Şimdi Ara

***HTC 10 REHBER (ROOT-RECOVERY-BL UL-SOFF-CUSTOM ROM)*** (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.274
Cevap
18
Favori
43.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam kızma ama kafam çok karıştı benim :D
    Önce Bootloader Unlock yapıcam öyle değil mi?
    Daha sonra "TWRP Recovery Yükleme ve Root işlemini yapıcam.
    Daha sonra S-OFF ve ardından Stock Rom yükleme işlemi... Doğru mu sıralama?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hcihatonal

Hocam kızma ama kafam çok karıştı benim :D
    Önce Bootloader Unlock yapıcam öyle değil mi?
    Daha sonra "TWRP Recovery Yükleme ve Root işlemini yapıcam.
    Daha sonra S-OFF ve ardından Stock Rom yükleme işlemi... Doğru mu sıralama?

Ne demek,hocam.Sıralama doğru.TWRP'nin resmi sürümü var sitesinde,onu indirin artık. twrp-3.1.0-1-pme.img https://dl.twrp.me/pme/

Ama yedeklemeyi unutmayın,çok kritik bir önemi var ilk yedeklemenin,onu da hep saklayacaksınız.
    TWRP yükler yüklemez keep read only seçerek backup diyoruz,orada select storage kısmından microsdcard ı seçip tik koyulacak yerlerde de system image + data + boot seçip yedekliyoruz. Supersu yüklemeden önce olması ve keep read only kısmı önemli. Sonra reboot recovery deyip root yapıcaz.

1-Dosya yedekleri
    2-BL unlock (Cihazı sıfırlar)
    3-TWRP
    4-Nandroid backup
    5-Root
    6-Reboot
    7-S-off sunshine
    8-Download modda MM stock yükleme (TWRP ve root gider,telefon temizlenir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-31C666817 -- 17 Mart 2017; 20:0:27 >

• Alt tarafı 7.0'dan 6.0'a dönücem. Amma karışıkmış olaylar :)
    Bu gece bununla uğraşıcam hocam, sağolun tekrar.
  • Hocam bu sunshine 8 haneli bi kod istiyor. Lisans mı satın almam gerek?
  • quote:

Hocam bu sunshine 8 haneli bi kod istiyor. Lisans mı satın almam gerek?

25 dolarlık ödeme yapmanız gerekiyor ; s off neredeyse 2 yıldır ücretli...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lawyer25 kullanıcısına yanıt
    Şimdi 7.0'dan 6.0 dönmenin başka yolu yok mudur? Tüm işlemleri yaptım bi tek s-off yapma işlemi kaldı... takıldım burada.
  • quote:

Şimdi 7.0'dan 6.0 dönmenin başka yolu yok mudur? Tüm işlemleri yaptım bi tek s-off yapma işlemi kaldı... takıldım burada.

Sürüm düşürmenin tek yolu s off ; onun da ücreti 25 $ malesef. Geçen ay yaptım ben de. Biraz pahalı gibi gözükse de root rom işleri ile ugrasacaksaniz kesinlikle çok faydalı. Dilediğiniz gibi sürüm düşürüp yukseltebilirsiniz. Cihazı us cihazına çevirip verilen ilk güncellemeyi kullanabilirsiniz. İmei değiştirebilirsiniz. Gibi gibi...

• Selamın aleyküm cümleten.

Bende beğenerek aldığım HTC 10 bundan gayet memnun kullanırkenhem nougat ın uyuzlukları hemde forumda gördüğüm 6 saatlik ekran sitelerinden sonra çıktım rom işine girmek istedim fakat bayağı karışık olduğundan dolayı zorlamadım.

Forumdan tanıştığım bomberman(Abidin Ayrancı) Kardeşim sağolsun piyasaya göre uygun bi miktara gerekli tüm işlemleri yaptı.

Yapılan işlemler

1 bootloader unlock

2 twrp kurulumu

3 root

4 s-off işlemi

5 imei yazma

6 süper cid yapımı

7 custom rom kurulumu

Ümraniyede görüşüp çay içerken yaptık.

Şuan cihazda ilk yaptığım şey dh a yazmak ve merak edenleri bilgilendirmek oldu.

Şu bahsedilen ekran sürelerini bakalım bende yapabilecekmiyim.

Yoksa boşunamı gaza getirdiniz beni bakıcaz :) cümleten kolay gelsin.

Son olarak şuan Maximus kullanıyorum acaba bu rom a güncelleme gelince ota dan cihaza gelirmi yoksa yenisi indirip mi Flash almam gerekecek onu bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: hunkarbey

Selamın aleyküm cümleten.

Bende beğenerek aldığım HTC 10 bundan gayet memnun kullanırkenhem nougat ın uyuzlukları hemde forumda gördüğüm 6 saatlik ekran sitelerinden sonra çıktım rom işine girmek istedim fakat bayağı karışık olduğundan dolayı zorlamadım.

Forumdan tanıştığım bomberman(Abidin Ayrancı) Kardeşim sağolsun piyasaya göre uygun bi miktara gerekli tüm işlemleri yaptı.

Yapılan işlemler

1 bootloader unlock

2 twrp kurulumu

3 root

4 s-off işlemi

5 imei yazma

6 süper cid yapımı

7 custom rom kurulumu

Şuan cihazda ilk yaptığım şey dh a yazmak ve merak edenleri bilgilendirmek oldu.

Son olarak şuan Maximus kullanıyorum acaba bu rom a güncelleme gelince ota dan cihaza gelirmi yoksa yenisi indirip mi Flash almam gerekecek onu bilmiyorum

Hayırlı olsun.
    Custom MAX bazen OTA olarak verilir bazen full rom olarak verilir.Ama her halükarda indirip flashlamak lazım. Çok büyük güncelleme,değişim olmadıkça OTA'yı ya da yeni romu indirip direk kurmak ayarlarınızı bozmaz.Dirty Flash diyorlar buna.

• quote:

Orijinalden alıntı: ordeniz

quote:

Yapılan işlemler

1 bootloader unlock

2 twrp kurulumu

3 root

4 s-off işlemi

5 imei yazma

6 süper cid yapımı

7 custom rom kurulumu

Hayırlı olsun.
    Custom MAX bazen OTA olarak verilir bazen full rom olarak verilir.Ama her halükarda indirip flashlamak lazım. Çok büyük güncelleme,değişim olmadıkça OTA'yı ya da yeni romu indirip direk kurmak ayarlarınızı bozmaz.Dirty Flash diyorlar buna.

Bak bu iyi işte,yoksa sürekli telefonu sıfırlamak bana göre değil. Önereceğiniz başka bişey varmı. S-off ve root ile birlikte gelen imkanl ararasında.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ordeniz

quote:

Yapılan işlemler

1 bootloader unlock

2 twrp kurulumu

3 root

4 s-off işlemi

5 imei yazma

6 süper cid yapımı

7 custom rom kurulumu

Hayırlı olsun.

Bak bu iyi işte,yoksa sürekli telefonu sıfırlamak bana göre değil. Önereceğiniz başka bişey varmı. S-off ve root ile birlikte gelen imkanl ararasında.

Ekstra birşey yok hocam. Biraz vakit geçsin AOSP ve LOS tabanlı romlar da değersiz.

• Açık kalma süresi : 1d 16h-18h arası ortalama

Ekran süresi : 3h - 4h arası ortalama ile kullanıyorum. Stock romdayım sizce custom roma geçmeli miyim?

• murat5555 kullanıcısına yanıt
    Sade ekran süresi için ise şu andaki durumdan şikayetçi değilseniz gerek yok.Ama hem ekran süresi hem de daha farklı birşeyler denemek istiyorsanız, istediğiniz şeye göre tavsiye verebiliriz.

• maximus ile ilk günümü geçirdim. ekran süresinde artış yok maalesef. birde üstüne performans kaybı yaşıyorum. oyun oynamadım ancak tarayıcıda bile ciddi sıkıntılar yaşadım.
    pil performansı için önerebileceğiniz bir rom var mı(mümkünse performans kaybı olmadan)? s-on cihaz.
  • Aklınızda bulunsun:

Telefonunuz rootlu olduğunu biliyorsunuz ama bir uygulama "su kodunun güncellenmesi gerekiyor" diye uyarı veriyorsa! Hemen supersu yüklemeyin, Google Play'a gidin ve su kodunu Google Play'dan güncelleyin.

• Maximus'ta bildirim paneli şeffaf olmaz demiştin @ordeniz

***HTC 10 REHBER (ROOT-RECOVERY-BL UL-SOFF-CUSTOM ROM)***

***HTC 10 REHBER (ROOT-RECOVERY-BL UL-SOFF-CUSTOM ROM)***

• BomberMAn_01 kullanıcısına yanıt
    Hangi addon kullandınız?

Edit: Xposed mı kurdunuz? Pil falan da değişmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-31C666817 -- 23 Mart 2017; 19:48:1 >
  • BomberMAn_01 kullanıcısına yanıt
    Hocam nasıl yaptın? Tam ihtiyacım olan şey, bilgilendirirseniz süper olur.
  • Geçenlerde bahsetmiştim maximus hd den sonra batarya süremin uzadığını falan bahsetmiştim.

Fakat strike of kings oynarken kasma sorunu olmuştu şimdi baktığımda cpu z de gpu 624mhz olarak görünüyor ama stock rom da 510 mhz olarak görünüyor.

Yani gpu frekansı artmasına rağmen performans düştü.

Batarya süresi anlamında çok memnun olduğum rom mumu şu oyunu oynayamadığım için değiştiricem gibi duruyo.

Hem batarya performansı bu kadar iyi hemde performansı iyi olan bi rom önerisi olan varmı. Yada bu sorunun yani kasmayı gidermek adına önerisi olan var mı

• quote:

Geçenlerde bahsetmiştim maximus hd den sonra batarya süremin uzadığını falan bahsetmiştim.

Fakat strike of kings oynarken kasma sorunu olmuştu şimdi baktığımda cpu z de gpu 624mhz olarak görünüyor ama stock rom da 510 mhz olarak görünüyor.

Yani gpu frekansı artmasına rağmen performans düştü.

Batarya süresi anlamında çok memnun olduğum rom mumu şu oyunu oynayamadığım için değiştiricem gibi duruyo.

Hem batarya performansı bu kadar iyi hemde performansı iyi olan bi rom önerisi olan varmı. Yada bu sorunun yani kasmayı gidermek adına önerisi olan var mı

Kernel yükleyin hocam. Elite kernel deneyin,ya da ilk başta balanced seçtiğiniz pnp tweak zipini indirin tekrar yükleyin bu sefer stock ya da performans seçin. Gerçi şu anda androidfilehost sitesine ulaşılamıyor o yüzden dosyaları indiremeyebilirsiniz ama ben xda başlkılarına yönlendireyim sizi.

https://forum.xda-developers.com/htc-10/development/pnpthermals-tweak-customized-profiles-t3411860

Üstteki linkteki v22 olanı indirin kurun(MaxHD kurulumunda ilk karşınıza çıkan ile aynı),seçim olarak da performans ya da stock seçip 1-2 gün deneyin.

https://forum.xda-developers.com/htc-10/development/kernel-elite-kernel-t3391647

Üstteki linkte de elit kernel var,pnp'yi stock ya da performans moduna almak birşey değiştirmezse bunu yüklersiniz (önce nandroid yedek alın,beğenmezseniz dönmek için.)

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.