Şimdi Ara

Htpc için ekran kartı tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ana kart : Asus M3A78-EM
    İşlemci : Amd X5200+
    Ram : 2X1 DDR 1066 Mhz Twinmos
    Hdd : Segate 320 gb
    Psu : Cooler Master Rs-390 390W
    Kasa : Aerocool M40 Micro Atx Kasa

Bu sistemle 1080p filmler problemli , ses ve görüntüde senkron bozukluğu oluyor. Xp pro SP3 kullanıyorum. Kodec olarak K-lite ın en son sürümünü kurdum. Player olarak BS, Mv2player ve Vlc yi denedim, hepsinde aynı problemi verdi. Film oynarken görüntüde akıcılık var, donma falan olmuyor. Birde işlemci %70 lerde çalışıyor. Burada ve diğer forumlarda okuduğum yorumlarda herkes bu sistemle 1080p leri sorunsuz izlediğini ve işlemcinin maksimum %5 -10 larda çalıştığını yazmış. Acaba eksik bir şeymi yapıyorum?

Eğer illa bir ekran kartı almam gerekiyorsa, anakartın ekran kartı ile crossfire yapmak için (Tam olarak bir bilgim yok ama ati bazı ekran kartları ile crossfire yapılıp, kartın performansı %20-30 civarında arttırılabiliyormuş. Bunuda burada okumuştum sanırım) hangi ekran kartını almalıyım ?

• O sistemde sorun çıkarmaması lazım 1080P filmlerin format atıp tekrar deneseydin?
  • HD4550/HD4650/HD4670 Bütçene hangisi uygunsa al HD4550 pasif soğutmalı olduğu için çok sessiz çalışır. 55$+KDV gibi bir fiyatı var tavsiye ederim.
  • Sistemi yeni kurdum, Vista kursam bir faydası olurmu ?
  • Ben eski sistemimde d945 işlemcili p4 ekran kartım 7600 gt idi hiç sorunsuz oynatıyordum 1080 p filmleri sorun yaşamaman lazım seninde.Sanırım lcd tv ye bağlı 1080 p izlediğine göre hdmı çıkışlı kart bakman gerekli
  • Palit Hd4650 buldum Hdmi çıkışlı, sanırım bu işimi görür. Belki Nfs falanda oynatır :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: farukc79

Palit Hd4650 buldum Hdmi çıkışlı, sanırım bu işimi görür. Belki Nfs falanda oynatır :D

Dostum htpc sistemde fansız modellere bak ekran kartı olarak ne kadar sessiz olursa o kadar iyi ama oyun oynayacaksan fansız modeller ısınma yapar
  • Aşırı ses yapacağını düşünmüyorum. Zaten film izlerken sesin fazla etkileyeceğinide sanmam. Zaten odanın diğer ucunda 24 saat çalışan bir bilgisayar daha var. 4870 in fan sesi muhtemelen bununkini bastırır :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.