Şimdi Ara

HUAWEİ MATEPAD 10.4 KULLANANLAR ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
2
Favori
5.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu tablet ile ilgili forumda ana konu açılmamış. Bu tabletle ilgili soru ve görüşleri bu konu altında yazabiliriz.

• Kullanan var ise yorumlarını gerçekten bekliyorum. Alma aşamasındayım.

• Cihazı 3 aydır kullanıyorum 1.5 ay civarında hayalet ekran sorunu ile karşılaştım cihaz hızlı seri ve ekranı kaliteli idi ve de sesi de bayağı kaliteliydi ama şu hayalet ekran sorunu ile Huawei gözümde bitti adamların servisi ve müşteri hizmetleri REZALET cihazın hayalet ekran sorunu olduğunu kabul ediyorlar ama panel değişimi yapmıyorlar cihazı uzun süre kullanmayın yüksek parlaklıkta diye nasihat verip cihazı fabrika ayarlarına dönderip yolluyorlar başka markalarda da ghost scren sorunu yaşamıştım ama adanlar cihazlarının arkasındaydı direk panellerini değiştirip yollamışlardı tek diyeceğim özelliklerine bakıp cihaza dalmayın ilerisini düşünün ilk sıralar çok hoşuma gitmişti cihaz fakat şimdi çok pişmanım ve kronik olabilir bu hayalet ekran çünkü baika insanların yorumlarındada kendilerinde gördükleri yazıyordu benden demesi

• Ben oğluma uzaktan eğitim EBA için aldım. Şu ana kadar memnunum. Üç buçuk saat ekran açık şekilde Zoom ve Eba üzerinden eğitim görüyor şarjı %30 azalıyor.
  • Dün Huawei Tablet 10.4 aldım. Android tablet konularında pek tecrübem yok.

Sırayla yaptıklarımdan bahsedeyim. Her ürlü görüş ve öneriye açığım.

-apkmirror.com sitesinden apk'lar indirmeye başladım.

-APKMirror Installer indirdim.

-Droid Info indirdim. Tabletin 320dpi, arm64-v8a özellikleri olduğunu öğrendim ve bunlara uygun apk versiyonları indirmeye çalıştım. Bulamazsam 320'den büyük ya da nodpi seçeneklerini seçtim.

-Google Play Sore ve Google Play Services indirdim ama açılmadılar. (yanlış versiyon indirmiş olabilirim)

-Whatsapp indirdim. Çalışıyor.

-Instagram indirdim. Çalışıyor.

-Facebook indirdim. Çalışıyor.

-Telegram indirdim.

PC'de kullandığım ve tablete de indirmek istediğim uygulamalar:

-LastPass (şifre hatırlama)

-duolingo (dil)

-AdBlock (reklam engelleyici)

-Calibre (e-kitap kütüphanesi)

-Whatsapp Web (normal whatsapp'ı tablet ve telefonda açınca birinden çıkmak zorunda kaldım.)

Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Tablet alır almaz yapılacak işler diye bir konu var mı acaba?

• banka uygulamaları yüklenebiliyor mu ve çalışıyor mu

• masa üstü modu var mı bu tablette.google play store olmaması çok kötü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wa$abi -- 2 Ağustos 2021; 16:42:10 >
  • Yok

• Selamlar herkese. Kimse var mı konuda
  • Amazondan aldım 1 hafta oldu huaweinin google olaylarına alışık olmadığımdan biraz zorlandım ama şu an çoğu şeyi çözdüm. Oyun oynamadığımdan hız ve ısınma durumunu bilemiyorum malesef, günlük kullanımda bu ekran ve hoparlör kalitesini 3-4 bin liralık tabletten anca alırsınız. Hoparlörler gerçekten çok farklı aşırı hoşuma gitti deneyimleyin mutlaka bir mağazada.

• O zaman şu detayları vereyim sana; hızı gayet iyi. Youtube için youtube vanced diye bir uygulama var onu kurdum. Kitap, pdf, döküman vb okumak içinde ekitap modu var kendinde beğendim bu özelliğini, bende kobo clara hd var aratmadı çok.

İstediğim tüm uygulamarı (chrome(ara ara çökmeye başladı) , ekşi(çöküyor ara ara ), dh(kullanmadım telefondan yazıyorum :)), sahibinden, linkedin. Spotify( loginde sorun yaşadım biraz), udemy vb. veya muadillerini bir türlü buldum farklı yerlerden vb. ama şu soru işaretini oluşturdu; Bankacılık, edevlet, mail vb. için şifre girme adımı düşündürücü; uygulamaları dışardan yüklediğimiz için sıkıntı yaşar mıyız? Yaşamasakta bu riski bilemedim.

iade etmezsem şunlardan feragat etmeliyim; netflix vb video kalitesi anca zorda kalınca izlenir, bankacılık, edevlet, mhrs vb, önemli şifre isteyen tüm uygulamalar sıkıntı.

Ekitap modu için resim ekliyorum.

HUAWEİ MATEPAD 10.4 KULLANANLAR ANA KONU

Bir ekleme daha yapayım; Netflix'in çook eski sürümünü indirdiğim görüntü kalitesi yükseldi.

• Arkadaşlar tablet için ekran koruyucu ve kılıf önerisi olan var mı?

Bir de HBR Türkiye uygulamasını apk olarak kurduğumda uygulama açılamadan crash oluyor. Bu uygulamayı kullanan var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: burrock

Arkadaşlar tablet için ekran koruyucu ve kılıf önerisi olan var mı?

Bir de HBR Türkiye uygulamasını apk olarak kurduğumda uygulama açılamadan crash oluyor. Bu uygulamayı kullanan var mıdır?

Harvard Business Review Türkiye uygulaması mı bu yazdığınız? Meraktan denedim. Dışardan indirdim açılmadı dediğiniz gibi. Ama 3. parti uygulamalarla (örneğin Gspace gibi) cihaza getirilen Playstore uygulamasından indirip denediğimde ise çalıştı, sorun yok.

• Google remote desktop, anydesk gibi tabletten PC'yi yönetebileceğimiz uzak masa üstü uygulamaları yukleniyor mu ve çalışıyor mu? deneyebilir misiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: wa$abi

Google remote desktop, anydesk gibi tabletten PC'yi yönetebileceğimiz uzak masa üstü uygulamaları yukleniyor mu ve çalışıyor mu? deneyebilir misiniz

Chrome Remote Desktop'ı Aurora Store'dan kurup denedim ama Google Play istiyor. Anydesk ise sorunsuz ve zaten AppGallery'den kurulabiliyor.

• oyun oynayan var mı? oyun performansı nasıl? wild rift oynamak istiyorum da bu tablette
  • Google servisleri olmadan nasıl olacak diye tereddütteydim ama birkaç gündür kullanıyorum eksikliğini hissetmedim. En azından benim kullanım şeklim için şart değilmiş.

YouTube için vanced yerine newpipe öneririm. Hem açık kaynak hem de video indirme özelliği var.
  • Bu cihaz ile
    Samsung tab a t500 arasında kaldım.
    Bu model ram 4gb+ Google servisleri yok diye aklıma yattı pili biraz daha yüksek kapasiteli
    Risk yani bir kişinin hayalet ekran yada beyaz ekran başına gelmesi sorun çözülmemesi
    Kronik bir sorun mudur?
    6 ay sonra başıma gelme ihtimali varmı?
    Ona göre ram 3gb olsun
    Kafam rahat olsun deyip
    Tab A alacağım t500 (3/32gb)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.