Şimdi Ara

HTPC Projem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

HTPC projemi detaylı olarak sizlerle paylaşmak istedim, umarım bu tarz sistem kurmayı düşünenler için faydalı olur.

Bileşenler: AMD X2 4000 2.1GHZ + MA69VM AM2 940PiN ANAKART + 2x1 DDR2 BELLEK + 400W FSP PSU + LITEON 524B DVD-R + SAMSUNG 2 TB F4EG (HD204UI) + SILVERSTONE ML03B + ZALMAN CNPS7700-ALCU + TR RM REV.c + ASUS EAH5450 512MB DDR3 VGA

MALİYET:
    Mevcut/Elde olan parçalar: cpu + mb + ram + psu + vga = 175 TL, dvd = 50 TL, hd 300 TL,
    HTPC proje için alınan parçalar: kasa = 165 TL, soğutucu + aparat = 70 TL
    TOTAL= 760 TL

AMAÇ:
    Film izleme ve arşivleme, internet, ofis vb işlemler.

AŞAMALAR:

I. Zalman CNPS7700-Alcu işlemci soğutucusunu sisteme takmak:
    Öncelikle bu soğutucuyu almamın nedenlerini belirteyim.
    1. Çünkü kasa maksimum 70mm yüksekliğe izin veriyor ve bu ürün 67mm.
    2. Anakarta paralel olarak 120mm fan takmaya izin veriyor.
    ANCAAK AM2 ile uyumlu değil!!!!. Bu sorunu deli gibi modifiye yaparak aştım.
    a. am2 --> S474 dönüştürücü aparat aldım.
    b. aparatın metal kollara oturması için biraz kırpmak zorunda kaldım.
    c. anakartın plastik ayakları yeni soketle uyumlu olmadığı için civata ve somun kullanarak bağlantı yaptım.
    d. bunlar anakarta değmesin diye plastik pullarla izole ettim.
    Tüm bunların haricinde cpu fanını daha sessiz olan bir fanla değiştirip 1.5v direnç taktım. İptal: Fan epey sessiz olduğu için direnci söktüm
    Resimler alttaki gibidir.

HTPC Projem

HTPC Projem

HTPC Projem

HTPC Projem

II. PSU fanını değiştirmek İptal: Fan epey sessiz olduğu için, hem de imkansızlıktan ötürü bu işlemi yapmadım

III. Kasa ve bileşenleri monte etmek (Edit: Tamamlandı ve resim eklendi.)

HTPC Projem

Son aşama - Ekran kartı pasif soğutuculu ancak aşırı ısınıyor, bu kısım için bir çözüm bulduğum zaman proje de tamamlanmış olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sunshines35 -- 14 Mayıs 2012; 23:55:15 >

• Kasa da ayrica güzelmis. htpc icin kücük kasa cok önemli gercekten.
  • Merhaba,

Bu sistemin maliyeti ve kullanım amacı (oyun, film, download gibi) tam olarak nedir ??
  • hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: gsirin

Merhaba,

Bu sistemin maliyeti ve kullanım amacı (oyun, film, download gibi) tam olarak nedir ??

Simdi bendeb dark android box aliyim diyorum...by htpc ile yatarak koltukta internet filim ileri sarma yada herturlu olay nasil olcak..konforu yok eger mouse kullancaksam...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güzel yapmışsın.
  • Bitmiş halini de göstermek istedim, kasanın üstünde xbox 360 s var, kasa boyutları konusunda fikir verebilir.

HTPC Projem
  • Bilgi: Mouse olarak logitech M515 aldım htpc için biçilmiş kaftan 10 numara tavsiyemdir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.