Şimdi Ara

HP PAVILION 14-al107nt Ana Konu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
358
Cevap
7
Favori
25.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Isınma aşırı değil ama uzun vadede bilgisayara zarar verir. PC'nin ömrünü uzatmak için soğutucu şart
  • Arkadaşlar bu notebook da cd girişi yok , oyun oynamak için ne yapmak lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağolun hocam. Wi-fi durumu sizde nasıl nereden nereye çekiyor tam olarak tatmin edici mi? Daha deneyemedim ben dosya indirmekten. Birde soğutucu aldıysanız ne aldınız tavsiye edebileceğiniz var mı? Çanta'da kullanıyor musunuz?

CS-GO'da en düşük ayarda 130-200 arası en yüksekte'de aynı fps'yi alıyorum hocam. Intel grafik kartı kullanıyor olmasın PC? Hiç ayar yapmadım sadece güncelledim grafik kartlarını. GTA V'da kaç fps alıyorsunuz ve oyun stabil mi sorunsuz mu? GTA'yı yüklemedim daha. Birde ekran ayarı yaptınız mı? Ben alışamadım daha. Bir ayar tavsiye eder misiniz?

Kafanızı çok şişirdim hocam kusura bakmayın.

@kb10

Dijital olarak indir oyunu? DVD gereksinimi pek kalmadı artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtnei -- 27 Kasım 2016; 16:7:9 >

• FPS ölçümü konusunda çok bilgim yok. 60 fps (Monitörün desteklediği max frame) yeterli bana :) GTA V ile ilgili sorunuza gelirsek youtube da gördüğüm videolarda rahatlıkla açtığını gördüm. Oyunu kurmadım çünkü boyutu ve fiyatı epey yüksek. İndirime girdi ama başka oynulardan sıra gelmedi. Yıl başında alıp deneye bilirim gibi ama çok zaman var daha .
  • kb10 K kullanıcısına yanıt
    Harici cd- dvd sürücüler 80 - 150 TL arası bulunabiliyor piyasada . External DVD diye aratabilirsiniz. Ama ben hiç eksiliğini hissetmedim. :)
  • Seyisulnam kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevaplar için.

• Arkadaşlar, mevcut windows sürümleriniz şu an kaç acaba? 1511 mi?

• Mai Martı kullanıcısına yanıt
    1607 şuan benim. Tüm güncelleştirmeler tam.
  • Arkadaşlar ses driverındaki sorun 15" modellerde de mevcut. Sanırım B&O Yazılımı sesi arttırıcı işlem uygularken bir takım yazılımsal sorunlar oluyor. Sesin aniden azalması da bundan kaynaklı. Kulaklıkta veya harici hoparlörde sorun yok bilginiz olsun. Güncel driverla çözüleceğini düşünüyorum
  • iyi günler ekran kartını güncellemekte zorlanıyorum

Nvidea ekran kartı ne kendi programı aracılığıyla ne de windows update ile yüklenemiyor. manuel olarak indirip kurmaya çalıştığımda ise 7 zip hatası alıyorum

intel ekran kartını güncellemeye çalıştığımda ise bu sürüm windows tarafından onaylanmadı deyip kurmuyor

böyle bir sorunla karşılaşan veya çözümü bilen var mı ?
  • nezihcan N kullanıcısına yanıt
    driverları hp sitesinden indirip manuel olarak kurmayı denediniz mi ?
    hp sitesindeki driverlar maalesef eski. hem intel driver update utility hem de nvidea nın programı yeni güncellemeler olduğunu söylüyor ama ikisinde de yukarıda bahsettiğim sorunları alıyorum

windows update de takılı kalmış durumda

nvidea updateinde takılı kaldığı için diğer updateleri de yüklemiyor

Nvidia'nın kendi programı olan Experince üzerinden indirin hocam.
    defalarca indirdim sürücü kurulumu başarısız diyor. 375 mb dosyayı kaç kere indirdim
    Sistemi başlangıç ayarlarına döndürmenizi öneririm.
    hp support assistant üzerinden destek seçeneğini oradan da "şimdi sohbet edin" seçeneğini seçtim orada bir beyfendi uzaktan masaüstü ile kontrolü ele aldı benim yaptıklarımın aynısını yaptı aygıt yöneticisinden sürücü güncelleme de yapmıştım onu da yaptı olmadı bir türlü. sonra aklıma "The IT Crowd" dizisi geldi :D oradaki adamların klasik "bilgisayarı kapatıp açtınız mı?" sözü geldi ben de bilgisayarı yeniden başlattım windows update nvidea sürücüsünü yükledi şimdi sürüm 1607 sürücüsün inmesini bekliyorum sonra yeniden başlatacağım :D
  • Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. Saat dilimi meselesi çözülmemiş gördüğüm kadarıyla. Istanbul seçince sorun oluyor. Siz +3 olacak şekilde başka ülkelerden şehir seçtiniz galiba.

• Seyisulnam arkadaşımızın en başta da belirttiği gibi pili özellikler kısmında gözüktüğü gibi gitmiyor. Ben tam olarak ölçemedim daha ama pil çok fazla dayanmıyor gibi. Windows'un kendi pil tasarrufu ayarları var fakat onun haricinde pil tasarrufu için yaptığınız & önerdiğiniz işlemler var mı?

Bir de sanki ghosting var gibime geliyor. Whatsapp Web uygulamasında sohbet penceresinde aşağı-yukarı kaydırırken çok belli oluyor. Onun haricinde normal kullanımda diğer sitelerde hiç yok gibi ama bazı sitelerde yine hissediyor gibiyim. Sizce de öyle mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mai Martı -- 1 Aralık 2016; 1:11:45 >
  • Siyah performansı da pek hoşuma gitmedi. Sanki ışık sızması varmışçasına parıldamalar mevcut ekranın her bir köşesinden gelen. Renk paletinin soluk olması ile alakalı olabilir durum. Tavsiyem satın almak isteyen arkadaşlar ekranını iyi incelesinler.
  • Şikayetçi olan var mı aramızda? Ben Cumartesiden beri kullanıyorum gayet iyi hiçbir sıkıntı yok. Oyunlarda ısınma yapıyor onun içinde soğutucu alacağım.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.