Şimdi Ara

HP Notebook Recovery CD siz Kurtarma. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
3
Favori
185.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR Bİ YARDIMCI OLUN LÜTFEN...BEN HP PAVİLİON DV 5 1021 KULLANICISIYIM DAHA YENİ ALDIM 15 GÜN OLDU AMA İŞ BU Kİ RECOVERY BÖLÜMÜ BİLGİSAYARDA VARDI TAM BUGÜN DVD YE ATAYIM DİYORDUM Kİ BİRDE BAKTIM RECOVERY BÖLÜMÜNÜN OLDUĞU D DE BİÇİMLENDİRME İSTİYOR.D Yİ AÇAMIYORUM O BÖLÜMDE RECOVERY YAZMIYO ÖNCEDEN RECOVERY YAZIYORDU ŞİMDİ YEREL DİSK D YAZIYOR YANİ DAHA RECOVERY İ DVD YE ATAMADAN KAYBETTİM.BU RECOVERY İ NASI YENİDEN GERİ KAZANABİLİRİM.SİSTEM GERİ YÜKLEME DEMEYİN DENEDİM OLMUYOR.RESMEN SABİT DİSK SÜRÜCÜSÜ D KENDİNE BİŞEYLER YAPTI VE O BÖLÜMÜ YOK ETTİ.BANA Bİ YARDIM!!!!!!!!!!!!!!

Ya aynı sorun benim de başıma geldi recovery bölümüne hiç bir şey yapmadım direk d şeklinde gösteriyor nasıl iştir ya anlamadım disk yönetiminden baktığım zaman görünüyor raw şeklinde normal bilgisayarımdan bakınca boyut 0 gösteriyor sistem geri yükleme sonuç vermedi
    Allah belanı versin hp senin!!!!

• Bu konuyu başlattığı için Luncer arkadaşa
    ve çözüm önerisinden dolayı aenesias131 arkadaşa çok teşekür ederim.

Recovery' nin bulunduğu partion' ını aktif olarak işaretleyince başlangıçta recovery menager otomatik olarak çalıştı.

Daha öncesinde diski bölümleyerek E:/ partı oluşturmuştum zaten. Buraya taşıdığım verilerim de silinmedi zaten :) siz çok yaşayın. Allah HP den alsın size ömür katsın :D

quote:

Orjinalden alıntı: aenesias131

benim oncelikle bi sorum sonrada recoveryden format atamais arkadaslar icin bi cozumum olcak

sorunum ilk basta recovery diski dvdye kopyaladi demesine ragmen dvd calismio icinde bisey yok diyor ve sadece bi kopya hakki oldugu icin yenisini alamiom bu recovery baska bi sekilde kopyalamanin yolu var midir acaba ?

recoveryden format atamais arkadaslara da sole bi cozum var en azindan ben denedim oldu

bundan bir ay kadar once bende recoveryden format atmaya calistigimda atamamistim recovery manager dan sistemi fabrika ayarlarina dondur dememe ragmen reset atip sonra da hic bir sey yapmiyordu ayni sekilde f11 de hic bir ise yaramiodu google sag olsun sorunuma care buldum normal olarak bilgisayarin active kismi c ve bilgisayar otamatik olarak orayi goruo f11 kullanabilmek icin recovery kismini da active etmeniz gerekio bilgisarin ustune sag tiklatip yonet dedikten sonra disk yonetimi bolumunde recovery diske sag tiklayip active hale getir dediniz de bi dahaki acilista f11 yaptigizda recovery karsinizda ayrica sistemi fabrika ayarlarina dondurmenin beni en basa alicak dosyalarim koybolucak saniodum ama hard diski daha once bolmustum ve sadece c kismina yani windowsa reset atti buna da 1 hafta falan sevindim herhalde :DDD ama hala icimde bi korku da yok deil bidahaki yapisimda siler mi silmez mi emin diilim

• Aynı model olduktan sonra kullanamaman için hiçbir sebep yok.

quote:

Orjinalden alıntı: ny46

arkadaslar hrkesin yeni yılını kutlarım oncelikle..yazılanların hepsini okudum ama kendi capımda bi fikire ulasamadıgım için soracagım sizlere tekrar,dv5 1041 im var bilgİSAYARIM SUAN SORUNSUZ CALISIYO FORMATLIK Bİ DURUM YOK AMA YANLISLIKLA D DEKİ RECOVERY BOLUMUNUN İÇİNİ SİLDİM.VE DAHA RECOVERY CD LERİNİ YAPMA FIRSATIM OLMAMIŞTI.ŞİMDİİİ SUNLARI SORCAM SİZE EGER OLABİLİYOSA NASIL D YE TEKRAR GETİRCEM RECOYU EGER OLAMIYOSA HERHANGİBİR DV5 1041 İN RECOVERY CD LERİBULUP KENDİ MAKİNAMA KULLANABİLİRMİYİM YOKSA HER MAKİNANIN KENDİ RECOV CDLERİ FARKLIMI??BİDE HALİ HAZIRDA ARKADASIMDA DV5 1020 VAR ONUN RECOV CDLERİNİ KENDİME KULLANA BİLİRMİYİM?????YARDIMLARININ İÇİN ŞİMDİDEN COK SAGOLUN.SAYGILAR......
  • Senin recovery in E:/ sürücüsünde kurulu. Onu aktive edip restart yapman gerekiyor.

Orjinalden alıntı: pygela

selamlar arkadaslar.
    benim su andaki görüntü de master88 in ki gibi ama bi fark var ben üzerinde gelen vista yı kaldırıp üst sürümünü kurdum C: ye. ama D: sürücüsünde praserio RP klasörü duruyor ve ortalama 6 GB yer kaplıyor. şimdi ben buradan orjinal vista yı geriye nasıl yüklerim acaba yardımcı olurmusunuz.

bu arada yukarda yazan bir kaç seyi denedim faydası olmadı. D: sürücüsünü aktive etme ve arkadasın upload ettiği dosyaları C: ye kopyalamak gibi. bunların faydasını görmedim malesef. baska ne yapabilirim bana yardım edim su dandik HP servisine 95 TL ödemek istemiyorum. ki ödemeyeceğim.

Orjinalden alıntı: master88

şimdiye kadar recovery ile işim olmadı bu sistemi alalı 5 ay oldu vista olarak kullanıyorum. bilgisayarımda recovery oluşturulmuş duruyor bilgisayar başlarkende gözüküyor. recovery ile aldığım zamana geri dönünce bu oluşturulmuş recovery silinir mi? yani bu oluşturulmuş recovery 1 kez mi iş görüyor? cd oluşturmak şart birşey mi?
     HP Notebook Recovery CD siz Kurtarma.

[/qu

• Merhaba,

bende farklı bir sorun var. daha önce de görmedim malesef bunu kimsede.

Yeni aldığım Hp markalı laptopumun kurulumu serviste yapıldı. Eve geldiğimde uyarı yazılarını filan okuyup recovery dvdsi ypamak gerektiğini farkettim. Recovery managerda oldukça basit bu işlem, ama ilk başta bi recovery dvdsi hazılaması biraz uzun sürüyor. Hazırlık sürerken oraya buraya bakıyorum tabi yeni laptop heycan var bekleyemedik.

Benim oraya buraya bakmamdan mıdır bilmiyorum %50 ye gelince hata mesajı çıktı, tam hatırlamıyorum ama zaten kopyalanmış veriler kopyalanamaz(buna benzer bir mesajdı tam böyle değil) gibi çok da anlamlı olmayan bir mesajla bir dosya için hata verdi. Ok tıklanabiliyodu ok dedim ve devam etti. Ve bitti işlem.

Bundan sonra ileri ileri diyip dvd yazma kısmına geldiğimde lazım olan cd sayısı 10 diyor. Boş bir cd takın. Ben dvdye yazmak istiyorum veya çift katmanlı bir dvd ye. Cd takmayı denemedim(10cdlik bi backup istemiyorum) ama dvd takınca ileri tuşu çıkmıyor dolayısıyla yazdıramıyorum. Bi kaç dvd denedim çift ve tek katmanlı olmak üzere. Aynı sorun devam ediyor.

Bu arada dvd-rom um çalışıyor, başka dvdleri takıp okutmayı denedim. Tekrar recovery hazırlığı da yapmıyor, hani bozuk oldu, hata verdi o yüzden desem. Direkt cd yazdırma menüsü geliyor.

Tek bir kopya alabildiğimizden riske de atmak istemiyorum.

Başka bir soru: Diyelim yaptık recovery dvd si. Bu dvdyi kopyalama imkanımız yok mu? Ve bir de ben herhangi bir imaj kopyalayıcı programla kopyalasam recovery klasörünü aynı şekilde çalışır mı ve tek dvd yapma hakkımı kaybeder miyim bunu yaptığımda, recovery manager izin vermez mi yeni dvd yapmama?

Teşekkürler hepinize...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VanCleef -- 8 Şubat 2009; 15:04:48 >

• Kendi soruma kendi cevabımı vereyim, şimdi farkettim: bu Hp de cd writer dvd reader var gördüğüm kadarıyla. O yüzden dvd problemini yaşıyorum, akşama deneyeceğim bakalım cd görecek mi...
    Vaktinizi aldım ama diğer sorularım halen geçerli.

Ek olarak, f11le yeniden fabrika ayarlarına dönersem şimdi, recovery manager tekrar recovery hazırlığı yapacak mı yoksa o daha önceden aldığı imajı mı yazdırmaya çalışacak? Hazırlarken hata vermişti o bakımdan soruyorum. Eğer tekrar hazırlayacaksa f11le fabrika ayarlarına dönüp her ihtimale karşı o şekilde almak istiyorum yedeğimi.

Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VanCleef -- 8 Şubat 2009; 15:47:38 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: VanCleef

Kendi soruma kendi cevabımı vereyim, şimdi farkettim: bu Hp de cd writer dvd reader var gördüğüm kadarıyla. O yüzden dvd problemini yaşıyorum, akşama deneyeceğim bakalım cd görecek mi...
    Vaktinizi aldım ama diğer sorularım halen geçerli.

Ek olarak, f11le yeniden fabrika ayarlarına dönersem şimdi, recovery manager tekrar recovery hazırlığı yapacak mı yoksa o daha önceden aldığı imajı mı yazdırmaya çalışacak? Hazırlarken hata vermişti o bakımdan soruyorum. Eğer tekrar hazırlayacaksa f11le fabrika ayarlarına dönüp her ihtimale karşı o şekilde almak istiyorum yedeğimi.

Teşekkürler...

F11 ile Recovery yapınca Recovery Manager geri dönmez. Ne işlem yaptıysan şimdiye kadar, öradan devam edersin duruma.

Eğer sorun DVD Writer ın olmaması ise, ödünç biryerden harici DVD Writer bulup dene istersen.

Son olarak da, mesela diyelim ki Recovery DVD oluşturdun ve iki adet DVD etti, bunları başka DVDlere kopyalayarak çoğaltabilir, ya da ISO formatında saklayıp (tavsiye ederim bu yöntemi) lazım olduğunda DVD koyalayıp kullanabilirsin.

• Merhaba arkadaşlar benimde elimde bimeksten geçen sene aldığım hp-compaq V6410ET (GH904EA) var..ben son 2 aya kadar çok memnundum..Ama sonradan bişeyler yapıp laptobun recovery bölümü iptal oldu....tabiki de kurtarma cdsi yapmamıştım :(
    neyse işte bundan 2 ay öncesinde vista orjinal yapma diye bi program yüklemem ile recovery bölümü tamamen iptal oldu..F11 işlemiyorda zaten...
    benim bilgisayar c ve d den oluşmakta resimde gördüğünüz gibi... D klasöründe recovery dosyaları var ve hala hafızada yer kaplıyor ama fabrika ayarlarına dön seçenğini tıkladığımda bilgisayarı sadece kapadıp açıyor....
     HP Notebook Recovery CD siz Kurtarma.

garantisi hala 1 yıl devam ediyormuş bimekse sorduğumda öle dediler..sizce garatntiye yollasam sorunu ücret almadan hallederler mi yoksa başka bir yol var mı bildiğiniz ne yapmam gerekiyor acaba_

• arkadaslar bnde dv5 1021 et aldım.recovery dvdsi olusturmaya basladım tabiki alır almaz.dvd ye yazılıyor fakat daha ikinci dvd ye gecemeden dogrulama yapılırken hata veriyor.bos dvd takıp tekrar deneyin falan diyor.degisik markalarda dvdler denedim olmadı.dvd dl denedim yine olmadı.dvd writer ı denedim sorunsuz calısıor.ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.
  • merhaba arkaslar ben HPden ziyade Toshiba Satellite L300-170 kullaniyorum. Bende zamaninda recovery cd'si yapmadan formatladim ancak D sürücüsünde HDDRecovery diye bi klasör var acaba ise yarar mi? Vista olarak kullanirken sorunlar yasadigimda arkadasin biri saolsun sistemi geri yükle demisti açilista F10'a basarak yapilir demisti yaptim ama olmadi bende C'ye XP formati attim formatta diski 3'e böldüm ve formatladim sora bidaha formatladim ancak XP üzerinden her defasinda D hariç birimleri tamamen silip biçimlendirsem bile her defasinda kaldi sanki sora hem vista hem XP kurdum ama açilista 6 tane isletim sistemi görüyo PC sadece biri var diyerleri bos aslina simdi ne yapabilirimde PC fabrika ayarina geri döner o D birimindeki HDDRecovery ise yararmi yarar ise neler yapmaliyim D üzerinde silinmemesi gerken dosyalarda var onlarinda zarari olurmu Lütfen arkadaslar yardim edin gerekirse polatix_35@hotmail.com adresinden de ulasabilirsiniz acil yardimlarinizi bekliyorum SAYGILAR

• Arkadaşlar benim yukarıda bahsettiğim sorunu çözdüm.....Vistayı yükledim..Yüklerkende laptobumdaki seri numaramı kullanmam ile laptop ilk aldığım ayarlara geri döndü..bilmiyorum herkeste olurmu? ama çok sevindim..Recovery bölümü bile şuan çok güzel çalışıyor
  • arkadaslar; benim explorer exe appcrash hatasi verdi ve de masaustu filan hicbir sey gozukmuyor, simsiyah bir ekran cikiyor, gorev yoneticisinden internet'e baglaniyorum. bu sikintimi recovery ile cozebilir miyim? cozebilirsem nasil? ayrica cd olusturmadm daha. pek anlamiyorum cunku recovery'den. yalniz dosyalarimi kurtarmam gerek, bircok dosya var cunku, giderse cok kotu olur. lutfen bi yardim edin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmettuncez

Arkadaşlar benim yukarıda bahsettiğim sorunu çözdüm.....Vistayı yükledim..Yüklerkende laptobumdaki seri numaramı kullanmam ile laptop ilk aldığım ayarlara geri döndü..bilmiyorum herkeste olurmu? ama çok sevindim..Recovery bölümü bile şuan çok güzel çalışıyor

birader benimde öyle oldu....Ctrl+alt+delete den yeni görev de ordan gözat diyim ordan dosyalarını alabilirsin ben öyle yapmıştım
  • hocam dosyalarini nasil kurtardin ki yeni gorev kismindan?
  • Bende recovery cd yapmadan Format attım, Xp cdsi ile Recovery bölümü hariç diğer bölümleri silene kadar F11 çalışmıyordu, sildikten sonra çalıştı ama bu seferde şöyle bir sorun çıktı. Recovery bölümüne geliyorum sistem kurtarılsın mı sorusuna evet yanıtı verip ileri diyorum ama "hata0x400110020000100A Bu sorun devam ederse, lütfen HP Destek ile bağlantı kurun." iletisi çıkıyor. Böyle bir sorunla karşılaşıp çözüm yolu bulabilen var mı?
  • Kac gundur bir arkadasin laptobunun basinda bu sorunla ugrasiyoruz bu gidisle cocuk laptobu balkondan atacak.

Ben VAIO kullaniyorum tikir tikir kuruyor F11 ile, ve ne yaparsaniz yapin recovery partition silinmiyor, ayrica istediginiz kadar Recovery CD si basabiliyorsunuz ki ben hic basmadan 10 kez yeniden kurmusumdur simdiye kadar. Norton Ghost ile Recovery partitionu 3 farkli HDD ye kopyalamis olmamda cabasi. Uc kurus pahali olsun SONY olsun.

Yukaridaki oneriler icin tesekkurler, deneyelim bakalim XP cd si ile diger bolumleri silerek.
  • 1041 et var bende.ancak d de kurulu olan recovery galiba silinmiş.görünmüyor ve tıkladığımda da "D: sürücüsüneki diski kullanmak için önce biçimlendirmeniz gerekiyor.biçimlendirmek istiyor musunuz yazısı çıkıyor.ne yapmalıyım?
    bir de recovery i yeniden nasıl yükleyebilirim acaba? ya da var mı bi yolu?
  • Recovery manager dan sistem kurtarmaya basıyorum yeniden başlatıyor fakat tekrar açılınca da bi tık yok
    F11 zaten çalışmıyor .Forumlardan okuduğum kadarıyla diskteki recovery bölümünü de etkinleştirdiim halde malesef F11 de tık yok basınca da bip sesi çıkarıyor.
    yeniden kurmak istiyorum sistemi biraz acemiyim lütfen yardımcı olur musunuz.
    Teşekkürler
  • arkadaşlar recovery(d:) bölümünü sildim.fakat daha önceden 2 dvd ye bu bölümü yazdırmıştım.xp kurdum hp pavılıon 2650et laptop ıma.şimdi tekrar orjınal vasta ma dönmek istıyorum.yalnız elımdekı urun kurtarma dvd leri çalışmıyor.hp recovery manager yazılımını aradım belkı bu çare olur diye bulamadım.üstelik laptopdaki recovery kısmıda yok..bir çare varmıdır acaba.elimdeki ürün kurtarma dvdleriyle tekrar vistayı kurmam için.teşekkürler..
  • RECOVERY(D) BÖLÜMDE VİSTA KURTARMA YAZILIMLAR VAR VİSTA KURMAK İSTEDİM F11 CALIŞTIRMIOR BAŞKA TÜRLÜ KURULUMU BAŞLATTIĞIMDA sistem kurtarılsın mı sorusuna evet yanıtı verip ileri diyorum ama "hata0x400110020000100A Bu sorun devam ederse, lütfen HP Destek ile bağlantı kurun." iletisi çıkıyor. SORUNU NEDİR? AÇİL CVP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetstyle -- 5 Haziran 2009; 20:43:02 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.