Şimdi Ara

Htc One imei atamama sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar herkese uzun araştırmalar sonucunda kendim çözemediğim bir sorun hakkında yardım almak istedim.

Bir aile ferdinden elime bir telefon geldi. Bilgisayar mühendisliği okuduğumdan benim çözebileceğimi düşünmüşler. Birazda bu işlere meraklıyım. Telefon durup dururken veri bağlantısını kullanamaz, arama yapamaz hale geliyor. Memleketteki bilgisayarcılar çözememiş. Ben çözerim dedim aldım. İlk baktığım şey imei numarası oldu. Fakat şöyle bir ekranla karşılaştım.

Sonrasında nasıl yapabilirim nasıl çözerim bu işi diye araştırmaya başladım. Telefonun imei numarası elimde var fakat telefonda yok. MTK Engineering Mode yükleyip mtk settingse girmeye çalıştığımda bu hata ile karşılaştım.

Daha sonra android settings'e baktığımda burada da imei yazmıyordu.

Bende mtk settings kısmına girebilmek için stock rom güncellemeye çalıştım. Hiç bilmediğim bir okyanusa girmişim meğerse. Önce cihazı s-off yapmayı öğrendim. Kilidini açtım. Daha sonra tempered hale getirdim. Tonla stock rom sürümü mevcuttu hangisini kullanacağımı bilmiyordum. Youtube'dan izlediğim yerli yabancı videolar aracılığı ile bir şeyler yapmaya çalıştım ama stock rom bir türlü yükleyemedim. Fakat telefon hakkında bir bilgi penceresine eriştim.

Burada görüldüğü üzere telefonun içinde bir yerlerde hala imei yazıyor. Ama altında ki meid yazmıyor boş.

Kafam zaten karışıktı iyice çorba oldu. Bu işin kısayolu varsa, yoksa da uzun yolun yolunu gösterecek yardımcı olacak birilerine ihtiyacım var.

• 1.si cihaz Qualcomm işlemcili Mtk enginering tools vs ise yaramaz..

Cihaza rom atılacak gibi görünüyor.

İmei atmak için cihaz S-OFF olmalı.. Gördüğüm kadarıyla S-On bir cihaz.

mavezir@veziroglu.net adresine telefon numaranızı atarsanız yardımcı olurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2207874
    Bu sayfada aradığın romu bulabilirsin ama benim tavsiyem hiç uğraşma çünkü cihaz durduk yere bu hatayı vermeye başlamış, m7'lerde kronik bir sorun bu, donanımsal bir sorun yani, daha önce çok defa öyle cihaz geldi ve sorunun çözümü anakart değişimi veya anakart üzerindeki ilgili entegrenin değiştirilmesi, onlarda masraflı çözümler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.