Şimdi Ara

HP ElitePad 900 G1

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
4.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Konunun eksik olduğunu gördüm ve arkadaşların tablet seçerken fikir edinmesi amacıyla eklemek istedim. Ben 64 GB ve 32 GB lık iki sürümüne de sahibim gayet performanslı tasarımı tatlı ve aksessuar olarak zengin tabletlerdir

Tabletin Sayfası :http://www8.hp.com/tr/tr/products/laptops/product-detail.html?oid=5298028#!tab=specs

Aksessuarları :

Docking Station:http://im.tech2.in.com/gallery/2013/may/hpelitepad900_1(2)_071723476521_640x360.jpg
    HP Executive Tablet Pen:http://h30094.www3.hp.com/buynowall_assets/Etilize/Front/1024148615.jpg
    Expansion Jacket:http://www.memlane.com/wp-content/uploads/2013/07/HP-ElitePad-Expansion-Jacket-Pic-01.jpg
    Productivity Jacket :http://cdn.pcworld.idg.com.au/dimg/700x700/dimg/HP_elitepad_900_productivity_dock.jpg
    Diğer Aparatlar :http://www.www8-hp.com/us/en/images/adapter_cables_tcm_245_1598778.jpg

Daha detaylı olarak yazmak isterdim ama zamanım olmuyor kusura bakmayın :)

• yukarda linkini verdiğiniz tablet ile aşağıda linkini verdiğiniz aksesuarlar birbirine uymuyorlar
    üstteki cihaz geçen yılın ürünü alttaki aksesuarlar bu yıl çıkacak olan "elitepad 1000 g2" nin aksesuarları
    z2760 lı tabletler kalkıyor piyasadan bu vakitten sonra da almak hata olur hem 3740 lı tabletler olduğu için hata olur (asus t100 gibi) hemde 2740 ın birde 64bit işletim sistmei ile gelen 4gb ramli modelleri
    3740, 2760 dan ortalama 3 kat daha hızlı olmakla beraber 64bit olan versiyonlar teoride bunun üzerine 2 kat daha hızlı olacaklar
  • quote:

Orijinalden alıntı: eofdred

yukarda linkini verdiğiniz tablet ile aşağıda linkini verdiğiniz aksesuarlar birbirine uymuyorlar
    üstteki cihaz geçen yılın ürünü alttaki aksesuarlar bu yıl çıkacak olan "elitepad 1000 g2" nin aksesuarları
    z2760 lı tabletler kalkıyor piyasadan bu vakitten sonra da almak hata olur hem 3740 lı tabletler olduğu için hata olur (asus t100 gibi) hemde 2740 ın birde 64bit işletim sistmei ile gelen 4gb ramli modelleri
    3740, 2760 dan ortalama 3 kat daha hızlı olmakla beraber 64bit olan versiyonlar teoride bunun üzerine 2 kat daha hızlı olacaklar

+1

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aksessuarlar uyumludur arkadaşım aynı aksessuarları kullanıyorum bu tablette... performans olarakta yeni çıkan windows tabletlerin çoğunu ezecek hızda çalışıyor...
  • efendim digitizer teknolojisi olmayan bir ekranda nasıl o kalemi çalıştırdığınızı usb 3 özelliği olmayan bir işlemci ile çalışan tablete nasıl usb 3 akseauar taktığınızı nasıl hd4000 in çeyreği gücündeki bir grafik bölümüne sahip işlemci ile piyasadaki tabletlerin çoğunu ezdiğinide söyleyin lütfen

elitepad 1000 g2 çıkacak o geldiğinde ona bakalım muhtemelen o söylediğiniz iyi özelliklerin hepsine sahip olacak
  • quote:

efendim digitizer teknolojisi olmayan bir ekranda nasıl o kalemi çalıştırdığınızı usb 3 özelliği olmayan bir işlemci ile çalışan tablete nasıl usb 3 akseauar taktığınızı nasıl hd4000 in çeyreği gücündeki bir grafik bölümüne sahip işlemci ile piyasadaki tabletlerin çoğunu ezdiğinide söyleyin lütfen

elitepad 1000 g2 çıkacak o geldiğinde ona bakalım muhtemelen o söylediğiniz iyi özelliklerin hepsine sahip olacak

Performanslı çalıştığını söylemek istedim ezme kelimesi yanlış olmuş. Örneğin bu yıl çıkan asus encore gibi modellerden iyi çalışıyor demek istedim hatta 4 çekirdekli samsung xe500t kış döneminde bu tabletede sahiptim hayatımın pişmanlığıydı. 500t den de iyi çalışıyor. aksessuarların kullanıcısı olmasam iddaa etmem :) ama sizi tatmin etmek için aksessuarları tek tek hp nin sitesinden bulup yazıyorum. Compatibility kısmına tıklayıp uyumlu olduğu cihazları görebilirsiniz.

Kalem:http://h30094.www3.hp.com/product/sku/10468691/mfg_partno/H4E45AA

Jacket:http://h30094.www3.hp.com/product.aspx?cache=1803791489&culture=en-US&sku=10467576#overviewContent

Docking Station:http://h30094.www3.hp.com/product.aspx?cache=1803791489&culture=en-US&sku=10467583

Diğer ıvır zıvır kabloları bulmakla uğraşmadım. Evet Alette usb 3.0 yok, işlemcisi yeni modellere göre zayıf. Ama bunlar bu tableti kötü bir tablet yapmıyor. elitepad 1000 g2 elbette daha iyi özelliklerle gelecektir. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hwgordon -- 1 Nisan 2014; 11:53:45 >

• asus encore gibi modeller 3-4 kat daha hızlı sizin tabletinizden. baytrail clovertraili ezen bir çipset
  • quote:

asus encore gibi modeller 3-4 kat daha hızlı sizin tabletinizden. baytrail clovertraili ezen bir çipset

Haklı olabilirsiniz. Ben teknoloji markette asus 8" modelini denedikten sonra elitepad alma kararı aldım. ekranı felan rezaletti. elitepad biraz daha performanslı çalışıyor gibi geldi bana. bilgileriniz için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hwgordon -- 2 Nisan 2014; 10:30:18 >
  • Arkadaşlar Merhaba, Başlıkta adı geçen tabletimi geçen ay sim kart slotundaki arıza sebebi ile servise yolladım. Serviste baya bekledi ve sorun çözülmedi, hp ye müşteri hizmetlerinden şikayet oluşturdum. Parçayı tedarik edemediler ve imei ile ilgili bürokratik bir sorun yaşadıklarını ve cihazın yenisini vereceklerini söylediler fakat elitepad 900 g1 model artık üretilmiyor ve tedarikçilerde de bulunmuyormuş bu yüzden HP Elitepad 1000 G2 modelini yolladılar. Eğer sizinde benzer bir arızanız varsa şansınızı deneyebilirsiniz. Elitepad 900 G1 modelinin bendeki mevcut aksessuarları ile uyumlu çalışmaktadır (kalem hariç).

Önemli hususlar: cihazın belgeleri tam olmalı ve fatura sizin adınıza kayıtlı olmalı. Eğer fatura başkasnın adına ise o kişinin telefon numarasını hp ye bildirmeniz gerekmektedir, eğer ürün ikinci el ise fatura kısmındaki kişiden hp den gizlemesini rica edin sizin için satın alındığını ve yeni ürünün size verilmesinde bir sakınca olmadığını bildirmesini isteyin.

Denemek isteyen arkadaşlara bol şans.

HP Elitepad 1000 G2 özellikleri:http://www.hp.com/hpinfo/newsroom/press_kits/2014/MWC/HP_ElitePad_1000_G2_QuickSpecs.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hwgordon -- 7 Ağustos 2014; 12:34:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hwgordon

Arkadaşlar Merhaba, Başlıkta adı geçen tabletimi geçen ay sim kart slotundaki arıza sebebi ile servise yolladım. Serviste baya bekledi ve sorun çözülmedi, hp ye müşteri hizmetlerinden şikayet oluşturdum. Parçayı tedarik edemediler ve imei ile ilgili bürokratik bir sorun yaşadıklarını ve cihazın yenisini vereceklerini söylediler fakat elitepad 900 g1 model artık üretilmiyor ve tedarikçilerde de bulunmuyormuş bu yüzden HP Elitepad 1000 G2 modelini yolladılar. Eğer sizinde benzer bir arızanız varsa şansınızı deneyebilirsiniz. Elitepad 900 G1 modelinin bendeki mevcut aksessuarları ile uyumlu çalışmaktadır (kalem hariç).

Önemli hususlar: cihazın belgeleri tam olmalı ve fatura sizin adınıza kayıtlı olmalı. Eğer fatura başkasnın adına ise o kişinin telefon numarasını hp ye bildirmeniz gerekmektedir, eğer ürün ikinci el ise fatura kısmındaki kişiden hp den gizlemesini rica edin sizin için satın alındığını ve yeni ürünün size verilmesinde bir sakınca olmadığını bildirmesini isteyin.

Denemek isteyen arkadaşlara bol şans.

HP Elitepad 1000 G2 özellikleri:http://www.hp.com/hpinfo/newsroom/press_kits/2014/MWC/HP_ElitePad_1000_G2_QuickSpecs.pdf

1000 g2 türkiyede var mıymış ya... hayırlı olsun çok güzel tablet güle güle kullanın

• teşekkürler dostum. Türkiye'ye henüz gelmedi fakat 900 g1 modeli üretilmediği için bunu yurtdışından sipariş edip tedarikçiyle getirdiler. Cihaz çok iyi alacak arkadaşlara tavsiye ederim.
  • quote:

teşekkürler dostum. Türkiye'ye henüz gelmedi fakat 900 g1 modeli üretilmediği için bunu yurtdışından sipariş edip tedarikçiyle getirdiler. Cihaz çok iyi alacak arkadaşlara tavsiye ederim.

geç kaldılar eylülde core m işlemcili tabletler geliyor. muhtemelen hiç satılmayacak bu tablet türkiyede ama çok iyi yinede. baytrailli büyük tabletler arasında bence en fonksiyonel tabletlerden birisi
  • quote:

quote:

teşekkürler dostum. Türkiye'ye henüz gelmedi fakat 900 g1 modeli üretilmediği için bunu yurtdışından sipariş edip tedarikçiyle getirdiler. Cihaz çok iyi alacak arkadaşlara tavsiye ederim.

geç kaldılar eylülde core m işlemcili tabletler geliyor. muhtemelen hiç satılmayacak bu tablet türkiyede ama çok iyi yinede. baytrailli büyük tabletler arasında bence en fonksiyonel tabletlerden birisi

çok haklısın. türkiyeye geldiğinde 3bin küsür fiyat etiketiyle gelecek büyük ihtimal o para da büyük para ama iş odaklı kullanacak şirketler satın alabilir sadece diye düşünüyorum. çünkü seyyar pos gibi kullanabilen aksessuarlar yapılmış cihaza enteresan bi alet.

• Merhaba, bizim şirkette de aşağıdaki tabletin verilmesi ihtimaller arasında. Sizce seçmeli miyim? Bir de g2 bu tablete göre ayrı bir model mi yoksa aynısı mı? g2 de hangi işlemci var?

HP Elitepad 1000 serisi

Intel® Atom® Z3795
    4 GB Ram
    64 GB eMMC SSD
    Ağırlık: 680+ g

Ekran Boyutu: 10.1”

Dock istasyonu ile, sunucuda oluşturulan sanal bilgisayara bağlanarak, yazılım, programlama, vb. işlerle uğraşacağım.

Diğer seçenekler arasında convertable ve standart diz üstü bilgisayarlar bulunuyor. fakat mobilite açısından sürekli yanımızda durması gerektiğinden diğer seçenekler problemli olur gibi geliyor.

diğer seçenekler:
    HP Elitebook Revolve Serisi

İntel Core i5 İşlemci Ailesi
    4 GB Ram
    256 GB SSD

Ağırlık: 1,4+ kg
    Ekran Boyutu: 11.6”

* * *

HP Elitebook 1040

4 GB Ram
    256 GB SSD

Ağırlık : 1,5+ kg
    Ekran Boyutu : 14”

• quote:

Orijinalden alıntı: bozcaa

Merhaba, bizim şirkette de aşağıdaki tabletin verilmesi ihtimaller arasında. Sizce seçmeli miyim? Bir de g2 bu tablete göre ayrı bir model mi yoksa aynısı mı? g2 de hangi işlemci var?

HP Elitepad 1000 serisi

Intel® Atom® Z3795
    4 GB Ram
    64 GB eMMC SSD
    Ağırlık: 680+ g

Ekran Boyutu: 10.1”

Dock istasyonu ile, sunucuda oluşturulan sanal bilgisayara bağlanarak, yazılım, programlama, vb. işlerle uğraşacağım.

Diğer seçenekler arasında convertable ve standart diz üstü bilgisayarlar bulunuyor. fakat mobilite açısından sürekli yanımızda durması gerektiğinden diğer seçenekler problemli olur gibi geliyor.

diğer seçenekler:
    HP Elitebook Revolve Serisi

4 GB Ram
    256 GB SSD

Ağırlık: 1,4+ kg
    Ekran Boyutu: 11.6”

* * *

HP Elitebook 1040

4 GB Ram
    256 GB SSD

Ağırlık : 1,5+ kg
    Ekran Boyutu : 14”

G2 tasarım olarak g1 ile aynı sadece ortadaki windows butonu değiştirilmiş ve bazı modellerinden NFC özelliği çıkarılmış (türkiyeye verilen modellerde nfc yok) elitepad 900 de kronik sd kart problemi vardı 1000 g2 de problem kaldırılmış 2tb'a kadar sd kart desteği var. Windowslu ilk 64 bit tablettir kendileri ve 4gb ram içerir usb 3.0 desteği mevcuttur ben ilk günden beri memnunum mevcut bir çok teknolojiyi içerisinde barındırmakta ve aksessuar bolluğu, tableti işinize göre kişiselleştirmenize olanak sağlıyor. elitepad 900ün kalemi hariç tüm aksessuarları 1000 g2 ile ortak. yapmak istediğiniz işi rahatlıkla yapabilirsiniz. eğer uzun pil ömrüne ihtiyacınız varsa pili çok iyi gidiyor 3g ile bağlıyken bile ve ekstradan genişletme kılıfıyla batarya süresini 2ye katlayabilirsin.

• g2 nin g1 den 4 kat daha yüksek performansa sahip oldğunu da atlamayalım...
  • teşekkürler.

son durumda bunların sadece örnek olduğunu öğrendim. ayrıca klavyeli ceketi de vermeyeceklermiş. sadece dock ünitesini vereceklermiş. bu şekilde olduğunda yanımda sürekli bir dock ünitesi, klavye, mouse ve tablet 4'lüsü :))) taşımam gerekecek. tabletin mobilitesinin bir anlamı kalmıyor.

bir de olay şu yönde gerçekleşiyor. 3 seçeneğimiz var: tablet, convertable laptop denilen ekranı farklı yönlerde döndürülebilen laptop, bir de normal laptop.

bunlardan biri deniliyor. ama gelecek bilgisayarın nasıl olduğunu kimse bilmiyor. :))

hayırlısı diyelim. en iyisi bunda kalmak :))
  • Selamünaleyküm bu cihaz şarj aleti olmadan açılmıyor mu batarya yi sök tak yaptım şarj i dolu fakat açılmıyor şarj cihazı elimde yok bit pazarında aldım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.