Şimdi Ara

HTC Sensation 'En güçlüsünü isteyenlere' video inceleme (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
279
Cevap
2
Favori
234.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şu iphone nun tekelini yıktı sonunda. insanların '' o kadar para buna vereceğime iphone 4 alırım '' demelerine ayar oluyordum. artık bu cümle tarih oldu =)
  • nokia nın yaptığı hataya düşüp her hafta yeni model çıkarıyor yazık olcak htc ye
  • quote:

Orijinalden alıntı: saxblue

şu iphone nun tekelini yıktı sonunda. insanların '' o kadar para buna vereceğime iphone 4 alırım '' demelerine ayar oluyordum. artık bu cümle tarih oldu =)

sens kullanan varsa kulübe üye olsun.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafam33

nokia nın yaptığı hataya düşüp her hafta yeni model çıkarıyor yazık olcak htc ye

Nokia her hafta değil hergün bir cihaz çıkarıyordu. HTC suan çıkan telleri zaten 1 yıldır resmi çıkısını yapıyordu. Yani toplasan zaten 20 çesit ürün var son 2 yılda çıkardıkları. Nokia nereden baksanız senede 1000 çesit telefon çıkarıyor. Eskiden takip edilirdi. 3210 3510 3310 vs simdi milletin elinde görürsek a bu ne nedir ismi ne diye soruyorsunuz bilen yok ne bilim telefon iste :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreampark

quote:

nokia nın yaptığı hataya düşüp her hafta yeni model çıkarıyor yazık olcak htc ye

Nokia her hafta değil hergün bir cihaz çıkarıyordu. HTC suan çıkan telleri zaten 1 yıldır resmi çıkısını yapıyordu. Yani toplasan zaten 20 çesit ürün var son 2 yılda çıkardıkları. Nokia nereden baksanız senede 1000 çesit telefon çıkarıyor. Eskiden takip edilirdi. 3210 3510 3310 vs simdi milletin elinde görürsek a bu ne nedir ismi ne diye soruyorsunuz bilen yok ne bilim telefon iste :)

valla htc bence gereğinden fazla modeli var durması gerekli artık her megapiksele bir model çıkarmanın manası yok bence

• quote:

quote:

cok model cikartmanin kotu bir yani yok. her segmente, her zevke hitap edebilmek satis oranini artiran bir faktor. keza 90larin sonunda nokiayi zirveye tasiyan bu olmustur.

nokianin hatasi ic donanimi senelerce guncellemeden, dis plastikle oynuyarak yeni model sunuyormus gibi yapmasidir. en ust modeli n8 de arm11 680mhz islemciyle geliyor, orta segment c6 modelide. tutup iki kat pahali e7 modelide ayni ic donanimla gelince insanlar "genemi bamya" demeye basladilar dogal olarak.

• Nokia telefon değilmiş ya, sensation veya htc kullanınca insan bunu anlıyor. yıllarca adamlar kazıklamış bizi.
    800 liraya 5730 aldım,
    830 liraya x6 aldım,

şu paralara bakın , hiç acımamışım mı ya ben o paraya

şimdi de e7 1300 lira.
    n8 1100 lira. valla acıyorum nokia kullananlara.

ama nokia android işletim sistemine geçseydi işte o zaman dünyayı sarsardı çünkü yılların nokia'cısıyız
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

quote:

quote:

cok model cikartmanin kotu bir yani yok. her segmente, her zevke hitap edebilmek satis oranini artiran bir faktor. keza 90larin sonunda nokiayi zirveye tasiyan bu olmustur.

nokianin hatasi ic donanimi senelerce guncellemeden, dis plastikle oynuyarak yeni model sunuyormus gibi yapmasidir. en ust modeli n8 de arm11 680mhz islemciyle geliyor, orta segment c6 modelide. tutup iki kat pahali e7 modelide ayni ic donanimla gelince insanlar "genemi bamya" demeye basladilar dogal olarak.

nokiya yükseltende batıranda budur işte, ama htc batmaya yakın bunu akıl etti, şimdi hd2 htc 1600 küsürdü yakın zaman şimdi kimse yüzüne bakıyormu ?
    1600 tl ye al 900 tl ye düşsün olacak iş değil (misal veriyorum fiyatları)

ama iphone 3gs hala düşmüyor fiyatları düşsede tepe taklak düşmüyor

dediğim gibi her bir megapiksel artışında bir telefon çıkarmanın alemi yok

• iphone 3gs fiyati dusmuyor cunku iphone4 ne yapabiliyorsaniz 3gs ilede yapabiliyorsunuz. simdiye kadar sert rekabete maruz kalmadigi icin apple kokden degisiklige zorlanmadi. ote yandan android telefonlar surekli gelisip aciklarini kapattiklari icin dogal olarak eski modelleri cabuk deger kaybetti. ama bundan sonra apple iphone5de koklu degisikler yapmaya zorlanacak. buyuk ihtimal boyut ve cozunurluk degisecek, widget destegi gelecek. ondan sonra ip3u gec tim ip4un fiyati bile ciddi kayip yasayacak.

model cesitliligine gelirsek apple sadece ust segmente hitap ediyor hetc ise hemen hemen her segment. model cesitliligi tabiyki fazla olmak zorunda. ayrica samsung acisindan bakarsak galaxy s2 de olabilcek tum dolanimlari en ust seviyede tutarak en iyisini isteyenlere hitap ederken, bir farkli modelinde lcd ekran ve tegra islemciyle hemen hemen ayni performansi daha makul fiyattan sunuyor.

andorid sistemi olgunlastikca model cesitliliginin kazandiran faktor oldugu ortaya cikacaktir.

• sgs2 halt etmiş bunun yanında touchwiz miş ha?hahaha eskidin samsung senle ananem oynasın:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haymaker127

sgs2 halt etmiş bunun yanında touchwiz miş ha?hahaha eskidin samsung senle ananem oynasın:D

sen git kumda oyna.
  • samsungdan, lg den iyidir en azından iphone rakip sayılabilir en azından
  • Telefondan bir kaç gündür kullanmaktayım. Önceden iphone kullanan biri olarak söyleyebilirim ki telefon mükemmel. iphone 4 yanında nal toplar diyebilirim. Iphone'lar sadece hızlandırılmış Apple videolarında hızlı, gerçek hayatta bi uygulamayı açmak istediğinizde telefon 800mhz tekli işlemcisiyle biraz düşünüp bi nefes alıp uygulamayı açmaya çalışırken, Sensation 1200mhz çift çekirdek işlemciyle tıkladığınızda kaç uygulama isterseniz açıyor :) ister Mac(Gerçi Mac kullananlar genelde iphone aşığı olur, en iyisini değil, Elmanın ürettiği en iyi ürünü kulanırlar. Öylesine söylemiyorum, Tanıdığım tüm Mac kullananlar öyle), ister Windows kullanıyor olun, iphone gibi bir yazılım kurup, onun beğendiği şekilde beğendiği formatlarda dosyaları kopyalamak zorunda değilseniz. PC'de izlediğiniz herşeyip çalıştırıyor. Ben HD 720P MkV film arşivimdeki filmleri MoBoPlayer'la izliyorum sorunsuz. Bu telefon gibi hızlı 16GB Class 10 bir hafıza kartı ile her işi çok hızlı hallediyor. Tabi iphone bulunup bu telefonda olmayan bir kaç ayrıntı da yok değil, Ses modu değiştirme butonu gibi. Telefonun en büyük eksikliği Hoparlörü zayıf, Film izleyecekseniz Kulaklığa ya da ses sistemine bağlamanız film izleme zevkiniz açısından önemli. SRS desteğine rağmen mono hoparlör pek iç açıcı değil. Pili aktif kullanımda(internet oyun vs) bir gün kadar gidiyor, ki iphonedan iyi. Yine de 1800mAH lik 2 pil ve AC şarj cihazı aldım ki şehir dışına vs gittiğinizde bir kaç gün kessin. iphone'da ne kapağı açabiliyorsunuz ne pil değişimi. Kamera için söylenenlere katılmıyorum, kullandığım Finepix S2500 HD'yi satmayı düşünüyorum, çünkü telefon gündüz çekimlerinde gerçekten iyi. Ekran büyük ve Galaxy S2'nin aksine qHD çözünürlüğü destekliyor, bu büyüklükteki ekranlarda olması gereken çözünürlük de budur. Telefon gerçekten cebinizde bilgisayar taşıyormuşsunuz gibi hızlı. Büyük ekranda 2 el çok hızlı yazabiliyorsunuz. Shooter tarzı oyunlar bile oynayabiliyorsunuz. Sanırım piyasadaki En hızlı telefon bu. Aliminyum kasa ise mükemmel olmuş, şık sağlam hafif. Biraz uzun oldu, şiddetle tavsiye ederim.

• sensation kullanıcısıyım,bundan önce omnia kullanıyordum belki bu sebeple sensation bana uzay roketiymiş gibi geliyor.resmen hayran oldum telefona....ses olayına bende katılıyorum ama geri kalan herşey çok iyi
  • Arkadaşlar Merhaba

HTC Sensation'a Windows Phone 7 kurabiliyor muyuz? Yani 1 sen sonra androidden sıkıldık, phone 7 kurabiliyor muyuz acaba?

Saygılarımla
  • böyle bir işlem yapman benim bildiğim imkansız işletim sistemi değişmez

------------------------------------------Edit----------------------------------------------

Olsada Android'den vazgeçmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xetfoo -- 17 Ağustos 2011; 21:52:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: [R]adoN

böyle bir işlem yapman benim bildiğim imkansız işletim sistemi değişmez

------------------------------------------Edit----------------------------------------------

Hiç birşey imkansız değildir :) Ben HD2'ye hem wm7 hem android kurulduğunu biliyorum. ikisi aynı anda... Seçip çalıştırıyorsun. Sensationda durum farklı olmayacaktır. Ama androidi bırakıp wm7 kurmak akıl karı mı o tartışılır. Ben bir ios kullanıcısı olarak çok beğendiğim androidi. ios'den çok daha özgür, özelleştirilebilir. wm ise daha yeni döndü mobil OS işine...Daha alacak çok yolları var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahir40

quote:

Orijinalden alıntı: [R]adoN

böyle bir işlem yapman benim bildiğim imkansız işletim sistemi değişmez

Hiç birşey imkansız değildir :) Ben HD2'ye hem wm7 hem android kurulduğunu biliyorum. ikisi aynı anda... Seçip çalıştırıyorsun. Sensationda durum farklı olmayacaktır. Ama androidi bırakıp wm7 kurmak akıl karı mı o tartışılır. Ben bir ios kullanıcısı olarak çok beğendiğim androidi. ios'den çok daha özgür, özelleştirilebilir. wm ise daha yeni döndü mobil OS işine...Daha alacak çok yolları var.

android bile iOS a yetişmeye çalışırken wm yüklemek akıl karı değil... uygulama yoksunluğu içinde kaybolup gidersiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

sensation kullanıcısıyım,bundan önce omnia kullanıyordum belki bu sebeple sensation bana uzay roketiymiş gibi geliyor.resmen hayran oldum telefona....ses olayına bende katılıyorum ama geri kalan herşey çok iyi

kulübe bekleriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbsahan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sertacarslan
    quote:

Orijinalden alıntı: aboxzux Sensation Quadranttan 2199 puan mı almışben SGS II ile cihaz üzerinde hiç oynamadan 3100 puan aldım
    Hiç oynamadan diyorsunuz ama custom rom atmış olabilir misiniz cihaza? (framework fontlarını da stok rom ile kişiselleştirebiliyor da olabilir SGSII, kullanmadım, bilmiyorum)
    Dostum DHD ile 2600 alıyordum sorun o değilki sen o testi yaparken ekran çözünürlüğün ne Sensationun ekran çözünürlüğü ne?
    quadrant testi zaten baştan sona 3d başarım testidir ya o sebeple çözünürlük çok önemlidir. arkadaşlar quadrant ta 3d başarım testi 3100 puanın sadece bir parçası. işlemci,ram, dosya yazma ve okuma, 2d video başarımı ve 3d başarımı olarak birçok deperlendirme var ve puan bunların hepsinin toplamı. Bu iki test sonuçuna göre 3100-2199=801 puan yaparki bunun hepside 3d başarım farkı değildir. Sonuç olarak SGSII daha iyi performans vaad ediyor. ayrıca kıç kadar 4,3 lik alanda 800x480 ile 960x540 farkını görüp fark edebilecek kadar keskin görme yeteğine sahip olduğunu iddia eden varsa tebrik edecem ;)

ben 240x320 yi 2" lik tel de görebiliyorsam sizlerde görebilirsiniz aradaki farkı.............

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.