Şimdi Ara

HP Omen 15 - 2020 Modelleri - Ryzen 7 4800H, i7-10750H, i5-10300H (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.063
Cevap
31
Favori
89.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anladım hocam en iyisi ben de geçeyim siparişi umarım 80derecryi geçmez. Bir de sürümü öğrenemedik ama en azından max-q çıkmaz herhalde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aynı satıcı GG ile N11 arası 500 lira fark var i7'li modelde. Çek vs kendilerinden düşülüyor bilmiyorum ama bi soracağım, keşke N11'de de 12k olsa da çek ile alsam.

@Bright like a Diamond İade olmasa da güzel fiyat, olursa tabii çok daha iyi ama benim tam bilgim yok o konuda. Linkteki konuya göz gezdirin.
    https://forum.donanimhaber.com/eski-hp-si-olup-yeni-bir-hp-alacak-kullaniciya-480tl-ye-kadar-para-iadesi-kampanyasi--116696103

@TheLordOfTheGames Hocam ilk alan arkadaşlardan biri 90W 2020 modeli olduğunu söylemişti hatırlarsanız. Değerlere bakarak söyledi sanırım yanılmıyordur muhtemelen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KOSMERCAN -- 29 Temmuz 2020; 23:3:17 >

• KOSMERCAN kullanıcısına yanıt
    Hocam redditte biraz dolandım sanırım 100w hatta. O yönden bir sıkıntı kalmadı. Sıcaklıklarda 85 civarınsa oto fanda. 80e düşüyor max fanda ama gürültü fazla. Undervoltla halledilebilir. Kafamı kurcalayan haftada 3 kez filan okula götürecek biri olarak ekranda kırılma olup olmayacağı. Redditte bir adam test yapmış sırt çantasının içine koyup onu da yatağa koyup üzerine zıplamış. Haliyle laptop kırılmış tabii çoğu laptop kırılır ama endişelendirmiyor değil. Sizce sıkıntı olur mu dikkatli kullanırsam? Dediğim gibi zaten haftada maks 2-3 kez okula götürürüm.
    Fiyat sabah artar diye endişeleniyorum biraz sonra sipariş geçeceğim ekran konusunda rahatlarsam.

• Beğenmezsek iade edebiliyormuyuz 1 ay içinde

• İngilizce yapılan bir inceleme yorumlarında şahsa sorulan soruda rtx 2060 gpu nun (4800h olanda) 110w güç çektiği cevabını verdi buda 115 w olma olasılığını güçlendiriyor. Alan arkadaşlar gpuid programından resim atabilirse çok iyi olur.
  • İade olayı iyiymiş.

@TheLordOfTheGames Ahahaha neden öyle bir şey yapmış yahu? Yani götürürken nasıl kırılabiliyor ki ilk kez duyuyorum. Test pek bir şey ifade etmedi bana. Dediğiniz tarz bir şeyin olması ancak kronik bir sıkıntıyla meydana gelirmiş gibi hissediyorum. Ekran tam oturmuyor diye falan mı? Fiyata yorum yok hocam ne desek yanlış yönlendirme olur..
    Hocam adam zengin herhalde zaten 2 tane almış yanlışlıkla birini kız arkadaşına vermiş şimdi geri isteyecekmiş. 2 tane alması da üstüne atlaması da inanılacak şey değil ama ikisinin de resim/videosu var. Coğrafya diyelim işte biz de 2 haftadır araştırıyoruz 1 tane almak için. Ekran tam kapanmadığı için korkuyordum hocam da aynı adama sordum üstüne zıplamazsam sıkıntı olur mu diye :) O da net bir şey demese de o zaman güzel tarzı bir şey dedi. Alır dikkatli kullanırız artık o mesele çözüldü.

Sıcaklık meselesi ise övülmüş çoğu incelemede. Bizim ülkede seçenek yok zaten fazla. 10k civarına msi-monster-hp dışında 2060 veren yok. Msi modeli 8gb ram,120hzve i7 9750h olduğu için pek alasım gelmedi. Monster da malum şikayetleri. Ben 00 olmadan geçerim siparişi hocam bir şanssızlık olmazsa umarım sıkıntısız kullanırım.

• Ekran olayı klavye temas etmesin diye bilinçli yapılmıs

• P0yrazz kullanıcısına yanıt
    Bilmiyordum hocam hata sanmıştım. Öyleyse iyi o zaman siparişi geçtim ben umarım sıkıntısız gelir elime. Gelir gelmez RDR2-Witcher oto fan-max fan incelemeleri paylaşırım sizlerle. Tabii olduğum yere şanslıysam cumartesi gelir.

• Coğrafya diyelim. :) Evet şimdi yorumlarda gördüm.

HP Omen 15 - 2020 Modelleri - Ryzen 7 4800H, i7-10750H, i5-10300H

Ne kadar baskı alabilir bilmiyorum ilk kez laptop kullanacağım, 15 senedir masaüstü kullanıyordum. Dave Lee de eğer üstten o boş kısma bastırırsanız sıkıntı olabilir diyor. Klavye değmiyor ekrana ama bu sefer de destek sağlamıyor. Matthew Moniz yarın i7-2060-300hz'li modelin tam incelemesini yayınlayacakmış. Ona bi bakayım.

Yani işte her laptopun sıkıntıları oluyor. Bunun da herhalde bu olacak. Benim en çok dikkatimi çeken şey bir sürü yorum okudum, herkes tasarımdaki sadelikten o kadar hoşlanmış ki. Gerçekten de klavyesi, arka tarafı genel anlamda çok sade ve güzel tasarlanmış. Gaming demezdim bilmesem. Kesinlikle beni çeken noktalarından biri de bu. Güzel şeyler duyarım umarım yarın çıkacak incelemeden.

İkinize de tekrar hayırlı olsun. Memnun kalacaksınız diye düşünüyorum. Zor kısmını atlattınız şimdi bekle bekleyebilirsen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KOSMERCAN -- 30 Temmuz 2020; 0:14:30 >

• TheLordOfTheGames kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun sıkıntısız gelir inş

Aynen öyle hocam özellikle ünide derslere uzaydan düşmüş gibi laptopla gitmek kötü olurdu. Tasarım olarak harika ama tek üzücü taraf o kapanmama olayı. O da her laptopun kusuru olur diyelim dediğiniz gibi. Aynen dediğiniz gibi şimdiden sabırsızlandım bir umarım erken gelir bir sürpriz olur.

@Poyraz hocam teşekkürler aynı şekilde sizin de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheLordOfTheGames -- 30 Temmuz 2020; 0:22:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheLordOfTheGames

Aynen öyle hocam özellikle ünide derslere uzaydan düşmüş gibi laptopla gitmek kötü olurdu. Tasarım olarak harika ama tek üzücü taraf o kapanmama olayı. O da her laptopun kusuru olur diyelim dediğiniz gibi. Aynen dediğiniz gibi şimdiden sabırsızlandım bir umarım erken gelir bir sürpriz olur.

@Poyraz hocam teşekkürler aynı şekilde sizin de.
    Hocam hayırlı olsun sana sonunda arayış bitti senin için umarım ben de bir an önce çözebilirim bilgisayar işini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S A M C R O kullanıcısına yanıt
    Sağ olun hocam aynen öyle bir rahatlık geldi. Umarım sen de çözersin hocam yarın incelemesi gelecekmiş youtube a. Kafana yatarsa bekleme derim. Hindistanda amd modellerinin bir kısmı ekran değerleri kötüymüş parlaklık ntsc filan. Bizde de öyle gelebilir.

• Ulkede ryzen tarafinda bir tek TUF A15 var, 60 hz ve kotu sogutma sorunu var onun da. Ulkemize gelen laptoplar genelde hep daha asagi oluyorlar yurtdisinda satilanlardan . Seneye AMD piyasada yer alana kadar bekleyecegiz. Bu gidisle 5000 serisi ile 4000 serisi ulkeye ayni anda girecek

• TUF ülkemize çok fazla modelle birlikte girdi. Sanki elden çıkartmaya çalışıyorlar ısıtma sorunları yüzünden. AMD bekleyenler maalesef bu sene biraz dişini sıkması gerekiyor. Omen bari güzel fiyatla girse. Diğer konuları da gezdim biraz ama herkes modellerin girmemesinden veya tarih verilmemesinden şikayetçi.

• Forumdan biri mi bilmiyorum ama güzel bir yorum gelmiş i5 modeli için.

HP Omen 15 - 2020 Modelleri - Ryzen 7 4800H, i7-10750H, i5-10300H

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KOSMERCAN -- 30 Temmuz 2020; 15:2:11 >
    Aynen hocam ben de gördüm bir nebze rahatladım. Ama bayrama denk gelmesi olmadı 1 hafta bekleyeceğiz.

• Kargo bayramdan sonraya kaldı 😕

• :( Kötü oldu o evet. Benim için çok sorun değil de N11 indirimini kullanmayı düşünen arkadaşlar için kötü oldu.

En iyisi siz bir süre uzaklaşın buralardan, ben de bir elin parmağını geçmeyen incelemelere bakmaya devam edeyim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.