Şimdi Ara

HTC Glacier / T-Mobile My Touch 4G için root/s-off/recovery mode işlemleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İki gün önce My Touch 4G cihazımı aldım. Desire Hd den sonra kullandığım Wildfire beni tatmin etmemişti. My Touch 4G, T-mobile için HTC nin yaptığı cihazlardan birisi. Donanım olarak oldukça tatminkar bir cihaz. 1 GHZ Snapdragon işlemciye, 768 mb Ram/4 Gb roma sahip olan cihazda 3.8 inç 480X800 çözünürlükte wvga ekran kullanılmış. 5 megapixel arka ve vga ön kameraya yer verilen My Touch 4G, nam-ı diğer HTC Glacier cihazımız oyun ve program kullanımlarında performans olarak çok üst düzeyde tatmin sağlıyor.

Gelelim konumuzun başlığına, cihazı aldığımda üzerinde 2.2.1 T-Mobile için geliştirilen Froyo yüklüydü. Tabi cihazımız operatör cihazı olduğu için T-mobile için geliştirilen bir sürü yazılımla beraber geliyor. Açıkçası böyle donanıma sahip bir cihazda performansı kullanamadığınız bir rom ile işlem yapmak çok can sıkıcıydı. Ben de tabi mpx200 lerden beri rom yükleyen biri olarak hemen arayışlara başladım. Açıkçası bu cihazın root,s-off gibi işlemler için Türkçe hiçbir kaynak bulamadım. İmdada XDA yetişti :)

Lafı fazla uzatmadan My Touch 4G için root, s-off ve recovery mode yüklemelerini nasıl yapacağınızı aşağıdaki yazıda anlatmaya çalışacağım.

Anlatım tamamen bana aittir. Dileyen herkes dilediği yerde alıntı yapıp kullanabilir.
    Dikkat: bu tür işlemler cihazınızda kalıcı hasarlara yol açabilir, kullanılmaz hale getirebilir. Linux ve rom yükleme konusunda deneyimi az olan kullanıcıların işlemleri yapmaması tavsiye edilir. Oluşabilecek hasarlardan sorumluluk kabul etmediğimi de ayrıca bildiririm.

[B][U]My Touch 4G/HTC Glacier için root s-off ve recovery mode yükleme işlemleri:[/U][/B]

1. Linkteki dosyayıhttp://www.dosya.tc/server6/Z4XXoh/root.rar.html masaüstüne indirin. İndirdiğiniz rar dosyasını masaüstüne root klasörü olarak açın. Root klasörünü hafıza kartınızın ana dizinine kopyalayın (sdcard/ şeklinde)
    2. Marketten veya forum sitelerinden indireceğiniz Visionary+ programını kurun.
    3. Programı açıp “Set system r/w after root” kısmındaki kutucuğu işaretleyip “temproot now” a basın. Program bir süre çalıştıktan sonra işlemi bitirip cihazınıza geçici root yetkisi kazandıracaktır.

4. Marketten terminal emulatör programını indirip yükleyin.
    5. Programı açtıktan sonra Komut olarak sırasıyla;
     su yazıp entıra basın
     cd /sdcard/root yazıp entıra basın.
     sh root.sh yazıp entıra basın.
    Bu son komutu yazdıktan sonra ekranda birtakım yazılar çıkacak ve işlemler yapılacak. Bütün işlemler bittikten sonra terminal emülatörden çıkın.
    6. Ayarlardan hızlı başlatma seçeneğini kapatın.
    7. Telefonu kapatın. Açarken ses kısma tuşuna basılı olarak açın.
    8. Çıkan ekranda cihazın s-off olduğunu göreceksiniz.

9. Telefonu tekrar başlatın, visionary i açın ve permroot a basarak kalıcı root yapın.
    10. İşlem bittikten sonra marketten Rom manager ı indirip kurun
    11. Rom manager programını açıp en üst menüden “flash ClockworkMod Recovery”i tıklayıp cihazınıza uygun recoverynin indirilmesini bekleyin. (Bu sırada internet bağlantınız açık olmalı)

12. Recovery mode kurulduktan sonra artık istediğiniz romu yükleyebilirsiniz.
    Anlatım tamamen bana aittir.

[B][U]Örnek Resimler:[/U][/B]

• merhablar, sistemde root.rar dosyasi bulunmuyor tekrar yukleyebilirmisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abaydogan

merhablar, sistemde root.rar dosyasi bulunmuyor tekrar yukleyebilirmisiniz.

http://s2.dosya.tc/server6/2OVH1l/root.zip.html

buradan indirebilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.