Şimdi Ara

HTPC PROJESİ İÇİN FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bir htpc projesine başladım arkadaşlar sistem özellikleri aşagıda tavsiyeleriniz neler olur bana ..sistem xmbc ubuntu ...12.2
    kasa bulamadım uyguna kendim yapıyorum (eski bir sony dat buldum parcaladım kesip biciyorum resimleri cekip konu altına güzel olursa :) cpu sogutmasını kendim tasarladım bakalım :)

sistem
    P5G41T-M asus anakart

intel 9400 işlemci

ati hd4350 kart

4gb ddr3 (2gb yetermi ) ?

250w bross marka power ( cdrom kullanmayacagım power yetermi ? )

tavsiyelerinizi bekliyorum

• bayguru B kullanıcısına yanıt
    Öncelikle kolay gelsin ve hayırlı olsun.

Anakart uatx olduğu için kasa bulman biraz zor. Olanlar da 300 TL civarında.

İşlemci htpc için yeterince güçlü. Fakat bu işlemci eskinin üst seviye bir işlemcisidir ve güç tüketimi oldukça yüksektir. Bu sebeple güç kaynağının düzgün bir markanın en az 400w'lık bir modeli olmalıdır. O güç kaynağı ve işlemci ile sistemin elinde kalması oldukça muhtemel. Güç kaynağı olarak aşağıdaki linkteki ilk 3 model işini görecektir (80-90 TL arası olanlar). içlerinden bir tanesini seçebilirsin.
    http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply.html

Bildiğim kadarıyla ekran kartının donanımsal olarak yüksek bit değeri olan videoları oynatma kabiliyeti vardı. Bu da film için işini görecektir.

Umarım kasa modifiyen başarılı olur. Resimleri bekleriz.

• cevabınız için cok teşekkür ederim ..

aopen marka 350w buldum ..onu kullanmayı düşünüyorum ne dersiniz ? ekran kartı tüketimi cok düşük hd4350 . sistemde sadece bir adet sessizlik için 12cm kasa fanı kullanmayı bol bol aleminyum kullanmayı düşünüyorum cpu için ..bakalım eldeki malzemelerle ne cıkacak ortaya :)

kasa modu fotograflarını çekiyorum yine bu konu altında paylaşacagım..

@turuncu55
  • Önemli değil

Aopen güç kaynakları fena değildir. 350w sana yetecektir. Yalnız güç kaynağı 2.el mi? 2.el ise fanının eskimiş olması muhtemel. Bu da sessizlik konusunda sıkıntı olabilir. Bir de güç kaynağının fanı kaç cm? Eğer eski tip 6 yada 8 cm'liklerdense yine sesli olabilir. Buna dikkat etmelisin. Bu sebeple 12cm fanlı modellerden önermiştim. Bildiğin gibi fan ne kadar büyükse o kadar sessiz oluyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.