Şimdi Ara

hp omen 15-ce008nt fps sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar geçen hafta vatan bilgisayardan hp omen 15-ce008nt satın aldım bütün driverlar güncel windowsdanmı yoksa bilgisayardanmı kaynaklı bilmiyorum ama oyunlar acaip kasıyor oynanmıyacak derecede mesela dota 2 en yüksek grafik ayarlarındada aynı en düşüktede aynı fps değerini veriyor şuana kadar diablo 3, dota 2,rocket league,rainbow six siege üzerinde test ettim ve hepsinde aynı sorunla karşılaştım xbox uygulamasını direk sildim nvidia geforce experience uygulamasınıda kaldırdım yardımcı olabilirmisiniz ?

• bilgisayar şarjda olmadığı zaman baya bi fps düşüşü oluyormuş ilk defa laptop kullanıyorumda yeni farkettim konu kapanabilir
  • :D pil seceneklerinden yüksek performansa al birde :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • independent_21 kullanıcısına yanıt
    güç seçeneklerindenmi ?
  • Evet

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • independent_21 kullanıcısına yanıt
    yaptım hocam sağolun
  • Akagami No Shanks kullanıcısına yanıt
    ürün nasıl hocam ben de aldım aynından gelcek inş :)
  • Pm attim hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam keske PM atmayip buradan yazsaydınız :D

• Massohcu kullanıcısına yanıt
    Laptopla ilgili sorunuz varsa cevaplayabilirim hocam

Hocam genel bir bakış hiç fena olmazdı aslında :D

Özellikle merak ettiğim şey CPU sıcaklıkları biraz yüksek galiba bu konuda düşünceleriniz , ölçümleriniz nelerdir?Yani ilk olarak soğutma ve sıcaklıkları merak ediyorum.Ayni zamanda elinize bir rahatsızlık veriyor mu?

İkinci olarak ne kadar ekran süresi veriyor günlük normal kullanımda?

Ekran ve ses kalitesi ne durumda?

HP pavilion serisi var sadece 1050ti yerine 1050 içeren ve 256 SSDiçeren modeli.Tabii kasası da farklı onun biraz, ürün şu:

http://www.vatanbilgisayar.com/hp-pavilion15-bc200nt-core-i7-7700hq-2-8ghz-16gb-1tb-256ssd-15-6-gtx1050-4gb-w10.html

Benim için illa 1050 ti olması gerekmiyor onun dışında geri kalan özellikler önemli aslında ekran,batarya,soğutma vs gibi konular.Ona göre bu ürünlerden birini almayı planlıyorum.Veya SSD olmayan modeli alıp SSD ekleyecegim kendim.

Ne önerirsiniz?

Hocam bilgisayarin kasasini cok begendim ben gerek tasarimi gerek malzeme kalitesi olsun sicaklik konusunu su sekilde anlatiyim 2 fan mevcut fanlardan teki 5300 rpm civarinda calisiyor yuk altindayken ama bu fan gpu yu sogutuyor cpu yu sogutan fan ise 100 rpm civarinda calisiyor dota 2 black desert online csgo birde diablo 3 oynuyorum ben bu oyunlarda cpu sicakligi 90 dereceye kadar cikabiliyor ama herhangi bir sicaklik hissetmiyorum cunku klavyenin ust kismi isiniyor omen yazisinin oldugu yer, hp yi arayip sordugumda 105 dereceye kadar cpunun zarar gormuyecegini ve 90 derecenin sorun yaratmayacagini soylediler teknik servisi iyi gibi gozuktu uzaktan yardim ile baglanip biosu ve bazi bilesenleri guncellediler ekran konusuna gelirsek ips mat ekran var goruntu kalitesi guzel ama diger laptoplari cok incelemedigim icin kiyaslama yapmam dogru olmaz satin alan bazi kullanicilar isik sizmasi sorunu yasadiklarini soylemisler bu biraz sans isi benim bilgisayarimda sol alt kosede cok az miktarda var ama bu butun ips ve led ekranlarda olan bir sorun baska bir model aldiginizda ayni sorunla karsilasmaniz muhtemel sarj konusuna deginirsemde 1.5-2 saat civari yuk altinda 5-6 saat normal kullanimda goturur gibi ben genelde sarjda kullandigim icin pek dikkat etmedim acikcasi ,pavillion modelini incelemedim ama benim kullandigim modelde 7200 rpm hizinda calisan hdd oldugu icin 128 gb ssd yeterli geliyor

Ses kalitesinden bahsetmeyi unutmusum bang&olufsen marka hoparlor kullanilmis ses kalitesi cok hosuma gitti

Çok teşekkür ediyorum hocam.Ama yani neden böyle bir şey yapmışlar anlam veremedim.Diğer fanın dönüş hızını arttırma imkanımız bulunmuyor mu?Aklıma takılan tek yönü bu.Onu da tam yapsalar şöyle nerdeyse göze çarpan bir yönü olmayan bir şey yapsalar şaşırırım gerçekten.Tamam evet 115 dereceye kadar dayanıyorlar ama bu onu 90 derece yapmamızı gerektirmiyor yani :D

Tasarım olarak benim de çok hoşuma gidiyor gerçekten çok iyi bence.Hp indirim kampanyasından yararlanmak istediğim için hp almak istiyorum zaten, bakalım nasıl olacak.
    Hocam bende anlamadim orasini ama guc tuketimiyle alakali olabilir.Fanin hizini kendisi coolsense ile otomatik ayarliyor eski bir hp uygulamasi indirmistim oradan yavas hizli ve maksimum seklinde ayarlaniyor ama 2. Fan gene hizlanmiyor 150 ye filan cikiyor en fazla

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.