Şimdi Ara

HTC TATTOO ? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
0
Favori
20.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RitEmrE

quote:

Orijinalden alıntı: cihan_s

arkadaslar merhaba, bugün tattoo almayı düşünüyorum, tavsiye edermisiniz. amacım android sistemleri öğrenmek. bu başlangıc için idealdir diye düşündüm. yalnız aklıma takılan bir iki şey var. web sitelerinde yatay ekranda gezinti yapabiliyormuyuz, yani ekranı yan çevirdiğimizde web sayfası yan olarak dönüyormu ? bu sorunun cevabı önemli malum nette cok geziniyorum. ayrıca flash ve java desteği ne durumda ? htc bu cihaza destek verip orjinal güncelleme yayınlayacakmı

Yatay ekranda gezebiliyorsunuz, flash oyun ve videoları görebiliyorum, java desteğini denemedim. (: Bence ideal deneyebilirsiniz.

üstadım cevabın için çok saol, peki yatay ekranda sayfayı olduğu gibi yakınlaştırmadan gezindiğimizde yazılar azda olsa okunaklı mı netlik derecesi nedir yoksa illaki yakınlaşıp bakmakmı gerekiyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: foradill

RitEmre telefon kapagından haber varmı?

Kusura bakma geçen hafta il dışındaydım. Evime gelmiş kapak, 10 gün önce falan. Gayet güzel, kaymaz olan arka kapak daha böyle parlak, kaygan bir hale gelmiş, renkleri falan gayet iyi. Sorunsuz bir şekilde geldi evime.

Rica ederim.gule gule kullan.kac gunde geldi ?ona gore sipris vericem senide artik rahat birakicam soz;)
  • quote:

quote:

quote:

Kusura bakma geçen hafta il dışındaydım. Evime gelmiş kapak, 10 gün önce falan. Gayet güzel, kaymaz olan arka kapak daha böyle parlak, kaygan bir hale gelmiş, renkleri falan gayet iyi. Sorunsuz bir şekilde geldi evime.

Rica ederim.gule gule kullan.kac gunde geldi ?ona gore sipris vericem senide artik rahat birakicam soz;)

Estağfurullah ayıp ediyorsunuz. :) 1 ayda falan geldi sanırım telefonun kapağı. :) Herhangi bir sorunuzda yine yardımcı olmak isterim. :)

@cihan_s; yakınlaştırmanız gerekiyor biraz, yazılar küçük kalıyor. ;)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Estağfurullah ayıp ediyorsunuz. :) 1 ayda falan geldi sanırım telefonun kapağı. :) Herhangi bir sorunuzda yine yardımcı olmak isterim. :)

@cihan_s; yakınlaştırmanız gerekiyor biraz, yazılar küçük kalıyor. ;)

tşk ederim üstadım. samsung i7500 de karar kıldım. sağol

• quote:

..... ama direk tus kilidi olmamasi benim acimdan kötu cunku telefonu pantolonun yan cebinde tasiyorum ve surekli hareket halinde egilip kalktigim icin bazen tus kili aciliyor yani iki kere "menu" tusuna basilinca aciliyor ama onada bir cözum var ekranda parmakla cizilen bir grafik ekran kilidi konulabiliyor ve kazalar önlenebiliyor.....

Direk tuş kilidi var. Yapmanız gereken sadece ekran aktifken 'NO' tuşuna (Kapatma tuşu) bir kere dokunmak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uzaykusu -- 7 Ağustos 2010; 19:24:35 >
  • Pil benim "Ömrümü" yedi resmen...

Merhabalar . 3 haftadır kullanıyorum. Çok cici yapmışlar ama pilinin ömrünü uzatmayı başaramadım. Taskpanel indirdim. Sürekli arkadaki açık programları kapatıyorum ama olmuyor. Maximum 10-12 saat gidiyor pil. Yabancı sitelerde arattım bulduğum yöntemleri denedim ama sorun çözülmedi. Kullanım ve konuşma sürem 10 arama , 10 telefon alma falandır. kolay kolay ileti yazmam. Eee kimse de doğru düzgün bahsetmemiş , peki bende mi problem var. Sizler nasıl 2 gün dayandırabiliyorsunuz. Yardımcı olursanız sevinirim. Aşağıda ayarlarımı yazdım. Bildiğinizi birşey varsa paylaşalım arkadaşlar.

1-WiFi, GPS, Bluetooth , 3G. kapalı (wifi arada açıp bakıyor hemen kapatıyorum)
    2-Ayarlar-Kablosuz kontrolleri-WiFi ayarları-açık bir ağ olduğunda beni uyar kapalı
    3- Ayarlar-Kablosuz kontrolleri-Mobil şebekeler-Hep açık mobil veriyi etkinleştir kapalı
    4-Ayarlar-Kablosuz kontrolleri-Mobil şebekeler-Şebeke modu , yalnızca gsm seçili
    5-Ayarlar-Kablosuz kontrolleri-Mobil şebekeler-Veri dolaşım sesi kapalı
    6-Ayarlar-Kablosuz kontrolleri-Mobil şebekeler-Veri dolaşımı kapalı
    7-Ayarlar-Ses ve ekran - Duyulabilir dokunma sesi kapalı
    8-Ayarlar-Ses ve ekran - Sesli seçim kapalı
    9-Ayarlar-Ses ve ekran - Yönelim (bile) kapalı
    10-Ayarlar-Ses ve ekran -Animasyon kapalı
    11-Ayarlar-Ses ve ekran -Parlaklık en azın bir fazlası
    12-Ekran zaman aşımı 30 saniye
    13-Sosyal ağların hepsi 'oturum açılmadı"
    14-Wallpaper ım oldukça karanlık. (az pil gidermiş öyle)
    15-7 ana ekranın sadece 2 sinde 8-10 widget var
    16-İleti yazarken titremeyi de kapadım

...Pil kullanımına baktığımda genelde "şebeke beklemede "% 48 lerda , Telefon boşta %43 lerde falan oluyor. Wifi %8-9 falan işte...

Katkılarım :
    a-Web deyken nasıl fotoğraf kaydedebilirim diye epeyce uğraştım sonra keşfettim. İndireceğiniz fotoğrafı açıp uzun süre üzerine basılı tutuyorsunuz parmağınızla ve kaydet yazısı beliriyor.
    b- en.softonic.com/phones/programs-date/os-android/2 den facebook , imdb ve mp3 search yazılımlarını yükledim. Güzel bir site...

Sevgiler...

• Yok yaa herşeyi denedim herşeyi ya pilimde sorun var ya da tel de . Aldığım yere geri vermeyi cihazdan vazgeçmeyi bile düşünüyorum :( Zira cebimde usb kablosuyla nereye kadar :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: COLORRRS

Yok yaa herşeyi denedim herşeyi ya pilimde sorun var ya da tel de . Aldığım yere geri vermeyi cihazdan vazgeçmeyi bile düşünüyorum :( Zira cebimde usb kablosuyla nereye kadar :(

10-12 saat normal değil gerçekten. istersen sorununu bir de ana konu anlat. belki birileri yardımcı olabilir. bence telefonla değil de pille ilgili bir sorunun olabilir. bu durumda yeni bir pil alırsan belki işini görür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: COLORRRS

Pil benim "Ömrümü" yedi resmen...

Merhabalar . 3 haftadır kullanıyorum. Çok cici yapmışlar ama pilinin ömrünü uzatmayı başaramadım. Taskpanel indirdim. Sürekli arkadaki açık programları kapatıyorum ama olmuyor. Maximum 10-12 saat gidiyor pil. Yabancı sitelerde arattım bulduğum yöntemleri denedim ama sorun çözülmedi. Kullanım ve konuşma sürem 10 arama , 10 telefon alma falandır. kolay kolay ileti yazmam. Eee kimse de doğru düzgün bahsetmemiş , peki bende mi problem var. Sizler nasıl 2 gün dayandırabiliyorsunuz. Yardımcı olursanız sevinirim. Aşağıda ayarlarımı yazdım. Bildiğinizi birşey varsa paylaşalım arkadaşlar.

1-WiFi, GPS, Bluetooth , 3G. kapalı (wifi arada açıp bakıyor hemen kapatıyorum)
    2-Ayarlar-Kablosuz kontrolleri-WiFi ayarları-açık bir ağ olduğunda beni uyar kapalı
    3- Ayarlar-Kablosuz kontrolleri-Mobil şebekeler-Hep açık mobil veriyi etkinleştir kapalı
    4-Ayarlar-Kablosuz kontrolleri-Mobil şebekeler-Şebeke modu , yalnızca gsm seçili
    5-Ayarlar-Kablosuz kontrolleri-Mobil şebekeler-Veri dolaşım sesi kapalı
    6-Ayarlar-Kablosuz kontrolleri-Mobil şebekeler-Veri dolaşımı kapalı
    7-Ayarlar-Ses ve ekran - Duyulabilir dokunma sesi kapalı
    8-Ayarlar-Ses ve ekran - Sesli seçim kapalı
    9-Ayarlar-Ses ve ekran - Yönelim (bile) kapalı
    10-Ayarlar-Ses ve ekran -Animasyon kapalı
    11-Ayarlar-Ses ve ekran -Parlaklık en azın bir fazlası
    12-Ekran zaman aşımı 30 saniye
    13-Sosyal ağların hepsi 'oturum açılmadı"
    14-Wallpaper ım oldukça karanlık. (az pil gidermiş öyle)
    15-7 ana ekranın sadece 2 sinde 8-10 widget var
    16-İleti yazarken titremeyi de kapadım

...Pil kullanımına baktığımda genelde "şebeke beklemede "% 48 lerda , Telefon boşta %43 lerde falan oluyor. Wifi %8-9 falan işte...

Katkılarım :
    a-Web deyken nasıl fotoğraf kaydedebilirim diye epeyce uğraştım sonra keşfettim. İndireceğiniz fotoğrafı açıp uzun süre üzerine basılı tutuyorsunuz parmağınızla ve kaydet yazısı beliriyor.
    b- en.softonic.com/phones/programs-date/os-android/2 den facebook , imdb ve mp3 search yazılımlarını yükledim. Güzel bir site...

Sevgiler...

pille alakalı bir sorununuz olabilir, garantiye vermeyi deneyin bence. ya da v1.6 yükleyin bakalım şu ingilizce olanı, romla alakalı bir sorun da olabilir gibi.

• arkadaşlar ekran desen kilidini yanlış girdim ve gmail hesabımıda unuttum ne yapmam gerekiyo..:(
  • Arkadaşlar bende de htc tattoo var gerçekten özellikleri ve görüntü açısından fevkalede bir telefon diyebilrim.Ama şu anda bende bluototh sorunu var telefonlar arası veri transferi yapamıyorum.Peki bununla ilgili bir yama çıktımı veya program bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: eminserin

Arkadaşlar bende de htc tattoo var gerçekten özellikleri ve görüntü açısından fevkalede bir telefon diyebilrim.Ama şu anda bende bluototh sorunu var telefonlar arası veri transferi yapamıyorum.Peki bununla ilgili bir yama çıktımı veya program bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler

android telelefonların hepsindemi bu sorun var bilmiyorum ama i7500 ve tattoo da var windowslardada vardı veri alışverişi yapılmıyor sadece görüşmek için filan kullanılıyor... ondandır...
  • Arkadaşlar telefon bir kullanıcının tüm beklentilerini karşılıyor..Öncelikle ekran görüntüsü çok keskin,öyle pikselleri falan görmeniz biraz zor.Dokunmatik tepkisi çok iyi.
    GPS'si mükemmel çalışıyor,ben CoPilot kullanıyorum,Türkçe ve yönlendirmeleri gayet güzel.
    Hiçbir programda çözünürlük sorunu yaşamadım,bazı arkadaşlar QVGA uyumsuzluklarından bahsetmiş ama daha karşılaşmadım.

Market uygulamaları için custom rom kullanmak gerek zaten ilk yapılacak şey Türkiye'den alınmışsa stock rom'dan kurtulmak.
    Ben AzusaROM kullanıyorum,gayet hızlı ve tüm fonksyonlar çalışıyor (Custom romların %90'nında Kamera ve Fm radyo çalışmaz)
    Yakın zamanda HTC 2.1 offical rom çıkaracak ayrıca Tattoo için..

Pil ömrü normal bir kullanımla 2 gün..(İki günü geçen akıllı telefon yok gibi birşey zaten)

Alacak arkadaşlara tavsiye ederim..

Sonuçta öyle kütük gibi değil,cebinizde olduğunu farketmiyorsunuz..Ufak tefek olsun işimi görsün diyenlere göre tam.

HTC TATTOO ?

• ARKADAŞLAR MERHABA , BENDE YENİ TATTOO SAHİBİ OLDUM. VODAFONE SAĞOLSUN. ANCAK MSN GİBİ PROGRAMLARI NASIL YÜKLEYECEĞİMİ BİLMİYORUM. YARDIMCI OLABİLİRSENİZ ÇOK MEMNUN OLURUM. YENİ OLDUĞUM İÇİN TELEFON ÜZERİNDE YAPMAM GEREKEN ŞEYLERİ DE BİLDİRİRSENİZ. İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER.
  • bu telefonu neti için tavsiye eder misiniz? android iyi midir?

yoksa başka tellere mi yöneleyim
  • Android iyidir..Android'li bir telefon almayı düşünüyorsan tavsiye edebilirim Tattoo'yu..ama ekran büyüklüğü seni tatmin etmeyebilir..
  • Bende htc tatto aldım.
    Telefondan çok memnunum.
    Ancak fotoğraf çektikten belli bir süre sonra albümlerde fotoğraflarım çizgi şeklinde görünüyor. Kısaca fotoğrafları görüntüleyemiyorum.
    Şimdiden teşekkürler...
  • menu'den tablo gorunumunu seç..
  • peki şarj süresi ne kadar arkadaşlar bu cihazın? 2 günde bitiyormuş galiba.

ayrıca htc nin üst modelleri ile arasında büyük bir fark var mı şarj bakımından?
  • Bugüne kadar kullandığım telefonların yaklaşık şarj sürelerini aşağıda yazdım (sanırım bu telefonlardan kullanan diğer arkadaşlarda katılır)
    Yani görüldüğü gibi 2 günü geçen yok akıllı telefonlarda..Arkadaşımda HD2 var keza oda 2 gün diyor...
    Sorun şu pil üreticilerinde bence..artık geliştirin ya! o kadar duyuyoruz şöyle pil geliştirildi böyle pil geliştirildi,yok bir ay gidecek..uygulamaya gelince daha ufukta birşey yok..
    2 günde bir telefonu şarj etmek çok cansıkıcı.Hatta radyolar açık ve ortalamanın biraz üstünde bir kullanıla anca 1 gün gidiyor Tattoo..
    Bilemiyorum en azından bende böyle..

HTC Touch-Diamond-Tattoo : Maks.2 Gün
    Samsung Star : Maks. 4 Gün
    Philips X800: Maks. 6 Gün
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.