Şimdi Ara

★★★★Huawei Mate 9 Ana Konu/Kullanıcı Kulübü [9.0 Pie Geldi]★★★★ (482. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.288
Cevap
85
Favori
602.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 480481482483484
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen hwota ile hayaletx anlatımı ile aynen kuruyor,sadece finderden indirirken tek tek indirin dosyaları,ve tek sim çift sim dosyasına indiriken dikkat edin yeterli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fenah2007 kullanıcısına yanıt
    Hwota ile kurmaya uzaksanız,bence hiç bulaşmayın,çokda aman aman bşr değişiklik yok sabırla bekleyin ota ile yayınlanınca kurarsınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oreoyu türkiye vermeyecekse söyleseler de biz halletsek.
  • Arkadaşlar hwota8 ile oreo sürümünü güncellemek istiyorum. Şu an b361 kullanıyorum ve b363 kurmak istiyorum ama hwota8 sadece harici sd kart üzerinden çalışıyor, bunun hwota gibi pc üzerinden çalışanı yok mu acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar telefon her 1 dakikada kendi açıp ekran kapanıyor sanki ekran koruyucu var gibi ama baktım kapalı neden olabilir

• Herkese merhaba arkadaşlar, neredeyse 25 gündür C432B361 Oreo Romundayım. Tecrübelerimi siz değerli arkadaşlarla paylaşmak istiyorum: Öncelikle, cihaz gerçekten daha da hızlandı.Başlıca fark ettiğim farklılıkları sıralamam gerekirse:

• Telefon Yöneticisinde ki cihaz en iyileme işlemi eskiye oranla kat kat hızlı yani saniyeler içerisinde en iyilemeye hazır hale geliyor.

• Telefonu şarja takınca artık %6.1 gibi ondalıklı rakamlar gösteriyor. şarjın artışını saniyelik olarak görüyorsunuz. Maşallah sanki 2.0 Turbo

★★★★Huawei Mate 9 Ana Konu/Kullanıcı Kulübü [9.0 Pie Geldi]★★★★

• Iphonelarda gördüğümüz 3D Touch özelliği yazılımsal olarak eklenmiş bir simgeye uzun süre basılı tutunca (2sn civarında) o uygulama yada araca yönelik hızlı araçlar beliriyor.

• Kamera arayüzüne Portre, 3D foto ve Hareketli foto özellikleri eklenmiş arkadaşlar. Özellikle 3D modu hoş olmuş stabil çalışıyor. Ayrıca LinkedIN kullanan varsa rehberle proflinizi eşleştirme imkanı eklenmiş.

• Gezinti tuşu yenilenmiş ve P10 modelinin önde olan parmak izinde olduğu gibi sola menü tuşu tek basınca geri tarzında özelliklerle daha stabil ve kullanışlı hale getirilmiş. Ayrıca navbar gizleme artık stock olarak sunuluyor.

• Cihazınızda size özel olan dosya ve uygulamaları saklamak adına Private Space aracı eklenmiş:

• Kullanmaya hiç gerek duymadım ancak, Ekran çözünürlüğünü 720p seviyesine indirmek yada bunu akıllı olarak ayarlaması için cihaza bırakmak artık stock olarak mümkün:

• Ek olarak Ayarlar menüsü bir nebze değişime uğradı arkadaşlar:

--->Gelelim en önemli şey olan pil performansına; başlarda 40 saate yakın bekleme süresini geceleri güç tasarrufu moduna alarak pil tüketimini durdurup 7 saat civarında ekran süresi alıyordum. Son 15 gündür bunu yapmıyorum hiç bir güç tasarrufu olmadan yarım saat önce aldığım pil sarfiyatım şu halde: ~= 48 saat bekleme süresinin yanında ~= 7 saat ekran süresi aldım ve alıyorum;

Bunlara ek olarak pek bir değişiklik gözüme çarpmadı henüz arkadaşlar. Genel yorumumun Oreo ve eklenen stock özellikler cihazıma yakışmış gerçekten hızına hız katıp stabiliteyi arttırmış. Dileğim KangVIP ile ekleyebildiğimiz diğer stock özelliklerinde (Huawei Call Recorder gibi) sunulmasıdır.

Eksiğim varsa affola arkadaşlar, unuttuğum/keşfetmediğim özellikleri hatırlatmanızı bekliyorum.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Sniper- -- 21 Ocak 2018; 21:53:53 >

• -Sniper- kullanıcısına yanıt
    call recorder mevcut Hocam. Root ile ekleniyor.

Size de danışayım, ben b363 e geçmek istiyorum ama sd kartım yok, hwota8 i pc üzerinden kullanamıyor muyuz hwota gibi?

• resmihesap kullanıcısına yanıt
    Kastım zaten oydu hocam, neden rootla ekliyoruz bunları? HUAWEİ ezelden beri böyle yapıyor ver kardeşim şu fonksiyonları stock olarak

Hocam rastlamadım açıkcası, FF ile güncellemeyi denediniz mi?
    denemedim, rootlu olunca ff iş görür mü?

Görmez tabiki doğru rootlusunuz. Stock recovery olmalı sonuçta ffnin yaptığı iş güncellemeyi stock updatera proxy ile yönlendirmek.
    Bende Oreo C432B363 kullanıyorum hwota8 ile güncellemiştim. Hwota8 kullanmak için Sd kart şart (orjinalinde ) , aşağıda görüleceği üzere kurulumu sd kart üzerinden yapmak üzere düzenlenmiş.

#!/sbin/sh 

dd if=/external_sd/HWOTA8/MHA_RECOVERY8_NoCheck.img of=/dev/block/sdd37
    dd if=/external_sd/HWOTA8/MHA_RECOVERY8_NoCheck.img of=/dev/block/sdd32

echo --update_package=/sdcard/HWOTA8/update.zip > /cache/recovery/command
    echo --update_package=/sdcard/HWOTA8/update_data_public.zip >> /cache/recovery/command
    echo --update_package=/sdcard/HWOTA8/update_all_hw.zip >> /cache/recovery/command

reboot recovery

• Hayaletx kullanıcısına yanıt
    evet bütün varyasyonları denedim. O script i usb otg den, dahili hafızanın data kısmından (recovery sadece burayı görüyor çünkü), dahili sdcard dan olacak şekilde düzenledim denedim ama usb otg ve dahili sdcard seçeneklerinde yükleme dosyası yok diyor, data kısmında da güncelleme başlamıyor hata diyor. Sorun recovery kısmında sd kartın şifreli olması sanırım.

Yeni twrp ile format data yapılıyor, acaba öyle yapıp sdcard üzerinden yapabilir miyim?

Alman forumunda da sordum ama çözüm bulamadık.

Diğer HWOTA_oreo yu denedinizmi güncelleme yapmak için ben C432B361 sürümünüde onla geçtim (nugat dan) onda sdkart işlemi yok , pc üzerinden yapıyor işlemi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: resmihesap

evet bütün varyasyonları denedim. O script i usb otg den, dahili hafızanın data kısmından (recovery sadece burayı görüyor çünkü), dahili sdcard dan olacak şekilde düzenledim denedim ama usb otg ve dahili sdcard seçeneklerinde yükleme dosyası yok diyor, data kısmında da güncelleme başlamıyor hata diyor. Sorun recovery kısmında sd kartın şifreli olması sanırım.

Yeni twrp ile format data yapılıyor, acaba öyle yapıp sdcard üzerinden yapabilir miyim?

Alman forumunda da sordum ama çözüm bulamadık.

Bende merak ettim şimdi usta, pcden yapabilmek önemli bir opsiyondu HWOTAda bi çözümü olmalı HWOTA8 için de.
  • Arkadaşlar artık ne güncelleme ne de başka birşey umurumda değil. Telefonun batarya performansı yerlerde sürünüyor. Tuhaf olan ise telefonu format atıp sıfırlayınca on gün kadar pil iyi gidiyor (iyi dediğim de 5-6 saat arası ekran süresi) sonra bu hale geliyor. Telefondan iyice soğudum. Bir yanım diyor götür yok pahasına sat başka telefon al diyor. Anlamıyorum ki sorun nerede? Servise de gönderdim bir sorun yok diyerek geri gönderdiler.

• Hayaletx kullanıcısına yanıt
    onun linki var mı? Oreodan oreoya sadece hwota8 var gördüğüm, o da harici kart şart diyor. Oreoya hwota ile geçtim pc üzerinden ama şimdi harici sd kart yoksa ne yeni oreoya ne de Nougat a geçemiyorum. Bütün yollar harici karta çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resmihesap -- 21 Ocak 2018; 22:29:17 >
    evet ya, şu an bu romda kendimi kilitli kalmış hissediyorum.

Bir çözüm bulursam detaylı anlatırım.

Eline sağlık çok güzel olmuş.

ff ile mi güncelleme yaptın bide güncelleme yaptıktan sonra rehper ve galeri silindimi komple sıfırlandımı cihaz yani ?

İlk sayfadan aldığım linki aşağıda paylaşıyorum. Bunun üzerinde TWRP yüklenmesse $FASTBOOT flash recovery $TWRP kısmını $FASTBOOT flash recovery_ramdisk $TWRP olarak değiştirip deneyebilirsiniz. Ben Oreo dan Oreoya güncelleme şeklinde kullanmadım bunu belirtiyim.

https://drive.google.com/file/d/1Wh_lxwt8BDiNLaxX6Q392vNfpzjavFOB/view
  • 
Sayfa: önceki 480481482483484
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.