon görüşmesinde sorun olur mu bilmiyorum ama başka ülkelere ait romları kurunca bazı sıkıntılar yaşanıyor. Samsung Galaxy Wonder (SGW) telefonumda denemiştim, internet APN ayarları otomatik tanınmamıştı ve interneti kullanamamıştım, sonradan ayarları elle girmek zorunda kaldım. SGW ile ilgili forumlarda diğer ülke romlarını kullananlardan SMS (alma - gönderme) sorunları yaşayanlar olmuştu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat@fdh -- 4 Şubat 2014; 12:12:54 >

• quote:

bu tablet için henüz Custom Recovery olmadığından B006 romu yüklü arkadaşlardan Nandroid Backup almalarını isteyemiyoruz maalesef. B006 romunu internette araştırmak lazım, ben bi ara bakmıştım ama bulamadım, B005 le devam ettim.

Rus romunu @volkanmusa arkadaşımız yüklemişti ama ne kadar inceledi bilemiyorum. Telefon görüşmesinde sorun olur mu bilmiyorum ama başka ülkelere ait romları kurunca bazı sıkıntılar yaşanıyor. Samsung Galaxy Wonder (SGW) telefonumda denemiştim, internet APN ayarları otomatik tanınmamıştı ve interneti kullanamamıştım, sonradan ayarları elle girmek zorunda kaldım. SGW ile ilgili forumlarda diğer ülke romlarını kullananlardan SMS (alma - gönderme) sorunları yaşayanlar olmuştu.

şimdi bir şey denedim.aramayı biz yaparsak ve ekran kapanırsa ses kesiliyor.ama arama dışardan geliyorsa(yani biri bizi arıyorsa) kesinlikle ses kesilmiyor.
    bu arada bendede samsung galaxy wonder var.bu tableti alınca eşime verdim

• S.a. arkadaşlar. Murat a ve ozelden de yardim için msj attigim volkanmusa arkadaşa da çoktteşekkürler ilgilendikleri için.. Ben rroot olayından anlamadigim için cihazi satmaya karar verdim. Cihaz 2014 ocak ayinin 8inde faturasi kesilmiş vodafone dan alinmadir. Root dan anlamadigim içinsatiyorum. İlgilenenlere tel no mu da verebilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki Modern Combat 4 oyununun yükleme süreleri uzun mu? Artes Q812 ile bu tablet arasında kaldım. Artes'te biraz uzundu. 1 dk falan bekliyordu oyun açılırken
  • quote:

bu tablet için henüz Custom Recovery olmadığından B006 romu yüklü arkadaşlardan Nandroid Backup almalarını isteyemiyoruz maalesef (gerçi android cihazlarda yüklü romun dump edilmesi ile ilgili açıklamalarla karşılaştım forumlarda ama denemedim, bu şekilde belki B006 romu dump edilip tabletlere kurulabilir). B006 romunu internette araştırmak lazım, ben bi ara bakmıştım ama bulamadım, B005 le devam ettim.

merhaba murat kardeşim şu an rus firmwaresini tekrar yüklüyorum önceden yüklemiştim fakat detaylı test etmeyip aynı gün 005e dönmüştüm bugün detaylı bir test edip telefon durumunada bakacağım şu an sdkarta kopyalıyorum sonra yükleyip test edecem inşallah olumu sonuçlar alırım sorun yaşayan arkadaşlarada faydfalı olur

rus firmware adresi:S7-701u_FIRMWARE_Android4.1_C170B002_Russia_Channel_05011TFP http://www.huaweidevice.com/ru/productFeatures.do?pinfoId=3131&treeId=3290&directoryId=5011&tab=1

murat kardeşim az önce kurulum bitti rus firmwaresini kurdum ilk işim evdeki başka telefondan tablette takılı olan numaramı aradım ses kesilme olmadı ekranı kapattım power tuşuna bir kez basarak ekran karardı ses kesilmedi 1.5 dakikalık bir görüşme yaptım ses kesilmesi olmadı gerçi bende 005 dede ses kesilmiyordu ama arkadaşların belki yaşadığı sorun rus 002 firmware ile düzelebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oslinuxos -- 4 Şubat 2014; 16:21:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: muallimus

S.a. arkadaşlar. Murat a ve ozelden de yardim için msj attigim volkanmusa arkadaşa da çoktteşekkürler ilgilendikleri için.. Ben rroot olayından anlamadigim için cihazi satmaya karar verdim. Cihaz 2014 ocak ayinin 8inde faturasi kesilmiş vodafone dan alinmadir. Root dan anlamadigim içinsatiyorum. İlgilenenlere tel no mu da verebilirim

rica ederim kardeşim
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkanmusa

quote:

merhaba murat kardeşim şu an rus firmwaresini tekrar yüklüyorum önceden yüklemiştim fakat detaylı test etmeyip aynı gün 005e dönmüştüm bugün detaylı bir test edip telefon durumunada bakacağım şu an sdkarta kopyalıyorum sonra yükleyip test edecem inşallah olumu sonuçlar alırım sorun yaşayan arkadaşlarada faydfalı olur

rus firmware adresi:S7-701u_FIRMWARE_Android4.1_C170B002_Russia_Channel_05011TFP http://www.huaweidevice.com/ru/productFeatures.do?pinfoId=3131&treeId=3290&directoryId=5011&tab=1

murat kardeşim az önce kurulum bitti rus firmwaresini kurdum ilk işim evdeki başka telefondan tablette takılı olan numaramı aradım ses kesilme olmadı ekranı kapattım power tuşuna bir kez basarak ekran karardı ses kesilmedi 1.5 dakikalık bir görüşme yaptım ses kesilmesi olmadı gerçi bende 005 dede ses kesilmiyordu ama arkadaşların belki yaşadığı sorun rus 002 firmware ile düzelebilir

hocam dışarıdan aranınca bendede kesilmiyor.ben biryeri arayınca ve ekranı kapatınca kesiliyor.birde bu rus firmwarende hiç bir sorun yok değilmi.tüm özellikleri kullanabiliyoruz.
    wifi,3g,vb şeyleri.murat hocam internet ayarlarını elle girmek gerektiğini filan söylemiştide.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: volkanmusa

quote:

hocam dışarıdan aranınca bendede kesilmiyor.ben biryeri arayınca ve ekranı kapatınca kesiliyor.birde bu rus firmwarende hiç bir sorun yok değilmi.tüm özellikleri kullanabiliyoruz.
    wifi,3g,vb şeyleri.murat hocam internet ayarlarını elle girmek gerektiğini filan söylemiştide.

merhaba kardeşim rus sürümde ayar gerekmedi bende sadece açılışta dili sordu türkçe yaptım okadar ayar gerekmedi 3 g ye bakamadaım abonelik yok ama daha önce denemiştim 3 g varken çalışmıştı wifi çalışıyor herşey normal
    doğru kardeşim gerçi ben kendimde arasam bende kesilmemişti ama tam anlamamışım sorunu şimdi anladım ben arayamadım başka numarayı kontor yok bende o yüzden deneyemedim

evdeki diğer hattı takıp aramayı deniycem birazdan

belki bazı şebekelerde yaşanabilir elle girmek gerekebilir ama bende avea var ben sorun yaşamadım direk gördü

evdeki başka hattı deneyemedim babamın hattı var oda pin soruyor babamda evde değil gelince denerim ama benim aveadan 500ü aradım müşteri hizmetlerini banttan ses veriyor o esnada kapanmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oslinuxos -- 4 Şubat 2014; 17:00:13 >

• arkadaşlar denedim tabletin ekranını kapatıp ses kesilmesi olmuyor rus sürümünde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oslinuxos -- 4 Şubat 2014; 17:37:44 >
  • kardeş nasıl yükleniyor rus sürümü..detaylı biçimde anlatsan iyi olur
  • 
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.