Şimdi Ara

**HUAWEI GR5 ANA KONU VE Kullanicilar kulübü** (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.568
Cevap
24
Favori
100.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende bu cihazi bugün aldim. G2 den geciş yaptim bakalim nasil bir izlenim vericek. En kisa zamanda Degerlendirmemi paylasirim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tqyatmn -- 13 Mart 2016; 3:16:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tqyatmn

Bende bu cihazi bugün aldim. G2 den geciş yaptim bakalim nasil bir izlenim vericek. En kisa zamanda Degerlendirmemi paylasirim :)

hayirli olsun
    Ozellikle cihazin one cikan.parmak okuyucuyu detayli inceleyin

• Telefon çok hoşuma gitti elimdeki cihazı verip bunu alsam mı diye düşünüyorum.

• Cihazda kamerada 120 fps video kaydetme özelliği var, bunun dışında telefon ekranı kapalıyken ses kısma tuşuna ardışık olarak basınca fotoğraf çekebiliyorsun. Kamera çekimleri Huawei G8 ile hemen hemen aynı ancak düşük ışıklı ortamlarda G8'deki Ois özelliği G8'i bir adım öteye taşıyor netlik konusunda.

Ekranı video kaydı olarak alamıyorsunuz, o özelliği bu cihaza eklememişler.

Şarj normal kullanımda 1 günü çıkarıyor, 5-6 saat ekran görüntüsü almak mümkün.

3 tane güç tasarruf modu var. Birisi aynı stamina gibi, ultra güç tasarruf modu, %10 sarj ile 24 saate kadar bekleme süresi veriyor.

Cihazdan genel olarak memnunum, performası G8'den daha iyi gibi hatta, G8 3 GB ram olmasına rağmen bu sanırım yazılımdan dolayı daha akıcı çalışıyor.
  • arkadaşlar telefonu alalı 2gun oldu. ilk android deneyimin benim. arkadaşın faturali hattı yanina aldım 24*52 1248tlye geldi. şarj normal kullanımda 1gunu rahatlıkla çıkartıyor. kamera zaten çok güzel. parmak izi okumada sorun yok güzel çalışıyor. ekran kalitesi muazzam. beni tek sinir eden 2-3 dakikalık videoda bile video
    çözünürlük 240p yapsam da 20-30 MB harcıyor bunda acaba ekranın full hd olmasının etkisi var mi? YouTubden fazla fazla ders videosu izliyorum videonun kendisi değil de YouTube uygulaması çok MB yiyor gibi :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ArifAk1 A kullanıcısına yanıt
    uc brovseri indir onun eklentisinden youtube acip dene

• valla dostum bilmiyorum önceki telefonun da korkmadan nete gidiyordum simdi ise KB karı sayıyorum :))

• quote:

Orijinalden alıntı: ArifAk1

valla dostum bilmiyorum önceki telefonun da korkmadan nete gidiyordum simdi ise KB karı sayıyorum :))

kota idareli kullanmak icin uc browser gayet iyi tarayiciyada ordan gir oldukca fark ediyor

• sağol arkadaşım bir sorum daha olacak sizin telefonda %100 sarjdan %90lara hızlıca iniyor mu. mesela sabah sarjdan cekiyorum telefonu yarim saat
    sonra bakıyorum %99 olmuş hemen ekranı kapatıp bi yarim saat sonra tekrar acsam %98 olmuş buluyorum. %95e kadar böyle hemen iniyor telefonla uğraşmadan. elime bile almıyorm inanın. bu normal mi acaba çünkü mobil veri vs kapalı tutuyorum bu esnada zaten. arka planda program da açık yok. kendi uygulamaları var telefonun onları da kapatmak lazim mi bilmiyorum yani

• önemli uygulamalar diyerek altında bazı uygulamalar var bunlar hep çalışıyor sanırım mesela huawei kişiler google olay gazete hangouts vs diye 20 tane önemli uygulamalar yazıyor bunları kaldırmak gerekli mi?

• Hızlı şarj özellğini nasıl aktif ediyoruz?

• quote:

Orijinalden alıntı: HLLBN

Hızlı şarj özellğini nasıl aktif ediyoruz?

hizli sarj destekli adaptor almaniz gerek kutudan cikan hizli sarj destekli degil

• ryalp kullanıcısına yanıt
    Note 5 in kablosunu taktım hızlu şarj yazmadı hocam.

• HLLBN kullanıcısına yanıt
    sure olarak takip edin bakalim 30 dk %50 oluyormu

• Ne kadar canlı bi kulüp

• 2 gündür kullanıyorum,kapalı kutusunu 1150tl ye aldım,j7 alacakken bu denk geldi,parmak izi okuyucusu amiral gemilerle yarışır,kamera orta üst ve p1 den kat kat iyi,şarjı 3g wifi karışık kullanım,8 saat 3g ve şuana kadar wifi kullanımında yüzde 26 şarj var ekran süresi 4 saat 20dk.Kendi tarayıcısında reklam engelleme özelliği mevcut,ısınma sıfır,kendi klavyesinde Türkçe karakterler mevcut,bildirim ışığı da var.

• Merhabalar.

4 günlük kısa değerlendirmelerim ;

Kamera; Kamerası iyi fakat iç çekimlerde eski telefonum g2 kadar çekemiyor gibime geldi . Dış çekimde çok iyi. Örnekleri 1-2 güne atıcağım,modlardan en sevdiğim, ekran kapalıyken ses kısma tuşuna 2 kere basıp fotoğrafı 0.5 gibi saliselerde çekmesi. Tabi bu özellik bazı kişiler için gereksizde olabilir :)

Pil: Bu telefonu diğer orta segment telefonlardan ayıran özellikler Hızlı şarj özelligi ve parmak iziydi ama hızlı şarj olayında hayal kırıklıgına ugradım. Gece o mutlulukla şarj ettim,yarım saat sonra ise ne kadar şarj oldugunu görünce..... G2'den yavaş şarj ediyor, 00:30'da şarj %7 iken saat 01:00'da şarj %25. Keşke Hızlı şarj özelliğine sahip bir adaptör ile gelseydi. + G2'nin adaptörüyle şarj etmeyi deniycem bakalım nasıl bir fark olucak.

Parmak izi: Benim kullandıgım ilk parmak izine sahip olan telefon.Çok memnun kaldım açıkçası. 1 saniyeyi bile bulmuyor açılışı. Hem sadece ekranı açmak için değil,bildirim çubugunu indirmek , yukarı itmek,çağrıyı yanıtlama,foto çek vs.. gibi özellikleri de destekliyor.

Edit: Kesinlikle gold veya gümüş alın. ben gold aldım tasarım olarak harika.

Devamı gelicek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tqyatmn -- 17 Mart 2016; 1:22:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ryalp

quote:

Bende bu cihazi bugün aldim. G2 den geciş yaptim bakalim nasil bir izlenim vericek. En kisa zamanda Degerlendirmemi paylasirim :)

hayirli olsun

Teşekkürler. Parmak izini değerlendirmemde paylaştım. burda da söyliyim gayet hızlı :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ryalp

quote:

hayirli olsun

Teşekkürler. Parmak izini değerlendirmemde paylaştım. burda da söyliyim gayet hızlı :)

Tesekkurler
    Sarj olayi kutudan cikan sarj aleti dusuk oyuzsen yavas ,hizli sarj icin iyibir adaptor ile denemek gerek 30 dk da % 50 deniyor

• ArifAk1 A kullanıcısına yanıt
    isinize yaramayanlari silin gitsin onemli degil
    Sarj bosta okadar hizli dusmemesi gerek arka planda calisan uygulamara bakin bunlari kapatip takip edin bakalim yine aynimi

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.