Şimdi Ara

Huawei HG658 V2 / Superonline

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
6.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün Superonline'dan internet bağlattım.

Yalın 16 Mbps'ye kadar sınırsız 50 gb AKK olan tarifeyi seçtim. Ayda 64 TL ilk 3 ay ücretsiz 27 ay taahhütlü.(Digitürk ve tablet kampanyasını önerdiler kabul etmedim. Digitürk fiyatları değişken, tablet ise Vestel marka ayda +10 tl)

Neyse modem olarak başlıkta belirttiğim ürün geldi. Sitelerinde böyle bir ürün yok. Sanıyorum yeni gelmiş.
    İnternette kısa bir araştırma yaptım Türkçe sitelerde herhangi bir bilgi bulamadım.
    Burada bile olmaması açıkçası şaşırttı beni.

Ürün VOIP destekli. Aynı zamanda DLNA özelliği de var. Usb bellek takıp paylaşım yapabiliyorsunuz.
    Ağ klasörü olarak bilgisiyarda görülüyor. İsterseniz ftp adresiyle de paylaşım yapmak mümkün.
    Dlna özelliği olan cihazlara paylaşım yaptım akıcı bir şekilde videoları izledim.
    (Note 3'ün kendi video oynatıcısında "yakındaki cihazlar" bölümünden videolara eriştim. Kullanım açısından çok iyi)
    iOS cihazlarla daha denemedim. Bir yolu elbet vardır ancak kolay olacağını sanmıyorum :)
    Ayrıca 3G modem bağlayıp paylaştırabiliyorsunuz

Son olarak hiçbir ayar yapmadan kablosuz hızı 65 mb/s olarak kullanmaya başladım.

Bu arada ana kutuya yakın olduğum için hızım 12-13 mbps civarlarında.

Umuyorum bu modemin kullanıcıları artar ve ileride yaşanacak bir sorunda bilgi alışverişi yapabiliriz.
    Ayrıca bu cihaz diğer modemlerle problem yaşayan arkadaşlara da çare olabilir.

http://i.hizliresim.com/PqbPE8.jpg
    http://i.hizliresim.com/ZDy7Ag.jpg

• Broadcom BCM63168 chipsetli guzel bir modem :)

https://wikidevi.com/wiki/Huawei_HG658
  • Qos ayarı yapabiliyormuyuz bu modemde bilgin varmı?
  • Bende bu modemi kullanıyorum dsl ışığı yanıp sönüyor sabit kalmıyor altyapıyı kontrol ettiler bi sıkıntı yok sanırım cihaz arızalı yarın götürüp vericem yenisini alacam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende 3 gün önce baglattım bu modemden verdiler günde 130 kez baglantı kopuyor binaya kadar sinyaller sabit geliyormus bina içinden eve gelen hatta problem vardır dediler 50mb 250 gb baglantı aldım bina 20 yaşında iç hatları değiştirdikten sonra aynı sıkıntıyı yaşarsam değiştiricem baglantıyıda iptal ettiricem rezil bişeymiş tabi şuanki durum için sölüyorum bunu.
  • Arkadaslar ;Allah rızası için bir yardım?

huawei HG568 V2 model var bendede 16 mbps lik ama bağlattığımdan beri aldığım maksimum hız 4 , daha üstüne çıkmıyor.
    Superonline aradım geldi baktılar bina girişine kadar hızda problem yok.

Kimi diyor telefon kablosunu değiştir , vss..

Bu ara yüzden kanal ayarı değiştirirsem düzelirmi?

Bu sorunun çözümü nedir allah aşkına
  • Güvenlik bakımından en iyisi Airtiestir Kardeşim
  • Arkadaşlar konu yeniden gün yüzüne çıkartmak gibi olacak ama bir sorum var.

Aynı modem HG 658 V2 bende de var ve usb ile 500 gb hdd paylastim. Sadece samba yazan özelliği açtım Ftp yazan özellik açıklamasında internetten erişim yapılır yazdığı için güvenlik gerekçesiyle açmadım.

Android teleon ve tabletlerde asus dosya yoneticisi ile kolaylıkla erişim yapabiliyorum. Ancak bilgisayardan erişim istediğimde tek seçenek ağ üzerinden erişim yapmak oluyor. Bu işlem hem can sıkıcı hemde yavaş.

Daha kolay erişim sağlamak için Windows 10 uzerinde çalışan bir Program yokmu acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.