Şimdi Ara

HP garanti sorunu!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilgisayarımı garantiye göndermek için hp ye telefon ettim 19 ocak itibariyle kaydımı oluşturduklarını ve 2-3 gün içerisinde kargonun gelip evimden alacağını söyledi bugün 1 şubat oldu yarın tam 2 hafta olacak fakat ne gelen var ne de bir mail atan arayan bilgi veren ben de aramadım tekrar.. öğrenmek istediğim şu ki kayıt oluşturulduktan sonra bu 20 işgünü süreci başlıyor mu? başlıyorsa bu 20 günü doldurunca benim yasal haklarım ne olur ne yapabilirim bu saatten sonra gelseler de garantiye göndermem ama gelmeyecekleri yüksek ihtimal eğer maksimum tamir süresi geçmesine rağmen gelmezlerse ne yapmalıyım?

• garantiye göndermediğiniz bilgisayar için talep hakkınız olmaz.. arayıp konu hakkında bilgi almanız gerekir..
  • HP bence servis konusunda harika bence ara bidaha sor bi yanlislik olmustur
    UPS Kargoyla çalışıyorlar ben bursadayım aradığımın ertesi günü gelip kapıdan aldılar 3 gün sonrada getirdiler para da vermemiştim (klavye değişti)
  • yanlışlıkmı oldu bilinmez ama mutlaka ara ve üstüne düş konunun yoksa arada kaynar gider hiç bi hak talep edemezsin. Yasal süren cihazın servise giriş tarihinde başlıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: GrounD_ZerO

garantiye göndermediğiniz bilgisayar için talep hakkınız olmaz.. arayıp konu hakkında bilgi almanız gerekir..

bir yerde hp kaydı oluşturduktan sonra başlatıyor süreyi diye okumuştum o yüzden sordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kadirhan96

HP bence servis konusunda harika bence ara bidaha sor bi yanlislik olmustur
    UPS Kargoyla çalışıyorlar ben bursadayım aradığımın ertesi günü gelip kapıdan aldılar 3 gün sonrada getirdiler para da vermemiştim (klavye değişti)

bu saatten sonra vermem zaten gelseler de güvenim kalmadı.. bios pilim bitti daha 10 ay olmuştu alalı her 10 aya değişecekse işimiz var
  • quote:

Orijinalden alıntı: t-mac03

quote:

bu saatten sonra vermem zaten gelseler de güvenim kalmadı.. bios pilim bitti daha 10 ay olmuştu alalı her 10 aya değişecekse işimiz var

güvenin kalmaması neden anlamadım ama.. size bir takip no verildimi müşteri hizmetleri tarafından ? yarın ararsınız takip numarasından kargonuzun durumunu öğrenirsiniz.. buna göre işlemdeki yanlışlık nedir öğrenirsiniz.. bilgisayarın bios pilinin 10 ayda bitmesi ancak bilgisayarın pilini takmıyorsanız olur.. hiç bir elektrik kaynağına bağlı kalmayan bilgisayarın pili kısa sürede tükenir.. eğer erken bitiyorsa cihazda farklı bir sorunda olabilir.. bir kargo gelmedi diye güveniniz kalmadıysa tabi.. yapacak bişey yok..

• quote:

Orijinalden alıntı: GrounD_ZerO

quote:

Orijinalden alıntı: t-mac03

quote:

güvenin kalmaması neden anlamadım ama.. size bir takip no verildimi müşteri hizmetleri tarafından ? yarın ararsınız takip numarasından kargonuzun durumunu öğrenirsiniz.. buna göre işlemdeki yanlışlık nedir öğrenirsiniz.. bilgisayarın bios pilinin 10 ayda bitmesi ancak bilgisayarın pilini takmıyorsanız olur.. hiç bir elektrik kaynağına bağlı kalmayan bilgisayarın pili kısa sürede tükenir.. eğer erken bitiyorsa cihazda farklı bir sorunda olabilir.. bir kargo gelmedi diye güveniniz kalmadıysa tabi.. yapacak bişey yok..

takip no verildi evet.. gelmemişse en azından bir şekilde bilgilendirme yapılmasını beklerdim bilgisayarı sürekli fişe takılı kullanıyorum halbuki hatta kullanmasam bile fişe takılı duruyor masaüstü gibi.. zaten 15 tatilde yollayayım bitmeden gelsin istedim burda olmayacağım sonra gelemeyecek bu saatten sonra arasam 2-3 güne geleceğini sanmam güven meselesi burdan kaynaklanıyor erken geleceklerine inanmamaktan yoksa servistekilere güvenmemekten değil onu bilgisayar gidip gelmeden söyleyemem.. sonra 10 günde geri gelmeyeceği de kesin bir şey önemli bir problem de değil yaza kadar bekler öyle gönderirim artık muhtemelen kardan kaynaklanan sebeplerden ulaşamadılar fakat bilgi verilmeliydi yine de.. yardımlarınız için teşekkürler hepinize

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.