Şimdi Ara

HTC DESİRE 816 NASIL TÜRKÇELEŞTİRİRİM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
12.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR DESİRE 816 VAR. TÜRKÇE DİL YOK MORE LOCALE 2 YİDE DENEDİM AMA BİR TÜRLÜ OLMUYOR. DİL PAKETİNİ TELEFONA NASIL YÜKLERİM. YADA DİL PAKETİ VARMI YARDIM LÜTFEN

• güncelleme ile silinmeyecek şekilde kalıcı Türkçe istiyorsanız orijinal Türkiye yazılımı yükletmen gerekiyor.
  • hangi servise göndereyim. Ankara, İstanbul
  • bir sitede buldum arkadaşlar oradan bakarak Türkçeleştirdim. öyle servise mervise gerek yok. kendiniz yapabilirsiniz. bulamazsanız ben size sitenin adresini de yazarım.
  • Cibril kardeş linki atarmısın benimde dil sorunum var
  • alessandro7 A kullanıcısına yanıt
    1- Ayarlar about software information more built number à 7 kere bas sonra Developer Options çıkacak ayarlar içerisinde. Usb debuggingé tik koy
    2- telefonu bilgisayara bağla
    3- başlata cmd yaz çıkan siyah şeye tıkla sonra adb shell yazan kısmı eksiksiz yaz ve entera tıkla.

Bu arada telefonda izin falan diye bir yazı çıkacak. Bu bilgisayara güveniyorum seçeneğine bas sonra da morelocalden dili değiştir
  • alessandro7 A kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar ilk önce merhaba htc one ingilizce modelini aldım nasıl olsa more locale 2 ile türkçeleştiririm diye düşündüm ama malesef superuser istiyor onun dışında açıklamasını yapmış şu şekilde yapılacak diye..

After 4.2 new Jelly Bean, The protection level definition of CHANGE_CONFIGURATION has been changed.
    If you're able to use development tools, you can grant the permission manually by 'pm' command.
    If you have SuperUser privilege on your device. MoreLocale 2 could get the permission automatically.
    You can select more locales via this app.
    If your locale doesn't appear, please use custom locale function in menu.

bunu yapmaya çalıştığımda ise resimdeki hatayı veriyor..Bu konu hakkında detaylı bilgisi olan root yapmadan türkçeye çevirebilecegim bir yöntem var mı ??Yardımcı olursanız sevinirim..

Bİrde telefona format attıktan sonra gelen dil ekranında sim kartınız takarsanız türkçe dil gelir gibi şeyler okudum .Onuda yaptım ama bir faydası olmadı..

Sorun Çözülmüştür..

morelace 2 den 4.2 ve üstü sürümler için türkçeye çeviremeyen arkadaşlar .
    morelace 2 yi google playden indirip telefonunuza kurun..

buradanhttp://forum.xda-develo...howthread.php?t=2317790 bu programı indirip kuruyoruz..masaüstüne kısa yol atacaktır,kısa yola tıklayıp cmd ekranını açıyoruz..
    sonra telefonumuzu usb hata ayıklama moduna alıp Pc ye bağlıyoruz.Çıkan cmd Ekranında Adb shell yazıp enter diyoruz..
    (yukardaki hatayı almıyorsanız ve $ işareti çıktıysa herşey normal demektir) sonra pm grant jp.co.c_lis.ccl.morelocale android.permission.CHANGE_CONFIGURATION kopyalayıp cmd ekranına tekrar yapıştırıp enter diyoruz tekrar $ işareti çıktıysa işlem tamamdır..

Dip not..Eğer siz de benim gibi '' device not found'' hatası alırsanız eğer
    PdaNet programını bilgisayarınıza kurun.Kurarken usb bağlama gibi önergeleri olacak onlarıda yerine getiririn.Kurma esnasında telefonunuz izin isteyecek onuda verin telefona pdanetin apksıda yüklenecek.
    program kurulduktan sonra pdanet üzerinden telefonun bağlı olduğunu göreceksiniz.
    sonra tekrar komut penceresini aynı şekilde açın ve yukardaki komutu yazın artık izini aldınız ve telefonu root etmeden Türkçe yapabilirsiniz. ( Alıntı )

Paylaş

• teşekkür ederim Cibril kardeş inşallah deneyecez olursa bende yazarım buraya
  • Öncelikle telefonumuzdaki ‘Settings’ (Ayarlar) a giriyoruz.

‘Apps’ (Uygulamalar) başlığı altında ‘All’ seçiyoruz.

Listeden ‘Customization Settings Provider’ bulup, seçiyoruz.

Burada ‘Force Stop’ (Zorla Durdur) ve ardından ‘Disable’ (devre dışı bırak) seçiyoruz.

Ardından birkaç adım geri dönerek ‘Language & Keyboard’ (Dil ve Klavye) ayarlarını seçiyoruz.

Burada ‘System Language’a dokunup, listeden dilimizi seçiyoruz. (Bu kez listenin kalabalık olduğunu ve dili seçer seçmez
    sistem dilinin değiştiğini göreceksiniz 😉 )

Telefonumuzu yeniden başlatıyoruz.

Telefon açıldıktan sonra telefonumuzdaki ‘Ayarlar’ (Settings)’e giriyoruz.

Burada ‘Uygulamalar’ (Apps) seçip ardından, ‘Tümü’ (All) seçiyoruz.

Listeden ‘ Customization Settings Provider ‘ bulup seçiyoruz.

Son olarak, burada bu kez ‘Aktif Et’ (Enable) seçiyoruz.

Hepsi bu kadar! Başardınız!

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.