Şimdi Ara

Huawei HG253 İncelemesi (Sorular, Sorunlar ve Çözümleri) (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.502
Cevap
35
Favori
297.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu Superonline'ın verdiği cihazlara "modem" diyoruz ama anladığım kadarıyla sadece router özellikleri var.

Bağlantıyı nasıl kuruyorlar, tecrübeli biri söyleyebilir mi acaba?

Bende Netgear'ın WNDR3300 routerı var:http://support.netgear.com/product/WNDR3300v1

Şu anda kablonet'in modemi ile birlikte kullanıyorum. 5Ghz bandından yayın yaptığı için çok seviyorum :) Superonline'a geçmeyi düşünüyorum. Verecekleri "zamazingo" olmadan direk kullanabilirim sanki diye düşünüyorum.
  • Kendi sorumu cevaplıyorum, biraz önce bağlantı yapıldı.

Superonline bağlantı şekli ADSL'de olduğu gibi PPPoE.

Yani herhangi bir router ile bağlanabiliyorsunuz. Netgear'ımı kullanarak yazıyorum şu anda bu satırları.

İyi oldu bu :)
  • Konuyla ilgili bilgi ve tecrübemi paylaşayım.
    Orjinal yazılımında MAC klonlama özelliği olan ya da sonradan DD-WRT yüklenebilen herhangi bir router ı Huawei HG253 yerine kullanabilirsiniz. Ben DD-WRT yüklü Linksys wrt610n router ımı kullanıyorum. Gigabit etherneti, dual band wireless N i ve dd-wrt sayesinde 3G modem destekli USB 2.0 ı var. Wireless performansı HG253 ten daha iyi. HG253 kutusunda duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahbecan

Konuyla ilgili bilgi ve tecrübemi paylaşayım.
    Orjinal yazılımında MAC klonlama özelliği olan ya da sonradan DD-WRT yüklenebilen herhangi bir router ı Huawei HG253 yerine kullanabilirsiniz. Ben DD-WRT yüklü Linksys wrt610n router ımı kullanıyorum. Gigabit etherneti, dual band wireless N i ve dd-wrt sayesinde 3G modem destekli USB 2.0 ı var. Wireless performansı HG253 ten daha iyi. HG253 kutusunda duruyor.

Teşekkürler,

Ben de aynı şekilde kullanıyorum. WNDR3300'ün üzerinde de DD-WRT yüklü :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahbecan

Konuyla ilgili bilgi ve tecrübemi paylaşayım.

bu DD-WRT yükleme işinin nasıl yapıldığını açıklayabilirmisiniz hg253 için olurmu.Bende hg253 yerine MAC klonlma ile TP-LINK TL-WR940N Router kullanıyorum.
  • Arkadaşlar.Ben The war z oyununda bazı şehirlere girerken oyundan düşüyorum yani oyundan atılıyorum.Ayrıca Teamspeak 3 tede ara sıra düşüyorum. Süperonline Fiber İnternete geçmeden önce The war z ve Teamspeak3 den düşme olmuyordu. Sorun süperonline fiberdenmi kaynaklanıyor ? Sorunu bilen varsa ve söylerse sevinirim. Modemim Huawei HG253
  • İstanbul'da ikamet edip bu modemi kullanan ve world of warcraft oynayan arkadaşlar ms değerlerini yazabilir mi? (benimki 60-100 arası değişiyor)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cowboy-12

Arkadaşlar.Ben The war z oyununda bazı şehirlere girerken oyundan düşüyorum yani oyundan atılıyorum.Ayrıca Teamspeak 3 tede ara sıra düşüyorum. Süperonline Fiber İnternete geçmeden önce The war z ve Teamspeak3 den düşme olmuyordu. Sorun süperonline fiberdenmi kaynaklanıyor ? Sorunu bilen varsa ve söylerse sevinirim. Modemim Huawei HG253

Sorun modem. DayZ,TeamSpeak gibi oyun ve uygulamalar nedenine bir türlü akıl sır erdiremediğim şekilde kablolu bağlantı yani ethernet ile stabil çalışmıyor. Kablosuz kullandığımda sorun yok. Demek WarZ'de de sorun yaratıyor.
  • Arkadaslar cidden bu modem bazi oyunlarda sıkıntı cikariyo diyolar, dogru mudur ? PS3 performansi nasil bilen var mi ? (Online oyun/oyun download)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler acil cevap lazım;

Bu modemde 192.168.1.21 yerel ip için port açtık diyelim. (bu ip masaüstü pc'için)

Daha sonra modemi gece kapattım ve sabah uyandığımda laptopumu açıp bağlandığımda bu sefer 192.168.1.21 numaralı ip'yi modeme ilk bağlanan laptop olduğu için bu ip'yi alıyor. Bu yüzden benim desktop pc için açtığım port iptal olmuş oluyor. Bunun bir çözümü yok mu ? Önceki modemimde, kapatıp açsan daha PC'lerin aldıkları ip'leri sabit kalıyordu. Bunda her kapatıp açtığında ilk bağlanan pc'ye 192.168.1.21 ip'sini atıyor.
  • hg253 teamspeak 3 sorunu çözümü hala bulunamadı sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stormeagle2

Beyler acil cevap lazım;

Bu modemde 192.168.1.21 yerel ip için port açtık diyelim. (bu ip masaüstü pc'için)

Daha sonra modemi gece kapattım ve sabah uyandığımda laptopumu açıp bağlandığımda bu sefer 192.168.1.21 numaralı ip'yi modeme ilk bağlanan laptop olduğu için bu ip'yi alıyor. Bu yüzden benim desktop pc için açtığım port iptal olmuş oluyor. Bunun bir çözümü yok mu ? Önceki modemimde, kapatıp açsan daha PC'lerin aldıkları ip'leri sabit kalıyordu. Bunda her kapatıp açtığında ilk bağlanan pc'ye 192.168.1.21 ip'sini atıyor.

O zaman sende aralıktaki daha uç bir ip numarası kullan.

Mesela sonu 21 değil de 73 olsun...

Böylece, 53. cihaz aynı anda bağlanmaya çalışmadıkça port sıkıntı yaratmaz...

• quote:

Orijinalden alıntı: addictive

quote:

Beyler acil cevap lazım;

IP'yi ben belirlemiyorum ki, modem otomatik sana IP atıyor.ilk pc'yede her zaman .21 atıyor, nasıl 73 alabilirim ki.

PC ağ ayarlarından sabit ip gibi ayarlama yapınca internet kesiliyor, modem ile uyuşmuyor.

• Yeni versiyon yüklenmiş. V100R001C01B035
  • teşekkürler usta bendede aynı modem var ama bendeki ayzılın ver bu Yazılım sürümü V100R001C01B032 kendi otomatik mi değişiyor yada bu yazılımı nereden buluruz acaba? teşekkürler eğer düzelme olmazsa tılgın modemle değişecem uploadda sorun yapıyor huwai HG 253 tavsiyeniz nedir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sirigmus

Yeni versiyon yüklenmiş. V100R001C01B035

yazılımı nerde acaba teşikkürler
  • quote:

quote:

quote:

Beyler acil cevap lazım;

IP'yi ben belirlemiyorum ki, modem otomatik sana IP atıyor.ilk pc'yede her zaman .21 atıyor, nasıl 73 alabilirim ki.

PC ağ ayarlarından sabit ip gibi ayarlama yapınca internet kesiliyor, modem ile uyuşmuyor.

aynı sorun bendede var

• MAC adreslerine sabit ip atanabiliyordur belki modem arayüzünden. Ama hiç bir menüde öle bir şey bulamadım.
  • Günaydın,

Öncelikle herkesin yeni yılı kutlu mutlu olsun.

Bende aralığın son haftası superonline fiber üyesi oldum... Huawei modem verildi. indirmeyle ilgili problem yok 5 günde AKN na takıldım. Benim sorunun gönderme. özellikle torrent da.
    Port da açtım, farklı programlar da denedim (utorrent,transmission, vuze vb.) fakat bir türlü stabil yaldır yaldır upload yapamıyorum talep edilen torrentler olduğu halde.

Son olarak Macpro kullanıcısıyım. Bununla ilgili yardımcı olabilecek var mı?

Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

quote:

Beyler acil cevap lazım;

Bilgisayardaki ağ bağlantıları menüsünden bir ip atarsan, havuzda o ip boş olduğundan bilgisayar açıldığında o ip'yi alır ve sen ayarını değiştirmedikçe de değişmez...

Örneğin ben hep sabit ip kullanıyorum:

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.