Şimdi Ara

HP G6 Gerçeği (Isınma) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
2.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Şekilsiniz ya

quote:

Orijinalden alıntı: BrutalLethalTR

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

3 saat far cry 3'ten 10 dakika sonraki değerlerim (g6-2212et, oda sıcak bayaa) şuan fan sesi gelmiyor tamam öyle buz gibi değil ama oyunun içinde hiçbir kasma olmadı zaten çok oyun oynamam bana yetiyor fifa-pes 2013 oynadım 2 saat kadar ondada sıkıntı olmadı msı kombuster mi ne onunla bakmıştım maximum 72 dereceyi geçmedi ekran kartı internette gezerken filan fanlar son hız dönüyor diyen adam yalan söylüyodur bu kesin ben buna sahibim diye bunları söylemiyorum ama millet aşırı bir ısınma olduğunu düşünüyor diye bunları yazdım

HP G6 Gerçeği (Isınma)

senin bilgisayarın özel üretim mi ne (!) aynı oyunu bende oynuyurum görüntü kalitesini low a getirmezseniz kasıyor ve ısımınıyor dolayısıyla fan sesi kaçınılmaz hatta lowda tamam kasma olmuyor ama fan yinede hızlanıyor. Fanın hızlanmaması imkansız gibi en basitinden google chrome de bile hızlanıyor..

oyun için demiyorum yük altında tabii fanlar hızlı çalışacak ama çıktıktan sonra chrome'da gezerken en fazla bir kademe artıyor fan hızı bundan fazlasıyla bozuk bilgisayarın servise ver

chromede doğru 1 kademe artıyor video veya html5 gibi sayfalarda 2. kademeye çıkabiliyor. biz oyun içindeki aşırı ısınmalardan bahsediyoruz. fanları temizleyip deneyim dedim sonuç bu 30dk bf3 sizce normal mi değilse servise vereceğim

HP G6 Gerçeği (Isınma)

resim açılmıyor ben bf3'ü uçaklı bölümden sonraki çatışmalı bölüme kadar oynamıştım oyun içi ısınmadan dolayı kasma olmamıştı kaldırdım sonra oyunu sıcaklıkları bilmiyorum

http://b1303.hizliresim.com/17/9/kwrdu.png
    resim açılmıyor demişsiniz bir de böyle deneyelim. Ekran kartında fazla bir ısınma yok gibi ama işlemci aşırı ısınıyor zaten o bahsettiğim 108 derece işlemciydi

ben oynadığım oyunların hiçbirinde far cry3 mafia 2 falan 82 dereceyi geçirememiştim seninki gerçekten çok ısınmış sınırlarda

http://b1303.hizliresim.com/17/9/kwu16.png
    bu da şuan yapmakta olduğum standart internette dolaşırken ki ısı (video falan izlemiyorum Donanımhaber+Facebook açık) işlemci ısınıyor acaba sorun orda mı ?

cpu ram kullanımın filan nasıl

resimde 0,9 olarak çıkmış normaldede öyle 0,9 maximum 10 (%)

http://g1303.hizliresim.com/17/9/kwxpu.png
    Buda benimki arka planda avg'den başka bişey yok chrome'da dh'den 10 sekme var

sende farkettim de seninki intel ekran kartında acaba ondan mı ben hep 7670 kullandım

bilmiyorum bende sadece hd 7670m oyunlarda devreye giriyor sendede öyledir heralde
    buda 1 saat far cry3 hemen sonrasıhttp://d1303.hizliresim.com/17/9/kx0m5.png

GPU nasıl 0 C

bilmiyorum gpu sıcaklığını göstermiyor nedense

bende göstermediği zaman intele geçiyor düşündürücü :/

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

3 saat far cry 3'ten 10 dakika sonraki değerlerim (g6-2212et, oda sıcak bayaa) şuan fan sesi gelmiyor tamam öyle buz gibi değil ama oyunun içinde hiçbir kasma olmadı zaten çok oyun oynamam bana yetiyor fifa-pes 2013 oynadım 2 saat kadar ondada sıkıntı olmadı msı kombuster mi ne onunla bakmıştım maximum 72 dereceyi geçmedi ekran kartı internette gezerken filan fanlar son hız dönüyor diyen adam yalan söylüyodur bu kesin ben buna sahibim diye bunları söylemiyorum ama millet aşırı bir ısınma olduğunu düşünüyor diye bunları yazdım

senin bilgisayarın özel üretim mi ne (!) aynı oyunu bende oynuyurum görüntü kalitesini low a getirmezseniz kasıyor ve ısımınıyor dolayısıyla fan sesi kaçınılmaz hatta lowda tamam kasma olmuyor ama fan yinede hızlanıyor. Fanın hızlanmaması imkansız gibi en basitinden google chrome de bile hızlanıyor..

oyun için demiyorum yük altında tabii fanlar hızlı çalışacak ama çıktıktan sonra chrome'da gezerken en fazla bir kademe artıyor fan hızı bundan fazlasıyla bozuk bilgisayarın servise ver

chromede doğru 1 kademe artıyor video veya html5 gibi sayfalarda 2. kademeye çıkabiliyor. biz oyun içindeki aşırı ısınmalardan bahsediyoruz. fanları temizleyip deneyim dedim sonuç bu 30dk bf3 sizce normal mi değilse servise vereceğim

resim açılmıyor ben bf3'ü uçaklı bölümden sonraki çatışmalı bölüme kadar oynamıştım oyun içi ısınmadan dolayı kasma olmamıştı kaldırdım sonra oyunu sıcaklıkları bilmiyorum

http://b1303.hizliresim.com/17/9/kwrdu.png
    resim açılmıyor demişsiniz bir de böyle deneyelim. Ekran kartında fazla bir ısınma yok gibi ama işlemci aşırı ısınıyor zaten o bahsettiğim 108 derece işlemciydi

ben oynadığım oyunların hiçbirinde far cry3 mafia 2 falan 82 dereceyi geçirememiştim seninki gerçekten çok ısınmış sınırlarda

http://b1303.hizliresim.com/17/9/kwu16.png
    bu da şuan yapmakta olduğum standart internette dolaşırken ki ısı (video falan izlemiyorum Donanımhaber+Facebook açık) işlemci ısınıyor acaba sorun orda mı ?

cpu ram kullanımın filan nasıl

resimde 0,9 olarak çıkmış normaldede öyle 0,9 maximum 10 (%)

http://g1303.hizliresim.com/17/9/kwxpu.png
    Buda benimki arka planda avg'den başka bişey yok chrome'da dh'den 10 sekme var

sende farkettim de seninki intel ekran kartında acaba ondan mı ben hep 7670 kullandım

bilmiyorum bende sadece hd 7670m oyunlarda devreye giriyor sendede öyledir heralde
    buda 1 saat far cry3 hemen sonrasıhttp://d1303.hizliresim.com/17/9/kx0m5.png

GPU nasıl 0 C

bilmiyorum gpu sıcaklığını göstermiyor nedense

bende göstermediği zaman intele geçiyor düşündürücü :/

Alıntıları Göster
    Mesajınız flood koruması tarafından engellenmiştir. Sebebi; 15'ten fazla alıntı yapılamaz. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız forum destekten geri bildirimde bulununuz

• quote:

Mesajınız flood koruması tarafından engellenmiştir. Sebebi; 15'ten fazla alıntı yapılamaz. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız forum destekten geri bildirimde bulununuz

Alıntıları Göster
  • quote:

Alıntıları Göster
  • @sangreal_1905 : 1V devri kapandı artık , yeni nesil ekran kartlarından bahsediyoruz 1V nedir ya , 22nm mimariyle üretiliyor bunlar sene 2013 .

@Şekilsiniz ya : 3 saat oyun oynadıktan 10 dakika sonra diye bir kriter mi olur Allah aşkına mantığınız alıyor mu ? Hwmonitor kurun , çalıştırın oyunu oynayın sonra hwmonitor 'un 3. satırındaki Max değerine bakın , en iyi bu şekilde anlaşılır. Oyunu oynayıp kapattıktan sonra çoğu bilgisayar 2 dakika içinde yarı ısıya düşüyor zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tristyna -- 10 Mart 2013; 22:43:42 >
  • her yolu denedim tek çözüm işlemciyi kısmak ben %50 yaptım aslında %70 olabiliyor bu değer ısınma sorunu ortadan kalktı saatlerce bf3 oynasam bile 80 C bile olmuyor ama fps düşüşüne razı olacaksınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

her yolu denedim tek çözüm işlemciyi kısmak ben %50 yaptım aslında %70 olabiliyor bu değer ısınma sorunu ortadan kalktı saatlerce bf3 oynasam bile 80 C bile olmuyor ama fps düşüşüne razı olacaksınız

Güzel bir soğutucuyla denemek lazım bide , eğer ileride laptopu açıp termal macun değiştirme durumun olursa Arctic Silver 5 yada Arctic Mx2 gibi ödüllü ürünler var çok farkettiriyor kullanıldığında . Bunu internet üzerinden temin edip kullanabilirsin aklında olsun Biraz pahalıdır ama verdiğin paraya değiyor.Hatta satın alabileceğin bir Türk siteside vereyim , yıllardır bu ürünleri satıyor bu adamlar ;http://www.firebal.net/asp/listgroup.asp?group=TERMAL%20GREASE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tristyna -- 11 Mart 2013; 9:58:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: babtheerkin

quote:

her yolu denedim tek çözüm işlemciyi kısmak ben %50 yaptım aslında %70 olabiliyor bu değer ısınma sorunu ortadan kalktı saatlerce bf3 oynasam bile 80 C bile olmuyor ama fps düşüşüne razı olacaksınız

Güzel bir soğutucuyla denemek lazım bide , eğer ileride laptopu açıp termal macun değiştirme durumun olursa Arctic Silver 5 yada Arctic Mx2 gibi ödüllü ürünler var çok farkettiriyor kullanıldığında . Bunu internet üzerinden temin edip kullanabilirsin aklında olsun Biraz pahalıdır ama verdiğin paraya değiyor.Hatta satın alabileceğin bir Türk siteside vereyim , yıllardır bu ürünleri satıyor bu adamlar ;http://www.firebal.net/asp/listgroup.asp?group=TERMAL%20GREASE

bilgisayarı komple sökecek bilgim yok masaüstü bilgisayarımda istediğimi yapabiliyodum ama bunu yapamam gibime geliyor

• arkadaslar bnm laptopta i5 3210m 7670m ekran kartı var nsf hot pursut gibi pes 2012 gibi büyük oynlarda kasmıyo ama metin2 adlı online oyunda acayip çok kasıyor oyunu yüksek performansta çalışştır yapıyorum hem şarzda hemde yüksek performansa alsamda en fazla 25 fps normalde 100ü bile gecmesi gerekirken böyle çözümü varmı
    şimdiden tşk

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ppvqq

arkadaslar bnm laptopta i5 3210m 7670m ekran kartı var nsf hot pursut gibi pes 2012 gibi büyük oynlarda kasmıyo ama metin2 adlı online oyunda acayip çok kasıyor oyunu yüksek performansta çalışştır yapıyorum hem şarzda hemde yüksek performansa alsamda en fazla 25 fps normalde 100ü bile gecmesi gerekirken böyle çözümü varmı
    şimdiden tşk

bırakın şu dandik oyunları yav o kasma ya online olduğundan dolayı oluşan lag dır veye oyun kaynaklıdır.

• bilmiyom vallaha kardeş kasması aayip bu sistemde
  • quote:

@sangreal_1905 : 1V devri kapandı artık , yeni nesil ekran kartlarından bahsediyoruz 1V nedir ya , 22nm mimariyle üretiliyor bunlar sene 2013 .

@Şekilsiniz ya : 3 saat oyun oynadıktan 10 dakika sonra diye bir kriter mi olur Allah aşkına mantığınız alıyor mu ? Hwmonitor kurun , çalıştırın oyunu oynayın sonra hwmonitor 'un 3. satırındaki Max değerine bakın , en iyi bu şekilde anlaşılır. Oyunu oynayıp kapattıktan sonra çoğu bilgisayar 2 dakika içinde yarı ısıya düşüyor zaten

yukarda alt tab yapıp yazdım değerleri far cry3 oynarken ama speedfan ile hwmonitor kurmadım daha sistem geri yükleme yaptımda silinmiş

• quote:

@sangreal_1905 : 1V devri kapandı artık , yeni nesil ekran kartlarından bahsediyoruz 1V nedir ya , 22nm mimariyle üretiliyor bunlar sene 2013 .

bak burda kac volt la calışmıs gtx 6XXM serisi kartların volt degerleırne bır bak senın resmınde max 0.86 yazıyor yuk altında bu deger olacagını zannetmıyorum gunumuz cogu kart hala 1v cıvarı calsıyor.ben gt 540m kullanıyorum 1v ile calısyor.

HP G6 Gerçeği (Isınma)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• gtx660m kepler mimarisinin ürünü 28nm , gebertsen 1V görmemesi lazım adamlar bunu düşük tüketim/düşük ısı değerleri için çıkarttılar . Daha eski mimari olan Fermi (40nm) bile burnin test yapınca 0.90 larda duruyor az önce Gt635m le denedim kartı resmen yaktı harab etti Furmark Burn-in test ama yine 1V görmedim . Belki bir ihtimal Nvidia notebooklarda overclock desteklediği için o.c yapılmışsa yada bazı modeller fabrikadan overclock olarak geliyor , bunu karşılamak için otomatik 1V üzerine çıkıyordur . Birde 0.86 gibi düşük değerlerde çalıştırabiliyorsun kartı Max battery life ayarına getirince . Neyse aslında benim gönderdiğim fotoğraf istediğiniz kadar sağlam cihaz alın notebook denen meret ısınan birşey bunu göstermek içindi ve bu iş malesef böyle,bunların masaüstü pcler gibi düşük ısılarda çalışabileni yok . Voltaj konusu tartışmaya açık şimdi saçma olur üzerine düşmemiz

@ppvqq Online oyunları düzgün oynamak için yüklemen ve güncel tutman gereken şeyler var.Ekran kartı , directx , Net Framework , library files , oyunların kendi ekran kartı updateleri vs.. bunun gibi birton şey var bunları güncellemen işi çözebilir .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tristyna -- 12 Mart 2013; 1:09:19 >

• Beyler bu pc ye windows 7 yüklemek istiyorum ? Fakat uyumlu windows 7 64 bit driver i bulamıyorum ? YArdımcı olabilir misiniz ?
  • Burayı okumasam az daha bir hp g6 alıyordum (http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/hp-c5j76ea-g6-2277et-notebook-core-i5-250ghz-4gb-320gb-156-1gb-w8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=65386). fiyatı 1.202 gibi hoş bir fiyat idi. Şu an ne alacağımı bilemiyorum dell tavsiye edermisiniz?
  • Kardeş aynı bilgisayar bendede var fakat çift heatsink çıkışı var
    + Sene olmuş 2019 hala bu cihazı çok rahat bir şekilde kullanıyorum sadece FAN değişti onca sene içinde o fanın değişme sebebide bizzat benim. yağ dökerken fazla kaçırdım fan kafayı yedi
  • HP 15-af110nt serisinde de tek heatsink çıkışı var ama maşallahı var.

HP G6 Gerçeği (Isınma)

Sıcaklık değerleri:

HP G6 Gerçeği (Isınma)

Samsung NP300E5C'nin sıcaklık değerleri:

HP G6 Gerçeği (Isınma)

Bu ekran görüntüsü 2015 yılında alınmış olmasına rağmen sıcaklık değerleri aşırı yüksek.

HP 15-af110nt ile Samsung NP300E5C arasında dağlar kadar fark var.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.