Şimdi Ara

//HP PAVILION DV6 SERİSİ KULLANANLAR KULÜBÜ \\ (596. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.099
Cevap
26
Favori
928.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 594595596597598
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cencel

Evet 250 GB evo aldım, yaklaşık 65$'a geldi.

Bendeki bilgisayar DV6 6030et modeli.

İşlemci i7-2630

Bilgisayar özelliklerine bakınca harddisk sata 2 çalışıyor gözüküyor, ama başka bir seitede "Intel dizüstü platformlarda SATA III'e geçiş Sandy Bridge işlemci ailesi ile gerçekleşmiştir." yazıyor. Yani bendeki işlemci Sandy Bridge işlemci olarak geçiyor. Eğer anakartta sıkıntı olmazsa sata 3 olduğunu düşünüyorum. Bu hafta sonu belli olur, buraya screen leri atarım.

Sata 2 de bile hızlı oluyor zaten çok pahalıya almamışsınız o yüzden önemli değil

Hayırlı olsun
    İyi akşamlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar herkese merhaba.
    Benim Pc'm HP Pavilion dv6-6030st Entertainment Dizüstü Bilgisayarı
    i7 2630qm 8 gb 64 bit win 7

Model No: LL048EA
    Bilgisayarımda çok garip bir donma takılma sorunu var.Dışardan bakılınca pek farkedilmiyor fakat kullanan kişi hemen hissediyor.Arkadasımda bulunan aynı laptopu bugun kullandım yağ gibi kayıyor fakat benim laptopda chorema tıklıyorum aheste aheste geliyor,sekmeler arası geçişlerde takılmalar oluyor,film seyretmelerde sıkıntı,oyunlarda takılmalar,resimler arası geçişlerde sorun,bilgisayarıma bile tıklasam sanki içinde Disket varda disket sürücü takılıyor gibi bekliyor. Yazı yazerken yazılar geriden geliyor. Valla İnanılmaz derecede müzdaribim.Yardımlarınızı bekliyorum.
    bundan 2 sene önce harddisk serviste değişti.başkada servise gitmedi.Şuan sadece batarya hatası uyarısı veriyor.

Laptopa tüm testleri yaptım,aşırı ısınma sorunu bile yok.
    kaç kere format attıgımı hatırlamıyorum bile,neredeyse tum işletim sistemlerini denedim sonuç gene aynı.
    Laptopun içini açtım termal jeline kadar değiştirdim,temizşliklerini bile yaptım yine sıkıntı.
    driverların hepsi güncel.(tabi HP ne kadar güncelletirse )

Artık en son bende SSD yapıcam fakat önce kayda değer bir fark oluşması lazım ki alayım.

Arkadaşlar tavsiyelerinizi bekliyorum,aklınıza gelen herhangi bir şeyi paylaşabilirsiniz.

• puncover P kullanıcısına yanıt
    uyumsuzluk sorunu yaşıyor olabilirsiniz. bende aynısını yaşadım. 8gb çıkarttım ram i fazla olduğunu gördüm 2 gb yi takayım dedim baktım 2gb olan 1333 mhz ara sıra mavi ekran alıyordum. şu an 5 gb ram var hiç mavi ekran almadım 1066 mhz de çalışıyor ikisi de. 1333 olsa da anakart 1066 mhz de çalıştırıyor zaten. bende 1350 et var.
  • kaankeyn K kullanıcısına yanıt
    bana bilgisayarın overclock yapamıyor gibi geldi. ilk aldığında böyle bir sorun olmamıştır zannımca. 6. senesi benim laptopun şarj aletini değiştirdikten sonra overclock'u 1.15 v da yapmaz oldu. bu da performansda düşüklüğe neden oldu.
    aida 64 programını kurup overclock değerlerini arkadaşının bilgisayarıyla karşılaştırmanı tavsiye ederim. gerilimden dolayı bir sorun varsa eğer arkadaşının şarj aleti ile kendi bilgisayarını çalıştırmanı dene derim. muhtemel sorun şarj aletinde diye düşünüyorum
  • Biosunda ahci modunu gorebilen var mi?

• Angelica kullanıcısına yanıt
    bunu anca hp teknik servisi görebilir gibi geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: II_MeHMeT

bunu anca hp teknik servisi görebilir gibi geliyor

Hocam peki ssd takmışmıydınız?

Evet hocam kopyalama yazma hızı en fazla 235 :) daha fazla çıkmıyor. bu da kendi içinde yanında harici disk var onunla maksimum kopyalama hızı 80 mb/s gördüm.
  • quote:

Evet hocam kopyalama yazma hızı en fazla 235 :) daha fazla çıkmıyor. bu da kendi içinde yanında harici disk var onunla maksimum kopyalama hızı 80 mb/s gördüm.

Ben de ssd aldim hiz ayni ona yapacak bir sey yok ama kendi diskini ne yaptin? DVD rom kismina takanlardan misin? Eger oyleyse bir sey sorcam.

aynen öyle yaptım hocam. üstüne birde harddiski de arttırdım
  • quote:

Super ya tam aklimdakini yapmissin. Ben de hdd caddy siparisi verdim ama suanki dvd romun kapagini sokemedim. Onu söküp hdd caddy'ye kapak olarak takmak istiyorum. Sen yapabildin mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

quote:

Super ya tam aklimdakini yapmissin. Ben de hdd caddy siparisi verdim ama suanki dvd romun kapagini sokemedim. Onu söküp hdd caddy'ye kapak olarak takmak istiyorum. Sen yapabildin mi?

ben de o kapağı sökemedim

• quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

quote:

ben de o kapağı sökemedim

Bütün kasalarinki cikiyor bi bizimki cikmiyor

O sekilde nasil duruyor peki? Alttan toz gircek yer kaliyor sanki?

hdd caddy nin kendi düz dandik bir ince kapağı vardı onu kullandım
    toz girebilecek yer göremedim
    zaten benimkine toz giremez toz çıkıyor :)

bu dvd yeri de hdd yeride sata 2 ymış hızları aynı
    ikisinde de ssd var
    120 gb hdd yerinde
    256 gb dvd yerinde

dvd yerindeki otomatik boot yapıyor hdd den boota dönüştüremedim , biostan değiştiriyorum ama işe yaramıyor
    işletim sistemi (win 10 ) dvd yerindeki hdd ye kurulu

• alimmm78 kullanıcısına yanıt
    Bizim kapaklar yaklasık 1.5 cm yüksekliğinde ama hdd caddy'lerinki 1 cm civarı. Nasıl tamamen kapandı anlamış değilim ama pazartesi gelcek ürün zaten o zaman görcem Yalnız vaktin varsa yandan (hafif aşağıdan) bir resim cekebilirsen harika olur

Resimde siyah plastik kısım var işte o kısım bizde fazlalık gibi duruyor o yüzden kafam takıldı.

İşletim sistemi dvd yerindekinde olduğu için ne yaparsanız yapın ordan başlatır zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angelica -- 19 Aralık 2015; 20:18:34 >

12.7 MM olandan aldınız değil mi?
    9.5 almadınız

:)

• alimmm78 kullanıcısına yanıt
    12.7 aldım ama aparatın kendi kapağını kullamırsam zayıf kalcak gibi. Resim atsaydın bilgilenmiş olurduk

idare ediver hocam. ince bir tornovida ile bir önden bir arkadan bir önden bir arkadan yaparsan gevşete gevsete çıkıyor vidası yok zaten orada. tabi dvd sürücüsündeki gibi oturmuyor zınk diye ama yine de görüntüsü güzel.

ayrıca 10 tl ye boş dvd sürücüsü kutusu aldım. gittim sürücüyü de ona koydum harici dvd sürücüsü oldu. şu an memnunum sen ne kullanıyorsun windows10 mu
  • II_MeHMeT kullanıcısına yanıt
    Pc nin soljndaki pci express card 54 mm girişi var ya orayı kullanıyor musunuz?

Ben usb 3 için express card aldım

Ve windowsta driver kuruyorsun sonra oradan harici disklere ve flash disklere usb 3 hızında aktarkm yapabiliyorsunuz

Tavsiye ederim

Ama oraya taktığımız alet biraz ısınıyor aktarım yapmadığı halde bile

• 
Sayfa: önceki 594595596597598
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.