Şimdi Ara

★★★★Huawei Mate 9 Ana Konu/Kullanıcı Kulübü [9.0 Pie Geldi]★★★★ (390. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.288
Cevap
85
Favori
602.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 388389390391392
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, 4 gün önce istanbul bilişim'den bu cihazı aldım. Genel olarak memnunum ama gece süper tasarruf moduna alıp uyudugumda sabah yüzde 10civarı şarj gidiyor sizce bu normal mi yoksa garantiye yollamalı mıyım? Bu arada arka planda herhangi bir program calısmıyor ve mobil veri vs kapalı bırakıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu nasıl bir tavır arkadaş... Önceki mesajlara bakarsan bilgim olan konularda bende insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum!!!! Biraz klavyene hakim ol ayıp! Bu ne insanı küçümser gibi herkez bir şekilde boza boza öğreniyor.. Yaşım 39 biraz kendine gel. Sana bile beta yı yayınladığın için teşekkür ettim çocuklar konuşur gibi tavırlar yakışıyor mu....

Ben bilgili olan insanlardan destek istiyorum eski sisteme dönmem lazım. Şu an telefonumu kullanamıyorum. Nougat a dönüş yolunu nasıl gerçekleştiririm bilmiyorum telefonumu tamamen ilk fabrika haline getirmem lazım (cache, vendor. data gibi sistem dosyaları dahil) bir yolunu bilen var sa destek olursa sevinirim.

Tşk
  • Selamlar .. Son güncellemeden sonra bazen uygulamadayken ana ekrana atıyor tekrar uygulamaya girince sıkıntı kalmıyor. Benden başka yaşayan var mı bu sorunu ? 2 defa fabrika ayarına dönmeyi denedim sorun düzelmedi. Donanımsal bir hata mıdır yoksa yazılımsal mı ?
  • mavikorku10 M kullanıcısına yanıt
    Pil ayarlarından aşırı güç tüketen uygulamaları kapat seçeneği aktifmi bi bakın aktif ise kapatın sorun düzelir sanırım.

• Hayaletx kullanıcısına yanıt
    Aşırı güç tüketen uygulamaları kapat değil de ekran kapandığında uygulamaları kapat şeklinde kullanıyordum. Bir de güç tasarrufu açık onu da kapatayım bakalım düzelecek mi. Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayaletx

Pil ayarlarından aşırı güç tüketen uygulamaları kapat seçeneği aktifmi bi bakın aktif ise kapatın sorun düzelir sanırım.

Ustad selamlar. Sen bu Mate 9 konusunda iyi gibisin. İlk system ayarlarına dönmem konusunda bir fikrin varmı? Çok makale okudum geceden beri ama herhangi bir şey bulamadım. Oreo beta yükledim ama sistemi buna göre düzenledi telefon. Ne yapabilirim? Bir fikrin var mı?

Tşk ederim
    Hocam dediğini de yapıyorum ama sonuc degismiyor. Uygulamaları kapayıp Ultra tasarruf modunda bıraksam da bırakmasam da gece aynı oranda sarj gidiyor.

• mutluemel M kullanıcısına yanıt
    Oreo beta yüklediyseniz şu an için bir çözüm bilmiyorum çünki bildiğim Oreo da kurtarma bölümleri farklı ve TWRP şu an için recovery görmüyor . TWRP sürüm kaç sizde TWRP 3.1.1-0 mi
  • valbuena35 V kullanıcısına yanıt
    İlk sayfadaki gibi şarz kalibrasyonu yapın bide Factroy reset atarsınız bide wipe cache yapın , Ayarları gözden geçirin mesela mobil ağ kısmı, mesela Google Play otomatik update vs. çok yerde pil i etkileyecek durumlar var.
    Evet. Oreo kurmadan önce Xda dan bir arkadaş Mate 9 a uyumlu oreo uyumlu bir twrp paylaşmıştı oreo yu yüklemek için mecburen 3.1.1.0 yükledim. Şimdi kitlendim kaldım. Manuel flashlama ile sistem ayarlarına dönemezmiyim?
    Bildiğim dönemessiniz sorun dosya yerlerinin değişmesi bu sebeple recovery yapılamıyor şu an için lakin kısa sonra çözülecekmiş. Aşağıdaki konuda bahsediliyor.

https://forum.xda-developers.com/mate-9/development/preliminary-twrp-3-1-1-0-mate-9-emui-8-t3687622
    Teşekkür ederim ya insanlık bu işte.. Aklınıza bir çözüm gelir ya da restlarsanız çok minnettar olurum size.
    Yukarda verdiğim linki inceleyip o işlemleri yapıp bari oreo ya geçmeyi deneyin isterseniz , çünki işlemler doğru olsaydı açılırdı işlemlerde yarım kalan bişe var demekki açılmıyor , telefon açılsın sonrasına bakarız .merak etmeyin çözülür o iş.
  • Arkadaslar bu xda developers'daki romlari deneyen var mi hic? En iyisi hangisidir acaba? Bir de telefona ekledikleri ek bir ozellik var mi? Hepsi birbirinin aynisi gibi gorunuyor.

Dostum benim anladığım orda sadece twrp yüklemeyi öğreniyor. Bende twrp oreo versiyonu var zaten. Elimde beta oreo da var. Ama nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum twrp de.
    Yani şöyle düşün abi,

Elimde twrp hazır durumda. Ve update.zip (oreo) update_full_data.zip ve update_full_fabric.zip var. Sd karta atıp oreo yükleyebilirmiyim?
    Yüklenmesi lazım, Yükleyenler var . Sen oreo ya geçip bir kaç gün bekliycen sonrasında TWRP güncellenir iş çözülür.
    Hwota ile pc üzerinden yükleyin.

• Tüm kullanıcılara merhaba. Sizlerden bir konudaki yorumlarınızı rica edeceğim. Mate 9 dan önce İphone 6s kullanıyordum (Çalındığı için mate9 aldım) iphone ile 3 ayrı bluetooth cihazı bağladığımda sorunsuz olarak istediğimden gelen çağrıyı yanıtlayabiliyordum (Saat, stero kulaklık, araç radyosu bluetooth cihazlarımdı).
    Aynı bluetooth cihazlara şimdide sahibim fakat tümü açık olduğunda sadece birisi ile gelen çağrıları cevaplayabiliyorum oda ilk bağlantı yaptığım cihaz oluyor. Ötekiler bağlı gözüksede cevaplamak için kullanamıyorum. Ya da müzik dinlemek içinde aynı oluyor ilk bağlanan cihazı kullanabiliyorum fakat ötekileri aktif etsemde ilk cihaz kapatılmadan ikinci cihazdan müzik dinlemek otomatik olarak gerçekleşmiyor.
    Bu konuda deneyimi olan var ise paylaşırsa sevinirim.
  • Hwota da ilk adımı gecemiyorum. hani twrp atıyorya o adımda cmd kitleniyor
  • 
Sayfa: önceki 388389390391392
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.