Şimdi Ara

hp mi lenovo mu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
11.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm arkadaşlar bu aralar laptop almayı düşünüyorum aslında alıcaktım lenovo y550'yi fakat her yerde bitmiş
    şimdi size soruyorum lenovo Y550'nin gelmesini bekliyeyim mi yoksa beklemeden hp dv6 1140 yada 1144'den birini mi alıyım?
    ne yapmalıyım sizce?

• lenovayı biliyorum kesinlikle tavsiye etmiyorum , hp alın bana kalırsa bir seçim yapacaksınız hp alın lenova yerine.
  • yani vistalı lenova geldi işte, onun diskini bölmek için bölerken gitti işletim sistemi :((, neyse napalım napalım, onda mavi bir tuş ar sol tarafta şimdi adını unuttum :) ona basınca recovery konsol gelirmiş gelmedi :(( kaç kere denedim yapamadım gelmedi :(, vista kurdum tekrar sonra tek tek driverlarını aradım kurdum kurmama rağmen bir kısmını tanımadı, ondan dolayı bir de kasa tasarımını beğenmedim, arkası parlak, think pad yazan yerde i üstünde kırmızı ışık yanıyo :) garip geldi bilmiyorum. Sorun olarak başka birşey görmedim ama.
    quote:

Orjinalden alıntı: ncap

quote:

Orjinalden alıntı: Ege_Aşığı

lenovayı biliyorum kesinlikle tavsiye etmiyorum , hp alın bana kalırsa bir seçim yapacaksınız hp alın lenova yerine.

yakın mı tanıyosunuz lenovo yu hayret ben de sağlam diye 2-3 ay önce lenovo aldım.ne yaptı ki bu hp den fazla dert çıkardı..........

• hayır o mavi tuş çalışmayınca canım sıkılmıştı çünkü çok yoğundum ve onunla uğraşmak bana zor gelmişti, ama sorunsuz şekilde kullanmanızı isterim tabii ki, burada hepimiz onlarca bin tl veriyoruz ve problemle karşılaşmak istemiyoruz ve kimsenin de problemle karşılaşmasını istemem sonuçta milli servet.
  • lenovo azcık da tasarıma çalışsa
  • evet tasarım iyi değil gerçekten.
    quote:

Orjinalden alıntı: tripolis

lenovo azcık da tasarıma çalışsa
  • o kadar şey yazılmış ama benim soruma cevap veren bir tek kişi???
  • Dostum seçim senin.Tasarımını beğendiğini al.Ayrıca Lenovo nun ekran kartı 9600m gt nin adı değiştirilip clock larıyla oynanmış hali.Ekran kartlarını karşılaştır,tasarımlarını karşılaştır,yap bişeyler.Sonra kafana yatanı al.Ama benim tavsiyem HP.
  • O da doğru, yeni hp serilerini bilmem ısınıyorlar mıydı ama cidden eskileri 6097ea kullandım çok ısınıyordu.
  • lenovoyu bilemem ama hp almayın teknik servisi rezalet... illallah ettim artık hp'nin servisinden öyle ki h ve p harflerini dahi yan yana görmek istemiyorum bir süre...
  • Cidden doğru söylüyorsunuz ankarada oturuyorum,hp pavillion ankara servis elemanları hiç dinlemiyorlar kafalarında ne varsa sizi dinlemeden onları sölüyorlar. Ben de hiç hazz etmiyorum.
    quote:

Orjinalden alıntı: Campertr

lenovoyu bilemem ama hp almayın teknik servisi rezalet... illallah ettim artık hp'nin servisinden öyle ki h ve p harflerini dahi yan yana görmek istemiyorum bir süre...
  • hocam hp kullanan biri olarak söliim;; ısınma sorunu yaşayabilirsin özellikle oyunlara takılan biriysen.. kalite olarak tartışılır daha bi sorununu görmedim ama bu ısınma sorunu yüzünden bozulan bi çok hp'nin laptoplarını gördüm... özellikle yakın ark'larımın çoğuda hp kullanıcısı..
  • quote:

Cidden doğru söylüyorsunuz ankarada oturuyorum,hp pavillion ankara servis elemanları hiç dinlemiyorlar kafalarında ne varsa sizi dinlemeden onları sölüyorlar. Ben de hiç hazz etmiyorum.
    quote:

Orjinalden alıntı: Campertr

lenovoyu bilemem ama hp almayın teknik servisi rezalet... illallah ettim artık hp'nin servisinden öyle ki h ve p harflerini dahi yan yana görmek istemiyorum bir süre...

İstanbul'dakiler de pek farklı sayılmaz...
  • quote:

yani vistalı lenova geldi işte, onun diskini bölmek için bölerken gitti işletim sistemi :((, neyse napalım napalım, onda mavi bir tuş ar sol tarafta şimdi adını unuttum :) ona basınca recovery konsol gelirmiş gelmedi :(( kaç kere denedim yapamadım gelmedi :(, vista kurdum tekrar sonra tek tek driverlarını aradım kurdum kurmama rağmen bir kısmını tanımadı, ondan dolayı bir de kasa tasarımını beğenmedim, arkası parlak, think pad yazan yerde i üstünde kırmızı ışık yanıyo :) garip geldi bilmiyorum. Sorun olarak başka birşey görmedim ama.
    quote:

Orjinalden alıntı: ncap

quote:

lenovayı biliyorum kesinlikle tavsiye etmiyorum , hp alın bana kalırsa bir seçim yapacaksınız hp alın lenova yerine.

yakın mı tanıyosunuz lenovo yu hayret ben de sağlam diye 2-3 ay önce lenovo aldım.ne yaptı ki bu hp den fazla dert çıkardı..........

@ Ege_Aşığı
    Tek bir modeldeki tersliğe bakarak o markayı karalayamazsın
    Ben birçok sorunlu hp gördüm ve duydum ama o kadar lenovo görmedim. Lütfen yorumları objektif yapın

• Lenovolarda tasarımı beğenmedim.
    Lenovaların bazı modellerinde touch pad yok
    Lenovoların dışı parlak içi mat mat kısımlarda direk el izi oluyor.

Onun dışında sağlam makineler :) yani herhalde gördüğüm kadarıyla ısınma pek yok gibiydi.

Hp tasarım harika
    Gösteriş mükemmel
    Isınmasından haz etmiyorum
    Anakart arızalarından bıkmıştım
    Servis memnuniyeti sıfır

OBJECTİF olamam :) sonuçta bu benim düşüncem öznel yani.
  • Yeni modellerin hepsinde touch pad bulunmakta bildiğim kadarıyla , olmayan bir model varsa link verin lütfen merak ettim.Matlık- parlaklık konusu da tamamen kişiseldir saygı duyarım . Lenovo sağlamlığı ve servis kalitesi açısından çok iyi bir markadır. Hp de son zamanlarda makinalarının hatalarını kabul ediyor ve izlenimlerim sonucunda kendilerini düzeltmeye çalışıyorlar. Son çıkan kasalarında ısınma problemi yok diyorlar , açıkçası test etmedim bilmiyorum . Ama birçok insan öyle diyorsa öyledir.

Sonuç olarak sen lenovoyu kesinlikle tavsiye etmiyorum diyorsun , neden diye sorduğumuzda tasarımını beğenmedim onun dışında sorun yok diyorsun . Madem tasarımı beğenmek veya beğenmemek kişisel , o zaman başka biri o tasarımı beğenebilir. ( Lenovonun tasarımını beğendiğim çıkmasın bu cümleden ; idare eder )

Peki tasarım dışında kesinlikle tavsiye etmediğin bir nokta var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JasoNBuraK -- 23 Haziran 2009; 22:42:32 >

• :) tasaarım dışında yok :), bi de mavi bir tuş var yabancı forumlar dahil araştırdım o tuşu recovery almak icin bi türlü olmadı, çalıştıramadim mecburen vista dvdden kurdum sonra tek tek driver aradım beni cok yordu
  • Açıkçası o tuşu ben de kullanmadım . Bu dediklerinden sonra da bir daha uğraşmam
    Driverlar sitesinde mevcut
  • İçinize sineni alınız.Yorumlar bir yere kadar yardımcı olur.

• Driverlarını yedeklediğiniz zaman problem olmaz :) internetten indirirsiniz sitesinde mevcut :)
    quote:

Orjinalden alıntı: JasoNBuraK

Açıkçası o tuşu ben de kullanmadım . Bu dediklerinden sonra da bir daha uğraşmam
    Driverlar sitesinde mevcut
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.