Şimdi Ara

HP Pavilion DV6 3040st inceleme (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
8.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyi ettin iyi bir tek sol tarafı ısınıyor. o da normal. gelir gelmez recovery al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RickRaven

iyi ettin iyi bir tek sol tarafı ısınıyor. o da normal. gelir gelmez recovery al.

bir arkadaşımda bu "DV" serisinden vardı. sağlam para vermişti. sol tarafta eli koyduğu yer ısınıyordu. bir müddet sonra deli gibi ısınmaya başladı, sonraları kendini kapatmaya başladı makine. hp' geri aldı, parasını ödedi. şöyle deniliyor, Dv'lerin hepsinde böyle bir problem var.?

Ben de HP compaq kullanıyorum. aynı ısınma problemi ben de de var. Bu laptoptan önce dell kullanıyordum. bu hp hediye geldi, özellikleri daha iyi diye dell'imi abime vermiştim. hata ettiğimi çok sonradan anladım. dell taş gibi makine. şimdi dell bakıyorum. bundan sonra da dellden vazgeçmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BackConnect -- 5 Ağustos 2010; 13:06:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wosswoss

ya valla sıfırdan format attım, sürücü güncelledim yinede ısınıyor sol taraf..

Eskisine göre azalma olmadı mı?Rahatsız edecek derecede mi?
  • Isınma dan tek kurtulma yolu aleti fazla kasmadığınız zamanlar güç tasarrufuna ayarlamak. Ben öyle yapıyorum alet buz gibi oluyor 10 dk. da. Performans ayarlarında feci ısınıyor. sırf sol altde deği sol üst tarafta. Ama o kadarda aman aman değil. Ben rahatsız olmuyorum ama içim gidiyor sıcak olduğunda, işim fazla olmadığında alıyorum hemen tasarrufa içim rahat ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aquaregia

quote:

Orijinalden alıntı: wosswoss

ya valla sıfırdan format attım, sürücü güncelledim yinede ısınıyor sol taraf..

Eskisine göre azalma olmadı mı?Rahatsız edecek derecede mi?

hayır olmadı.evet rahatsız ediyor
  • quote:

güle güle kullanamıyorum. recovery dvdlerini oluşturup baştan kurmak istedim kendim hem öğrenmek hemde herşeyin yolunda olduğunu görmek için. fakat 5 dvd üreten recovery manager kurulum için 5. dvdden sonra 6. dvdyi istiyor. bunun bana özel olduğunu sanmıyorum. bir hata var belli ki. şu an ubuntu kurdum o şekilde çalıştırıyorum windows yok.

Recovery esnasında herhangi bi hata olduğunu düşünüyor musunuz?
    Niye böyle olmuş öğrenebildiniz mi?Birçok kişide bu sorun var anlaşılan.
    Recovery yapanlara soruyorum, kurulum için 5. dvdden sonra 6. dvdyi istemeyeceği ne malum?
  • Yaw siz icinde recovery bolumu olan hardiskede formatmi attinizda dvdden kurmakla ugrasiyosunuz?format atmadiysaniz baslangicta direk esc oradanda f11 tusuna basin dvdsiz recovery atsin yok 5mis 6ymis ugrasmayin.ha ama recovery bolumunu dedigim gibi format atip sildiyseniz ozmn eli mahkum dvd ile yapacaksiniz.cok garip ya bende dvdye cektim 5dvd yapti 6.istemedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: aquaregia

quote:

güle güle kullanamıyorum. recovery dvdlerini oluşturup baştan kurmak istedim kendim hem öğrenmek hemde herşeyin yolunda olduğunu görmek için. fakat 5 dvd üreten recovery manager kurulum için 5. dvdden sonra 6. dvdyi istiyor. bunun bana özel olduğunu sanmıyorum. bir hata var belli ki. şu an ubuntu kurdum o şekilde çalıştırıyorum windows yok.

Recovery esnasında herhangi bi hata olduğunu düşünüyor musunuz?
    Niye böyle olmuş öğrenebildiniz mi?Birçok kişide bu sorun var anlaşılan.
    Recovery yapanlara soruyorum, kurulum için 5. dvdden sonra 6. dvdyi istemeyeceği ne malum?

ben recovery sorunsuz 5 dvd ile gerçekleşti....

• SLM ARKADAŞLAR YA BİR ŞEY SORACAĞIM YA MAKİNANAIN ALTINDAA İKİ TANE ÇİZİK VAR 18.07 TARİHİNDE ALDIM.ALTINDA SADECE WİNDOWS 7 NİN SERİ NUMARASI YOK BAŞKA BİRŞEY YOK.NEDEN O İKİ ÇİZGİ VAR ACABA
  • arkadaşlar sizce bu modelimi almalıyım yoksa i7 limi? oyunlarda fps olarak fark ediyor diyolar ama 400 tlde saçma geliyor? ilerde işlemci zorlanırsada pişman olmak istemiyorum
  • RickRaven ,ben de bunun 4gb RAM'lisini, dv6-3046'yı aldım.Almamda incelemenin çok faydası oldu.Teşekkür ederim.Birazdan C'yi azaltıp recovery yapcam.

Şimdi C'yi 80gb kadar yapıp yeni bir sürücü açmak istiyorum.Nasıl yapılacağını forumdan öğrendim.Merak ettiğim, recovery yapmadan önce bölersem ya da recovery yaptıktan sonra bölersem bişey değişir mi?Bu yeni sürücü (D) , sonraki kurulumlarda yok olur mu içindekilerle birlikte?

Orijinalden alıntı: isimbulunamadı

vapor özelden de sordum küçültttükten sonra recovery yapmakta problem yasarmıyım diye? sen yasadın mı problem?

bi de en fazla 130 gb kadar kuculturum diyo dha fazla kucultmenin yolu yok mu? defrag da yaptım ama degismedi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aquaregia -- 8 Ağustos 2010; 12:29:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SYSOP

quote:

Orijinalden alıntı: Vapor.Experience

quote:

Orijinalden alıntı: SYSOP

Konun güzel olmuş eline sağlık.Ancak fazla oyun oynayan pcyi yoran bir kullanıcı değilsin sanırım.Oyunlarda aldığın performans yorumlarınla desteklesen konuyu daha da şık olurdu.;)

# HP (1461)
    # Toshiba (861)
    # Acer (830)
    # Asus (670)
    # Casper Computer (491)
    # LG (139)
    # Samsung (113)
    # Lenovo (110)
    # Dell (94)
    # Exper Computer (85)

Bunlar şikayetvar verileri.Rakamlar o markaya ait şikayet sayısı..Durum buyken HP almak benim için güç olacak.Birde bu makineye neden 3GB ram tercih edilmiş bunu kavrayamadım doğrusu..

Yanlış tarafından bakmışsınız olaya.
    Bir markanın şikayet sayısının fazla olması, o markanın çok daha fazla ürün sattığı ile doğru orantılı olarak yükselir.

misal;
    Sunny 100tane satar 25tane şikayet getirir
    HP 2000 tane satar 400 tane getirir

Üstteki örnekte HP 400tane şikayet almasına rağmen; şikayet oranı sattığı ürüne göre %20'dir
    Sunny'nin ise %25.

Burada kalkıp Sunny en az şikayet alan ürün diyebilirmiyiz?
    Bilmem anlatabildim mi

:) Tabiiki o mantığı kurabiliyorum çokta farklı bir yaklaşım değil bu hatta beklenen cevap.Ancak veriler sadece notebook şikayetlerine ait ve kimse bana kalkıp da HP tek başına Toshiba ve Asus un toplamından daha fazla notebook sattığını söyleyemez veya HP nin Casper ,LG, Samsung, Lenovo, Exper gibi markaların tümünden tek başına daha fazla sattığını söyleyemez öyle değil mi ;)

Pıyasa verılerıne bakınca DisplaySearch verilerine göre, geride kalan son 6 çeyrekte satılan laptop'ların neredeyse yüzde 20'sinde HP imzası bulunuyor.Buda cok buyuk bır sayı...

• Arkadaşlar 3040st yi gece kuşu ile alacaktım ki 2 çekirdekli olduğunu görünce yıkıldım. i7 li casperlar 1500 tl . hemde 740qm. Acayip kararsız kaldım.

Oyun oynamıyorum autocad ve 3ds max çalışıyorum. bu yüzden 4 çekirdek mi 2 çekirdek mi karar veremedim ?

Gerçi eski T7400 makinemde go7600 ekran kartı ile autocad 3 boyut bile iyiydi ama yinede kararsızım.

Fikirlerinizi bekliyorum. Bu akşam alamam artık. Umarım yarın akşamda gece kuşu HP %25 olur.
  • yaklaşık 1 hafta önce bimeks beylikdüzü mağazasından aldım 3040 i öğle saatlerinde 1.500 lira peşin taksitle 1.700 liraya geldi makina ama beni biraz hayal kırıklığına uğratttı 2005 yapımı cod2 multiplayerda 1000 fps çekmesini bekliyordumum 400 falan çekti şaşırdım bi yanlişlkmi var acaba bu işte ayrıca makina oyun oynarken çok fena ısınıyor ama internette gezerken sesi ve ısınmayı kesiyor. yinede o fiyata i5 işlemcili bi makina bulduğum için memnunum
  • öncelikle paylaşım için teşekkürler, 3040st bu hafta içinde bimeks web sitesindeki gece indiriminden yararlanarak aldım,bir kaç sorum olacak...
    1)öncelikle ses kaliteli olmasına rağmen önceki hp compaq notebook'um kadar yüksek sesle dinleyemedim sebebi ne olabilir? ses ayarlarımı ve sürücülerimi kontrol ettim.
    2) profilime eklemek için dv6 3040 st imzasını nerden bulabilirim
    3)henüz ati radeon ile ilgili bir güncelleme yapmadım, sistem özelliklerinde intel görünüyor; forumlarda okuduğum gibi ati radeon yüksek performans gerektiren uygulamalarda mı çalışıyor?
    teşekkürler...
  • Arkadaşlar bu 3040st ile 3029et arasindaki farki bilen var mi ? Bimeks'te bu iki modelden biri almayi düşünüyorum. HD5650 ekran kartı sebebi ile.
  • ben de 3040 st modelini almak niyetindeyim.bu modeli kullanan arkadaslar yorumlarınızı alabilirmiyim?artıları eksileri
  • quote:

Orijinalden alıntı: JazZ_07

3030 Et almayı planlıyorm 3031 Et den tek farkı Home Basic var Home Premium ile basic arasında çok fark varmı ?

İmzanıza bakılırsa 3030 almışsınız.

3031 ile aralarındaki tek fark işletim sistemi değil.

3030

- 4gb ram (1066 mhz)
    - Home basic
    - Bluetooth var

3031

- 3gb ram(1066 mhz)
    - Home Premium
    - Bluetooth yok
  • Ben yeni aldım pcyi. ekranda karıncalanma oluyor gibi yandan ve aşağıdan baktığımda belli oluyor.internet explorerı açtığımda dikattli bakarsam enine çizgiler var.Acaba ekranın led olmasındanmı kaynaklanıyor.fabrika hatası falan olabilirmi.Yardımcı olursanız sevinirim
  • herkese salam arkadaşlar yeni bir notebook alacağm fakat hala karar veremedim 1600tl civarlarında hem oyun hem program için uygun bir bilgisayar önerir misiniz ? birde aşağıdaki iki bilgisayar arasındaki farkı anlayanlar varsa yardımcı olabilirler mi?

DV6-3031ET (WW028EA) Pavilion HP LAPTOP i.b. 1477tl
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/pavilion-dv6-3031et-ww028ea-hp-dunyasi-fiyatlari-kampanyali-laptoplar-en-ucuz-dizustu-bilgisayar-modelleri-firsatlari-notebook-taksit-avantajlari,19511.html

HP DV6-3040ST (WW039EA) bimeks 1718tl
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/pavilion-dv6-3040st-ww039ea-hp-dunyasi-fiyatlari-kampanyali-laptoplar-en-ucuz-dizustu-bilgisayar-modelleri-firsatlari-notebook-taksit-avantajlari,18827.html

son olarak aşağıdaki bilgisayarı da hesaba katarsak hangisi alınmaya değer....
    Samsung R580-JS02TR Intel Core i5 520M 1551tl
    http://www.hepsiburada.com/Liste/samsung-r580-js02tr-intel-core-i5-520m-24ghz-4gb-320gb-156-tasinabilir-bilgisayar/productDetails.aspx?categoryid=98&productid=bd750750

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.