Şimdi Ara

Htpc Sistem Topluyorum Sorularım Var Üstatlar(max 1800Tl)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Üstatlar merhaba,bir süredir android box mı alsam htpc sistem mi kursam diye düşünüyorum,kafam iyice karıştı.Sorularım şunlar:

1-Apulu bir sistem mi kurayım( Amd a10 7890 veya i5 6100 ile) yoksa Amd/Intel bir işlemci+ekran kartı ile bir sistem mi kurayım?(Amd x4 840 veya amd fx6300 + amd rx460 2gb 128 bit gibi) hangisi daha f/p dostu ve geleceğe dönük iyi olur?

2-Android box ile htpc sistem arasındaki maliyet farkına değer mi? Şimdi android box 300 lira civarına malolacak(kafamdaki model xiaomi mi box 3 global versiyon) htpc yaklaşık işlemci+anakart+ramler+harddisk+kasa olacak. Hangi sistem olursa olsun tvye bağlayacağım ekran dahil değil bu yüzden maliyete.

3-Htpc seçersem güzel tarafı pc olarak da kullanırım,güncelliğini koruyabilirim parça değişimleriyle,android box'ın geleceği belirsiz,yazılımsal güncelleme kesilebilir vb.

4-Android box'ın kullanımı daha kolay,aile bireylerim de kullanabilir.

5-Android box olarak tavsiye verecek olursanız xiaomi mi box 3 global versiyona alternatif ne olabilir?

Tüm bunları değerlendirince tavsiyeniz ne olur arkadaşlar? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• HTPC derim. PC'deki esneklik hiçbir cihazda yok.

• BARIŞ55 B kullanıcısına yanıt
    Barış hocam öncelikle çok teşekkür ederim. peki htpc sistemi şimdi almam mantıklı mıdır yoksa amdnin zen işlemcilerini beklemem daha mı iyi olur maliyet değişir belki ya da aynı maliyetle daha güncel bir sistem toplanabilir belki diyerek?

• quote:

Orijinalden alıntı: teyzen nevfik

Barış hocam öncelikle çok teşekkür ederim. peki htpc sistemi şimdi almam mantıklı mıdır yoksa amdnin zen işlemcilerini beklemem daha mı iyi olur maliyet değişir belki ya da aynı maliyetle daha güncel bir sistem toplanabilir belki diyerek?

Sen bilirsin. Ama AMD her zaman F/P'dir. AMD'yi bekle derim. Hem daha fazla bütçen olur (para biriktirirsen tabi) hem de daha iyi bir sisteme sahip olmuş olursun.
    tekrar teşekkürler hocam,o zaman yeni nesil işlemcileri bekleyeyim. amd daha önce hiç kullanmadım ama f/p açısından başarılı olduklarını biliyorum.htpc sistem kurmamdaki asıl amaç cihaz kalabalığını ortadan kaldırmak.tek cihazda film,müzik arşivi,uydu yayını,sosyal medya vb. işleri halletmek. torrent ve kodi kullanacağım ağırlıklı olarak ancak bu ikisinde bulamadığım bir şey olursa tarayıcıdan yayın açabilirim.o yüzden htpc daha uygun geliyor bana android box yerine.aslında tvyi değiştirecektim android tabanlı sistemi olan bir tv alacaktım philips ya da sony,onlarda kodi,popcorntime,spotify çalışıyor ancak oled tvleri gördükten sonra biraz daha beklemeye karar verdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: teyzen nevfik

tekrar teşekkürler hocam,o zaman yeni nesil işlemcileri bekleyeyim. amd daha önce hiç kullanmadım ama f/p açısından başarılı olduklarını biliyorum.htpc sistem kurmamdaki asıl amaç cihaz kalabalığını ortadan kaldırmak.tek cihazda film,müzik arşivi,uydu yayını,sosyal medya vb. işleri halletmek. torrent ve kodi kullanacağım ağırlıklı olarak ancak bu ikisinde bulamadığım bir şey olursa tarayıcıdan yayın açabilirim.o yüzden htpc daha uygun geliyor bana android box yerine.aslında tvyi değiştirecektim android tabanlı sistemi olan bir tv alacaktım philips ya da sony,onlarda kodi,popcorntime,spotify çalışıyor ancak oled tvleri gördükten sonra biraz daha beklemeye karar verdim.

Smart tv den bir yol olmaz. Hepsi sorunlu. Sakın alayım deme. Git sadece panel al.

Bana kalırsa al bir tane Vestel, Axen falan yeter. Ben panel işine PDP olmadığı sürece fazla para verilmesine karşıyım.

OLED deseniz sorunları aşılamamış bir teknoloji.

Ben oyun oynarsınız diye en son model APU seçtim fakat daha düşük hatta çok düşük APU'larda bile 1080P film oynatabilirsiniz.

İsterseniz şöyle bir kasa alın;

oled henüz çok yeni tvlerde o yüzden hemen atlamayacağım.asıl tv değiştirme sebebim 4k olacak hocam olmuşken de f/p açısından beni üzmeyecek bir şey olması lazım ileride.öncesinde htpc kuracağım o zamana kadar tabi.oyun ben total war,ets2,civilization,dont starve,minecraft,championshio manager ve citiesxl gibi oyunlar hariç pek oynamam ama olmuşken 7890 olsa daha iyi sanki aradaki fiyat farkının birazı soğutucudan kaynaklı wraith soğutucu için değer diye okudum buralarda...

• sorun nedir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.