Şimdi Ara

★★★ HUAWEI MATE 10 PRO KULLANICILARI KULÜBÜ ANA KONU ★★★ (398. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
16.719
Cevap
156
Favori
925.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 396397398399400
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İki cihazı da aktif olarak kullanan birisi olarak benim yorumum;
    Mate 10 un 7plusa tek üstünlüğü amoled ekran ve fotoğraf kalitesi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrOguzhan

quote:

Orijinalden alıntı: balkana

Bu mesajlarından çıkarmamız gereken sonuç nedir? Anladığım kadarıyla batarya hariç berbat bi telefon.ama şöyle birşey var.bu forumda yüzlerce kez yazıldı şurası kötü burası kötücülerle orası iyi burası iyiciler arasında paslaşıp gidiyoruz da sonuç ne?Başka birşey daha var.sence kimileri hata yapmış olabilir ama bu telefonu alan herkes kazık mı yemiş oldu? insanlar 4-5 bin tl para ödemişler kimsenin onların moralini bozma hakkı yok Söylediklerinizin teknik bir değeri yok saçma sapan sentetik bir test sonucunu gösterip haklı olduğunuzu en azından bu işi biraz bilenlerin önünde haklı çıkma durumunuz olmadığı gibi naçizane komik duruma düşüyorsunuz.
    ne ppi yani kısaca pixel aralığı konusuna gireceğim ki, o pixelleri ayıracak göz bende yok.samsung da sayıyorsun ama neyse.(tak bir vr gözlüğe aradaki farkı gör gibi gibi.)
    resimleri mi aydınlık çekemiyorsun ?.beyaz dengesi var arttır oradan.Sence hepimiz aptal yada cahil olabilirmiyiz?
    Ben diyorum ki kısaca insan ömrü kısa, vakti de değerlidir bence bu övme gömme aksiyonlarının bir faydası olmadığını görmelisin.senden sonrakiler de görmeliler.İnsanlara bu tür yaklaşımlarda bulunman insanların da biz aptalmıyız neyin ne olduğunu bilmiyoruz da tek sen mi biliyorsun a getiriyor,
    Son bir ekleme; seni bilemem ama bence bu telefonu alan insanların çok büyük bir bölümünün Mate 10 pro'nun ilk telefonları değildir.farkı anlayacak zekada olduklarını düşünüyorum.yani bu konuda bu kadar gaza basmak yerine az biraz da fren kullanın.

ekleme.

Hocam doğrusu ben de şu anda 2.el 7 plus la mate 10 pro arası gidip gelen ve şu anda iphone 7 kullanan birisi olarak mate 10 proyu iş arkadaşlarımda olsun tekno marketlerde olsun uzun uzadıya inceleme şansım oldu.Ben mate 10 pronun indoor çekimlerinde inanın iphone 7den bile başarısız fotolar çektiğine şahit oldum ama bu cihazın kamerasının iphone 7 den başarısız olduğu anlamına gelmiyor tabiki i7 ile karşılaştırılamaz bile ve bu cihazı bunu bile bile almayı düşünüyorum çünkü cihaza bütün olarak bakıyorum ama bu kameradaki bazı eksiklikleri örtmüyor tabiki ve burada arkadaşlar olumlu olumsuz yanlarını yazacak ki kimisi benim gibi indoor çekimlerinde i7den bile başarısız olmasını kabul etmeyip bu cihazı almak istemeyebilir, uzun oldu ama bu forumun amacı bu.

Alıntıları Göster
    Demekki anlatamamışım.piyasada mükemmel telefon yok.mate 10 pronun da epey bi eksiği var.tıpkı diğerleri gibi.Ben telefonu tamamen öven yada tamamen gömenlere diyorum ki böyle birşey yok.Bir telefon dandik sentetik test sonucuna göre alınmaz.Bir bilene sorulur bir forumcuya değil bir bilene.açılır internet biraz araştırma yapılır.Eksiği ve fazlalığına bakılır f/p oranı da tutuyorsa gidilip alınır.kamerası kötü bataryası iyi, iphone 7 nin de bataryası iğrenç.oldum olası bir telefonu statü sembolu gibi görünüp cebinde simit parası olmayanın elinde iphone görünce zaten bu marka bende bitti.Bana hiç kullanışlı gelmiyor iphone.kulanıp sevene hiç bir diyeceğim yok ayrıca.Ben seviyorum siz niye sevmiyorsunuz da demiyorum.Ayar diyorum denge diyorum.Beni kimin ne kadar kullandığı araştırdığı da ilgilendirmiyor.ben kendi bilgime güveniyorum(belki bu işin içerisindeyimdir kıyıdan köşeden kim bilir) her ne kadar arada bir çakılsamda.
    Kısaca diyorum ki
    1-Övmek ile gömmek konusunda biraz ayarlı olalım.
    2-bir markanın fanatiği olmanın insanı asabi yapmaktan öte bir faydası yok.
    3-bilelim ki bir ürünün bir diğerine üstünlüğü olduğu kadar başka bir ürünün de o markaya yada modele üstünlüğü vardır.
    4-Biz bir ürün aldığımızda fiyat/performans aralığı yakalamışsak mutlu olmayı bilelim.
    5-bir forumda fikir elbette belirtelim ama biraz da o konunun öncesini de bir zahmet okuyalım.
    6-Derdimizi kırmamaya çalışarak anlatmayı deneyelim.
    7-bir konuda yüzlerce sayfaaynı şey yazılmışsa artık temcit pilavı gibi aynı şeyi bir daha yazmanın anlamsız ve saçma olduğunu bilelim.
    Bilelim ve uygulayalım ki; İnsanlar artık şurası kötü,burasının bilmemnesi kötü denmesine uyuz olacak ölçüye geldiler.Biliyorlar aptal değiller yapacakları bir şey yok.başka marka alsalar onun da başka bir yeri kötü çıkacak.ve ben neredeyse tüm mesajlarımda bu tür şeyler yazdım.ama ne kimse kimsenin yazdığını okuyor ne de birbirini dinliyor.adama yazıyorsun belki yanlış yazıyorsun tamam ve ona değer verip en değerli varlığını zamanını harcıyorsun ama adam sana trip atıyor.İlla kendi zeytinyağı gibi üste çıkacak neden mi?çünkü gerçek dünyada çoğu silik tipler burada atarcanlara dönüşüyor .Bazen kızıyorsun bazen gülüyorsun.foruma giriyorsan bunları görmeye alışkın olacaksın.eyvallah ama herkes birbirine saygı duymayı da göstermeyi de artık öğrensin yani.Herkesin her konuda fikri var derya deniz ama bilgi derecik.kullanmak la bilinçli kullanmak aynı şey değil.bilinçli kullanıcı çünkü aldığı ürünün limitlerini bilir beklentisini abuk subuk ölçüde tutmaz.Yüz sayfa kötü diye yazılmış bir konuda yüzbirinci sayfayı aynı anlamsız şeyle doldurmaz.

....kendi adıma ben yoruldum isteyen istediğini istediği gibi eşelesin benden bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balkana -- 1 Ekim 2018; 9:14:9 >

• kymelria kullanıcısına yanıt
    diğer konularda ise aynı daha kötü değil diyorsun mu? ha tabii birde Android olması gibi bir farkı var, bunu kıyaslayamayız komik olur zira Android, windows kullanan bir pc gibi ise, iphone ise oyun konsolu (PS4 sabit yazılım) gibi bir cihaz ve yazılım, kıyaslarken bu örneğe göre bakmak lazım....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimelle -- 1 Ekim 2018; 10:3:11 >
  • balkana kullanıcısına yanıt
    The losta karşı ilk yazınızda çok haklıydınız kimse birbirini sevmek zorunda değil ama fikirlerine saygı duymak zorunda.

Bu mesajlarından çıkarmamız gereken sonuç nedir?

Başka birşey daha var.sence kimileri hata yapmış olabilir ama bu telefonu alan herkes kazık mı yemiş oldu?

Bu cümleler bence kırıcı. Telefon çok kötü demedim. Ya da balkana ve the lost burdan bir şey çıkarsın demedim. Konu açıldı ben de o konu hakkındaki fikirlerimi söyledim. Bunlara çözümünüz varsa yazsaydınız aydınlansaydık ama agresif konuşmalarla başkalarını kırmaktan başka hiçbir etkiniz olmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android pie dagıltılmaya baslanmıs..
  • Writerrr W kullanıcısına yanıt
    Problemlerinin ne olduğunu ve çözüm için hangi yolları denediğinizi yazarmısınız ? Detaylı olarak yardımcı olmaya çalışalım baştan başlayalım dağınık yazılar, mesajlar oldu bütün halinde paylaşırmısınız ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Writerrr

The losta karşı ilk yazınızda çok haklıydınız kimse birbirini sevmek zorunda değil ama fikirlerine saygı duymak zorunda.

Bu mesajlarından çıkarmamız gereken sonuç nedir?

Başka birşey daha var.sence kimileri hata yapmış olabilir ama bu telefonu alan herkes kazık mı yemiş oldu?

Bu cümleler bence kırıcı. Telefon çok kötü demedim. Ya da balkana ve the lost burdan bir şey çıkarsın demedim. Konu açıldı ben de o konu hakkındaki fikirlerimi söyledim. Bunlara çözümünüz varsa yazsaydınız aydınlansaydık ama agresif konuşmalarla başkalarını kırmaktan başka hiçbir etkiniz olmuyor.
    Artık dilediğin kadar aydınlat.anlamak istemediğini anladığım için sana cevap niteliği taşımıyor.
    Arada bir girip yeni birşey varmı diye bir bakıp çıkacağım.dileyen dilediği kadar övsün diğeri gömsün.
    senden bir ricam var bana dair artık bir şey yazma.çünkü ben son cevabımı veriyorum.saçma sapan konuların içinde olmak istemiyorum kimsenin tribi beni ilgilendirmiyor.bunu anla yada anlama bana cevap ta verme.bu kadarını herhalde yapabilme becerin vardır.

• Evet Avrupa'da başlandı sırası ile gelmeye başlar ortalama 1 ay sonunda yüzde 85 güncelleme alır geneli forumun. Game Suite Gpu Turbo 2.0, android P özellikleri şifrelemede banka vesaire gibi parmak izi kullanımı geleceği yazıyor. Arayüz hemen hemen aynı navigasyon tuşları kalkıyor lakin batarya performansı olarak android P nin mi yoksa emui arayüz yazılımımı kullanıldı belirtilmemiş, geldikten sonra deneyimleyeceğiz android P yi genel anlamda diğer alan modellerde beğendim akıcı çalışıyor Huawei'nin emui arayüzüde başarılı olacak gibi betalarda pek sorun yaşayan yazılar okumadım tavsiye olarakta android yükselmesi alan her cihaz hard formatlanmalı artıklar ve stabil dengesizlikler yaşamamak için. Yazılımsal problem yaşayan arkadaşlar özellikle bunu yapar ise yeni gelen üst sürüm ile ekseriyelerden kurtulabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Karakama

Problemlerinin ne olduğunu ve çözüm için hangi yolları denediğinizi yazarmısınız ? Detaylı olarak yardımcı olmaya çalışalım baştan başlayalım dağınık yazılar, mesajlar oldu bütün halinde paylaşırmısınız ?
    Sevgili kardeşim Allah sana kolaylık versin.iyilik ve güzellikle dolu mutlu bir gün dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kymelria

Batarya, şarj olma süresi vs konusunda iphonelardan çok önde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • balkana kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bilmukabele :)

• oski_58 kullanıcısına yanıt
    Lütfen bari bu konuda ki aklı başında insanlar bu yakıştırmayı yapmasın uygun kelime bulamayıp hile damgası yapıştırmak affedilir birşey değil. Aynı şeyi one plus Oppo htc Samsung ve daha sayamadığım bir çok cihaz yapıyor markanın bunu habersiz yaptığı eleştiriye açık birşey fakat hile hurda işleri kabul edilir şeyler değil. İşlemci belli bellek belli gpu ünitesi belli zaten vereceği performans belli oyunlar da olsun günlük kullanımda olsun sırf benchmark testlerinde 300 500 puan fazla alıyor diye ki her cihazı değil şuan sadece p20 ve honor cihazlar da boy gösterdi yüksek skor çıkıyor diye bu yakıştırmayı uygun görmüyorum aksine şöyle düşünün kullandığımız işlemci meğersem daha güçlüymüş ki anlıkta olsa bize bunu sentetik testlerde yansıtıyor dememiz lazım zaten firma bunu kabul edip gelecek olan cihazlarda bu olayı ayar olarak sunup rakip firmaların yapmadığını yapıp her birine ders niteliğinde bir yanıt verecek.

• quote:

Hocam yani amoled ve kamera dışında diğer konularda 7 plus mı üstün demek istediniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrOguzhan

quote:

Hocam yani amoled ve kamera dışında diğer konularda 7 plus mı üstün demek istediniz?

Alıntıları Göster
    aynen öyle hocam.
    yazılım tarafında ios'u androidle kıyaslamam bile. ios un bana sağladığı kolaylıklar ve akıcılık androidde yok malesef.

zaten yazılım haricinde elde kalan şey donanım; batarya, ekran ve kamera

yukarıdaki yorumun birisinde batarya ve şarj olmaya değinilmiş;
    mate 10 pro batarya kapasitesi ve hızlı şarj konusunda teoride ve pratikte üstün ama gel gör ki uygulamada bakarsak ben iki cihazı da gün sonunda yatmadan önce aynı yüzde ile şarja takıyorum. bu da benim için bir artı olmuyor.
    dipnot:ekran parlaklığını ve çözünürlüğünü de kesinlikle düşürmeden kullanırım.
    olur da yarıyolda kalırsam zırt şarja takayım da bi saatte dolsun derdim de yok, çift telefon kullanınca powerbankle geziyorsunuz.

unutmadan bir üstün yanı da;
    tasarım olarak mate 10 pro, 7plustan çok daha güzel.

buda göreceli bence, çünki bende de iphone 8 var, ios la kıyasladığımda fark olarak daha doğrusu ios un daha iyi olduğu tek yan olarak, uygulamaların anlık olarak daha iyi açılması gibi durum var o da hepsinde değil, onun dışında ios ile android zaten kyaslanmaz ayrı kulvarlardalar ama yine yapalım, ios un ne kolaylığı var nede akıcılığı, yok öyle bir üstünlüğü, bunun dışında zaten üstünlüğüde olmadığına göre.....
    iphone lar mate 10 ile aynı fiyatta olmadıktan sonra asla almayacağım aletler ki zaten almam artık, zaten ios sıkıcı ve bazende eksik geliyor bana, neyse zaten tartışmaya gerek yok, son modelleri sadece daha büyük diye gidip 9-10 milyar verecek biri değilim zaten, zate sorunlarıda çıkmış, galiba yakında hepsini geri çağıracak apple, bu seferde pil şarj bozuk çıkmış......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimelle -- 1 Ekim 2018; 14:9:34 >
  • Merhabalar, yaklaşık üç haftadır Mate 10 Pro kullanıyorum. Batarya performansından oldukça memnunum. Telefonun akıcılığını da gayet tatmin edici buldum. Oldukça beğenerek aldığım bir telefon oldu. Zevkler ve renkler tartışılmaz imiş fakat tasarım olarak piyasadaki en iyi telefon olduğunu düşünüyorum. Müthiş bir simetri anlayışı ile tasarım yapılmış. Performans konusuna girmek istemiyorum. Zira bu telefonları atom parçalamak için almıyoruz. Detaylı analizler, kıyaslamalar vb. gereksiz buluyorum. Tüm telefonlar üç aşağı beş yukarı birbirine yakın performans veriyor. Kimse kendi cihazını fersah fersah ileri de görmesin. Mal meydanda. Tırnak ucu kadar farklar için sidik yarıştırmaya da gerek olmadığını düşünüyorum. İyi günler.
  • alimelle A kullanıcısına yanıt
    Göreceli olduğunu belirtmeye gerek yok zaten kendi kullanım deneyimime göre yorum yapıyorum. 7plus iş hayatında Siri ile birlikte benim elim ayağım hatta Siriyi sekreter muamelesi yaparım. Not aldırırım, adres sorarım, toplantı notu gönderirim v.s.
    Daha önce de dediğim gibi tamamen kullanıcı deneyimine bakarak konuşuyorum. Yoksa uygulamayı bi sn fazla hızlı açmasının benim için bir önemi yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Gün sonunda ekran sürelerinide paylaşırmısınız bizlere daha bilgili bir deneyim sunmuş olursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ThE LoSt

Lütfen bari bu konuda ki aklı başında insanlar bu yakıştırmayı yapmasın uygun kelime bulamayıp hile damgası yapıştırmak affedilir birşey değil. Aynı şeyi one plus Oppo htc Samsung ve daha sayamadığım bir çok cihaz yapıyor markanın bunu habersiz yaptığı eleştiriye açık birşey fakat hile hurda işleri kabul edilir şeyler değil. İşlemci belli bellek belli gpu ünitesi belli zaten vereceği performans belli oyunlar da olsun günlük kullanımda olsun sırf benchmark testlerinde 300 500 puan fazla alıyor diye ki her cihazı değil şuan sadece p20 ve honor cihazlar da boy gösterdi yüksek skor çıkıyor diye bu yakıştırmayı uygun görmüyorum aksine şöyle düşünün kullandığımız işlemci meğersem daha güçlüymüş ki anlıkta olsa bize bunu sentetik testlerde yansıtıyor dememiz lazım zaten firma bunu kabul edip gelecek olan cihazlarda bu olayı ayar olarak sunup rakip firmaların yapmadığını yapıp her birine ders niteliğinde bir yanıt verecek.
    Beyefendi işlemci hız aşırtma yapıyor huawei. Bunu Kernel ile yapabilmek mümkün ama cihazın şarjı ısınması çok etkileniyor. Aynısını herhangi bi cihaza yüksek voltaj vererek de yapabiliriz. 3310 un bile işlemci akımı ile oynarsak yüksek frekanslara çıkar. Ama bunu sürdürmesi imkansızdır bu yüzden bi çok overlock pc de sıvı soğutma yapılıyor sırf bu yüzden. Bizim cihazda böyle bi olay yok ve olursa da anakart yakma ekran kartı yakmaya kadar yolu var. Ve bunu bildiği için huawei sadece o an bechmark testi için overlock yapıyor ki bunu sürekli yapması imkansız ve bu bi özellik değil hile. Ve 300 500 puan değil yaklaşık 2 kat Etkiliyor bu bariz hile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oski_58 -- 1 Ekim 2018; 18:32:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alimelle

diğer konularda ise aynı daha kötü değil diyorsun mu? ha tabii birde Android olması gibi bir farkı var, bunu kıyaslayamayız komik olur zira Android, windows kullanan bir pc gibi ise, iphone ise oyun konsolu (PS4 sabit yazılım) gibi bir cihaz ve yazılım, kıyaslarken bu örneğe göre bakmak lazım....

Hocam android-pc ios-oyun konsolu örneği de bakış açısına ve ortalama kullanıcı deneyimine göre değişir. Örneğin günümüzde artık çoğu kullanıcı pc hatta tabletten çok işlerini telefon hatta telefondaki uygulama üzerinden yürütüyor. Yani ortalama android kullanıcısı ram romla uğraşmıyor playstoredan indirdiği uygulamanın verdiği imkan kadar kullanıyor cihazını. Ortalama android kullanıcısı ortalama ios kullanıcısından farklı ne yapıyor? İkiside uygulama üzerinden film müzik indiriyor, sosyal medyada bişeyler paylaşıyor, fotoğraf çekiyor ve browserda geziniyor. Yani burada artık tamamiyle tercih meselesi ortalama kullanıcı androidde de iosda da aynı işi yapıyor. Telefon tercihi olarak sadece hangi telefon bütüncül olarak bu yaptığımız işleri en iyi yapıyorsa onu tercih ediyoruz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 396397398399400
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.